Gość: dh IP: *.aster.pl 05.08.11, 10:50 Kto to pisal? Szwajcaria jest najmniej zadluzonym krajem strefy euro!!! Ciekawe dlaczego jej walutą jest frank.... Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
aliveinchains Bank Szwajcarii gotowy do kolejnej interwencji ... 05.08.11, 10:50 od kiedy Szwajcaria jest w strefie euro? Droga GW, kto pisze te artykuly? Kryzys sprawil, że zatrudniacie 3 roczniki ze szkolek prywatnych typu Krzak i ska? Za takie haslo na normalnej uczelni bylaby pala do indeksu...i do zobaczenia na sesji poprawkowej... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: jurek Bank Szwajcarii gotowy do kolejnej interwencji ... IP: *.21.54.194.generacja.pl 05.08.11, 10:51 od kiedy to Szwajcaria jest w strefie Euro???? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Edek Re: Bank Szwajcarii gotowy do kolejnej interwencj IP: 80.54.33.* 05.08.11, 12:24 Niesamowite, lud nie przyjmuje jeszcze tego co przeczyta w 100% jako prawdy objawionej? No nic już niewiele brakuje bo resztę łyknęliście jak 6-cio latki. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: lllukas Frank za 1,07 Euro IP: 81.168.187.* 05.08.11, 12:42 "frank prawie w ogóle nie stracił względem euro i na wczorajszym zamknięciu inwestorzy płacili za niego 1,10 euro (dziś cena waha się wokół 1,07 euro)." Nic tylko kupować franki po 3,66 PLN a sprzedawać po 1,07 euro (=4,30 PLN). Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Aga Bank Szwajcarii gotowy do kolejnej interwencji ... IP: *.frontex.europa.eu 05.08.11, 10:52 nie wiedziałam, że Szwajcaria jest w strefie EURO... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: kredyciara Bank Szwajcarii gotowy do kolejnej interwencji ... IP: *.frontex.europa.eu 05.08.11, 10:54 Najmniej zadłużone państwo w strefie EURO, dobre sobie, ha, ha... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: lemingi kredytowe Mają co obniżać? IP: *.adsl.inetia.pl 05.08.11, 10:55 Poprzednia interwencja wystarczyła na dwa dni :) To raz, Szwajcarię polskie lemingi zadłużone na ca le życie we franku obchodzą tyle co śnieg na Gubałówce w sierpniu. :) Odpowiedz Link Zgłoś
swiss-made Re: Mają co obniżać? 05.08.11, 11:25 tak mają. Mogą wprowadzić zerowe lub nawet ujemne stopy kredytowe i założę się, że wkrótce takie będą. MSZ Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: swan Re: Mają co obniżać? IP: 89.174.254.* 05.08.11, 11:31 Mogą wprowadzić zerowe lub nawet ujemne stopy kredytowe i założę się, że wkrótce takie będą. co kończyłeś? Jakąś Wyżaszą Szkołę Gotowania na Gazie? Odpowiedz Link Zgłoś
jakub.radziminski Re: Mają co obniżać? 05.08.11, 11:36 > co kończyłeś? Jakąś Wyżaszą Szkołę Gotowania na Gazie? Poczytaj, zanim napiszesz. Ujemne stopy mają już swój precedens. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Antoni Re: Mają co obniżać? IP: *.dynamic.chello.pl 05.08.11, 11:37 Uważaj, bo możesz odszczekiwać... Odpowiedz Link Zgłoś
robitussin Re: Mają co obniżać? 05.08.11, 11:37 Nie słyszałeś o ujemnych stopach procentowych? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: cit Re: Mają co obniżać? IP: *.internetdsl.tpnet.pl 05.08.11, 14:32 A ty naprawdę sądzisz że ujemne stopy procentowe nie byłyby kosztem i nie znalazły by odzwierciedlenia w Twoim oprocentowaniu? A może sądzisz że by ci jeszcze dopłacali że masz kredyt we franku? ;D Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Franciszek Re: Mają co obniżać? IP: *.centertel.pl 05.08.11, 14:42 > A ty naprawdę sądzisz że ujemne stopy procentowe nie byłyby kosztem i nie znala > zły by odzwierciedlenia w Twoim oprocentowaniu? A może sądzisz że by ci jeszcze > dopłacali że masz kredyt we franku? ;D Pytanie wprawdzie nie do mnie, ale z kolei ja zapytam Ciebie - wytłumacz proszę, jakim cudem ujemne oprocentowanie stóp w SNB miałoby spowodować wzrost oprocentowania kredytu w CHF? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: cit Re: Mają co obniżać? IP: *.internetdsl.tpnet.pl 05.08.11, 14:51 poprzez LIBOR pl.wikipedia.org/wiki/LIBOR Ewentualna ujemna stopa procentowa byłby tylko dodatkowym kosztem dla banków i znalazła odzwierciedlenie w LIBOR. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Franciszek Re: Mają co obniżać? IP: *.centertel.pl 05.08.11, 16:26 > poprzez LIBOR > pl.wikipedia.org/wiki/LIBOR > Ewentualna ujemna stopa procentowa byłby tylko dodatkowym kosztem dla banków i > znalazła odzwierciedlenie w LIBOR. Czy ty w ogóle rozumiesz o czym piszesz? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: cit Re: Mają co obniżać? IP: *.aster.pl 05.08.11, 17:33 Ok ujmijmy to inaczej... Czy wg. Ciebie zerowa stopa procentowa w Szwajcarii oznacza że LIBOR też będzie zerowy a "frankowcy" zapłacą tylko marżę w racie? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Franciszek Re: Mają co obniżać? IP: *.centertel.pl 05.08.11, 17:49 > Czy wg. Ciebie zerowa stopa procentowa w Szwajcarii oznacza że LIBOR też będzie > zerowy a "frankowcy" zapłacą tylko marżę w racie? A jaki wg Ciebie ma sens obniżanie stóp procentowych przez SNB? Czy przez jakikolwiek narodowy bank/instytucję finansową? Jasne, że LIBOR nie musi być zerowy. Wystarczy jednak, by oscylował wokół zera. Nie widzę jednak żadnego uzasadnienia, by pomimo obcięcia stóp nadal tkwił na dotychczasowym poziomi. A może Ty widzisz? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: cit Re: Mają co obniżać? IP: *.aster.pl 06.08.11, 11:55 > A jaki wg Ciebie ma sens obniżanie stóp procentowych przez SNB? No ja też nie wiem;) > Czy przez jakikolwiek narodowy bank/instytucję finansową? > Jasne, że LIBOR nie musi być zerowy. Wystarczy jednak, by oscylował wokół zera. > Nie widzę jednak żadnego uzasadnienia, by pomimo obcięcia stóp nadal tkwił na d > otychczasowym poziomi. A może Ty widzisz? Stopy procentowe są już na tak małym poziomie że sensu dla zakredytowanych obniżanie ich nie ma. Wątpię żeby miało to jakiś oczekiwany przez Was wpływ na i tak niski LIBOR. Szwajcarzy grają na osłabienie swojej waluty a nie na wspomożenie zakredytowanych:) Ewentualne zmiany stóp procentowych i inne ruchy będą nastawione na zbicie własnej waluty i temu podporządkowane. Oddzielną sprawą są ujemne stopy procentowe, Szwecja wprowadziła je nie bez powodu. Zachwyt nad nimi moim zdaniem wynika raczej z nieumiejętnego posługiwania się przez co po niektórych formułkami w Excelu i "magicznego" myślenia o finansach;) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: cit Re: Mają co obniżać? IP: *.internetdsl.tpnet.pl 05.08.11, 14:53 a fakt, rzeczywiście nie komentowałem nie pod tym komentarzem co trzeba. Przepraszam za uszczypliwą uwagę ale nie mogłem się powstrzymać... ;) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: JohnnyD Re: Mają co obniżać? IP: *.159.56.18.static.crowley.pl 05.08.11, 11:51 już jest prawie zero, do wprowadzenia niewielkiej ujemnej stopy (np. -0.25%) niewiele brakuje i tak, jak szanowny przedmówca sądzę, że dojdzie do tego. Niedowiarków informuję, że 2 lata temu w Szwecji wprowadzono ujemną stopę procentową - właśnie -0,25%. Jest to jak najbardziej możliwe. Odpowiedz Link Zgłoś
robitussin Re: Mają co obniżać? 05.08.11, 12:00 > już jest prawie zero Ale LIBOR nie drgnął. Odpowiedz Link Zgłoś
swiss-made Re: Mają co obniżać? 05.08.11, 12:10 > Ale LIBOR nie drgnął. bo jest publikowany z 7-dniowym opóźnieniem Odpowiedz Link Zgłoś
robitussin Re: Mają co obniżać? 05.08.11, 12:14 > bo jest publikowany z 7-dniowym opóźnieniem Niekoniecznie. www.bankier.pl/wiadomosc/Stawki-LIBOR-EURIBOR-2385743.html Dane wczorajsze. No chyba, że dziś coś drgnie. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Gosc987 Re: Mają co obniżać? IP: *.pools.arcor-ip.net 05.08.11, 13:25 swiss-made napisał: > tak mają. > > Mogą wprowadzić zerowe lub nawet ujemne stopy kredytowe i założę się, że wkrótc > e takie będą. > > MSZ -------------------------------------------------- Ujemne stopy? Dobre? :-))))) Idąc twoim tokiem myślenia, klienci banku którzy deponują swoje oszczędności albo wyraźniej dla zrozumienia pieniądze w banku zmuszeni będą jeszcze procenty od własnych pieniędzy dla banku zapłacić, kto będzie deponował swoje pieniądze albo był klientem takiego banku? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Teodoro Re: Mają co obniżać? IP: *.centertel.pl 05.08.11, 13:33 wyborcza.pl/1,76842,6984396,Szwecja__Bank_centralny_wprowadzil_ujemne_stopy_procentowe_.html Odpowiedz Link Zgłoś
tocqueville Re: Mają co obniżać? 05.08.11, 13:50 Idąc twoim tokiem myślenia, klienci banku którzy deponują swoje oszczędności albo wyraźniej dla zrozumienia pieniądze w banku zmuszeni będą jeszcze procenty od własnych pieniędzy dla banku zapłacić, kto będzie deponował swoje pieniądze albo był klientem takiego banku? tak, to byłoby "opodatkowanie" depozytu. Coś na zasadzie - chcesz inwestować w daną walutę i zarabiać na niej (na wzroście) to za to zapłać. To działałoby, gdyby bank (na jakiś czas) chciał zniechęcić klientów do kupowania danej waluty - widząc, że na tym traci. Myślę, że jak tak dalej pójdzie to ujemne stopy nie są wykluczone. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: franek Re: Mają co obniżać? IP: *.1-85.cust.bluewin.ch 05.08.11, 12:21 Poza tym juz widze jak sie Szwajcaria martwi o polskich kredytobiorcow. A swoja droga to malo kto wie, ze strumien frankow plynie do nas z Szwajcari w ramach pomocy unijnej, tak tak : szwajcarskakariera.pl/index.php/2011/06/franki-dla-polski/ zarabiaj we frankach --- Odpowiedz Link Zgłoś
metropolitman Bank Szwajcarii gotowy do kolejnej interwencji ... 05.08.11, 10:56 od kiedy to szwajcaria jest w strefie euro??? autor chyba kawy dzisiaj rano jeszcze nie pil!!! Odpowiedz Link Zgłoś
obrain Frank dla kazdego! 05.08.11, 11:04 wreszcie franek moze byc dostepny dla kazdego :) Pipa Hildebrand to moja druga ulubiona Pipa! :) Drukuj Pipa! Drukuj! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: aa Bank Szwajcarii gotowy do kolejnej interwencji ... IP: 81.168.187.* 05.08.11, 11:11 Kto to pisze? a szczęście za 1 euro płacono 1,1 CHF. NIe jak podaje autor 1 CHF kosztował 1,1 EUR Odpowiedz Link Zgłoś
as-zalogowany Re: Bank Szwajcarii gotowy do kolejnej interwencj 05.08.11, 12:38 Gość portalu: aa napisał(a): > Kto to pisze? > a szczęście za 1 euro płacono 1,1 CHF. NIe jak podaje autor 1 CHF kosztował 1,1 > EUR Co za różnica, frank za 1,1 euro czy 1 euro za 1,2 franka. Oczywiście mówię o różnicy dla "redaktora", zresztą dla niego Szwajcaria jest w strefie euro... Odpowiedz Link Zgłoś
kapitanvon Re: Bank Szwajcarii gotowy do kolejnej interwencj 05.08.11, 11:15 pisal to zapewne ekspert klasy najwyzszej, jedynej dostepnej w GW. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: mx "jednym z najmniej zadłużonych państw strefy euro" IP: *.ip.netia.com.pl 05.08.11, 11:26 "Szwajcaria, która jest jednym z najmniej zadłużonych państw strefy euro" i to w artykule o kursie Franka szwajcarskiego :))) Pan panie redaktorze lub pani, pani redaktor powinna zdać sprzęt do magazynku i zająć sie czymś co nie wymaga wiedzy o tym co to jest strefa euro :) Odpowiedz Link Zgłoś
sveiser Re: "jednym z najmniej zadłużonych państw strefy 05.08.11, 12:40 i dlatego strefa euro wprowadzi franka jako swoją walutę którą będą wynagradzani dziennikarzyny :) Odpowiedz Link Zgłoś
as-zalogowany Re: Bank Szwajcarii gotowy do kolejnej interwencj 05.08.11, 11:33 "Szwajcaria, która jest jednym z najmniej zadłużonych państw strefy euro," No i wydało się. Szwajcaria, nie mogąc poradzić sobie z problemami z frankiem - cichaczem wstąpiła do strefy euro. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Autor Bank Szwajcarii gotowy do kolejnej interwencji ... IP: *.internetdsl.tpnet.pl 05.08.11, 11:56 spoko, spoko... kredytobiorcy pisali, że dopiero ich ruszy jak franek będzie po 3,80zł, więc teraz sobie siedzą na kanarach za zaoszczędzone pieniądze względem rat z złotych... a ci, których miało ruszyć przy 3,50zł już na forum nie piszą, bo doszli do wniosku, że abonament za internet to zbędny wydatek, szczególnie, że siedząc w pracy od 8 do 20 mają przecież dostęp do sieci... Odpowiedz Link Zgłoś
senior_cohones co za ignorant pisze te "artykuly"? 05.08.11, 12:16 "Szwajcaria, która jest jednym z najmniej zadłużonych państw strefy euro" czy ktos piszacy te bzdury powinien miec dostep do komputera i internetu? dlaczego nikt nie pisze o zwiekszakacej sie sile nabywczej przecietnego szwajcara ktory za grosze moze robic zakupy w niemczech , francji i innych szczesliwych prowincjach eurokolchozu? o tym ze zaoszczedzona kase mozna odlozyc na konto - i to z prawdziwych oszczednosci finansowac wzrost i inwestycje a nie z ekspansji kredytowej i sztucznie niskich stop procentowych? dlaczego nie pisze owy nieuk o zwiekszajacych sie watosciach oszczednosci obywateli? dlaczego owy nieuk nie pisze o tym ile firm wykupili szwajcarzy w usa, niemczech i francji? a moze ktos napisze jak cudownie miec walute niszczona przez centralnych planistow z banku centralnego, i przez rzad nakladajacy podatek inflacyjny na obywateli, okradajacy ich bezczelnie zeby finansowac programy socjalne i kupowac glosy wyborcow? (albo wojny) a moze owy "rekator" wspomni ze kredytobiorcy we franku i tak sa do przodu w porownaniu z tymi ktorzy biora kredyty w walucie PLN - gdzie rzad prowadzi tak wychwalana polityke prze zGW? czyli drukuje pusta kase, zabija wartosc pieniadza i produkuje inflacje? dlaczego nikt nie wspomina o tym jak sa dymani ci ktorzy maja kredyty w zlotowce bo wierza w polityke monetarna rzadu? jak dlugo jeszcze idioci beda pisali do kolumn gospodarczych w "powaznych" dziennikach? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Teodoro Re: co za ignorant pisze te "artykuly"? IP: *.centertel.pl 05.08.11, 12:59 > dlaczego nikt nie pisze o zwiekszakacej sie sile nabywczej przecietnego szwajca > ra ktory za grosze moze robic zakupy w niemczech , francji i innych szczesliwyc > h prowincjach eurokolchozu? Bo to są radości pojedynczego obywatela, a nie całości szwajcarskiej gospodarki. To tak, jakbyś spytał - dlaczego nikt nie widzi, że Cichopekowa zarobiła kolejny milion, tylko ciągle nadaje o nadchodzącym krachu w systemie emerytalnym? Odpowiedz Link Zgłoś
senior_cohones Re: co za ignorant pisze te "artykuly"? 05.08.11, 14:14 nie zgadzam sie z tym co piszesz a co to jest ekonomia jak nie radosci zwyklego obywatela? to co teraz mamy serwowane to propaganda eksporterow moze wiec oslabic franka do poziomu 1=1 pln, albo 0.1 euro i wtedy eksport bedzi eszalal, prawda jakie to dobre dla "gospodarki"? dlaczego nikt nie wspomina o rosnacej sile nabywczej obywateli, ktorzy moga taniej kupowac a zaoszczedzone pieniadze odkladac? kiedy rosnie stopa oszczednosci, a inwestycje sa finansowane z oszczednosci, jest o wiele mniejsze ryzyko powstania baniek. czy inwestycje ni epowinny byc finansowane z oszczednosci zamiast ekspansji kredytowej sztucznie niskich stop procentowych? to jest dokladnie to co doprowadizlo do banki spekulacyjnej na nieruchomosciach w usa. najlepiej wiec zeby szwajcarzy drukowali pusty pieniadz, okradali obywateli z oszczednosci? i pytam sie ponownie dlaczego nikt nie napisze ze ludiz ektorzy maja kredyty we frankach i tak sa do przdu z porownaniu z tymi co to maja kredyty w pln? wybory ida i trzeba pokazac ze politycy sie troszcza o kogos? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Teodoro Re: co za ignorant pisze te "artykuly"? IP: *.centertel.pl 05.08.11, 14:25 Zadam Ci proste pytanie - cieszyłbyś się, że możesz pojechać na wakacje na Bermudy i kupić sobie nowe auto mając jednocześnie świadomość*, że po powrocie zostaniesz zwolniony, ponieważ firma, w której pracujesz, zmuszona była do obcięcia kosztów? Zwolniony i bez szans na zatrudnienie gdzie indziej, bo gdzie indziej też zaczynają ciąć koszty. * pół biedy mając świadomość - niektórzy cieszą się nieświadomie, nieprzymierzając jak rząd w 2008 roku gdy spekulowano PLNem, a on wierzył, że to siła naszej gospodarki > dlaczego nikt nie wspomina o rosnacej sile nabywczej obywateli, ktorzy moga tan > iej kupowac a zaoszczedzone pieniadze odkladac? Nie rozumiesz, że nie istnieje coś takiego jak perpetuum mobile? Pieniądze nie biorą się znikąd. Wspieranie obcej produkcji (czyli wydawanie kasy zagranicą) prędzej czy później doprowadza do załamania rodzimej. Załamanie rodzimej doprowadza do likwidacji firm i zwalniania ludzi. Sprężyna się nakręca. Jasne, że Szwajcaria trzyma się mocno i pewnie jeszcze sporo wytrzyma, ale WSZYSTKO ma swoje granice. Dlaczego rząd Słowacji posmutniał, gdy w 2009, wraz z wprowadzeniem euro, ludzie zaczęli masowo wyjeżdżać do Polski na zakupy i nikomu już nie opłacało się jechać do Słowacji na narty? > najlepiej wiec zeby szwajcarzy drukowali pusty pieniadz, okradali obywateli z o > szczednosci? W dłuższej perspektywie osłabianie franka owszem - może być mniejszym złem. > i pytam sie ponownie dlaczego nikt nie napisze ze ludiz ektorzy maja kredyty we > frankach i tak sa do przdu z porownaniu z tymi co to maja kredyty w pln? Bo nie są. Byli przez ostatnie lata. Teraz to się wyrównuje. Nie wiadomo, kto po 30 latach wyjdzie na tym do przodu, ale zakładam, że nikt. Odpowiedz Link Zgłoś
swiss-made Re: Bank Szwajcarii gotowy do kolejnej interwencj 05.08.11, 12:34 Zazwyczaj z debilami i ćwokami nie polemizuję, ale tak z ciekawości: czemu odczuwasz radość z tego powodu, że ktoś ma (mam nadzieję przejściowe) problemy ? Gość portalu: Autor napisał(a): > spoko, spoko... kredytobiorcy pisali, że dopiero ich ruszy jak franek będzie po > 3,80zł, więc teraz sobie siedzą na kanarach za zaoszczędzone pieniądze względe > m rat z złotych... > > a ci, których miało ruszyć przy 3,50zł już na forum nie piszą, bo doszli do wni > osku, że abonament za internet to zbędny wydatek, szczególnie, że siedząc w pra > cy od 8 do 20 mają przecież dostęp do sieci... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Teodoro Re: Bank Szwajcarii gotowy do kolejnej interwencj IP: *.centertel.pl 05.08.11, 13:04 > Zazwyczaj z debilami i ćwokami nie polemizuję, ale tak z ciekawości: czemu odcz > uwasz radość z tego powodu, że ktoś ma (mam nadzieję przejściowe) problemy ? Przypuszczalnie dlatego, że sam miał/ma gorsze, choć niekoniecznie związane z sytuacją na rynkach. Albo czuje w moczu, że będzie je miał. I panikuje, frustruje się, nie wie, jak sobie z tym poradzić, więc wyładowuje swoją frustrację na innych. Przybiera to postać szyderstw, sarkazmu i cynizmu. Jeśli może to zrobić anonimowo, to tym lepiej. To takie polskie dowartościowywanie się kosztem nieszczęścia innych. Zwykłe leczenie własnych kompleksów. Och jak wspaniale, że jest ktoś, kto ma gorzej, dosram mu jeszcze i poczuję się lepiej :) Jeśli komuś żyje się dobrze i nie ma zmartwień, to ostatnią rzeczą, która przychodzi mu do głowy jest naigrywanie się z cudzych problemów. Oczywiście mówię o ludziach zdrowych na umyśle, a nie socjopatach. Odpowiedz Link Zgłoś
hit.and.run Re: Bank Szwajcarii gotowy do kolejnej interwencj 05.08.11, 13:49 > Przypuszczalnie dlatego, ..... Twoje przypuszczenia golodupny inwestorze (bo przeciez kupno mieszkania to "inwestycja") nikogo nie interesuja :)) Ja np mam ubaw po pachy jak przypomne sobie rozmowy z moimi jeleniowatymi znajomymi ktorym przedstawialem "czarne wizje" tego ze frank dojdzie do 4 PLNow ktorzy z usmieszkiem cedzili "co ty bredzisz" i kupowali kwadraty po 5 tysiecy frankow za metr! buahahaha. Dzisiaj troche im usmiech zbladl a o tamtych dyskusjach albo nie chca slyszec albo wrecz fochy stroja ze ich nie "odwiodlem"!!! Buhahaha dzisja to ja mam oszczednosci w dularach (ktore beda rosly w stosunku do zlotoweczki) i chf-ach a i ostatnio czasem wysle emaila do znajomych "jak tam sie sprawdzaja moje brednie" ? Zapraszam do merytorycznej dyskusji!! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Teodoro właśnie takich socjopatów miałem na myśli IP: *.centertel.pl 05.08.11, 14:16 > Zapraszam do merytorycznej dyskusji!! Proszę bardzo. Ale najpierw skończ gimnazjum. Odpowiedz Link Zgłoś
