paola23 13.04.06, 16:07 Czy ta roslinka jest zimozielona??? I jakiej wielkości pojemnika potrzebuje?? Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
horpyna4 Re: Rdest 13.04.06, 16:39 Jaki rdest? Bo jest ich mnóstwo - wysokie, niskie, płożące a nawet taki, co jest rośliną wodną. Odpowiedz Link Zgłoś
horpyna4 Re: Rdest 14.04.06, 09:44 Rdest Auberta rośnie najlepiej na stanowisku słonecznym. Dorasta nieraz powyżej 15 m, jednoroczne pędy osiągają 8 m. Jest rośliną bardzo żarłoczną, szybko wyczerpuje glebę ze składników pokarmowych. Jak nie jest zasilany i podlewany, to zamiera. Wydaje mi się więc, że nie jest to najlepsza roślina do uprawy w pojemniku. Chyba, że posadzić pod budynkiem w gruncie i umożliwić wspinanie się po balkonach. Ale wydaje mi się, że w miejscu zacienionym lepszy byłby jakiś wiciokrzew, jest dużo pięknych odmian. A powojnik alpejski? Dorasta do 2 - 3 m jest zupełnie mrozoodporny, poza tym znosi ocienienie. Myślę, że w dużej donicy dałby się uprawiać na balkonie, poza tym jest szansa, że przezimuje w dobrze opatulonej donicy. Odpowiedz Link Zgłoś
basia961 Re: Rdest 15.04.06, 05:27 Jest jeszcze jeden minus rdesru w donicy na balkonie - rdest jest strasznym "śmieciuchem". Kwitnie bardzo obficie, ma drobniutkie płatki kwiatów. Przekwitłe wiatr potrafi roznieść na pół ogrodu. O ile w ogrodzie to nie przeszkadza, to na balkonie może być uciążliwe - wiatr nawieje tego dobra do mieszkania. Odkurzanie trzy razy dziennie zapewnione. Odpowiedz Link Zgłoś
beta12 Re: Rdest 17.04.06, 23:00 Poszukaj na www.clematis.com.pl Tam sa rózne powojniki i mozesz sobie poszukać własciwego bo rdest akurat na balkon jest chyba za cięzki i kłopotliwy.Pzdr. Odpowiedz Link Zgłoś