Forum Sport Sport
ZMIEŃ
    Dodaj do ulubionych

    Internacional klubowym mistrzem świata

    IP: 149.9.0.* 17.12.06, 13:51
    Południowa Ameryka znowu górą. Wiadomo, gdzie jest najlepszy futbol.
    Obserwuj wątek
      • Gość: Puziol Internacional klubowym mistrzem świata IP: *.wirion.pl 17.12.06, 13:52
        :(
      • Gość: mrbadguy Objazdowy cyrk dostał po łapkach ha ha ha IP: *.chello.pl 17.12.06, 13:53
      • Gość: asbd gdyby to byla LM IP: *.chello.pl 17.12.06, 13:59
        to by wynik byl zgola odmienny, prawda jest taka ze europejskie kluby jada na
        taka impreze w charakterze wypoczynkowym. daje glowe ze grajac w prestizowych (i
        dobrze platnych) rozgrywkach typu liga mistrzow, z 8 na 10 meczy druzyn z
        europejskiej czolowki z czolowka ameryki poludniowej daloby wynik na korzysc
        europejskiego futbolu.
        • Gość: dante Re: gdyby to byla LM IP: 195.205.145.* 17.12.06, 14:59
          A ja głowy nie dam. Barcelona przyjechała kilka dni wczesniej, miała czas na
          aklimatyzację. Fajfusie z Europy zawsze się tłumaczą „zlekceważeniem rywala”,
          kiedykolwiek by nie przegrali. A od Latynosów w piłce klubowej w papę dostają
          zadziwiająco regularnie.

          W piłce reprezentacyjnej wygląda podobnie - niby w pojedynku Europa - Ameryka
          Południowa jest remis (9:9), ale jeśli wziąć poprawkę, że na 18 mundiali aż 10
          odbyło się w Europie, a tylko 4 w Ameryce Południowej i na to, że zespoły z
          Europy NIGDY nie wygrały mistrzostw, jeśli nie grały na swoich śmieciach, to już
          nie wygląda to za dobrze.

          Wycierają nami po ścianach, taka prawda.
          • data1 Re: gdyby to byla LM 17.12.06, 15:57
            1 a poza Brazylią i Argentyną to jest jeszcze jakakolwiek drużyna narodowa w
            Ameryce Pd, która ma szanse z Europą?

            2 a gdzie mają się odbywać te mistrzostwa w kraju ogarniętym wojną domową i
            rządami mafii w Kolumbii? czy w Chile za Pinocheta? a może w Argentynie jak
            wszystko runęło?

            3 nie zapomnijmy w jaki sposób przegrał Liverpool w zeszłym roku 2 bramki nie
            uznane + spory skandal sędziowski
            • campero Przegrani zawsze zwalają na sędziego 17.12.06, 16:46
              data1 napisał:

              > 1 a poza Brazylią i Argentyną to jest jeszcze jakakolwiek drużyna narodowa w
              > Ameryce Pd, która ma szanse z Europą?

              Wszystkie drużyny z Am. Pld są bardzo dobre....
              żeby nie przypominać Ekwadoru...

              pozatym są Chile, Boliwia, Peru, Kolumbia (wygrana w Chorzowie ostatnio)
              Urugwaj (2 razy mistrz swiata)

              Ile druzyn narodoych wchodzi do finałów MŚ..na ilość
              państw....Z Am. PŁd wchodzi po prawie pięć..czyli połowa
              państw...a z Europy tylko jedna czwarta

              >> 3 nie zapomnijmy w jaki sposób przegrał Liverpool w zeszłym roku 2 bramki
              nie
              > uznane + spory skandal sędziowski

              Ha ha ha....São Paulo był o tysiąc głów lepszy....cóż
              przegrani zawsze zwalają na sędziego



              • data1 Re: Przegrani zawsze zwalają na sędziego 17.12.06, 17:51
                Ostatnie mistrzostwa świata
                Paragwaj - Anglia Europa górą
                Szwecja- Paragwaj Europa górą
                Polska - Ekwador Am górą
                Niemcy - Ekwador Europa górą
                Argentyna Serbia Am górą
                Holandia Argentyna remis
                Brazylia Chorwacja Ameryka Górą
                Argentyna Niemcy Europa górą
                Ekwador Anglia Europa Górą
                Brazylia Francja Europa górą
                Argenyna Niemcy Europa górą
                Podsumowując
                3 zwycięstwa Ameryki
                1 remis
                7 Europy
                I tyle
                • data1 Re: Przegrani zawsze zwalają na sędziego 17.12.06, 17:54
                  jeszcze jedno Sao Paulo oddało jeden strzał Liverpool chyba 23 oj była
                  przewaga była....
                  • data1 Re: Przegrani zawsze zwalają na sędziego 17.12.06, 18:14
                    Wszystko widać
                    1995 Ajax
                    1996 Juventus
                    1997 Borrusia
                    1998 Real
                    1999 Manchester
                    2000 Boca Juniors
                    2001 Bayern
                    2002 Real
                    2003 Boca Juniors
                    2004 Porto
                    2005 Sao Paulo
                • Gość: dante Re: Przegrani zawsze zwalają na sędziego IP: 195.205.145.* 17.12.06, 18:33
                  Tytuły mistrzowskie: 9:9 (na 10 mundiali granych w Europie, przy tylko 4 w
                  Ameryce Płd.).

                  Tytuły, zdobyte poza własnym terenem (duzo mowi ta statystyka, wszak w kazdej
                  dyscyplinie sportu tubylcy mają różnego rodzaju fory): Ameryka Płd. 5, Europa 0
                  (!!!)

                  Tytuły klubowych MŚ (wliczyłem Puchar Interkontynentalny): Ameryka Płd. 25,
                  Europa 21.

                  Jeszcze ciekawostka, jak wygląda to w kategoriach młodziezowych:

                  Tytuły MŚ U20: Ameryka Płd. 9, Europa 6
                  Tytuły MŚ U17: Ameryka Płd. 3, Europa 2

                  .

                  > Paragwaj - Anglia Europa górą
                  > Szwecja- Paragwaj Europa górą
                  > Polska - Ekwador Am górą
                  > Niemcy - Ekwador Europa górą
                  > Argentyna Serbia Am górą
                  > Holandia Argentyna remis
                  > Brazylia Chorwacja Ameryka Górą
                  > Argentyna Niemcy Europa górą
                  > Ekwador Anglia Europa Górą
                  > Brazylia Francja Europa górą
                  > Argenyna Niemcy Europa górą

                  Nie ma jak manipulowanie wynikami:) Nie dość, że dwa razy policzyłeś mecz
                  Argentyna - Niemcy, to jeszcze uznałeś, ze wygrali go Niemcy, choć kazdy
                  pamięta, ze mecz skończył się remisem (ani w rankingu FIFA ani w oficjalnych
                  statystykach federacji narodowych konkursy rzutów karnych nie są uwzględniane).

                  Statystyka brzmi 3-2-5, a nie 3-1-7. Zresztą, przytoczone przez ciebie pojedynki
                  „międzykontynentalne” z MŚ 2006 nie świadczą o kompletnie niczym. Sprawdź sobie,
                  jak te statystyki wyglądały na MŚ w Korei i Japonii, to ci się humor
                  straaaasznie popsuje:D
                  • data1 Re: Przegrani zawsze zwalają na sędziego 17.12.06, 18:38
                    1 a sorry ale gdzie to można sprawdzić
                    2 to zgodnie ze stratystyką w finale Włochy Brazylia w 1994 był remis?
                    • Gość: dante Re: Przegrani zawsze zwalają na sędziego IP: 195.205.145.* 17.12.06, 18:42
                      1. Co chcesz sprawdzać?

                      2. Tak. Oczywiście tytuł mistrzowski przypadł Brazylii, ale kazdy statystyk
                      piłkarski, w bilansie rywalizacji Brazylii z Włochami, ten mecz liczy jako remis.

                      • data1 Re: Przegrani zawsze zwalają na sędziego 17.12.06, 18:47
                        gdzie jest taki wykaz spotkań Ameryka Południowa- Europa w Korei i Japonii albo
                        najlepiej we wszystkich mundialach.

                        Póki co licze ręcznie
                        • data1 Re: Przegrani zawsze zwalają na sędziego 17.12.06, 19:02
                          Może inaczej liczba ćwierćfinalistów
                          2006 Ameryka 2 Europa 6
                          2002 Ameryka 1 Europa 4
                          1998 Ameryka 2 Europa 6
                          1994 Ameryka 1 Europa 7( turniej w USA)
                          1990 Ameryka 1 Europa 6
                          1986 Ameryka 2 Europa 5
                          Liczyłem sam mam nadzieję że mi się nie pomyliło

                          Pomijam drobiazg, że ci ćwiećfinaliśći to ciągle Argentyna i Brazylia ze strony
                          Am. Pd

                          Wcześniej ( 1982, 1978, 1974) jakieś dziwne grupy

                          2 Co do tego kto jest gospodarzem to 2 razy finały były w Meksyku czyli w
                          praktyce Latynosi grali u siebie
                          • Gość: dante Re: Przegrani zawsze zwalają na sędziego IP: 195.205.145.* 17.12.06, 19:18
                            > 2006 Ameryka 2 Europa 6
                            > 2002 Ameryka 1 Europa 4
                            > 1998 Ameryka 2 Europa 6
                            > 1994 Ameryka 1 Europa 7( turniej w USA)
                            > 1990 Ameryka 1 Europa 6
                            > 1986 Ameryka 2 Europa 5

                            Nie sztuką jest wprowadzić 5 czy 6 druzyn z jednego kontynentu aż do
                            ćwiercfinału, jeśli do całego turnieju przystepuje ich 15 czy 16. CONMEBOL ma
                            4-5 miejsc na mundialu.

                            >
                            > 2 Co do tego kto jest gospodarzem to 2 razy finały były w Meksyku czyli w
                            > praktyce Latynosi grali u siebie

                            Jesli druzyny z Ameryki Południwej w 1970 i w 1986 w Meksyku były u siebie, to
                            Europejczycy na mundialu w Korei i Japonii też byli u siebie - wszak to
                            kontynent euroazjatycki?




                            • data1 Re: Przegrani zawsze zwalają na sędziego 17.12.06, 19:45
                              W ciau ostatnich 20 lat od 1986 poza Brazylią i Argentyną żadna z drużyn z Am.
                              Pd nie doszła do ćwierćfinału( albo i wyżej)

                              Z Europy
                              Anglia
                              Niemcy
                              Włochy
                              Holandia
                              Chorwacja
                              Turcja
                              Portugalia
                              Hiszpania
                              Belgia
                              Czechosłowacja
                              Jugosławia
                              Szwecja
                              Bułgaria
                              Dania

                              jasne?






                              • Gość: dante Re: Przegrani zawsze zwalają na sędziego IP: 195.205.145.* 17.12.06, 20:01
                                Nie. Druzyny z Ameryki Południowej i tak są lepsze, bo w jakiejkolwiek
                                statystyce nie patrzeć, wychodzi ze wygrywają częściej. I tyle :D
            • Gość: dante Re: gdyby to byla LM IP: 195.205.145.* 17.12.06, 17:31
              Mundial odbywał się w Chile i Urugwaju. To wbrew pozorom nie mniej spokojne
              kraje, niż wiele państw europejskich, czy tez RPA, gdzie będą nastepne mistrzostwa.

              Odwracając pierwsze pytanie ogonem - a ile jest druzyn w Europie, które potrafią
              zawalczyć z Brazylią czy Argentyną? Dziesięć? Dzwadzieścia? nie. Tak realnie
              oceniając, to może ze trzy-cztery.

              Dwa piłkarskie mocarstwa na kontynencie, którego federacja liczy 10 członków to
              i tak dużo. UEFA ma z 50 czlonków, a dużo do powiedzenia w światowej piłce ma
              może co dziesiąty...

              Gadać sobie możesz - fakty są takie: Europejczycy nie potrafią nic wygrać, jeśli
              nie są gospodarzami. Kropka.
              • data1 Re: gdyby to byla LM 17.12.06, 17:45
                A drużyny z Ameryki Południowej wygrały tylko raz w Europie i kropka

                PS A kiedy to w pólfinale mistrzostw świata były 4 drużyny z Ameryki
                Południowej?
                • data1 Re: gdyby to byla LM 17.12.06, 17:59
                  Ostatnie mistrzostwa świata
                  Paragwaj - Anglia Europa górą
                  Szwecja- Paragwaj Europa górą
                  Polska - Ekwador Am górą
                  Niemcy - Ekwador Europa górą
                  Argentyna Serbia Am górą
                  Holandia Argentyna remis
                  Brazylia Chorwacja Ameryka Górą
                  Argentyna Niemcy Europa górą
                  Ekwador Anglia Europa Górą
                  Brazylia Francja Europa górą
                  Argenyna Niemcy Europa górą
                  Podsumowując
                  3 zwycięstwa Ameryki
                  1 remis
                  7 Europy
                  I tyle
                  • data1 Re: gdyby to byla LM 17.12.06, 18:14
                    Wszystko widać
                    1995 Ajax
                    1996 Juventus
                    1997 Borrusia
                    1998 Real
                    1999 Manchester
                    2000 Boca Juniors
                    2001 Bayern
                    2002 Real
                    2003 Boca Juniors
                    2004 Porto
                    2005 Sao Paulo
          • Gość: asbd Re: gdyby to byla LM IP: *.chello.pl 18.12.06, 22:28
            jezeli chodzi o reprezentacje to inna bajka, ale mowimy o pilce klubowej, gdzie
            europejscy potentaci co sezon wykupuja hurtem najlepszych brazylijczykow,
            argentynczykow i innych z ameryki poludniowej. nic dziwnego, ze ci z ameryki
            poludniowej traktuja tego typu impreze jako szanse na lepszy kontrakt w jakims
            europejskim klubie, a "europejczykom" (czytaj tym co juz sie gdzies zalapali)
            juz to wisi.
      • campero Dlaczego brazylijskie dzieciaki Ptaka tego nie zdo 17.12.06, 14:00
        G...warte te europejskie ligi jeśli grupka chłopaków, często
        prawie debiutantów (np. Pato w Interze), nastolatków
        może ich pokonać. Ptak ma racje że szuka w slamsach brazylijskich,
        tyle ze to nie Pogoń zdobyła ten tytuł...

        Kompromitacja Barcy...
        • Gość: lol International Club Championship IP: *.uml.lodz.pl 17.12.06, 14:09
          Te rozgrywki wcale nie są mniej prestiżowe niż LM czy UEFA. Prawie zawsze jest
          tak że w finale spotyka się klub z Europy i z Ameryki Południowej :)
          A Barca widać zlekceważyła przeciwnika i słono za to zapłaciła. W sumie to i
          dobrze.

          Viva Internacional Porto Alegre, viva Alexandre Rodrigues da Silva "Pato". Ten
          chłopak będzie wielki. Będę się jego karierze przyglądał. :)
        • tjbazuka Re: Dlaczego brazylijskie dzieciaki Ptaka tego ni 17.12.06, 14:19
          Niech lepiej szuka w slamsach polskich. Niektore gnoje na blokowiskach w Polsce
          sa bardzo utalentowane, ale niestety ich kariera konczy sie pod trzepakiem.
          Z roznych tam powodow . Przewaznie brak opieki nad mlodym sportowcem jest tym
          czynnikiem. Zaraz bede ten mecz ogladal i sie przekonamy czy Barcelona
          sie "skompromitowala" czy odpuscila ten mecz na rzecz LM.
          • campero Re: Dlaczego brazylijskie dzieciaki Ptaka tego ni 17.12.06, 14:49
            Nie było wątpliwości że Barca jest "lepsza",
            ale jakoś przespali i dali sobie wbić gola na koniec,
            po prostu jakby byli zaskoczeni że ktoś im śmie odbierać piłki,

            a to znaczy że Inter miał taktyke partyzancka która świetnie
            zaowocowała...do tego strzelec bramki to dno totalne...rezerwowy
            mechanik samochodowy...

            więc komprmitacja polega na tym że pozwolili sie ograć
            tak prostymi sposobami

            • billy.the.kid Re: Dlaczego brazylijskie dzieciaki Ptaka tego ni 17.12.06, 15:26
              p.n.polega na tym by wbić o jedną bramkę wiecej niż przeciwnik.
              i ło to siem rozchodzi.
      • data1 Re: Internacional klubowym mistrzem świata 17.12.06, 15:50
        to jakim cudem w mistrzostwach świata w półfinale były 4 na 4 z Europy a w
        ćwierćfinale 6 na 8 ?
        • Gość: sam Re: Internacional klubowym mistrzem świata IP: *.dsl.wlfrct.sbcglobal.net 17.12.06, 17:37
          peostym bo MS byly w Europie koleszko.I tak sie zdarza ze w Europie czesto
          europejskie zespoly maja wieksze sznas ebo graja u siebie i to gralo ich 13 a z
          Ameryki Pold tylko 5.Przypomij sobie jak gra Europa na MS w Ameryce Poludniowej
          lub USA,Meksyku,Korei slabiutko i nigdy europejski zespol ne wygral MS poza
          europa a druzyny z Ameryki Poludniowej wygrywaja poza swoim kontynentem.
          • data1 Re: Internacional klubowym mistrzem świata 17.12.06, 17:56
            1 wygrywają czyli raz wygrali
            2 a w Korei to uczciwie przegrały Włochy i Hiszpania z Koreą
            3 W USA w 1994 słabiutko kpiny 7 na 8 ćwierćfinalistów było z Europy
            • gacekemdk Re: Internacional klubowym mistrzem świata 17.12.06, 18:27
              Data ten spór nie ma końca. Ale przy okazji zastanów się co warta byłaby
              Barcelona bez brazylijczyków. A słyszłeś o eurpejczykach w Inter. Porto Allegre?
            • Gość: dante Re: Internacional klubowym mistrzem świata IP: 195.205.145.* 17.12.06, 18:38
              > 1 wygrywają czyli raz wygrali

