Forum Sport Sport
ZMIEŃ
    Dodaj do ulubionych

    Polska kadra: Problem tkwi głębiej

    IP: *.aster.pl 04.09.06, 13:14
    Moim zdaniem problem nie tkwi w trenerach , ale znacznie głębiej. Nie pomoże
    u nas Mourinho czy Benitez. Należy zmienić system szkolenia , zbudować go od
    podstaw. Będąc w Szwecji zaskoczyło mnie , że na każdej wsi , przez którą
    przejeżdzałem , był kompleksy boisk z równą jak stół murawą. U nas szukać
    takich z lupą i tak się nie znajdzie. Trzeba wszystko tworzyć od nowa ,
    podpatrzeć Holendrów , Szwedów , może za 10 lat będą efekty w postaci
    młodych , zdolnych piłkarzy .

    Druga sprawa to szkolenie trenerów. Wykonać trzeba tak samo jak mówiłem
    wcześńej , podpatrując zagraniczne systemy.

    Trzecia istotna rzecz to budowa ładnych stadionów i ważniejsze- równych
    boisk , nie tylko w I lidze.

    Reszta to już efekty.
    Obserwuj wątek
      • Gość: ruda No własnie o tym pisałam sport z kolektywizowano IP: *.toya.net.pl 05.09.06, 19:05
        przemieniono sport w podobną strukture jaka powstaje przy kolektywizacji ziemi
        rolnej.
        Z małych klubów sportowych stworzono wielkie lub wielkie zostawiono a małe kaput.
        To nie była robota czerwonych czyli tego nie zrobili komunisci ani postkomunisci
        ale oni przyglądali sie temu i przyzwolili na to napewno.
        To wszystko robota solidaruchów i balcerka.
        Polskiej młodziezy załowano by w wody by podlac boisko nawet wczasie powodzi
        napewno gdy woda z rzek by się przelewała.
        A działkowcy czerpią wode całymi garsciami za pół darmo i oni mają wode
        Na polskich boiskach nie ma wody do podlania już nie chodzi o to by rosła trawa
        ale o to by ziemie zwilżyć by nie latały tłumany kurzu.
        Widze jak gra młodziesz w słoneczne dni na boiskach osiedlowych i jak unoszą sie
        tumany kurzu oni to wdychają.
        Dla polskiego dziecka które chece grac w piłke? ono skonczyło by jak górnik
        chore na jakąś pół pylice.
        Pójdzie dziecko na trawnik a tam tabliczka nie deptać trawnika chce poodbijać
        sobie piłke o murek a tam pisze nie odbijać piłki.
        To jest głupota to wszystko co się w polsce dzieje i to jest cyrk jakis dozorca
        powinien codziennie rano polać boisko wodą zmoczyć je.
        Wzime wylać tafle lodowiska itd.
        wszystko pieniadze i jeszcze raz pieniądze i nic nie mozna zrobić bo pieniądze
        bo wszystko kosztuje.
        • Gość: kazio Re: No własnie o tym pisałam sport z kolektywizow IP: *.server.ntli.net 09.09.06, 12:24
          Pieniadze madrze wylozone na upowszechnienie sportu zwracaja sie wielokrotnie
          bo mniej ludzi choruje, zajmuje sie narkomania czy piciem piwa w parku.
      • Gość: Ludwik Re: Polska kadra: Problem tkwi głębiej IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 09.09.06, 15:53
        Problem oczywiscie tkwi glebiej.
        W Polsce liczy sie fura i komora.Wstret do masowego sportu jest w Polsce
        legendarny.Polacy sa najmniej aktywni fizycznie w Europie i nic nie wskazuje,ze
        to sie zmieni w ciagu nastepnych 20lat.
        Wiecej obiektow sportowych w Polsce to wyrzucenie pieniedzy w bloto.
        B.szybko zostalyby one zdewastowane."Usportowiona" elita rzadzaca Polska
        jest prawdziwa kotwica sportowa, ktora zapewni Polsce kompromitacje na nastepne
        20lat.
        Media tez nie pomagaja zmienic tej sytuacji lansujac takich "sportowcow" po
        podstawowce jakim jest Kubica, ktory w pouczajacych wywodach probowal
        udowodnic jaki to jest ciezki jego sport bo Hr skacze mu az do 160.
        Wskaznikiem poziomu polskiego sportu jest TDP.
        Trwa wyscig kolarski dookola Polski(TDP).Polacy nie zdobyli na zadnym etapie
        miejsca na podium.
        To bedzie najgorszy wystep Polakow w TDP w kilkudziesiecioletniej historii
        TDP.Wystarczylo,ze wzielo w nim kilku lepszych kolarzy z innych krajow aby
        ujawniona zostala miernota polskich kolarzy.


    Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


    Nakarm Pajacyka