13.04.06, 16:07
Czy ta roslinka jest zimozielona???

I jakiej wielkości pojemnika potrzebuje??
Obserwuj wątek
    • horpyna4 Re: Rdest 13.04.06, 16:39
      Jaki rdest? Bo jest ich mnóstwo - wysokie, niskie, płożące a nawet taki, co jest
      rośliną wodną.
      • paola23 Re: Rdest 14.04.06, 08:19
        Auberta najchetniej.
        Na zacieniony balkon.

        :D
        • horpyna4 Re: Rdest 14.04.06, 09:44
          Rdest Auberta rośnie najlepiej na stanowisku słonecznym. Dorasta nieraz powyżej
          15 m, jednoroczne pędy osiągają 8 m. Jest rośliną bardzo żarłoczną, szybko
          wyczerpuje glebę ze składników pokarmowych. Jak nie jest zasilany i podlewany,
          to zamiera. Wydaje mi się więc, że nie jest to najlepsza roślina do uprawy w
          pojemniku. Chyba, że posadzić pod budynkiem w gruncie i umożliwić wspinanie się
          po balkonach. Ale wydaje mi się, że w miejscu zacienionym lepszy byłby jakiś
          wiciokrzew, jest dużo pięknych odmian. A powojnik alpejski? Dorasta do 2 - 3 m
          jest zupełnie mrozoodporny, poza tym znosi ocienienie. Myślę, że w dużej donicy
          dałby się uprawiać na balkonie, poza tym jest szansa, że przezimuje w dobrze
          opatulonej donicy.
          • basia961 Re: Rdest 15.04.06, 05:27
            Jest jeszcze jeden minus rdesru w donicy na balkonie - rdest jest strasznym
            "śmieciuchem". Kwitnie bardzo obficie, ma drobniutkie płatki kwiatów. Przekwitłe
            wiatr potrafi roznieść na pół ogrodu. O ile w ogrodzie to nie przeszkadza, to na
            balkonie może być uciążliwe - wiatr nawieje tego dobra do mieszkania. Odkurzanie
            trzy razy dziennie zapewnione.
    • beta12 Re: Rdest 17.04.06, 23:00
      Poszukaj na www.clematis.com.pl Tam sa rózne powojniki i mozesz sobie poszukać
      własciwego bo rdest akurat na balkon jest chyba za cięzki i kłopotliwy.Pzdr.
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka