Dodaj do ulubionych

Zolknacy trawnik

02.06.05, 20:57
Jaka byc moze tego przyczyna??
Dziekuje za odpowiedz!!
Obserwuj wątek
    • amadyn Re: Zolknacy trawnik 02.06.05, 21:23
      Jeśli jest żółty na całej powierzchni to prawdopodobnie przyczyną jest mała
      wilgotność gleby. Szczególnie szybko wysycha gdy jest krótko skoszony w momencie
      gdy nastały upały. Podlewamy go przynajmniej raz w tygodniu bardzo obficie (!).
      Częste ale słabe podlewanie wpływa ujemnie na kondycję darni; system korzeniowy
      jest wtedy płytki i jeszcze bardziej jest narażony na przesychanie. Niekiedy
      jednak nie mamy możliwości podlewania trawnika, więc pozostaje tylko czekać na
      deszcz. Nawet najbardziej przesuszone trawniki po paru dniach deszczowych
      odradzają się. No i przydałoby się zastosować jakiś nawóz do trawników.
      amadyn
      • jacekm22 Re: Zolknacy trawnik 02.06.05, 21:50
        Nie jest zolty na calej powierzni , sa to zolte placki .
        • amadyn Re: Zolknacy trawnik 02.06.05, 22:02
          Masz psa ?
          • jacekm22 Re: Zolknacy trawnik 02.06.05, 23:40
            Nie ! Podejrzewam ze przesadzilem troche z nawozem ( ??? )
            • ktom3 Re: Zolknacy trawnik 03.06.05, 08:46
              Moje doświadczenia podpowiadają mi najgorsze. Poszukaj w tych miejscach pod
              darnią pędraków. Jeżeli są to masz spory kłopot, podobnie jak ja. Mam pytanie
              dotyczące nawożenia trawy. Kiedy zastosować pierwsze nawożenie na wschodzącą
              trawę? Moja ma już miesiąc od wysiania i zabieram się w sobotę do pierwszego
              koszenia. Planuję posiać potem delikatnie jakimś nawozem azotowym. Co radzicie
              w tym temacie?

Pozdrawiam

Tomek
            • amadyn Re: Zolknacy trawnik 03.06.05, 09:14
              Też chciałem Cię zapytać czy rozsiewałeś nawóz. Często się zdarza że nawóz
              zostanie nierównomiernie rozsypany i w niektórych miejscach jest go za dużo, co
              prowadzi do spalenia darni. Jedyna rada to podlewać i jeszcze raz podlewać, by
              w płukać nadmiar nawozu w głębsze warstwy gleby. Jednak przy dużym spaleniu
              darni, konieczna jest w tym miejscu jej wymiana.
              amadyn
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka