Dodaj do ulubionych

Mój przypadek - candida jelita grubego?

27.02.16, 09:54
Witam. Opisze mój przypadek, może ktoś ma podobnie i wskaże jakieś rozwiązanie.
Od 11 lat mam gazy - to największy objaw mojego przypadku oprócz dziwnego odgłosów z brzucha – przelewanie, burczenie. Nie boli mnie brzuch, nie mam mdłości, wymiotów. Inne objawy to zgaga i dziwne stolce, oba ustały po odstawieniu cukru i słodyczy. Od kilku lat na moim ciele pojawiają się dziwne brązowe tworki (dudojki), kilka usunąłem z pleców chirurgicznie, zostały pod pachami i znów wyskakują na plecach kolejne. Ciekawostką są takie fakty dotyczące największego problemu czyli gazów:
- gazy są zawsze, nie ma dni bez gazów bez względu na to co jem, lub nie jem, bo były również gdy miałem operację na hemoroidy i byłem na diecie i piłem tylko wodę mineralną przez 3 dni
- gazy pojawiają się zawsze ok. godz. 12.00- 13.00, rano od momentu przebudzenia 6.00 dwa, trzy razy, a od 13.00 trwają do momentu zaśnięcia z częstotliwością co ok. 5 - 10 minut
- bez względu na to jaki mam rozkład dnia, godzina obiadu, kolacji, stresowe sytuacje itp. gazy są zawsze mniej więcej takie same i pojawiają się o tej samej porze
- gazy zwiększają się podczas oddawania moczu, są niemal zawsze
- gazy nasilają się przed wypróżnianiem, częstotliwość co 2 - 3 minuty przez około pół godziny
- po wypróżnieniu gazy zanikają na ok. godzinę
- gazy często pojawiają się przy zmianie pozycji, np. przy wstawaniu z pozycji siedzącej, kucaniu ze stojącej itp.
- przeprowadziłem test biorąc przez miesiąc LactoControl z jogurtem naturalnym- bez żadnych wniosków, zero poprawy
- zero poprawy dały również inne drogie leki pro i pre biotyczne z USA typu lacto bifido
- leczyłem się rok u psychiatry, gdyż wysłał mnie tam gastrolog - bezskutecznie, miałem różne leki: m.in. Paroxinor, Sulpiryd i żaden w żadnym stopniu nie wpłynął na pojawianie się gazów
- miałem różne badania gastryczne, np. kolonoskopia, gastroskopia, ugs jamy brzusznej, które niczego nieprawidłowego nie wykazały oprócz stanów zapalnych żołądka
- leki od gastrologa na rzekome IBS, np. Trilac itp. nie wpłynęły w żaden sposób na pojawianie sie gazów ani ich częstotliwość
- środki uspokajające od gastrologa, np. Relanium, Hydroksyzyna nie wpłynęły w żaden sposób na pojawianie się gazów ani ich częstotliwość

Ktoś miał podobnie? To chyba Candida?
Obserwuj wątek
    • eliseu Re: Mój przypadek - candida jelita grubego? 27.02.16, 16:26
      Zapomniałem dodać, że test ze szklanką wskazywałby na candidę. Powtarzałem kilka razy, wynik zawsze ten sam.
    • eliseu Re: Mój przypadek - candida jelita grubego? 17.02.17, 16:26
      Czy nikt nie wiem co mi jest?
      • ewail Re: Mój przypadek - candida jelita grubego? 17.02.17, 22:10
        eliseu napisz do mnie ewail@gazeta.pl
    • hashitess Re: Mój przypadek - candida jelita grubego? 17.02.17, 18:17
      unikasz potraw, produktów gazotwórczych?
      Czytałeś o lewatywie?

Skoro test ślinowy potwierdza candidę, to dlaczego
      tego tematu nie ciągniesz?
      Badałeś się pod kątem pasożytów?
      Candida i pasożyty to nierozdzielny duet.
      Tak twierdzą mądrzy medycy.
      • eliseu Re: Mój przypadek - candida jelita grubego? 17.02.17, 21:30
        Robiłem kurację preparatem Paraprotex i nic nie drgło, obecnie jestem na diecie optymalnej dra Kwaśniewskiego, nie jem słodyczy ani żadnych cukrów, węglowodany w 90% w postaci ziemniaka, odstawiłem mleczne, odstawiłem gluten i wszelkie zboża. Nie pije alkoholu. Nie jem żadnej przetworzonej żywności, konserw, wędlin itp. Gazy jakby zmalały do ok. 9-13 razy dziennie, ale nadal są, bywają dni, że jest ich więcej np. 13-20, niby jem to samo, codziennie to samo śniadanie a bywa, że po śniadaniu w jeden dzień mam sporo gazów a w inny wcale.
        W dzień wolny od pracy gazy rozkładają się w następujący sposób:
        po przebudzeniu są największe - jakieś 3-4 długie, mocne pierdy - największe porcje (godz. 7-8)
        po śniadaniu (ok. godz. 8), zwykle 2-4 gazy, potem się wypróżniam (ok. godz. 8.30) i mam spokój z gazami przez jakieś 8 godzin (bywają odstępstwa)
        ok. 14 jem obiad
        gazy wracają ok. godz. 16.00-17.00 , zwykle 2-3 razy
        jem kolację ok. 19.00
        następna porcja gazów pojawia się ok. godz. 20.00 - 23.00, zwykle 2-3

W dzień w pracy zmienia się rozkład gazów, ale nie zmieniają się godziny posiłków, tylko wypróżnienie jest o innej godzinie:
        po przebudzeniu są zawsze - jakieś 3-4 długie, mocne pierdy - największe porcje (godz. 6-7)
        po śniadaniu przez jakieś pół godziny (ok. godz. 7), zwykle 2-4 gazy
        ok. 11.30 piję kawę, gazy przychodzą ok. 12.30, 2 - 3 razy
        ok. 14-15 jem obiad, po którym mam kilka gazów aż do wypróżnienia, które przychodzi zwykle ok. pół godziny od obiadu
        po wypróżnieniu zwykle spokój z gazami (bywają rzadkie odstępstwa)
        jem kolację ok. 19.00.
        następna porcja gazów pojawia się ok. godz. 20.00 - 23.00, zwykle 2-3, choć zdarza się, że już nie ma wieczornych

Co to jest?

• eliseu Re: Mój przypadek - candida jelita grubego? 18.02.17, 11:43
          średnio co 10 dni (najwiecej 30, najmniej 5 w ciągu ostatniego pół roku) mam dzień z większą ilością gazów, wtedy nie działa powyższy rozkład, gazy atakują niespodziewanie cały dzień - mimo stosowania diety z tymi samymi produktami, nie jem nic przypadkowego na mieście czy inaczej, wtedy notuje ponad 20 pierdnięć, zwykle dłuższych i mocniejszych z charakterystycznym wzdętym odbytem
    • sly9 Re: Mój przypadek - candida jelita grubego? 18.02.17, 21:22
      portal.bioslone.pl/ prześledź ten portal, poczytaj o oczyszczaniu, diecie prozdrowotnej, jest tam duzo ciekawych artykułów , ja miałem podobne objawy, odstawiłem gluten, produkty mączne, zastosowałem diete prozdrowotną według porady i czuje wielką poprawę.
      • eliseu Re: Mój przypadek - candida jelita grubego? 19.02.17, 12:20
        Dzięki, odstawiłem gluten, słodycze, zboża i produkty mleczne ponad pół roku temu, nastąpiła lekka poprawa ale gazy nadal są. Jak długo trwało u Ciebie oczyszczanie się organizmu z glutenu? Jedyną nagłą poprawą po zmianie diety, tzn. przejściu na DIetę Optymalną dra Kwaśniewskiego był zanik zgagi i refluksu.
        • hashitess Re: Mój przypadek - candida jelita grubego? 02.03.17, 08:43
          Z tym problemem boryka się wiele ludzi.
          Ja również walczę od 1 1/2 roku i nie mam
          pomysłu jak sobie poradzić.
          Na lekarzy nie ma co liczyć.
          No to pożaliłam się.
      • hashitess Re: Mój przypadek - candida jelita grubego? 02.03.17, 08:45
        sly9 napisał(a):

> zastosowałem diete prozdrowotną według porady i czuje wielką poprawę.

poprawa nie oznacza, że powróciłeś do zdrowia.
        Może się okazać, że np. za tydzień lub na drugi dzień
        wszystko powróci do normy.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka