Dodaj do ulubionych

Pomóżcie - zimno mi!!!

04.10.06, 23:47
Kochani, czy znacie jakies sposoby na rozgrzanie organizmu od wewnatrz? moze
ziola, jakies specjalne przyprawy, potrawy, herbatki, cokolwiek co pomogloby
mi sie rozgrzac. jestem ogolnie wielkim zmarzlakiem. od dwoch miesiecy jestem
na diecie i wszystko jest na prawde dobrze, tylko teraz, kiedy robi sie
zimno, nie mam juz ochoty na 2 litry zimnej wody mineralnej (co pilam z
cheecia w upaly), ani na salatki, ktore ogolnie wyziebiaja moj organizm. nie
chce zrezygnowac z diety, moge wprowadzic do niej jakies male poprawki, ale
musze jakos szybko zadzialac, bo inaczej zamarzne... brrr... nie mowiac juz
nic o konczynach - rece i nogi sa jak lody!
Obserwuj wątek
    • kasiulinka78 Re: Pomóżcie - zimno mi!!! 05.10.06, 09:21
      helloł koleżankasmileSkąd ja znam to uczucie zimna?Trapi mnie to samo i powoli
      zaczynam widzieć sedno jezcze gorszego zimna,które non stop sobie
      doładowywałam.Sprawę odkryłam czytając forum Medycyna Orientalna i radzę ci tam
      wejść i poczytać.Jedno jest pewne -w naszej sytuacji hektolitry wody,surowe
      owoce i warzywa jeszcze bardziej pogarszają sprawę!Odkąd zaczęłąm wszystkie
      warzywka gotować,wszytsko jeść i pić na ciepło problem diametralnie się
      zmniejszył.Do tego zioła i przyprawy-imbir,cynamon,bazylia,tymianek.Ciepłe zupy
      warzywowe z przyprawami a nie surówki!Owoce jak juz to suszone z nie surowe!Wody
      zimnej już dawno nie pijam bo zamarzłabym na śmierć!Spróbuj tak jeść przez jakiś
      czas a zobaczysz różnicę!pozdrawiam serdecznie
      • kasiulinka78 Re: Pomóżcie - zimno mi!!! 05.10.06, 10:42
        troche z forum orientalnego:
        Zimna wilgoć


        Objawy:

        Nadmiar śluzu, katar, zatkany lub cieknący nos, wiele flegmy w płucach,
        opuchnięte tkanki lub cellulitis. Nagromadzenie wody (obrzęk twarzy). Grzybice
        na przykład drożdżyca. Częste mdłości i uczucie ociężałości (wilgoć jest
        ociężała). Człowiek taki czuje się zmęczony, bo wilgoć blokuje energię. U
        kobiet mogą wystąpić upławy (białe). Kolor twarzy matowy, lekko żółty. Kał
        zazwyczaj nieforemny, miękki. Często występują zatwardzenia z powodu
        naciągnięcia jelit. Częste uczucie ociężałości (jak po zjedzeniu np. pięciu
        kawałków tortu). Język blady, napuchnięty, z odciskami zębów. Nalot biały i
        dość gruby. Nawet bez nalotu język jest wilgotny i opuchnięty.

        Przyczyny:

        Powody pojawienia się zimnej wilgoci to osłabienie Yang organizmu i Yang
        nerek, co powoduje, że wilgoć, będąca produktem ubocznym procesów trawienia,
        nie jest odparowywana i pozostaje w organizmie. Najczęstsza przyczyna to
        osłabienie Qi śledziony i Yang nerek. Spowodowane to jest najczęściej
        spożywaniem bardzo nawilżających produktów, np. białego cukru, słodkich
        produktów z mleka (na przykład jogurtów i zsiadłego mleka z owocami), zbyt
        dużej ilości soków owocowych, zbyt wiele zbóż. Jedzenie ciepłego, świeżego
        chleba pełnoziarnistego zwłaszcza wieczorem, gdy nie ma wystarczającej energii
        do trawienia, szybko doprowadza do niedoboru Qi w organizmie i gromadzenia
        wytwarzanej z niego wilgoci (dla takich ludzi dobry jest chleb chrupki lub z
        opiekacza).

        Inną przyczyną takiej konstytucji może być również zbyt dużo rozmyślań,
        zamartwiania się, zastanawiania się zwłaszcza nad problemami, na które nie
        mamy wpływu, np. nad przyszłością.

        Zalecenia:

        Zimna wilgoć musi zostać wydalona z organizmu, przez co najmniej trzy miesiące
        trzeba całkowicie zrezygnować z wszelkich słodyczy i cukru, zredukować
        spożywanie owoców cytrusowych, południowych i produktów mlecznych (np.
        świeżego sera, jogurtu, twarogu). Nie powinno się pić mleka, ale można dodać
        trochę do herbaty. Można jeść masło, ale nie powinno się jeść bitej śmietany.
        Można jeść oscypek, ser kozi, a unikać serów topionych, tłustych twarogów
        śmietankowych.