hit.and.run Re: właśnie takich socjopatów miałem na myśli 05.08.11, 14:36 > > Proszę bardzo. Ale najpierw skończ gimnazjum. Krotkie wpisy co bys nawiazujac do wypowiedzi placebo zdazyl na zakrecie do wc ?:) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Teodoro dzieciaku, nie widzisz, że jesteś żałosny? IP: *.centertel.pl 05.08.11, 14:47 i ... EOT, bo szkoda pary na takich półgłówków Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Autor Re: właśnie takich socjopatów miałem na myśli IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 05.08.11, 14:39 oj... radości jakiejś tam szczególnej nie mam... większości kredytobiorców frankowych mój post nie dotyczył, a jedynie tych znawców ekonomii, którzy co chwilę powtarzają, że 'frank musiałby kosztować X aby zaczęło mnie skręcać'... padały różne stawki, 2,80, 3,30, 3,80, 4,20, 4,50 ostatnio to i 5,00 ktoś pisał... no więc wszystko przed nami :-) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Autor Re: Bank Szwajcarii gotowy do kolejnej interwencj IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 05.08.11, 14:50 "To takie polskie dowartościowywanie się kosztem nieszczęścia innych." jak można mówić o nieszczęściu biorąc kredyt denominowany w walucie w sytuacji, gdy kurs się tej waluty zmienia? przecież to jest oczywiste, że kurs się zmienia i chyba każdy kredytobiorca sobie zobaczył na kurs z ostatnich 5 lat? wtedy widział, że są na nim 'góry i doliny' i wiedział, że się będzie kurs zmieniał! co to za nieszczęście ich spotkało, że kurs się zmienił? kto ma dobre serce to może co najwyżej politować się nad takimi 'głowami rodziny', reszta nic nie powie bo szkoda słów... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Wieśmak Re: Bank Szwajcarii gotowy do kolejnej interwencj IP: *.183.237.220.dsl.dynamic.t-mobile.pl 05.08.11, 15:40 > "To takie polskie dowartościowywanie się kosztem nieszczęścia innych." zdecydujcie się czy kredyt CHF to jest szczęście czy nieszczęście. Raczej trudno będzie wzbudzić współczucie dla nieszczęścia klientów kupujących mieszkania po 5 tys. franków za metr. Jak kogoś stać, niech kupuje, ale kogo obchodzą problemy tak bogatych konsumentów he he he? ja raczej nabijam się z polskiego obywatela, który wyobrażał sobie, że stać go na kupno mieszkania po 4-5 tys. franków metr. Jeśli frankowcy nie potrafią utrzymać cen, które zaakceptowali, będzie to szczęście dla ludności Polski, która kupi sobie mieszkanie w niższej cenie. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: bleeee Re: Bank Szwajcarii gotowy do kolejnej interwencj IP: *.183.237.220.dsl.dynamic.t-mobile.pl 05.08.11, 15:28 > Przypuszczalnie dlatego, że sam miał/ma gorsze, choć niekoniecznie związane z s > ytuacją na rynkach. Albo czuje w moczu, że będzie je miał. I panikuje, frustruj > e się, nie wie, jak sobie z tym poradzić, więc wyładowuje swoją frustrację na i > nnych. Przybiera to postać szyderstw, sarkazmu i cynizmu. Jeśli może to zrobić > anonimowo, to tym lepiej. To takie polskie dowartościowywanie się kosztem niesz > częścia innych. Zwykłe leczenie własnych kompleksów. Och jak wspaniale, że jest > ktoś, kto ma gorzej, dosram mu jeszcze i poczuję się lepiej :) przestań śnić. chciałbyś żeby ludzie byli tacy źli i głupi jak sobie wyobrażasz, ale niestety są o wiele fajniejsi. Nawet w Twoim otoczeniu, choć sam pokazujesz, że do najświatlejszych nie należy. Spróbuj pocieszyć się w inny sposób i ogólnie na pohybel gościu. Swoją drogą ciekawe dlaczego matołów tak pociąga oświecona narracja i trudne wyrazy, skoro na nich wykładają się najszybciej Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Teodoro Re: Bank Szwajcarii gotowy do kolejnej interwencj IP: *.centertel.pl 05.08.11, 16:31 > przestań śnić. chciałbyś żeby ludzie byli tacy źli i głupi jak sobie wyobrażasz Nie chciałbym. Po prostu tacy są, co widać choćby i na twoim przykładzie. Że się tak grzecznie w twoim stylu zapytam - żona drugi tydzień z rzędu nie daje, czy kupiłeś na górce? :) > Nawet w Twoim otoczeniu, choć sam pokazuje > sz, że do najświatlejszych nie należy. Spróbuj pocieszyć się w inny sposób i og > ólnie na pohybel gościu. Alez ja się niczym nie pocieszam. Po prostu tłumaczyłem prosty fakt ludzkich zachowań w określonych sytuacjach. > Swoją drogą ciekawe dlaczego matołów tak pociąga oświe > cona narracja i trudne wyrazy, skoro na nich wykładają się najszybciej Nie wiem. Nie używam trudnych wyrazów i oświeconej narracji, zatem niestety matołem nie jestem. Ale jesli czegoś nie zrozumiałeś - chętnie wytłumaczę. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Marcin w gazecie pracuja sami idioci IP: *.theplanet.com 05.08.11, 12:11 w gazecie pracuja sami idioci Szwajcaria nie jest w strefie EURO! Lezy w Europie ale nie nalezy do stefy EURO! Podobnie Polska nie nalezy do strefy EURO Potem ludzie, tez idioci przyjmuja za prawde co pisza dziennikarze Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Marcin zaraz sie okaze ze to frankowcy wygrali zycie.... IP: *.theplanet.com 05.08.11, 12:15 Nie wierzycie ze wporwadza ujemne stopy? To zaden problem, za trzymaie kasy w banku po prostu bedzie sie placilo np 0.5% na 3 miesiace Ale zlotowkowiczow wtedy bedzie skrecac, bo im stopy podniosa do 7% Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: franek Re: Bank Szwajcarii gotowy do kolejnej interwencj IP: *.1-85.cust.bluewin.ch 05.08.11, 12:19 o rany to teraz mi zaczna pensje w euro wyplacac zamiast we frankach jak do tej pory zarabiaj we frankach --- Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: pawel Bank Szwajcarii gotowy do kolejnej interwencji ... IP: *.adsl.inetia.pl 05.08.11, 12:31 Faktycznie, rece opadaja jak sie to czyta :-( Autor wyszedl na kompletnego dyletanta! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: PancioP I o co tu się grzać... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 05.08.11, 13:06 Jak na razie to dla frankowych kredyciarzy jedynym dramatem jest to, że ZACZYNAJĄ ZBLIŻAĆ się do rat jakie od lat płacą zadłużeni w złotówce... (przy takiej samej wysokości kredytu). Czyli zwyczajnie przestają zarabiać na swojej spekulacji. Normalna rzecz, jeśli ktoś obliczał spłatę na pełne 30 to musiał wliczać taką sytuację w koszty. Gospodarki wrócą do normy, znowu będzie zarobek... Zwłaszcza że zależy na tym samym Szwajcarom. Wykupią co się da póki mają mocną walutę, a potem będą czerpać z tego zyski:) Szkoda że nikt nie przejmuje się losem kredyciarzy złotówkowych, których nasz rząd ma głęboko w d.. . Nie mają żadnych dylematów, bo cały czas są równo krojeni. Ale, jak ktoś to ładnie ujął na demotach "Wiesz co daje bycie nędzarzem? Poczucie stabilności finansowej" :D Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ded nie no spoko IP: 198.28.69.* 05.08.11, 13:49 przeciez usa bankrutuje co kwartal jak to tydzien temu bylo, regularnie 3 dni po tym jak nbp podnosi wibor , co nie ? sam mam kreche w chf, wzialem bo byla fajna okazja kupna mieszkania , a ze to bylo nieprzewidziane to w 100% na kreche. I co ? I nic, nie liczac ostatniej raty to do tej pory whania raty w przeliczeniu na pln zamykaly sie w przedziale 200zl. Nawet jesli bym dzis sprzedal to mieszkanie splacajac po tym irracjonalnym kursie to nadal za urobek kupilm bym sobie nowego accorda. Moze to nie duzo, ale za to jakie emocje ! ;] pozdrawiam Odpowiedz Link Zgłoś
hit.and.run Re: I o co tu się grzać... 05.08.11, 13:52 Gorzej jak sytuacja sie przeciagnie albo ustabilizuje gdzies koleo 3,50 i banki zniecierpliwione tym faktem z powodu zbyt duzej dysproporcji kredytow do zabezpieczen (apiartiamientow) zaczna wolac o dodatkowe oplaty na rzecz ubezpieczen. A i w interwencje wierza tylko naiwniaki, interweniowali i co ? Kurs spadl o 10 groszy na kilka godzin. Buhahahah Zapraszam do merytorycznej dyskusji!! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Autor Re: I o co tu się grzać... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 05.08.11, 14:56 Frankowcy raczej rat się nie boją, chodzi głównie o kwotę pozostałą do spłaty przeliczając zabezpieczenie po aktualnym kursie... wystarczy takiemu powiedzieć, nawet żartując 'kurs wzrósł! bank wymaga ode mnie dodatkowego zabezpieczenia! inaczej wypowie mi umowę!' i już po takim dowcipie nastaje grobowa atmosfera :-) dorośli ludzie, głowy rodziny, ojcowie, mężowie, i robią w gacie na samą myśl o tym, że bank może zrealizować to co zapisane jest w umowie... no, zaskoczenie wielkie... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Franciszek Prosze tylko poważne odpowiedzi IP: *.centertel.pl 05.08.11, 13:09 Czy opłaca się jeszcze nadal kupować franki? Czy ktoś z was jeszcze kupuje? I powiązane z tym pytanie - czy przewalutowanie kredytu CHF na PLN to rozsądny krok czy wręcz przeciwnie? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Franciszek Dlaczego nikt nie kupuje waluty skandynawskiej IP: *.centertel.pl 05.08.11, 13:11 Czy gospodarka Szwecji czy Norwegii stoi gorzej niż Szwajcarii? Czy jest tam wyższ inflacja? Nie - dlaczego więc nikt nie myśli o walutach tych państw? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Marcin Re: Dlaczego nikt nie kupuje waluty skandynawskie IP: *.theplanet.com 05.08.11, 13:16 no jakby wywindowali norwegi walute to by zrobili im dobrze po trzykroc norwegia ma rope i gaz i z tego glownie zyje, wiec bogacila by sie ponad miare! i wlasnie dlatego banksterzy nie mysla aby norwegom robic dobrze windujac franka, nie dosc ze sobie robia dobrze, to klada na lopatki cala europe wschodnia i przy okazji gospodarke szwajcari, bo szwajcaria exportem stoi sumarycznie destabilizuja niezly kawalek europy, a to im na reke korona norweska jest jedynie waluta stabilna, nie zarobicie na niej wiele Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Franciszek Re: Dlaczego nikt nie kupuje waluty skandynawskie IP: *.centertel.pl 05.08.11, 13:20 > norwegia ma rope i gaz i z tego glownie zyje, wiec bogacila by sie ponad miare! No dobrze, ale nie jest jedynym państwem, które eksportuje ropę i gaz (pomijam już perspektywy - mniej lub bardziej realne - wydobycia gazu łupkowego w niewielkiej odległości od Skandynawii). Wzrost korony mógłby być dla Norwegów równie zabójczy jak wzrost franka dla eksportera, jakim jest Szwajcaria. A co ze Szwecją? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Gosc987 Re: Dlaczego nikt nie kupuje waluty skandynawskie IP: *.pools.arcor-ip.net 05.08.11, 13:27 Gość portalu: Franciszek napisał(a): > A co ze Szwecją? --------------------------- Kuśtyka, kuśtyka i ma problemy i to nie małe. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: czytelnik Czy Ty rozumiesz o czym piszesz? IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 05.08.11, 13:26 > no jakby wywindowali norwegi walute to by zrobili im dobrze po trzykroc > > norwegia ma rope i gaz i z tego glownie zyje, wiec bogacila by sie ponad miare! Przyjmijmy w uproszczeniu, że z 1 NOK płacisz 0,25USD Norwegowie sprzedają ropę w cenie 100 USD. Czyli dostają za nią 400NOK. Pytanie: ile dostaną NOK, jeżeli 1 NOK tak się umocni, że będzie kosztował 0,5 USD? > i wlasnie dlatego banksterzy nie mysla aby norwegom robic dobrze > > windujac franka, nie dosc ze sobie robia dobrze, to klada na lopatki cala europ > e wschodnia i przy okazji gospodarke szwajcari, bo szwajcaria exportem stoi Czyli: Jeżeli windują CHF to gospodarka Szwajcarii która stoi eksportem jest "kładziona na łopatki" Ale jeżeli windowali by NOK to gospodarce Norwegii która stoi eksportem "robili by dobrze". Możesz to wytłumaczyć inaczej, niż własną ignorancją? Odpowiedz Link Zgłoś
swiss-made Re: Czy Ty rozumiesz o czym piszesz? 05.08.11, 13:39 Gość portalu: czytelnik napisał(a): > Możesz to wytłumaczyć inaczej, niż własną ignorancją? Nie wiem czy teoria spiskowa Marcina jest prawdziwa, ale pozwól, że ja Ci wytłumaczę: Sprzedają tak jak sprzedawali ropę za 100$, ale teraz zamiast 4 NOK, dostają tylko 3 NOK. wciąż trzeba taką samą ilość NOKów wydać na służbę zdrowia, emerytury, pensje policjantów... więc mieliby problem... MSZ Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Franciszek Re: Czy Ty rozumiesz o czym piszesz? IP: *.centertel.pl 05.08.11, 13:45 > Sprzedają tak jak sprzedawali ropę za 100$, ale teraz zamiast 4 NOK, dostają ty > lko 3 NOK. wciąż trzeba taką samą ilość NOKów wydać na służbę zdrowia, emerytur > y, pensje policjantów... więc mieliby problem... Ale to chyba Marcinowi powinieneś to wytłumaczyć :) Odpowiedz Link Zgłoś
swiss-made Re: Czy Ty rozumiesz o czym piszesz? 05.08.11, 13:54 Gość portalu: Franciszek napisał(a): > Ale to chyba Marcinowi powinieneś to wytłumaczyć :) :-) tak. tak. tak. Marcin: chyba się mylisz spadam, bo już mi się we łbie kręci od tych franków, noków, dularów. MSZ Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: czytelnik Re: Czy Ty rozumiesz o czym piszesz? IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 05.08.11, 13:53 Według Ciebie gdyby "bogaciła się ponad miarę" (jak twierdzi Marcin) to "mieliby problem" bo "wciąż trzeba taką samą ilość NOKów wydać" (jak twierdzisz Ty). Czy naprawdę tylko dla mnie są to tezy wykluczające się? Odpowiedz Link Zgłoś
swiss-made Re: Czy Ty rozumiesz o czym piszesz? 05.08.11, 13:56 Gość portalu: czytelnik napisał(a): > Według Ciebie gdyby "bogaciła się ponad miarę" (jak twierdzi Marcin) to "mielib > y problem" bo "wciąż trzeba taką samą ilość NOKów wydać" (jak twierdzisz Ty). > > Czy naprawdę tylko dla mnie są to tezy wykluczające się? racja, racja sprostowałem. Marcin was wrong. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Marcin Re: Czy Ty rozumiesz o czym piszesz? IP: *.theplanet.com 05.08.11, 14:14 po pierwsze to norwegowie maja gignatyczne rezerwy ktore zebrali wlasnie z ropy i gazu po 2, maja staly strumien, niczym nie zagrozony pieniedzy z ropy i gazu niezaleznie od tego jak droga bedzie ropa, czy ich waluta czy dolar caly czas export surowcow nie bedzie niczym zagrozony po trzecie, nie ma tak, ze klienci norwegow zaczna kupowac z innych zrodel gdy ich ropa bedzie droga nie mam pewnosci czy rope sprzedaja za dolary, moze sprzedaja za korony? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Franciszek Re: Czy Ty rozumiesz o czym piszesz? IP: *.centertel.pl 05.08.11, 14:28 > po trzecie, nie ma tak, ze klienci norwegow zaczna kupowac z innych zrodel gdy > ich ropa bedzie droga Albowiem? Jakieś argumenty? :) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Marcin Re: Czy Ty rozumiesz o czym piszesz? IP: *.theplanet.com 05.08.11, 14:45 argumenty? np polska kupuje gaz od rosji mimo ze kosztuje najwiecej w europie bo nie ma wyboru! tranport z innych zrodel bylby klopotliwy, badz nieoplacalny zaloze sie ze wielu odbiorcow gazu czy ropy z norwegi bylo by w podobnej sytuacji w koncu ceny ropy na rynkch to jedno, a ropa w i jej ceny w regione to co innego Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: czytelnik Re: Czy Ty rozumiesz o czym piszesz? IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 05.08.11, 15:28 > po pierwsze to norwegowie maja gignatyczne rezerwy ktore zebrali wlasnie z ropy > i gazu I oczywiście jak każdy kraj na świecie trzymają te rezerwy w swojej własnej walucie Mega ROTFL! > po 2, maja staly strumien, niczym nie zagrozony pieniedzy z ropy i gazu > niezaleznie od tego jak droga bedzie ropa, czy ich waluta czy dolar > caly czas export surowcow nie bedzie niczym zagrozony Eksport? Oczywiście że "nie będzie niczym zagrożony" Tylko nie mówimy o eksporcie jako takim, ale o "robieniu dobrze". > po trzecie, nie ma tak, ze klienci norwegow zaczna kupowac z innych zrodel gdy > ich ropa bedzie droga > nie mam pewnosci czy rope sprzedaja za dolary, moze sprzedaja za korony No to najpierw sprawdź, potem wymyślaj teorie. Albo tylko troszkę uruchom wyobraźnię. Bo osoba mająca minimum wyobraźni zadałaby sobie na wstępie pytanie: skąd niby przy nadwyżce handlowej miałyby się wziąć korony norweskie poza Norwegią w ilości wystarczającej do sfinansowania zakupu sprzedawanej przez norwegów ropy? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ezraone Re: Prosze tylko poważne odpowiedzi IP: *.aster.pl 05.08.11, 13:11 "czy przewalutowanie kredytu CHF na PLN to rozsądny krok czy wręcz przeciwnie? " Jak piszą na Onecie - dobra prowokacja :-) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Franciszek Re: Prosze tylko poważne odpowiedzi IP: *.centertel.pl 05.08.11, 13:21 > "czy przewalutowanie kredytu CHF na PLN to rozsądny krok czy wręcz przeciwnie? > " > Jak piszą na Onecie - dobra prowokacja :-) Oj tam, oj tam. Odpowiedz Link Zgłoś
tocqueville Re: Prosze tylko poważne odpowiedzi 05.08.11, 13:45 I powiązane z tym pytanie - czy przewalutowanie kredytu CHF na PLN to rozsądny krok czy wręcz przeciwnie? Nie wierzę, że pytasz poważnie. Gdybym był pracownikiem banku, do którego ktoś dzisiaj przyszedłby przewalutować chf na pl to był chyba padł z wrażenia. To by było samobójstwo. Co innego pl na chf - to może się opłacić. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Franciszek Re: Prosze tylko poważne odpowiedzi IP: *.centertel.pl 05.08.11, 13:48 > Nie wierzę, że pytasz poważnie. Gdybym był pracownikiem banku, do którego ktoś > dzisiaj przyszedłby przewalutować chf na pl to był chyba padł z wrażenia. To by > było samobójstwo. Co innego pl na chf - to może się opłacić. Czyli jesteś zdania, że CHF nie będzie już więcej rósł? A możesz to jakoś uzasadnić? Odpowiedz Link Zgłoś
tocqueville Re: Prosze tylko poważne odpowiedzi 05.08.11, 14:50 nie da się tego uzasadnić, to przecież gra - jak poker, ryzyk-fizyk pewnie jeszcze jakiś czas będzie rósł, ale w naturze jest tak, że są wzrosty i spadki, trzeba przeczekać Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: gość Bank Szwajcarii gotowy do kolejnej interwencji ... IP: *.opera-mini.net 05.08.11, 13:43 Co za matoly w tej gazecie pisza, szwajcaria w strefie euro... Odpowiedz Link Zgłoś
placebo99 Teraz to frankciarzom można ulżyć tylko tak: 05.08.11, 13:54 Lewatywą ze zsiadłego mleka :DD Odpowiedz Link Zgłoś
aliveinchains Re: Teraz to frankciarzom można ulżyć tylko tak: 05.08.11, 14:03 idz już do swego pokoiku u mamusi..w końcu czeka na ciebie z obiadkiem..a o frankowcow się nie martw..pogadami za kilka miesięcy:) Odpowiedz Link Zgłoś
stara_dominikowa aliveinchains 05.08.11, 14:10 :) fantastyczny nick, bardzo a propos :) Odpowiedz Link Zgłoś
hit.and.run Re: Teraz to frankciarzom można ulżyć tylko tak: 05.08.11, 14:34 aliveinchains napisał: > idz już do swego pokoiku u mamusi..w końcu czeka na ciebie z obiadkiem..a o fra > nkowcow się nie martw..pogadami za kilka miesięcy:) Znowu kilka miesiecy ?:) Kilka miesiecy temu 3,20 mialo byc chwilowe. No i bylo. Obys nie wykrakal bo mozecie pogadac przy franku = 4 PLN Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Ronja do moderatorów ... (jeśli jacyś w ogóle tu są ;-) IP: *.centertel.pl 05.08.11, 14:31 ... czy można skutecznie zablokować tego idiotę Placebo? Przecież to już się staje żałosne ... Odpowiedz Link Zgłoś
aliveinchains Re: do moderatorów ... (jeśli jacyś w ogóle tu są 05.08.11, 14:36 jest żałosny, typowy polaczek....co trzyma wiadro z gownem (nie mylić z GW) pod łozkiem, jakby przypadkiem kiedys sąsiad przechodzil pod jego oknem.. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Blokers Re: do moderatorów ... (jeśli jacyś w ogóle tu są IP: *.183.237.220.dsl.dynamic.t-mobile.pl 05.08.11, 15:54 > ... czy można skutecznie zablokować tego idiotę Placebo? Przecież to już się st > aje żałosne ... Placebo można zablokować jedynie nieskutecznie Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Gosc987 Bank Szwajcarii gotowy do kolejnej interwencji ... IP: *.pools.arcor-ip.net 05.08.11, 14:17 Dlaczego gazeta nie napisze ze Barroso za wczorajsza swoja wypowiedz powinien ustąpić natychmiast z piastowanego przez niego stanowiska? To by był właściwy temat, który dotyczy obecnie całej Europy. Barroso jak i Jean-Claude Trichet są autorami tej katastrofalnej sytuacji. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Teodoro Re: Bank Szwajcarii gotowy do kolejnej interwencj IP: *.centertel.pl 05.08.11, 14:32 > Dlaczego gazeta nie napisze ze Barroso za wczorajsza swoja wypowiedz powinien u > stąpić natychmiast z piastowanego przez niego stanowiska? Którą konkretnie? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: autor debil IP: *.host.witnet.pl 05.08.11, 14:44 no czysty debil to pisał: "Szwajcaria, która jest jednym z najmniej zadłużonych państw strefy euro" Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: marcin Bank Szwajcarii gotowy do kolejnej interwencji ... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 08.08.11, 01:52 polecam strone www.pawrem.manifo.com Odpowiedz Link Zgłoś