Gość: młody kibic
IP: *.aster.pl
04.09.06, 13:14
Moim zdaniem problem nie tkwi w trenerach , ale znacznie głębiej. Nie pomoże
u nas Mourinho czy Benitez. Należy zmienić system szkolenia , zbudować go od
podstaw. Będąc w Szwecji zaskoczyło mnie , że na każdej wsi , przez którą
przejeżdzałem , był kompleksy boisk z równą jak stół murawą. U nas szukać
takich z lupą i tak się nie znajdzie. Trzeba wszystko tworzyć od nowa ,
podpatrzeć Holendrów , Szwedów , może za 10 lat będą efekty w postaci
młodych , zdolnych piłkarzy .
Druga sprawa to szkolenie trenerów. Wykonać trzeba tak samo jak mówiłem
wcześńej , podpatrując zagraniczne systemy.
Trzecia istotna rzecz to budowa ładnych stadionów i ważniejsze- równych
boisk , nie tylko w I lidze.
Reszta to już efekty.