              Wygrywają. Dwa razy w Meksyku, raz w Azji i raz w USA.

              Pośmieję się z ciebie za kilkanaście lat.

              Za 4 lata mundial w RPA (tytuł padnie łupem CONMEBOL), za 8 lat w Brazylii albo
              Kolumbii (znowu mistrzostwo padnie łupem CONMEBOL), za 12 lat w Ameryce Płn.
              (jak każe świecka tradycja, druzyny z Europy znowu nie zdobędą złota, nie grając
              u siebie, czyli mundial znowu łupem CONMEBOL) :))))
              • Gość: lol Re: Internacional klubowym mistrzem świata IP: *.uml.lodz.pl 17.12.06, 19:25
                data1 nie wiem co ty porównujesz skoro drużyn z Europy które wchodzą do MŚ jest
                3x więcej niż z Ameryki Południowej?

                Policz sobie jeszcze raz, a zrozumiesz że żadna drużyna Europejska nie jest w
                stanie ugryźć ich w dupe. Poza tymi MŚ co się teraz odbywały. Pomijam
                nieuczciwość sędziów na MŚ w 2002 i 2006 :)

                a więc 5 drużyn z Am. płd vs 15 z EU. Policz kto ma większe szanse na dojście
                do ćwerćfinałów? Hmm?
                • data1 Re: Internacional klubowym mistrzem świata 17.12.06, 19:44
                  W ciau ostatnich 20 lat od 1986 poza Brazylią i Argentyną żadna z drużyn z Am.
                  Pd nie doszła do ćwierćfinału( albo i wyżej)

                  Z Europy
                  Anglia
                  Niemcy
                  Włochy
                  Holandia
                  Chorwacja
                  Turcja
                  Portugalia
                  Hiszpania
                  Belgia
                  Czechosłowacja
                  Jugosławia
                  Szwecja
                  Bułgaria
                  Dania

                  jasne?
                  • data1 Re: Internacional klubowym mistrzem świata 17.12.06, 19:56
                    z rozpędu pominąłem Ukraine
                    • Gość: lol Re: Internacional klubowym mistrzem świata IP: *.uml.lodz.pl 17.12.06, 21:16
                      widzę, że nawet nie czytasz co ktoś inny napisał. Przeczytaj to co napisałem, a
                      potem chwal się jaka to "Europa" potęga w piłce nożnej.

                      Generalnie w Europie w drużynach narodowych gra więcej osób urodzonych
                      zagranicą. (patrz choćby Niemcy: 3 Polaków, Ghańczyk. Reprezentacja Francji to
                      głównie ludzie z kolonii francuskich czyli głównie Afryka).

                      Więc? Ile mamy "czystych" reprezentacji narodowych?
      • Gość: Real Madrid Hahahaha, katalońscy szmaciarze znowu dostali! IP: *.acn.waw.pl 17.12.06, 19:55
      • Gość: Jacek Bramki (video) IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.12.06, 20:12
        Bramki:
        outspace.no-ip.org/index.php?action=video&video_id=93
      • Gość: damian skrobek Internacional klubowym mistrzem świata IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 21.12.06, 12:15
        Barcelona jest taka cienka jak nigdy ki
      • Gość: Wojtek Internacional klubowym mistrzem świata IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 21.12.06, 12:19
        Barca nigd niegrała tak cienko jak teraz to wszystko przez z..e transfery
        jakie barcelon przeprowadziła .To wszystko wina Gudjonsena cieniaka z Chelsi .

    Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


    Nakarm Pajacyka