        Zimna wilgoć często występuje u wegetarian. Nie można im wtedy całkowicie
        zabronić spożywania serów, bo to ich główne źródło białka, ale powinni jednak
        ograniczyć spożywanie produktów mlecznych, a sery powinni jeść mocno
        przyprawione o charakterze Yang. Nie powinni spożywać wieczorem zbóż
        pełnoziarnistych ani chleba. Powinni jeść chleb opieczony, chrupki lub
        kilkudniowy.

        Potrzebny smak - ostry. Niekoniecznie wszystkie potrawy muszą być ostro
        przyprawione, ale trzeba dodawać ostrych ziół i ostrych przypraw, które
        zintensyfikują wydzielanie wilgoci. Najlepszy jest imbir, który osusza
        organizm (bardzo dobry, gdy ktoś odczuwa mdłości). Dobry jest również
        kardamon. Potrawy o właściwościach termicznych ogrzewających, ciepłych -
        odpowiednio przyprawione, najlepiej gotowane. Nie wolno spożywać potraw surowych.

        • judkanowa Re: Pomóżcie - zimno mi!!! 05.10.06, 11:53
          Kasiulinko - wielkie dzieki! Jak ja moge jednak stosowac sie do tych zalecen,
          jesli w tym samym czasie potrzebuje duzo jogurtu, czystej mineralnej wody i
          swiezych warzyw - tak zalecanych przy Candida? Poza tym nie wiem jak ty, ale
          mnie owszem jest ciagle zimno, moje rece i nogi sa lodowate, ale jakiegos
          specjalnego nadmiaru sluzu do ja u siebie nie zauwazylam. a jak to wyglada u
          Ciebie droga kolezanko?
          • kasiulinka78 Re: Pomóżcie - zimno mi!!! 05.10.06, 12:27
            No i masz przyczynę swojego wychłodzenia_woda,jogurt i suróweczki!Ja droga
            koleżanko nabiału nie jadam WCALE!A zamiast jogurtu(który notabene w naszym
            klimacie-choc tak zalecany jako zdrowy-o zgrozo-wychładza!)wolę bakerie w
            kapsułcenp.ac-zymes lub innej.Odkąd przestałam jeść surówki na rzecz warzyw
            gotowanych i zamiast wody ciepłe herbatki ziołowe czuję sie o niebo lepiej,jest
            w organiźmie mniej wilgoci i candida też wtedy nie ma pola do popisu!jak chcesz
            to marznij dalej,ja już wolę ciepełkosmile)pozdro
            • kawka37 Re: Pomóżcie - zimno mi!!! 05.10.06, 16:09
              Judko a powiedz Ty mi czy tolerujesz rosołki z pewnych kurek? Mnie bardzo
              rozgrzewają takie z dodatkiem startego świeżego imbiru lub szfranu ( tego
              prawdziwego0. można tez dodać ciut papryczki Chili. Korzyśc druga bedzie też
              taka, że na tłuszcz i te przyprawy to grzybki się obrażą i będą chciały zmienić
              nieprzyjazne okoliczności, które im stworzysz. Jeśli lubisz/ tolerujesz hadwao
              z cytryną i imbirem + cynamom + goździki lub wanilia w dowolnych proporcjach to
              też i się rozgrzejesz i utrudnisz lokatorom żywot. Ktoś tu na forum pisał/
              pisze , że cynamon niet, nie wiem dlaczego, moja lekarka bardzo poleca jako
              produkt na 3razy yes- właśnie rozgrzewająco antygrzybiczy. Pozdrawiam
              CIEPLUTKO. K
              • judkanowa Re: Pomóżcie - zimno mi!!! 05.10.06, 23:55
                Dziekuje Kochane!!! Nie chodzi o to, ze uparlam sie na te jogurty, wode czy
                inne. Chodzi raczej o to, ze zalezy mi na wybiciu tej Candidy-Ohydy!!! to jest
                dla mnie najwazniejsze i jestem w stanie sie poswiecic, czyt. marznac, by
                canidia sie odczepila. ale skoro sa jeszcze inne sposoby na rogrzamie organizmu
                (rosolek z imbirem, to na prawde swietny pomysl!!!) to ciesze sie niezmiernie!
                jeszce raz serdeczne dzieki za porady i cieple pozdrowienia smile) - Judka

                ps. kawko - a ta wode cytrunowa z cynamonem i gozdzikami pijesz na cieplo???
                • kawka37 Re: Pomóżcie - zimno mi!!! 06.10.06, 09:53
                  tak Judko, piję nawet na gorąco i czasami zalewam nawet 2 raz gorącą wodą.
                  Czasami przy takim drugim zalaniu z kawałków cynamonu wydobywa się taki fajny
                  smak, że napój smakuje jak cola, którą kiedyś uwielbiałam więc teraz mam
                  namiastkę. Tylko raz przesadziłam z ilością tego cynamonu i było za gorzkie.
                  Aha, czasami do napoju dodaję też anyż gwiazdkowy lub kardamon- oba
                  grzybotłukące a kardamon dodatkowo rozgrzewa. Pozdrawiam. pa. K
                  • cwojo herbata lipowa 06.10.06, 21:44
                    A mi pomaga herbata lipowa, rewelacja, rozgrzewa. Piję ją codziennie, wzmacnia
                    odporność... a w dużych ilościach działa napotnie. Napewno Cię rozgrzeje, super
                    sprawa, spróbuj.
                    • judkanowa Re: herbata lipowa 06.10.06, 23:37
                      Jestescie super! Cwojo, dzieki tobie przy okazji nauczylam sie nowgo slowka po
                      angielsku (miszkam w Irlandii wiec musialam sobie przetlumaczyc ta lipe) -
                      linden tea - herbatka lipowa.
                      Kawka, a w jakiej postaci stosujesz wanilie? Nie moge jej tu jakos znalezc sad

                      Pozdrawiam i z gory dziekuje za kolejne genialne pomysly!!!
        • judkanowa zimno mi!!! do Kasiulinki 06.10.06, 23:50
          kasiulinka78 napisała:

          > troche z forum orientalnego:

          Kasiulinko, a w ktorym poscie na tym forum mozna znalezc cos wiecej na temat
          ogrzewania organizmu i wyzbyciu sie wilgoci???
          • kasiulinka78 Re: zimno mi!!! do Kasiulinki 07.10.06, 10:17
            Jejku Judko nie wiem teraz bym długo musiała poszukiwać.Napisz na tym forum
            post,a najlepiej skieruj go do didi_max.A jeszcze lepiej poczytaj sobie trochę
            postów na tym forum a może wiele rzeczy ci sie naświetlinp.odnośnie naszego
            zimna wewnętrznego ok?pozdrowionka....
            • kawka37 Re: zimno mi!!! do Kasiulinki 07.10.06, 11:44
              Wanilie kupuje w laskach w spożywczaku albo w sklepie ze zdrową żywnoscią. W
              spozywczaku troche taniej, ale nie wiem jak tam u Irysów.
    • lilith_6 Re: Pomóżcie - zimno mi!!! 07.10.06, 13:05
      > Jak ja moge jednak stosowac sie do tych zalecen,
      > jesli w tym samym czasie potrzebuje duzo jogurtu, czystej mineralnej wody i
      > swiezych warzyw - tak zalecanych przy Candida?

      Twoje przeświadczenie nie do końca jest prawdziwe.
      Otóż w zaleceniu picia wody mineralnej chodzi prawdopodobnie o to, żeby wypłukać
      toksyny. Letnia/ciepła woda jest lepiej przyswajana przez organizm, a więc
      wywiera lepszy skutek niż zimna, czyż nie?
      Jogurty to kontrowersyjny produkt. Są one zalecane jedynie przez część lekarzy
      zorientowanych w temacie, natomiast większa ich część nakazuje całkowitą
      eliminację nabiału, z jogurtami włącznie. Na tym forum, zdaje się, króluje ta
      druga wersja. Chyba to Atrur kiedyś pisał, że jogurty w walce z candidą są
      nieprzydatne - bakterie w nich zawarte nie przedostają sie przez barierę kwasu
      żołądkowego. Lepiej kupić dobre probiotyki.
      Warzywa. Podobnie jak z wodą - krótko gotowane, czy zblanszowane są lżej strawne
      niż surowe, a w diecie anty candida chodzi przecież o lepsze trawienie (aby
      organizm miał więcej siły na walkę z grzybem).
      Tak więc droga koleżnako spokojnie możesz się rozgrzewać smile
      Żeby Cię zachęcić powiem tylko, że ja kiedyś rónież okropnie marzłam. Od
      momentu, gdy skorygowałam dietę mogę spać bez skarpet, a mąż chętniej się do
      mnie przytula wink
      Pozdrawiam
      • judkanowa Re: Pomóżcie - zimno mi!!! 07.10.06, 20:49
        Lilith, a na czym Twoja dieta glownie polega? tzn. czy jest cos specjalnego co
        stosujesz, ze juz nie marzniesz (piszesz, ze kiedys mialas podobny problem). Ja
        jestem na diecie anrtygrzybiczej od 2,5 miesiaca, niestety marzne tak samo jak
        i przed sad
        • lilith_6 Re: Pomóżcie - zimno mi!!! 07.10.06, 23:20
          Tak, marzłam od zawsze. I skończyło się to po wprowadzeniu pewnych zmian
          żywieniowych. A mianowicie:
          - piję tylko ciepłe napoje: głównie wieloskładnikowe "cherbatki" (ostatnio np.
          kukuma, kminek, anyż, cynamon), a jeśli wodę to tylko ciepłą;
          - jadam 3 ciepłe posiłki dziennie;
          - nie jadam surówek (ktorych zresztą nie "trawiłam" dosłownie i w przenośni wink,
          tylko gotowane lub duszone warzywa, ewentualnie (od czasu do czasu) ciepłe soki;
          - całkowicie wykluczyłam nabiał (z wyjątkiem masła);
          - ograniczyłam wieprzowinę i kurczaki (są wychładzające) na korzyść wołowiny i
          indyka.

          I jest lepiej smile

          • judkanowa Re: Pomóżcie - zimno mi!!! 10.10.06, 23:34
            Lilith, a jak dlugo mniej wiecej trzeba czekac na efekty?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka