Dodaj do ulubionych

Będzie wielka pożyczka dla banków z Europy Środ...

IP: *.internetdsl.tpnet.pl 27.02.09, 10:33
Dlaczego ta kasa płynie do Banków.
Zasili ona banki w krajach Europy Środkowej i Wschodniej.
Na cholerę bankom kasa jak i tak nie mają zamiaru udzielać kredytów
hipotecznych dla firm itd.
Ta kasa powinna być przekazana do jakiś instytucji europejskich
które przejęły by na czas kryzysu role banków bo banki już przestały
spełniać swoją rolę okopały się i czekają na pomoc bo jest kryzys.
A scenariusz będzie taki kasa wpłynie w Polsce powiedzmy do BRE
Banku a wypłynie w Commerzbanku ale w Niemczech ;-))) Unia wie co
robi pośrednio pomoże swoim bankom czytać Zachodnim a nam będzie
mówić że przecież pomogła ale nie potrafiliśmy pomóc sobie sami.
Obserwuj wątek
    • Gość: michał Dlaczego ta kasa płynie do Banków a nie bezpośred IP: *.internetdsl.tpnet.pl 27.02.09, 10:35
      Dlaczego ta kasa płynie do Banków.
      Zasili ona banki w krajach Europy Środkowej i Wschodniej.
      Na cholerę bankom kasa jak i tak nie mają zamiaru udzielać kredytów
      hipotecznych dla firm itd.
      Ta kasa powinna być przekazana do jakiś instytucji europejskich
      które przejęły by na czas kryzysu role banków bo banki już przestały
      spełniać swoją rolę okopały się i czekają na pomoc bo jest kryzys.
      A scenariusz będzie taki kasa wpłynie w Polsce powiedzmy do BRE
      Banku a wypłynie w Commerzbanku ale w Niemczech ;-))) Unia wie co
      robi pośrednio pomoże swoim bankom czytać Zachodnim a nam będzie
      mówić że przecież pomogła ale nie potrafiliśmy pomóc sobie sami.
      • darr.darek MYLĄCa informacja bez kometarza autora artykułu 27.02.09, 14:22
        Myląca, bo sugeruje, że "Polska" też ma dostać jakowąś "światową pożyczkę" na
        stabilizację.

        Wyliczmy:
        - NBP nie potrzebuje żadnej pożyczki, bo sam posiada lokaty dewizowe na sumę ok.
        40mld EUR;
        - budżet nie potrzebuje (choć rządzący jak zawsze twierdzą, że potrzebują), bo
        to tylko pożyczka na rządowe rozpieprzanie - wystarczy im tego finansowania na
        kredyt jakie bez problemu uzyskują z obligacji krajowych;
        - banki w Polsce nie potrzebują, bo ze względu na relatywnie kilkunastokrotnie
        niższe niż na Zachodzie sumy przyjętych lokat i udzielonych kredytów, nie mają
        (na szczęscie) zbyt wielu złych aktywów. Tym bardziej nie potrzebują, aby polski
        podatnik dawał im gwarancje przy jakichś "pożyczkach światowych".

        To może niech autor podpowie jasno, że chodzi o inne kraje. Przypominam
        idiotyczne wciąganie Polski w POMOC dla innych krajów: 200 mln EUR od Polski dla
        Islandii oraz podobna kwota od Polski dla Łotwy.
        Ci którzy dają pomoc (choćby idiotycznie wchodząc w takie akcje), nie muszą
        dostawać pomocy.


    • sekwana2005 Będzie wielka pożyczka dla banków z Europy Środ... 27.02.09, 10:39
      Gdy powstawała Solidarność, tropiono nadużycia komuny. Jakiemuś
      wiceministrowi zarzucono, iz parę metrów glazury po znajomości
      kupił. Podobne zarzuty stawiano prezydentowi Krakowa, nazwiskiem
      Barszcz, który w efekcie samobójstwo popełnił. Więc po Wawelem
      żartowano o nowej specjalności kuchni - "barszcz na zimno".
      Teraz czytam o globalnych przedsiębiorcach, którzy potrafili w rok-
      dwa wyłudzić więcej kasy, niż wszystkie długi gierkowskiego PRL
      wynosiły. Więc ma to być im zrefundowane - nie ich ofiarom...
      • jakrzy Re: Będzie wielka pożyczka dla banków z Europy Śr 27.02.09, 12:14
        ale przewina komuny to nie dlugi gierka tylko to ze ludzie w takim
        systemie nie chcieli pracowac bo po co? owszem ostatnio straty sa
        duze ale policz ile wynosi pkb teraz a ile wynosil za komuny, a
        gospodarka jk to gospodarka za dwa trzy lata wroci do normy
    • schaffhausen Będzie wielka pożyczka dla banków z Europy Środ... 27.02.09, 10:56
      Cale szczescie, ze banki pomaga bankom.Podatnik zachodni ma dosc
      placenia na skorumpowane systemy Wschodu,niech radza sobie same. Po
      co wzieli sobie na kark ten ciezar.Tu i tam trzeba tropic i skazac
      sadownie oszustow,takze tych co napelnili swoje kabzy kosztem
      zwyklych ludzi-to prowodyrzy mafijni-w Polsce i w Unii odpowiadaja
      za taki stan rzeczy.Pieniadz nie zna ideologii.Rozzazonym zelazem
      trzeba wypalic pozostalosci starego systemu w Polsce,ale takze
      szalejacy neoliberalizm.Czas najwyzszy,aby ludzie wzieli losy Europy
      w swoje rece.I rozpedzic tych klamliwych pasozytow medialnych!
      • sekwana2005 skorumpowany Wschód... 27.02.09, 12:56
        Wina skorumpowanego Wschodu? Dopiero co amerykański koncern zawarł
        ugodę, iż tylko pół miliarda kary zapłaci za korumpowanie jednego z
        krajów Afryki. Z tego czasu szef koncernu awansował na
        wiceprezydenta Busha. Setki milionów dolarów kary za podobną
        działalność sąd niemiecki wymierzył. Polska zgodziła się wydać
        miliardy na samoloty-zabytki z USA, w zamian za inwestycje. G...o.
        Przy wojnie w Iraku Amerykanie "zgubili" mprę miliardów dolarów - i
        dziesiątki tysięcy karabinów. No i zbiory kilku muzeów.
        U nas dyskusje, że jakiś radny dobrze zorganizował półkolonie dla
        dzieci, ale należy go wywalić, zamknąć, bo było to na miejskim
        gruncie zorganizowane. A jakiś facet z Zachodu mówi "przepraszam" -
        gdy zawaliła mu się piramida finansowa w miliardach dolarów
        liczona...
        Soros, dający ogromne pieniądze na biednych, w jedną noc jest w
        stanie sam przewrócić finanse jakiegoś kraju. A są znacznie bardziej
        wredni...
        Dziś na Wschodzie ludzie półdarmo zapieprzają, produkując samochody,
        pralki i wibratory, na Zachód eksportowane. Dowiadując się
        iż "niewidzialna ręka rynku" cały ich kraj wyceniła niżej, niż jakiś
        internetowy pomysł amerykańskiego studenta.
        Chiny sprzedają do USA towary za miliardy dolarów, aż problemem
        stało się co robić z pustymi kontenerami - nie ma co w drugą stronę
        wysyłać. I dostają zapłatę obligacjami za długi USA.
        W Warszawie, na Woli dawne fabryki to już banki i biurowce. Rekord
        świata - gdy pewna zachodnia firma kupiła fabrykę żarówek, za cenę
        niższą od wartości zapasów w magazynach, mając już kontrakt
        na "oświecenie" Kuwejtu po wojnie...
        • schaffhausen Re: skorumpowany Wschód... 27.02.09, 15:11
          Naturalnie ,racja.Zachod tez zostal duzo wczesniej skorumpowany.Ile
          dziedzin zycia jest kierowana przez mafie-nie tylko wloskie i
          rosyjskie tak naprawde nie wie nikt.Podobno-tego nikt nie wie
          dokladnie swiatem rzadzi 1000 ludzi-i nie sa to ci z pierwszych
          stron szmatlawych gazet.Co celowo narobili-zaczynamy dostrzegac.
      • Gość: mistrzuu Re: Będzie wielka pożyczka dla banków z Europy Śr IP: *.scansafe.net 27.02.09, 15:17
        banki bankom?? na jakim swiecie ty zyjesz czlowieku? to wszystko sie odbije na
        twoich zarobkach, kredytach, lokatach, oprocentwaniach itd itd itd
    • quant34 To nie jest żadna pomoc 27.02.09, 11:47
      Po pierwsze nazywanie udzielania pożyczki bankom zachodnim mającym filie w
      krajach Europy Środkowo-Wschodniej "pomocą" dla tych krajów jest jakimś
      kosmicznym nieporozumieniem. Jeżeli pieniądze dostanie bank, to nawet jeżeli
      pożyczka będzie obwarowana jakimiś warunkami dotyczącymi wydatkowania jej na
      udzielenie kredytów np.w Polsce (w co wątpię) to i tak nie jest to żadna pomoc
      Polsce, tylko interesy robione między bankami. Po drugie pożyczka to nie
      darowizna, pożyczkę trzeba spłacić, w dodatku z odsetkami, więc jest to po
      prostu inwestycja. W sumie lepszy taki scenariusz niż udzielenie takich pożyczek
      bezpośrednio Polsce (a wiec Skarbowi Państwa) ponieważ oznaczałoby to zadłużenie
      kraju. Oczywiście pożyczki udzielone bankom zachodnim, wcale nie będą musiały
      być przeznaczone na udzielanie kredytów w Polsce czy innych krajach regionu. To
      tylko hasło, pod którym łatwiej przepchnąć decyzje o wydatkowaniu takich kwot
      przez banki zarządzające jak by nie patrzeć wspólną kasą wielu krajów.
      • burakpl4 Re: To nie jest żadna pomoc 27.02.09, 14:37
        i pewnie w ten sposób baki - filie wyprowadzą kasę z Polski -
        poprzez spłatę pożyczek z gigantycznymi odsetkami zapewne.
    • Gość: LOL Re: Będzie wielka pożyczka dla banków z Europy Śr IP: 198.28.69.* 27.02.09, 12:12
      kredyt hipoteczny dla firm???
    • stasieczek5 Będzie wielka pożyczka dla banków z Europy Środ... 27.02.09, 12:14
      Fajne !!!
      Ci, którzy narobili przekrętów ( malwersacji ) i okradli wszystkich
      dookoła i działalność ich jest powodem kryzysu ... dostają dotację.
      Czyżby zgłosiły banki wniosek, że nie wszyscy się u nich obłowili ?!
    • Gość: wuwu Będzie wielka pożyczka dla banków z Europy Środ... IP: *.internetdsl.tpnet.pl 27.02.09, 12:34
      to jest dokładnie tak jakby złodziej który cię okradł a później przyszedł i
      powiedział , że pożyczy ci kasę ( tą skradzioną )na uzupełnienie braków po
      włamaniu
      • kle_kotka dokładnie jest tak jak piszesz 27.02.09, 13:57
        To jest najzwyklejsza w swiecie inwestycja i chęc zarobienia
        (pozyczą a my musimy oddac wszystko + odsetki). Europa środkowa to
        dojna krowa a teraz w kryzysie musi dać z siebie więcej zeby Europie
        zach nie spadł standard zycia.

        TAM JEST masa kapitalu ktory teraz nie ma w co inwestowac (w akcje
        strach, w produkcje za mały zysk a i za duzo z tym klopotow,
        ostatnio dobrze zylo się ze spekulacji teraz trochę gorzej bo
        inwestory jakies podejrzliwe sie zrobiły więc trza próbowac zyc z
        rentierki wycisnąc eur srod-wsch do ostatniej kropli krwii)
    • Gość: historyk nie szkodzi IP: *.centertel.pl 27.02.09, 12:44
      Wezmiemy wszystko. Przejemy i przepuscimy, wybudujemy mase palacykow i
      pieknych willi, polecimy na wyspy a w koncu powiekszymy dlug do 1000 mld
      zlotych aby nie bylo szans splacic pozyczek. Obwinimy tym Gierka i Gomulke a
      nawet cofniemy sie do czasow Bieruta.
    • Gość: Polak Węgry poprosiły Świat o 230 mld pomocy a Polska? IP: 94.254.249.* 27.02.09, 12:54
      Węgry poprosiły Świat o 230 mld pomocy a Polska?
      Węgry poprosiły Świat o 230 mld pomocy a Polska?
      Węgry poprosiły Świat o 230 mld pomocy a Polska?

      3xNie dla Euro, Polska Fabryką Europy
    • eva15 Banki dostaną kasę by karmić głodujących 27.02.09, 13:08
      "- To czas, żeby Europa wspólnie potwierdziła, że nie zaprzepaściła osiągnięć
      ostatnich 20 lat z powodu kryzysu ekonomicznego, który szybko przekształca się w
      kryzys humanitarny - powiedział Robert Zoellick, prezes Banku Światowego."
      ___________

      Niezły żartowniś z tego pana z US-paszportem. Banki dostaną kasę, po to by nie
      było kryzysu bądź katastrofy humanitarnej? Buha, ha. Tą metodą powinno się więc
      pomagać głodującym w Afryce, tam katasfrofa humanitarna jest jeszcze wiąksza,
      trzeba więc wzmocnić banki afrykańskie i wszystkim się poprawi.
    • Gość: p Będzie wielka pożyczka dla banków z Europy Środ... IP: *.prochem.com.pl 27.02.09, 13:26
      Przypomnijmy, że suma kapitałów które trafiły do europy wsch. to 4.9
      BILIONA euro, a całowita ilość toksycznych aktywów w Europie to 25
      biliona euro. Co to jest 20 miliardów. Kropla w morzu potrzeb.
      Pytanie też skąd ono to biorą. Z powietrza ?
      www.lewrockwell.com/north/north689.html

    • Gość: dd Będzie wielka pożyczka dla banków z Europy Środ... IP: *.ostnet.pl 27.02.09, 13:44
      Ukradli a teraz nam porzyczaja.
    • mam_racje_zawsze a banki rozdadzą na premie 27.02.09, 13:47
    • Gość: byrcyn Będzie wielka pożyczka dla banków z Europy Środ.. IP: *.wroclaw.dialog.net.pl 27.02.09, 13:48
      Jakieś 95 % banków w Europie Środkowej, to filie banków zachodnich. No więc -
      bez komentarza ;-)
    • Gość: kania Będzie wielka pożyczka dla banków z Europy Środ... IP: 157.158.55.* 27.02.09, 13:58
      Czyli niemieckie banki są uzależnione od francuskich? Bo Europa środkowa to
      przede wszsytkim Niemcy i Austria. Może ktoś nie zna geografii?
    • Gość: HighAlt Gowno IP: *.bos.east.verizon.net 27.02.09, 14:21
      Pomoc bankom zachodnim ktore maja filie w Polsce, szkodzi rodzinym bankom
      Polskim ktore takiej pomocy nie otrzymaja.. W sumie obce banki sa konkurencja
      dla rodzinych a wiec jak sie dotuje obce banki poprzez obce dotacje panstwowe to
      szkodzi polskim bankom, i mrzna to uznac za nie utcziwa konurencje.. takie banki
      powiny stacic prawo do prowadzenia dzialalnosci gospodarczych w naszym kraju.
      • Gość: Michał A który bank w Polsce jest Polski ;)))) IP: *.internetdsl.tpnet.pl 27.02.09, 14:55
        chyba tylko PKO BP reszta już jest po tamtej stronie
    • Gość: HighAlt poziom glupoty przeraza IP: *.bos.east.verizon.net 27.02.09, 14:28
      Dotowany poprzez obce panstwa obcy kapital wypycha nasz rdzenny..
      Jak wolny rynek to wolny rynek.. Pamientajmy ze obce banki odbieraja naszym
      rynek zbytu, a wiec ogranicza ich expansje i rozowj naszych bankow. A wiec czyni
      to ze Polacy beda zadluznei (robic na obcych) obcokrajowca..
      • 1stanczyk Czy to nie tego wlasnie chcielismy i nadal chcemy 27.02.09, 16:24
        wrazajac nasze niezachwiane poparcie i podziw dla Balcerowicza majacego w swoim
        czasie decydujacy udzial w tworzeniu i ksztaltowaniu naszego sektora bankowego ?

        Wedlug Jego (falszywych) teori kapital w globalnej gospodarce nie stoi na strazy
        interesow narodowych tylko swoich wlasnych.

        Pomimo, ze z tymi wlasnymi to bankowcy ostatnio bardzo przesadzil (co skutkuje
        wlasnie obecnym kryzysem) to i tak nie podwaza to w zaden sposob faktu, ze w
        krajach rozwinietych takich jak Niemcy, Anglia, Wlochy czy Francja rzady
        dokladaja wszelkich staran by ich sektor bankowy byl zdominowany przez ich
        wlasne banki (przyklad ostatniej fuzji z Francji: Banque Populaire i Caisse
        d'Epargne na pewno nie jest ostatnim).

        Nadchodzi zreszta czas przywrocenia wlasciwych proporcji pomiedzy wladza
        ekonomiczna sprawowana przez banki i bankowcow i wladza polityczna.

        Ta ostatnia w obliczu istniejacych powaznych zagrozen stabilnosci spolecznej i
        politycznej spowodowanych kryzysem finansowym, pragmatycznie rezygnujac z obrony
        swoich liberalnych przekonan ekonomicznych, na pewno zadba o takie regulacje
        swiatowych rynkow finansowych, ktore uniemozliwia w przyszlosci powtorzenie
        obecnej sytuacji (bedacej niczym innym jak proba sil swiatowego konglomeratu
        finansowego z najczesciej demokratycznie wybranymi wladzami politycznymi).
        Re: poziom glupoty przeraza
    • Gość: bankier Będzie wielka pożyczka dla banków z Europy Środ.. IP: *.aster.pl 27.02.09, 14:44
      zachodnioeuropejscy oszuści chcą zasilić swój system bankowy
      i zrobić sobie przy okazji dobrą prasę.

      wnioski:

      1) Polska jest względnie odporna na "kryzys" dzięki słabej złotówce
      i da sobie radę bez tych fikcyjnych pieniędzy, które zasilą banki
      na Zachodzie.
      2) Zachód ma spore kłopoty, bo szuka winnego swoich problemów i gra
      rolę zbawiciela
    • Gość: krzyh banki największymi terrorystami świata IP: *.chello.pl 27.02.09, 15:08
      Szemrane towarzystwo
    • sselrats Będzie wielka pożyczka dla banków z Europy Środ.. 27.02.09, 15:46
      A zlotowka ostatnio fajnie sie umocnila z 3,60 na ponad 3,70 za
      dolara.
    • gekon1979 bankom?? po CH bankom, co za bzdura 27.02.09, 16:00

    • Gość: DzikiPiesDingo Będzie wielka pożyczka dla banków z Europy Środ.. IP: *.internetdsl.tpnet.pl 27.02.09, 16:02
      Ci co malwesowali mieli to zadane własnie przez bank światowy i odbudowy w celu wywołania paniki na rynku walutowym co bedzie doskonałym gruntem na Nowy Porzadek. Zeitgeist się kłania i niech ktoś zaprzeczy
    • j-50 Będzie wielka pożyczka dla banków z Europy Środ... 27.02.09, 16:32
      Spoko! Żydki z USA łykną tę kasę bez problemu! Już zacierają
      włochate łapy i przebierają kopytkami.
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka