08.04.09, 08:47
nie kwitna. Znow bede miala same szczypiory. I to wlasnie te na
ktorych najbardziej mi zalezy, stara , pachnaca odmiana o bialych
kwiatach. Co robie nie tak? Ziemie maja bardzo przepuszczalna,
zasilane sa wczesna wiosna azofoska i podsypywane kompostem.
Podobnie sprawa sie ma ze sniezyczkami . Pierwszego roku po
posadzeniu kwitly. Teraz ida w szczypior.
Obserwuj wątek
    • jokaer Re: zonkile 08.04.09, 09:55
      pewnie masz na myśli Narcyssa poeticusa - białego z małym przykoronkiem z
      czerwonym brzeżkiem - niczym nie nawożę swoich cebulkowych, kwitną co roku,
      poeticusy też

      narcyzy nie mają wielkich wymagań pokarmowych, chyba niepotrzebnie je zasilasz


      ---
      dagmargallery.republika.pl
      ogrodziolowy.republika.pl
      • gabula777 Re: zonkile 08.04.09, 11:41
        Narcyz poeticus (chyba o taki chodzi) kwitnie późno, teraz ma dopiero niewielkie
        płaskie jeszcze pąki, przyjrzyj się dokładnie, jak zaczynają wyrastać są prawie
        tak płaskie jak liście.Nie lubią nawożonej , wilgotnej gleby, u mnie są od
        jesieni posadzone w najbardziej suchym, 'jałowym' i bardzo słonecznym miejscu
        pod krzewem, wszystkie będą kwitły.W zeszłym roku rosły w innym, bardziej
        wilgotnym i z 10 posadzonych cebul zakwitły dwie, reszta albo nie wyrosła, albo
        nie kwitła.Trzeba je jesienią wcześnie sadzić już we wrześniu, mają długi okres
        ukorzeniania.
        • margot50 Re: zonkile 08.04.09, 21:21
          Jak często należy wykopywać narcyzy? Ja swoich nie wykopuję, czy
          postępuję właściwie? Kwitną nie za bardzo, ale rosną w półcieniu,:)
          • shiva772 Re: zonkile 08.04.09, 22:27
            To ja mam jakąś odporną odmianę, nie wykopuję, nic nie robię i
            kwitną, rok w rok. Tyle, że obok rośnie róża niedaleczko to pod nią
            sypię jakiś nawóz może sobie podskubują. Faktem jest że z roku na
            rok więcej tego szczypioru ale kwiatów też sporo.
            • szadoka Re: zonkile 09.04.09, 08:27
              Moje rosna prawie na piachu , wiec ile wody bym nie wlala to i tak
              nastepnego dnia sladu po niej nie ma ( lawendy rosna jak glupie)
              wiec warunkow komfortowych nie maja....
              Zagladalam im w te szczypiory ale paczkow nie widac...
              Nic to , jesienia znajde im inne miejsce.
              • irenazu Re: zonkile 09.04.09, 09:35
                Moim pomogło przesadzenie w inne miejsce.
                • gabula777 Re: zonkile 09.04.09, 12:52
                  U mnie nie pomogło, nie było czego przesadzać po wykopaniu.Kupiłam nowe.
                  • szadoka Re: zonkile 09.04.09, 20:28
                    Gabulo, sadzac po szczypiorach cebule sa dorodne, tylko kwiatow nie widac...
                    • gabula777 Re: zonkile 09.04.09, 22:13
                      Narcyzy lubią nie za ciężką, ale dobrą ziemię ogrodową, wtedy nie potrzebują
                      żadnego nawożenia.Jak masz słabą ziemię to domieszaj trochę kompostu podczas
                      sadzenia.W piaszczystej mogą słabo kwitnąć kiedy są posadzone za płytko i zbyt
                      późno jesienią.Trzeba je sadzić już w końcu sierpnia, szczególnie na lekkich
                      glebach.
                      • dagusia333 Re: zonkile 13.04.09, 09:39
                        Moje narcyzy, które miały być białe 'babcine' okazały się żółte, za którymi nie
                        przepadam :( Już nigdy nie kupię żadnych cebulek z otwartych kartonów, tylko
                        zapakowane.Podmieniają sprytni sprzedawcy kiedy jedne lepiej schodzą, a drugie
                        mniej.Podobnie było z begoniami, kupiłam czerwoną, a okazała się białą.
                        • deerzet O, wciórności! 14.04.09, 15:55
                          Gorze wam, handlarze!... [nie mylić z handlowcami]

                          Spryt ma wiele odcieni?
                          Z drugiej strony lady to się zwie 'oszustwo'.
    • phelix Re: zonkile 13.04.09, 10:37
      narcyze i żonkile wykopuje co 4 lata w koncu czerwca.czekaja na
      nastepne posadzenie do pierwszych dni pażdziernika.gleba u mnie
      zwalista, ciężka i gliniasta. troche ja rozluzniam piaskiem i
      kompostem. przed posadzeniem odrywam cebulki od cebul
      matecznych.gdzie posadze tam kwitna.tulipany wykoppuje co 2 lata,
      kiedy liście im żółkna. ponownie wsadzam w ostatnich dniach
      wrzesnia w taka sama glebe j.w. kwitna j.w.przd posadzeniem cebule
      zprawiam Dithane.
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka