Dodaj do ulubionych

kompostownik

04.08.03, 13:37
Chciałabym zrobić na działce kompostownik - czy są jakieś wymagania odnośnie
lokalizacji? chcę go umiejscowić w kącie działki tuż przy granicy z
sąsiadami, nie wiem to nie będzie im przeszkadzało- zapachy itp?
Obserwuj wątek
    • ruta4 Re: kompostownik 05.08.03, 08:26
      Jesli zapytasz to z cala pewnoscia bedzie przeszkadzalo:-)
      Zapachy z kompostownika sa przednie najlepiej zalozyc go po oknem sypialni
      wtedy nie potrzeba zadnych srodkow nasennych:-)))

      Ale mozna tego uniknac, najpierw wylozyc kopostownik folia a po uzupelnieniu
      folie zwiazac u gory.
      Warstwy kompostu przesypywac nawozem ktory pomaga szybkiemu rozkladowi.
      Kompostownik umieszcza sie raczej w cieniu.
      Podlewac od czasu do czasu solidnie. No i od czasu do czasu przesiac przez
      sito i dodac do tego troche ziemi.
      Po 16 tygodniach kompost jest gotowyö.
    • jerzy.wozniak Re: kompostownik 17.08.03, 21:13
      Witam na forum Gazety!
      Możesz śmiało go tam postawić, na kompostownik powinno być miejsce ocienione i
      wilgotne gdyż odpadki nie mogą przesychać. Natomiast prawidłowo założony
      kompostownik wcale nie wydaje zapachów w przeciwieństwie do sławojki.
      Pozdrowienia,
      Jerzy Woźniak

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka