Gość: el polacco IP: 149.9.0.* 17.12.06, 13:51 Południowa Ameryka znowu górą. Wiadomo, gdzie jest najlepszy futbol. Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
Gość: Puziol Internacional klubowym mistrzem świata IP: *.wirion.pl 17.12.06, 13:52 :( Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: mrbadguy Objazdowy cyrk dostał po łapkach ha ha ha IP: *.chello.pl 17.12.06, 13:53 Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: asbd gdyby to byla LM IP: *.chello.pl 17.12.06, 13:59 to by wynik byl zgola odmienny, prawda jest taka ze europejskie kluby jada na taka impreze w charakterze wypoczynkowym. daje glowe ze grajac w prestizowych (i dobrze platnych) rozgrywkach typu liga mistrzow, z 8 na 10 meczy druzyn z europejskiej czolowki z czolowka ameryki poludniowej daloby wynik na korzysc europejskiego futbolu. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: dante Re: gdyby to byla LM IP: 195.205.145.* 17.12.06, 14:59 A ja głowy nie dam. Barcelona przyjechała kilka dni wczesniej, miała czas na aklimatyzację. Fajfusie z Europy zawsze się tłumaczą „zlekceważeniem rywala”, kiedykolwiek by nie przegrali. A od Latynosów w piłce klubowej w papę dostają zadziwiająco regularnie. W piłce reprezentacyjnej wygląda podobnie - niby w pojedynku Europa - Ameryka Południowa jest remis (9:9), ale jeśli wziąć poprawkę, że na 18 mundiali aż 10 odbyło się w Europie, a tylko 4 w Ameryce Południowej i na to, że zespoły z Europy NIGDY nie wygrały mistrzostw, jeśli nie grały na swoich śmieciach, to już nie wygląda to za dobrze. Wycierają nami po ścianach, taka prawda. Odpowiedz Link Zgłoś
data1 Re: gdyby to byla LM 17.12.06, 15:57 1 a poza Brazylią i Argentyną to jest jeszcze jakakolwiek drużyna narodowa w Ameryce Pd, która ma szanse z Europą? 2 a gdzie mają się odbywać te mistrzostwa w kraju ogarniętym wojną domową i rządami mafii w Kolumbii? czy w Chile za Pinocheta? a może w Argentynie jak wszystko runęło? 3 nie zapomnijmy w jaki sposób przegrał Liverpool w zeszłym roku 2 bramki nie uznane + spory skandal sędziowski Odpowiedz Link Zgłoś
campero Przegrani zawsze zwalają na sędziego 17.12.06, 16:46 data1 napisał: > 1 a poza Brazylią i Argentyną to jest jeszcze jakakolwiek drużyna narodowa w > Ameryce Pd, która ma szanse z Europą? Wszystkie drużyny z Am. Pld są bardzo dobre.... żeby nie przypominać Ekwadoru... pozatym są Chile, Boliwia, Peru, Kolumbia (wygrana w Chorzowie ostatnio) Urugwaj (2 razy mistrz swiata) Ile druzyn narodoych wchodzi do finałów MŚ..na ilość państw....Z Am. PŁd wchodzi po prawie pięć..czyli połowa państw...a z Europy tylko jedna czwarta >> 3 nie zapomnijmy w jaki sposób przegrał Liverpool w zeszłym roku 2 bramki nie > uznane + spory skandal sędziowski Ha ha ha....São Paulo był o tysiąc głów lepszy....cóż przegrani zawsze zwalają na sędziego Odpowiedz Link Zgłoś
data1 Re: Przegrani zawsze zwalają na sędziego 17.12.06, 17:51 Ostatnie mistrzostwa świata Paragwaj - Anglia Europa górą Szwecja- Paragwaj Europa górą Polska - Ekwador Am górą Niemcy - Ekwador Europa górą Argentyna Serbia Am górą Holandia Argentyna remis Brazylia Chorwacja Ameryka Górą Argentyna Niemcy Europa górą Ekwador Anglia Europa Górą Brazylia Francja Europa górą Argenyna Niemcy Europa górą Podsumowując 3 zwycięstwa Ameryki 1 remis 7 Europy I tyle Odpowiedz Link Zgłoś
data1 Re: Przegrani zawsze zwalają na sędziego 17.12.06, 17:54 jeszcze jedno Sao Paulo oddało jeden strzał Liverpool chyba 23 oj była przewaga była.... Odpowiedz Link Zgłoś
data1 Re: Przegrani zawsze zwalają na sędziego 17.12.06, 18:14 Wszystko widać 1995 Ajax 1996 Juventus 1997 Borrusia 1998 Real 1999 Manchester 2000 Boca Juniors 2001 Bayern 2002 Real 2003 Boca Juniors 2004 Porto 2005 Sao Paulo Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: dante Re: Przegrani zawsze zwalają na sędziego IP: 195.205.145.* 17.12.06, 18:33 Tytuły mistrzowskie: 9:9 (na 10 mundiali granych w Europie, przy tylko 4 w Ameryce Płd.). Tytuły, zdobyte poza własnym terenem (duzo mowi ta statystyka, wszak w kazdej dyscyplinie sportu tubylcy mają różnego rodzaju fory): Ameryka Płd. 5, Europa 0 (!!!) Tytuły klubowych MŚ (wliczyłem Puchar Interkontynentalny): Ameryka Płd. 25, Europa 21. Jeszcze ciekawostka, jak wygląda to w kategoriach młodziezowych: Tytuły MŚ U20: Ameryka Płd. 9, Europa 6 Tytuły MŚ U17: Ameryka Płd. 3, Europa 2 . > Paragwaj - Anglia Europa górą > Szwecja- Paragwaj Europa górą > Polska - Ekwador Am górą > Niemcy - Ekwador Europa górą > Argentyna Serbia Am górą > Holandia Argentyna remis > Brazylia Chorwacja Ameryka Górą > Argentyna Niemcy Europa górą > Ekwador Anglia Europa Górą > Brazylia Francja Europa górą > Argenyna Niemcy Europa górą Nie ma jak manipulowanie wynikami:) Nie dość, że dwa razy policzyłeś mecz Argentyna - Niemcy, to jeszcze uznałeś, ze wygrali go Niemcy, choć kazdy pamięta, ze mecz skończył się remisem (ani w rankingu FIFA ani w oficjalnych statystykach federacji narodowych konkursy rzutów karnych nie są uwzględniane). Statystyka brzmi 3-2-5, a nie 3-1-7. Zresztą, przytoczone przez ciebie pojedynki „międzykontynentalne” z MŚ 2006 nie świadczą o kompletnie niczym. Sprawdź sobie, jak te statystyki wyglądały na MŚ w Korei i Japonii, to ci się humor straaaasznie popsuje:D Odpowiedz Link Zgłoś
data1 Re: Przegrani zawsze zwalają na sędziego 17.12.06, 18:38 1 a sorry ale gdzie to można sprawdzić 2 to zgodnie ze stratystyką w finale Włochy Brazylia w 1994 był remis? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: dante Re: Przegrani zawsze zwalają na sędziego IP: 195.205.145.* 17.12.06, 18:42 1. Co chcesz sprawdzać? 2. Tak. Oczywiście tytuł mistrzowski przypadł Brazylii, ale kazdy statystyk piłkarski, w bilansie rywalizacji Brazylii z Włochami, ten mecz liczy jako remis. Odpowiedz Link Zgłoś
data1 Re: Przegrani zawsze zwalają na sędziego 17.12.06, 18:47 gdzie jest taki wykaz spotkań Ameryka Południowa- Europa w Korei i Japonii albo najlepiej we wszystkich mundialach. Póki co licze ręcznie Odpowiedz Link Zgłoś
data1 Re: Przegrani zawsze zwalają na sędziego 17.12.06, 19:02 Może inaczej liczba ćwierćfinalistów 2006 Ameryka 2 Europa 6 2002 Ameryka 1 Europa 4 1998 Ameryka 2 Europa 6 1994 Ameryka 1 Europa 7( turniej w USA) 1990 Ameryka 1 Europa 6 1986 Ameryka 2 Europa 5 Liczyłem sam mam nadzieję że mi się nie pomyliło Pomijam drobiazg, że ci ćwiećfinaliśći to ciągle Argentyna i Brazylia ze strony Am. Pd Wcześniej ( 1982, 1978, 1974) jakieś dziwne grupy 2 Co do tego kto jest gospodarzem to 2 razy finały były w Meksyku czyli w praktyce Latynosi grali u siebie Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: dante Re: Przegrani zawsze zwalają na sędziego IP: 195.205.145.* 17.12.06, 19:18 > 2006 Ameryka 2 Europa 6 > 2002 Ameryka 1 Europa 4 > 1998 Ameryka 2 Europa 6 > 1994 Ameryka 1 Europa 7( turniej w USA) > 1990 Ameryka 1 Europa 6 > 1986 Ameryka 2 Europa 5 Nie sztuką jest wprowadzić 5 czy 6 druzyn z jednego kontynentu aż do ćwiercfinału, jeśli do całego turnieju przystepuje ich 15 czy 16. CONMEBOL ma 4-5 miejsc na mundialu. > > 2 Co do tego kto jest gospodarzem to 2 razy finały były w Meksyku czyli w > praktyce Latynosi grali u siebie Jesli druzyny z Ameryki Południwej w 1970 i w 1986 w Meksyku były u siebie, to Europejczycy na mundialu w Korei i Japonii też byli u siebie - wszak to kontynent euroazjatycki? Odpowiedz Link Zgłoś
data1 Re: Przegrani zawsze zwalają na sędziego 17.12.06, 19:45 W ciau ostatnich 20 lat od 1986 poza Brazylią i Argentyną żadna z drużyn z Am. Pd nie doszła do ćwierćfinału( albo i wyżej) Z Europy Anglia Niemcy Włochy Holandia Chorwacja Turcja Portugalia Hiszpania Belgia Czechosłowacja Jugosławia Szwecja Bułgaria Dania jasne? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: dante Re: Przegrani zawsze zwalają na sędziego IP: 195.205.145.* 17.12.06, 20:01 Nie. Druzyny z Ameryki Południowej i tak są lepsze, bo w jakiejkolwiek statystyce nie patrzeć, wychodzi ze wygrywają częściej. I tyle :D Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: dante Re: gdyby to byla LM IP: 195.205.145.* 17.12.06, 17:31 Mundial odbywał się w Chile i Urugwaju. To wbrew pozorom nie mniej spokojne kraje, niż wiele państw europejskich, czy tez RPA, gdzie będą nastepne mistrzostwa. Odwracając pierwsze pytanie ogonem - a ile jest druzyn w Europie, które potrafią zawalczyć z Brazylią czy Argentyną? Dziesięć? Dzwadzieścia? nie. Tak realnie oceniając, to może ze trzy-cztery. Dwa piłkarskie mocarstwa na kontynencie, którego federacja liczy 10 członków to i tak dużo. UEFA ma z 50 czlonków, a dużo do powiedzenia w światowej piłce ma może co dziesiąty... Gadać sobie możesz - fakty są takie: Europejczycy nie potrafią nic wygrać, jeśli nie są gospodarzami. Kropka. Odpowiedz Link Zgłoś
data1 Re: gdyby to byla LM 17.12.06, 17:45 A drużyny z Ameryki Południowej wygrały tylko raz w Europie i kropka PS A kiedy to w pólfinale mistrzostw świata były 4 drużyny z Ameryki Południowej? Odpowiedz Link Zgłoś
data1 Re: gdyby to byla LM 17.12.06, 17:59 Ostatnie mistrzostwa świata Paragwaj - Anglia Europa górą Szwecja- Paragwaj Europa górą Polska - Ekwador Am górą Niemcy - Ekwador Europa górą Argentyna Serbia Am górą Holandia Argentyna remis Brazylia Chorwacja Ameryka Górą Argentyna Niemcy Europa górą Ekwador Anglia Europa Górą Brazylia Francja Europa górą Argenyna Niemcy Europa górą Podsumowując 3 zwycięstwa Ameryki 1 remis 7 Europy I tyle Odpowiedz Link Zgłoś
data1 Re: gdyby to byla LM 17.12.06, 18:14 Wszystko widać 1995 Ajax 1996 Juventus 1997 Borrusia 1998 Real 1999 Manchester 2000 Boca Juniors 2001 Bayern 2002 Real 2003 Boca Juniors 2004 Porto 2005 Sao Paulo Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: asbd Re: gdyby to byla LM IP: *.chello.pl 18.12.06, 22:28 jezeli chodzi o reprezentacje to inna bajka, ale mowimy o pilce klubowej, gdzie europejscy potentaci co sezon wykupuja hurtem najlepszych brazylijczykow, argentynczykow i innych z ameryki poludniowej. nic dziwnego, ze ci z ameryki poludniowej traktuja tego typu impreze jako szanse na lepszy kontrakt w jakims europejskim klubie, a "europejczykom" (czytaj tym co juz sie gdzies zalapali) juz to wisi. Odpowiedz Link Zgłoś
