snuki 26.02.05, 00:10 "Puszysta Winnie miała tak przebarwione zębiska, że z jednym białym zębem czyniłyby komplet bil do snookera". (!:-D) [Brendan O'Carroll, "Urwisy", s.63] Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
gatta13 Re: Cytat;-))) 26.02.05, 19:17 :))) Chyba muszę przeczytać. :) gatta_czytelnik Odpowiedz Link Zgłoś
kemot8 Re: Cytat;-))) 26.02.05, 19:28 To ja też coś zacytuje: "Dobrym przykładem płaskiego ułożenia atomów na płaszczyźnie jest układ kul bilardowych na początku jednej z odmian tej gry (Snookera). Kule są ułożone w trójkąt, tak aby zajmowały na stole jak najmniej miejsca." Michael F. Ashby, David R. H. Jones "Materiały inżynierskie tom 1. - Właściwości i zastosowania" Odpowiedz Link Zgłoś
gatta13 Re: Cytat;-))) 27.02.05, 12:16 Ciekawe czy snookerzyści wiedzą, że to chodzi o zajmowanie jak najmniej miejsca. :)))))) Odpowiedz Link Zgłoś
dorota_snooker Re: Cytat;-))) 27.02.05, 14:54 gatta13 napisała: > Ciekawe czy snookerzyści wiedzą, że to chodzi o zajmowanie jak najmniej miejsca. :)))))) Wnioskując po bałaganie jaki potrafią zrobić na stole - nie sądzę ;)))))))))))))))))) Odpowiedz Link Zgłoś
gatta13 Re: Cytat;-))) 27.02.05, 15:39 Najbardziej to mi się podobał taki bałagan, co go kiedyś zrobił Hann przy rozbiciu. Poturlało się wszyściutko ślicznie. :))) Odpowiedz Link Zgłoś
gatta13 Re: Cytat;-))) 27.02.05, 15:40 A przy okazji mam pytanie do komentatorów ( z cyklu co się stanie jak wpadną dwie czerowne). Czy zdarzyło się kiedyś, żeby zawodnik nie rozbił kulek? Faul and miss na samym początku? Odpowiedz Link Zgłoś
gawronka Re: Cytat;-))) 27.02.05, 15:49 gatta13 napisała: > A przy okazji mam pytanie do komentatorów ( z cyklu co się stanie jak wpadną dw > ie czerowne). Czy zdarzyło się kiedyś, żeby zawodnik nie rozbił kulek? Faul and > miss na samym początku? Zdarzyło się. Mi. :D Odpowiedz Link Zgłoś
dorota_snooker Re: Cytat;-))) 27.02.05, 17:27 A mnie to się zdaje że takie cudo widziałam w wykonaniu komentatora szanownego na jakimś turnieju ;D PS. A już krakusy to mistrze w takim "rozbiciu" :D :D Odpowiedz Link Zgłoś
parmenion Re: Cytat;-))) 01.03.05, 22:11 kemot8 napisał: > To ja też coś zacytuje: > "Dobrym przykładem płaskiego ułożenia atomów na płaszczyźnie jest układ kul > bilardowych na początku jednej z odmian tej gry (Snookera). Kule są ułożone w > trójkąt, tak aby zajmowały na stole jak najmniej miejsca." > Michael F. Ashby, David R. H. Jones > "Materiały inżynierskie tom 1. - Właściwości i zastosowania" Heh, dobre. Btw ostatnio zauważyłem, że w brydżu często uzywa sie, bardzo podobnego do snookerowego, wyrażenia: "Dojście na stół do małych kolorów" Odpowiedz Link Zgłoś
eulalija Re: Cytat;-))) 02.03.05, 16:38 parmenion napisał: > Btw ostatnio zauważyłem, że w brydżu często uzywa sie, bardzo > podobnego do snookerowego, wyrażenia: "Dojście na stół do małych kolorów" Chyba powinno być "dojście do niskich kolorów". Ale bardzo upierać się nie będę, trochę lat minęło odkąd ostatni raz w brydża grałam. Odpowiedz Link Zgłoś
parmenion Re: Cytat;-))) 03.03.05, 11:53 eulalija napisała: > Chyba powinno być "dojście do niskich kolorów". Ale bardzo upierać się nie > będę, trochę lat minęło odkąd ostatni raz w brydża grałam. To zalezy czy używasz wspólnego jezyka ;-). Anyway, "dojście na stół do niskich kolorów" is even more similar to what the snooker players use :-) pozdr Odpowiedz Link Zgłoś
bokserka123 A to pech!!! :))) 25.03.05, 16:48 Winie miała raptem 21 zębów...:))) Odpowiedz Link Zgłoś
rigel Re: A to pech!!! :))) 28.03.05, 08:43 może to chodziło o jedną szczękę tylko? ;) Odpowiedz Link Zgłoś