Gość: Gigi IP: *.internetdsl.tpnet.pl 14.06.08, 21:13 Jeszcze jeden... ekhm... pan mógłby się do "błędu" przyznać... Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
Gość: gregor Brawo! Ma przynajmiej odwag! IP: *.chello.pl 14.06.08, 21:18 Brawo! Ma przynajmiej odwag! Odpowiedz Link Zgłoś
mulla_komar Re: Brawo! Ma przynajmiej odwag! 14.06.08, 21:23 No jakby webb sie przyznal do bledu to powinni anulowac gola dla Polski. czli co 1-0 dla Austrii. Odpowiedz Link Zgłoś
stefek2 Re: Brawo! Ma przynajmiej odwag! 14.06.08, 21:50 Jak długo ta pokrętna organizacja kopanej piłki bedzie się broniła przed środkami technicznymi ?? (video i analiza sytuacji)Mniemam iż CELOWO to robią aby przekręty dalej szły.. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: TPepe Re: Brawo! Ma przynajmiej odwag! IP: *.tpnet.pl 15.06.08, 11:54 Z tego co wiem, już teraz mają sędziowie prawo do konsultacji, tyle że pełne użycie techniki spowodowałoby straszne przestoje w meczach. Pojawiłaby się presja przy każdej wątpliwej sytuacji, sędzia musiałby gdzieś pójść, zobaczyć replay'e. To za każdym razem trwałoby 2-3 min. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Paweł Re: Brawo! Ma przynajmiej odwag! IP: *.chello.pl 15.06.08, 12:00 Bzdura! Sędzia techniczny, który jest na płycie boiska mógłby mieć przed sobą monitor i być w kontakcie z głównym tak jak boczni. Kwestia kilkunastu sekund na obejrzenie powtórki a uniknęło by się wielu kuriozalnych baboli a i drukarze mieli by trudniej. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Michał Sędzia przyznał się do błędu IP: 193.111.144.* 14.06.08, 22:01 Pomylić się - ludzka rzecz. Oczywiście brawo za odwagę. Tylko nie rozumiem, dlaczego tyle się mówi o konieczności wprowadzenia powtórek dla sędziów/analiz video/itp, a nic się nie robi w tym kierunku. W NHL świetnie rozwiązano tą sytuację, i to już dość dawno. Czy nie można by przenieść tego do piłki nożnej? Odpowiedz Link Zgłoś
dyngos Re: Sędzia przyznał się do błędu 14.06.08, 22:12 NHL działa w ramach jednego kraju Odpowiedz Link Zgłoś
dyngos Re: Sędzia przyznał się do błędu 14.06.08, 22:14 Tzn dwóch, ale i tak łatwiej NHL kontrolować Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: sputnik Re: Sędzia przyznał się do błędu IP: *.as.kn.pl 14.06.08, 22:16 Można by zrobić jak w tenisie każda drużyna ma prawo 2 razy poprosić o powtórkę video Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: TPepe Re: Sędzia przyznał się do błędu IP: *.tpnet.pl 15.06.08, 12:01 NHL jest zwykłą komercyjną firmą, nikt nie musi jej kontrolować. Gdyby robili drastyczne przewały, to by stracili kibiców a ktoś by zorganizował inną ligę. Zresztą przez lata NHL szła z hokejowym odpowiednikiem FIFA na dzikie udry, czego wynikiem była gra na mistrzostwach świata i olimpiadach drugiego garnituru hokeistów. Myślę, że po części winę za arogancję UEFA ponosi jej monopolistyczna pozycja i feudalne układy we wszystkich związkach sportowych. A ci panowie nie znoszą jakiejkolwiek niesubordynacji.. a ile czasu najlepsi snowboardziści nie występowali na olimpiadach bo się nie chcieli poddać dyktatowi federacji narciarskiej i założyli własny związek? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: blecharz Re: Sędzia przyznał się do błędu IP: *.internetdsl.tpnet.pl 14.06.08, 22:58 Stany sa raczej wieksze niz europa. Podgrzewana murawa jest a tv niet. Odpowiedz Link Zgłoś
indy.m Re: Sędzia przyznał się do błędu 15.06.08, 04:02 takie finały EURO to pewnie na powierzchni piętnastu..? Odpowiedz Link Zgłoś
loppe Re: Sędzia przyznał się do błędu 14.06.08, 22:15 czy nie można by wreszcie pozwolić tym ludziom spojrzeć na replay w trakcie meczu a nie po Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: fan Tuska Re: Sędzia przyznał się do błędu IP: *.chello.pl 14.06.08, 22:16 to niech mi teraz ten łysy oszust z norwegi odda 10 zł które postawiłem na włochów!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! oddawaj łysolu bo nasz premier cie zabije!!!! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: s Sędzia przyznał się do błędu IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 14.06.08, 22:20 do czego potrzebni sędziowie? Przecież wystarczy system kamer, czujników i dobry system komputerowy i nie będzie więcej pomyłek... ale chyba nikomu kto siedzi w tym interesie nie jest to na rękę Odpowiedz Link Zgłoś