campero Dlaczego brazylijskie dzieciaki Ptaka tego nie zdo 17.12.06, 14:00 G...warte te europejskie ligi jeśli grupka chłopaków, często prawie debiutantów (np. Pato w Interze), nastolatków może ich pokonać. Ptak ma racje że szuka w slamsach brazylijskich, tyle ze to nie Pogoń zdobyła ten tytuł... Kompromitacja Barcy... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: lol International Club Championship IP: *.uml.lodz.pl 17.12.06, 14:09 Te rozgrywki wcale nie są mniej prestiżowe niż LM czy UEFA. Prawie zawsze jest tak że w finale spotyka się klub z Europy i z Ameryki Południowej :) A Barca widać zlekceważyła przeciwnika i słono za to zapłaciła. W sumie to i dobrze. Viva Internacional Porto Alegre, viva Alexandre Rodrigues da Silva "Pato". Ten chłopak będzie wielki. Będę się jego karierze przyglądał. :) Odpowiedz Link Zgłoś
tjbazuka Re: Dlaczego brazylijskie dzieciaki Ptaka tego ni 17.12.06, 14:19 Niech lepiej szuka w slamsach polskich. Niektore gnoje na blokowiskach w Polsce sa bardzo utalentowane, ale niestety ich kariera konczy sie pod trzepakiem. Z roznych tam powodow . Przewaznie brak opieki nad mlodym sportowcem jest tym czynnikiem. Zaraz bede ten mecz ogladal i sie przekonamy czy Barcelona sie "skompromitowala" czy odpuscila ten mecz na rzecz LM. Odpowiedz Link Zgłoś
campero Re: Dlaczego brazylijskie dzieciaki Ptaka tego ni 17.12.06, 14:49 Nie było wątpliwości że Barca jest "lepsza", ale jakoś przespali i dali sobie wbić gola na koniec, po prostu jakby byli zaskoczeni że ktoś im śmie odbierać piłki, a to znaczy że Inter miał taktyke partyzancka która świetnie zaowocowała...do tego strzelec bramki to dno totalne...rezerwowy mechanik samochodowy... więc komprmitacja polega na tym że pozwolili sie ograć tak prostymi sposobami Odpowiedz Link Zgłoś
billy.the.kid Re: Dlaczego brazylijskie dzieciaki Ptaka tego ni 17.12.06, 15:26 p.n.polega na tym by wbić o jedną bramkę wiecej niż przeciwnik. i ło to siem rozchodzi. Odpowiedz Link Zgłoś
data1 Re: Internacional klubowym mistrzem świata 17.12.06, 15:50 to jakim cudem w mistrzostwach świata w półfinale były 4 na 4 z Europy a w ćwierćfinale 6 na 8 ? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: sam Re: Internacional klubowym mistrzem świata IP: *.dsl.wlfrct.sbcglobal.net 17.12.06, 17:37 peostym bo MS byly w Europie koleszko.I tak sie zdarza ze w Europie czesto europejskie zespoly maja wieksze sznas ebo graja u siebie i to gralo ich 13 a z Ameryki Pold tylko 5.Przypomij sobie jak gra Europa na MS w Ameryce Poludniowej lub USA,Meksyku,Korei slabiutko i nigdy europejski zespol ne wygral MS poza europa a druzyny z Ameryki Poludniowej wygrywaja poza swoim kontynentem. Odpowiedz Link Zgłoś
data1 Re: Internacional klubowym mistrzem świata 17.12.06, 17:56 1 wygrywają czyli raz wygrali 2 a w Korei to uczciwie przegrały Włochy i Hiszpania z Koreą 3 W USA w 1994 słabiutko kpiny 7 na 8 ćwierćfinalistów było z Europy Odpowiedz Link Zgłoś
gacekemdk Re: Internacional klubowym mistrzem świata 17.12.06, 18:27 Data ten spór nie ma końca. Ale przy okazji zastanów się co warta byłaby Barcelona bez brazylijczyków. A słyszłeś o eurpejczykach w Inter. Porto Allegre? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: dante Re: Internacional klubowym mistrzem świata IP: 195.205.145.* 17.12.06, 18:38 > 1 wygrywają czyli raz wygrali Wygrywają. Dwa razy w Meksyku, raz w Azji i raz w USA. Pośmieję się z ciebie za kilkanaście lat. Za 4 lata mundial w RPA (tytuł padnie łupem CONMEBOL), za 8 lat w Brazylii albo Kolumbii (znowu mistrzostwo padnie łupem CONMEBOL), za 12 lat w Ameryce Płn. (jak każe świecka tradycja, druzyny z Europy znowu nie zdobędą złota, nie grając u siebie, czyli mundial znowu łupem CONMEBOL) :)))) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: lol Re: Internacional klubowym mistrzem świata IP: *.uml.lodz.pl 17.12.06, 19:25 data1 nie wiem co ty porównujesz skoro drużyn z Europy które wchodzą do MŚ jest 3x więcej niż z Ameryki Południowej? Policz sobie jeszcze raz, a zrozumiesz że żadna drużyna Europejska nie jest w stanie ugryźć ich w dupe. Poza tymi MŚ co się teraz odbywały. Pomijam nieuczciwość sędziów na MŚ w 2002 i 2006 :) a więc 5 drużyn z Am. płd vs 15 z EU. Policz kto ma większe szanse na dojście do ćwerćfinałów? Hmm? Odpowiedz Link Zgłoś
data1 Re: Internacional klubowym mistrzem świata 17.12.06, 19:44 W ciau ostatnich 20 lat od 1986 poza Brazylią i Argentyną żadna z drużyn z Am. Pd nie doszła do ćwierćfinału( albo i wyżej) Z Europy Anglia Niemcy Włochy Holandia Chorwacja Turcja Portugalia Hiszpania Belgia Czechosłowacja Jugosławia Szwecja Bułgaria Dania jasne? Odpowiedz Link Zgłoś
data1 Re: Internacional klubowym mistrzem świata 17.12.06, 19:56 z rozpędu pominąłem Ukraine Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: lol Re: Internacional klubowym mistrzem świata IP: *.uml.lodz.pl 17.12.06, 21:16 widzę, że nawet nie czytasz co ktoś inny napisał. Przeczytaj to co napisałem, a potem chwal się jaka to "Europa" potęga w piłce nożnej. Generalnie w Europie w drużynach narodowych gra więcej osób urodzonych zagranicą. (patrz choćby Niemcy: 3 Polaków, Ghańczyk. Reprezentacja Francji to głównie ludzie z kolonii francuskich czyli głównie Afryka). Więc? Ile mamy "czystych" reprezentacji narodowych? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Real Madrid Hahahaha, katalońscy szmaciarze znowu dostali! IP: *.acn.waw.pl 17.12.06, 19:55 Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Jacek Bramki (video) IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.12.06, 20:12 Bramki: outspace.no-ip.org/index.php?action=video&video_id=93 Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: damian skrobek Internacional klubowym mistrzem świata IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 21.12.06, 12:15 Barcelona jest taka cienka jak nigdy ki Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Wojtek Internacional klubowym mistrzem świata IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 21.12.06, 12:19 Barca nigd niegrała tak cienko jak teraz to wszystko przez z..e transfery jakie barcelon przeprowadziła .To wszystko wina Gudjonsena cieniaka z Chelsi . Odpowiedz Link Zgłoś