pikorab Re: Sędzia przyznał się do błędu 15.06.08, 08:04 Taki monitoring w czasie rzeczywistym jest kosztowny ale wówczas autonomiczni sędziowie nie byliby bezkarnymi autorytetami i nikt nikogo nie zamierzałby zabijać w imię subiektywnej sprawiedliwości Wydaje się jednak, że jest to (proponowane rozwiązanie) poważne zagrożenie dla obecnego autokratycznego systemu ferowania ocen, sędziowe i władze (kto miałby wtedy interes aby ustawiać mecze ? ) będą na pewno przeciwni ! <pikorab> Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: o rany Re: Sędzia przyznał się do błędu IP: *.chello.pl 14.06.08, 22:22 Sędzia przyznał się do błędu JUSTYNO. Dzięki za cenne uwagi. Przepraszam za błędy. Proszę się aż tak nie irytować i dotrzymać obietnicy. Na złe języki nic nie poradzisz!. Wiecej pogody, mniej zmarszczek. Mój antytotalitarny pomysł na zaradzenie niektórym bolączką trapiącym polską piłkę nożną, tylko dla tych, którzy się jeszcze z nim nie zapoznali a mają taką ochotę ;) p1lka.blox.pl Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: REspect Sędzia przyznał się do błędu IP: *.adsl.inetia.pl 14.06.08, 22:30 Kur*wa respect! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: kibic Sędzia przyznał się do błędu IP: 83.2.217.* 14.06.08, 22:32 mamma mia bordello bum bum! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: kluska Sędzia przyznał się do błędu IP: *.viator.gda.pl 14.06.08, 22:45 hehe pewnie mafia włoska go trochę postraszyła... Odpowiedz Link Zgłoś
guru133 Sędziowie to tez ludzie i mogą popełnić bład 14.06.08, 22:50 i jedyne co mnie dziwi to postawa FIFA i UEFA, które nie chcą dopuścić do możliwości skorzystania przez sędziów z najnowszych osiągnięć technik wizualnych. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Gostek Re: Sędziowie to tez ludzie i mogą popełnić bład IP: *.ssp.dialog.net.pl 15.06.08, 00:37 > i jedyne co mnie dziwi to postawa FIFA i UEFA, które nie chcą > dopuścić do możliwości skorzystania przez sędziów > z najnowszych osiągnięć technik wizualnych. A po jaką cholerę??? To ma być widowisko. Ma wzbudzać emocje. Błędy sędziowskie są NIEODŁĄCZNYM elementem tej gry! Jak dla mnie, jest po prostu SUPER. Faworyci tracą punkty, outsiderzy awansują - coś się dzieje. Fura emocji. I o to chodzi, a nie o sprawiedliwość. Chcesz sprawiedliwości - graj, jak Holendrzy - strzelaj po trzy, cztery bramki, a sędzia będzie mógł ci skoczyć. Na fiuta. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: nie kibic to nie jest przyczyna. przyczyną realną IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 15.06.08, 08:51 jest fakt, że czasem trzeba wydrukować wynik - a zapis wideło i dodatkowy sędzi by te mozliwości przekreślał. dlatego jułefa jak długo bedzie potrafiła, bedzie się opierała. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: sokolasty Re: to nie jest przyczyna. przyczyną realną IP: *.chello.pl 15.06.08, 13:25 "po jaką cholerę??? To ma być widowisko. Ma wzbudzać emocje. Błędy sędziowskie są NIEODŁĄCZNYM elementem tej gry! Jak dla mnie, jest po prostu SUPER. Faworyci tracą punkty, outsiderzy awansują - coś się dzieje. Fura emocji. I o to chodzi, a nie o sprawiedliwość. Chcesz sprawiedliwości - graj, jak Holendrzy - strzelaj po trzy, cztery bramki, a sędzia będzie mógł ci skoczyć." Czyli, jak rozumiem, dobra drużyna może dostać baty z kiepską, bo sędzia jest wczorajszy i ma bielmo na oku? I to jest NIEODŁĄCZNE w piłce? Sorry. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: kibic Re: Sędziowie to tez ludzie i mogą popełnić bład IP: *.adsl.inetia.pl 15.06.08, 21:22 jakie k........wa techniki, wystarczy zniesc spalone i sedziego z boiska postawic po 3 sedziow na bocznych liniach i gwizdac tylko faule i dawac kartki jak zasluza. i nie bedzie zadnych nieporozumien a tak jak jest teraz to zawsze sedzia moze ustalic wynik, i niech ktos powie ze tak nie jest. prawie w kazdym maczu mozna miec pretensje do sedziego. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Tomek A co robi Listkiewicz ? IP: *.adsl.proxad.net 14.06.08, 22:51 Przyznal sie do bledu za wyraznym zadaniem przedstawiciela Wloskiej p.noznej. A co pan Listkiewicz zrobil po meczu z Austria ? Cisz w eterze jakos. I TYLKO ZAKOMPLEKSIENI POLACY MOWIA: A BO I TAK GRALISMY SLABO, BO I TAK TO SLABA DRUZYNA, BO I TAK NASZ GOL BYL ZE SPALONEGO ... WIEC W SUMIE TO JEST OK Ludzie to jest jakies wariactwo. Sedzia zmienil losy spotkania, bo Austriacy nie umieli strzelic gola z gry i nie wazne ze Polacy nieli w tym meczu szczescie do 92 minuty ... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: perejro;D Re: A co robi Listkiewicz ? IP: *.adsl.inetia.pl 14.06.08, 22:54 trzeba umiec przyznac sie do bledu..pewnej osobie brakuje takiej odwagi a do tego uefa nadal go broni..jaja jakies;/ Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: aha tzn. co? IP: *.chello.pl 14.06.08, 23:00 Lewandowski nie chwycił tego Austriaka za koszulkę? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: kibic jajco IP: *.os3.kn.pl 15.06.08, 07:32 śmieszny jesteś ,takich starć w polu karnym było w tym meczu kilkanaście - czyli "Sprawiedliwy" chcąc byćkonsekwetnym powinien tych rzutów karnych podyktować więcej. A poza tym - rzut wolny poprzedzający "jedenastkę" został przez dzielnego na siłę powtórzony (pomimo tego, że w momencie pierwszego wykonania rzutu w. to Jacek Bąk był faulowany przez tlenioną blond gwiazdę austrii), o czym chyba zapomniałeś zakompleksiony polaczku (a może w ogóle nie oglądałeś tego spotkania ?) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: biały Re: A co robi Listkiewicz ? IP: *.autocom.pl 15.06.08, 13:50 Polacy też nie potrafili strzelić bramki (jakiejkolwiek) zgodnie z przepisami Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: bełkot... Re: A co robi Listkiewicz ? IP: *.os3.kn.pl 15.06.08, 14:15 Chodzi ci może o tego pseudo spalonego (koncepcja namiętnie lansowana przez prześmiewców polskiej reprezentacji) z meczu z Austrią ? Jakoś się go nie dopatrzyłem, nie widziałem też żeby Austriacy w jakikolwiek sposób protestowali po stracie bramki. Cóż, spalonego za to widział zakompleksiony polaczek ...:/ Odpowiedz Link Zgłoś
nuova Czyli ... co? oddadzą Włochom bramke Toni'ego? 14.06.08, 23:22 Da sie jeszcze przywrócić Włochom 3 pkty? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: h Re: Czyli ... co? oddadzą Włochom bramke Toni'ego IP: *.centertel.pl 15.06.08, 09:40 .. makaroniarzy Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: asd Re: Czyli ... co? oddadzą Włochom bramke Toni'ego IP: *.ds14.agh.edu.pl 15.06.08, 12:19 3pkt juz nie dostana, jedynym skutkiem kiedy uznaja ta bramke moga byc konsekwencje dla arbitra... Odpowiedz Link Zgłoś
nuova Re: Czyli ... co? oddadzą Włochom bramke Toni'ego 15.06.08, 13:11 znaczy sie szkodaaaaaaaaaaaa :O Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: yugo25 !!!!!!!!!!!!!!!!!! IP: *.chello.pl 14.06.08, 23:26 Szkoda ze to nie ten WŁASCIWY... łysy tak sie zachowal Ten wlasciwy gdyby przeprosił to... ale nie jest możliwa taka sytuacja bo to oszołom, rasista i pewnie prenumeruje TolerancGazet Wyborową Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: :D Howard Webb się nie przyzna bo żona obstawiła IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 15.06.08, 00:41 wczęśniej u buka. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Cyro Sędzia przyznał się do błędu IP: *.chello.pl 15.06.08, 01:15 Wycofajmy się z UEFA. Niech gdzie indziej robią 2012. Ja mam to gdzieś (od niedawna...). Odpowiedz Link Zgłoś
mulla_komar Po co sedziowie w sporcie? 15.06.08, 01:22 Kiedy ja gram w pilke lub kosza, jak ktos kogos sfauluje, faulowany krzyczy 'faul' faulujacy przeprasza i gramy dalej. To tylko sport. O co tyle podniety? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ^^ Sędzia przyznał się do błędu IP: *.wzserwis.pl 15.06.08, 03:24 Wprowadzić elektronike ! Ale szanuje ludzi którzy się przyznają do (oczywistego) błędu, a szmaty które twierdzą że było tak jak oni mówią, są...hmmm...(masło maślane) szmatami Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: kibic Re: Sędzia przyznał się do błędu IP: *.os3.kn.pl 15.06.08, 07:36 Gość portalu: ^^ napisał(a): > Wprowadzić elektronike ! Ale szanuje ludzi którzy się przyznają do > (oczywistego) błędu, a szmaty które twierdzą że było tak jak oni mówią, > są...hmmm...(masło maślane) szmatami Ale problem w tym, że organizacje mafijne UEFA i FIFA bronią tych "szmat" jak mogą - zapierając się przed wprowadzeniem "elektroniki" z całych sił(podając coraz to bardziej mgliste powody zaniechania takiej innowacji) Zgodnie zresztą ze starym powiedzeniem - k.urwa kur.wie łba nie urwie ... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: osądzić sędziów Webb się nie przyzna... IP: *.os3.kn.pl 15.06.08, 07:27 Gość portalu: Gigi napisał(a): > Jeszcze jeden... ekhm... pan mógłby się do "błędu" przyznać... ...on jest nieomylny, takie jest zresztą oficjalne stanowisko mafijnej organizacji zwącej się UEFA. Zastanawia mnie tylko dlaczego wyraz "błąd" ująłeś w cudzysłów... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: LUKI Sędzia przyznał się do błędu IP: *.dip0.t-ipconnect.de 15.06.08, 08:25 Dalaczego uznal 1:0??? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: pimpek Re: Sędzia przyznał się do błędu IP: *.toya.net.pl 15.06.08, 08:36 proponuje obejrzeć bramkę dla Polski raz jeszcze, jeśli się dobrze przyjrzysz to zobaczysz, że piłka po drodze odbiła się od gracza Austrii... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Bogdan Lisc moze poprosic Uefa o wykluczenie Polski... IP: *.44-1-64736c10.cust.bredbandsbolaget.se 15.06.08, 09:02 ...z rozgrywek europejskich - to, najwyzej, moze dla nas zrobic jesli jego dupa znow bedzie pod obstrzalem. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: peterkryg@interi.p przpeisu muszą byc czytelne IP: 213.77.92.* 15.06.08, 10:38 problem piłki nożenj to przepisy, które można interpretowac na każdą stronę. Kryteria powinny być jednoznaczna i mierzalne w każdej sytuacji, albo weryfikowane urządzeniami. Spalony- każda sytuacja kiedy zawodnik znajduje się po za linią spalonego- albo w ogóle rezygnujemy ze spalonego Karne- może zerezgnowac z nich!!! Zwykły wolny i już... tylko tyle, że odsunięty na 11 metr (wtedy by się chyba pozabijali) Czerwone kartki- jak w koszu 4 faul i kolego już nie grasz- dodatkowo kara 5 minutowa. Sędziowie są dzisiaj w majestacie przepisów wypaczyć każdy mecz (przynajmniej na mistrzostwach). Poziom jest tak wyrównany, a walka tak ostra, że przewinienia spalone etc są co chwilę. Bardziej istotne są od tych kontrowersyjnych decyzji po których padł gol. te któe strzeleniu gola zapobiegły. Spalone, których nie był niszczące świetne akcje w zarodku, przeprwania kontrakataów, beż żółtych kartek, czy faule w polu karnym, których nie ma. Osobiście jestem za tym, by takie sytuacje jak z meczu pol-aut były gwizdane- ale wszystkie. Nie może być tak, że tego typu faule są gwizdane wyrywkowo. Więcej- dużo więcej karnych to więcej goli i emocji. O to chodzi. Odpowiedz Link Zgłoś
jakeww Sędzia przyznał się do błędu 15.06.08, 10:58 kiedy wreszcie sędzia Webb przyzna się że uznał ewidentnie spalonego gola Rogera, Polski?? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: deyna81 Sędzia przyznał się do błędu IP: *.ssp.dialog.net.pl 15.06.08, 11:06 szacunek...każdy popełnia błędy. Przynajmniej facet ma jaja, żeby się do tego przyznać:) Odpowiedz Link Zgłoś
mreck Re: Sędzia przyznał się do błędu 15.06.08, 11:24 przytympostępie techniki juz za 20 lat będzie elektroniczne wspomaganie sędziowania w piłcen. w boksie itp. to nieuchronne. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: farenheit451 ok. i jakie jest to "oficjalne stanowisko uefa" ?? IP: *.centertel.pl 15.06.08, 12:34 nabranie wody w usta ? Odpowiedz Link Zgłoś