Forum Sport Sport
ZMIEŃ
    Dodaj do ulubionych

    Sędzia przyznał się do błędu

    IP: *.internetdsl.tpnet.pl 14.06.08, 21:13
    Jeszcze jeden... ekhm... pan mógłby się do "błędu" przyznać...
    Obserwuj wątek
      • Gość: gregor Brawo! Ma przynajmiej odwag! IP: *.chello.pl 14.06.08, 21:18
        Brawo! Ma przynajmiej odwag!
        • mulla_komar Re: Brawo! Ma przynajmiej odwag! 14.06.08, 21:23
          No jakby webb sie przyznal do bledu to powinni anulowac gola dla Polski. czli co
          1-0 dla Austrii.
          • stefek2 Re: Brawo! Ma przynajmiej odwag! 14.06.08, 21:50
            Jak długo ta pokrętna organizacja kopanej piłki bedzie się broniła przed
            środkami technicznymi ?? (video i analiza sytuacji)Mniemam iż CELOWO to robią
            aby przekręty dalej szły..
            • Gość: TPepe Re: Brawo! Ma przynajmiej odwag! IP: *.tpnet.pl 15.06.08, 11:54
              Z tego co wiem, już teraz mają sędziowie prawo do konsultacji, tyle że pełne
              użycie techniki spowodowałoby straszne przestoje w meczach. Pojawiłaby się
              presja przy każdej wątpliwej sytuacji, sędzia musiałby gdzieś pójść, zobaczyć
              replay'e. To za każdym razem trwałoby 2-3 min.
              • Gość: zaparcie ja bym szedł w zaparte! IP: *.adsl.inetia.pl 15.06.08, 11:59
              • Gość: Paweł Re: Brawo! Ma przynajmiej odwag! IP: *.chello.pl 15.06.08, 12:00
                Bzdura! Sędzia techniczny, który jest na płycie boiska mógłby mieć przed sobą
                monitor i być w kontakcie z głównym tak jak boczni. Kwestia kilkunastu sekund na
                obejrzenie powtórki a uniknęło by się wielu kuriozalnych baboli a i drukarze
                mieli by trudniej.
      • Gość: Michał Sędzia przyznał się do błędu IP: 193.111.144.* 14.06.08, 22:01
        Pomylić się - ludzka rzecz. Oczywiście brawo za odwagę. Tylko nie rozumiem, dlaczego tyle się mówi o konieczności wprowadzenia powtórek dla sędziów/analiz video/itp, a nic się nie robi w tym kierunku. W NHL świetnie rozwiązano tą sytuację, i to już dość dawno. Czy nie można by przenieść tego do piłki nożnej?
        • dyngos Re: Sędzia przyznał się do błędu 14.06.08, 22:12
          NHL działa w ramach jednego kraju
          • dyngos Re: Sędzia przyznał się do błędu 14.06.08, 22:14
            Tzn dwóch, ale i tak łatwiej NHL kontrolować
            • Gość: sputnik Re: Sędzia przyznał się do błędu IP: *.as.kn.pl 14.06.08, 22:16
              Można by zrobić jak w tenisie każda drużyna ma prawo 2 razy poprosić o powtórkę
              video
            • Gość: TPepe Re: Sędzia przyznał się do błędu IP: *.tpnet.pl 15.06.08, 12:01
              NHL jest zwykłą komercyjną firmą, nikt nie musi jej kontrolować. Gdyby robili
              drastyczne przewały, to by stracili kibiców a ktoś by zorganizował inną ligę.
              Zresztą przez lata NHL szła z hokejowym odpowiednikiem FIFA na dzikie udry,
              czego wynikiem była gra na mistrzostwach świata i olimpiadach drugiego garnituru
              hokeistów. Myślę, że po części winę za arogancję UEFA ponosi jej monopolistyczna
              pozycja i feudalne układy we wszystkich związkach sportowych. A ci panowie nie
              znoszą jakiejkolwiek niesubordynacji.. a ile czasu najlepsi snowboardziści nie
              występowali na olimpiadach bo się nie chcieli poddać dyktatowi federacji
              narciarskiej i założyli własny związek?
          • Gość: blecharz Re: Sędzia przyznał się do błędu IP: *.internetdsl.tpnet.pl 14.06.08, 22:58
            Stany sa raczej wieksze niz europa.
            Podgrzewana murawa jest a tv niet.
          • indy.m Re: Sędzia przyznał się do błędu 15.06.08, 04:02
            takie finały EURO to pewnie na powierzchni piętnastu..?
      • loppe Re: Sędzia przyznał się do błędu 14.06.08, 22:15
        czy nie można by wreszcie pozwolić tym ludziom spojrzeć na replay w
        trakcie meczu a nie po
      • Gość: fan Tuska Re: Sędzia przyznał się do błędu IP: *.chello.pl 14.06.08, 22:16
        to niech mi teraz ten łysy oszust z norwegi odda 10 zł które postawiłem na
        włochów!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
        oddawaj łysolu bo nasz premier cie zabije!!!!
      • Gość: s Sędzia przyznał się do błędu IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 14.06.08, 22:20
        do czego potrzebni sędziowie? Przecież wystarczy system kamer, czujników i dobry
        system komputerowy i nie będzie więcej pomyłek... ale chyba nikomu kto siedzi w
        tym interesie nie jest to na rękę
        • pikorab Re: Sędzia przyznał się do błędu 15.06.08, 08:04
          Taki monitoring w czasie rzeczywistym jest kosztowny ale wówczas
          autonomiczni sędziowie nie byliby bezkarnymi autorytetami i nikt
          nikogo nie zamierzałby zabijać w imię subiektywnej sprawiedliwości
          Wydaje się jednak, że jest to (proponowane rozwiązanie) poważne zagrożenie dla
          obecnego autokratycznego systemu ferowania ocen, sędziowe i władze (kto miałby
          wtedy interes aby ustawiać mecze ? )
          będą na pewno przeciwni ! <pikorab>
      • Gość: o rany Re: Sędzia przyznał się do błędu IP: *.chello.pl 14.06.08, 22:22
        Sędzia przyznał się do błędu
        JUSTYNO. Dzięki za cenne uwagi. Przepraszam za błędy. Proszę się
        aż tak nie irytować i dotrzymać obietnicy. Na złe języki nic nie
        poradzisz!. Wiecej pogody, mniej
        zmarszczek. Mój antytotalitarny pomysł na zaradzenie niektórym
        bolączką trapiącym polską piłkę nożną, tylko dla tych, którzy się
        jeszcze z nim nie zapoznali a mają taką ochotę ;)
        p1lka.blox.pl
      • Gość: REspect Sędzia przyznał się do błędu IP: *.adsl.inetia.pl 14.06.08, 22:30
        Kur*wa respect!
      • Gość: kibic Sędzia przyznał się do błędu IP: 83.2.217.* 14.06.08, 22:32
        mamma mia bordello bum bum!
      • Gość: kluska Sędzia przyznał się do błędu IP: *.viator.gda.pl 14.06.08, 22:45
        hehe pewnie mafia włoska go trochę postraszyła...
      • guru133 Sędziowie to tez ludzie i mogą popełnić bład 14.06.08, 22:50
        i jedyne co mnie dziwi to postawa FIFA i UEFA, które nie chcą dopuścić do
        możliwości skorzystania przez sędziów z najnowszych osiągnięć technik wizualnych.
        • Gość: Gostek Re: Sędziowie to tez ludzie i mogą popełnić bład IP: *.ssp.dialog.net.pl 15.06.08, 00:37
          > i jedyne co mnie dziwi to postawa FIFA i UEFA, które nie chcą
          > dopuścić do możliwości skorzystania przez sędziów
          > z najnowszych osiągnięć technik wizualnych.

          A po jaką cholerę??? To ma być widowisko. Ma wzbudzać emocje. Błędy
          sędziowskie są NIEODŁĄCZNYM elementem tej gry! Jak dla mnie, jest po
          prostu SUPER. Faworyci tracą punkty, outsiderzy awansują - coś się
          dzieje. Fura emocji. I o to chodzi, a nie o sprawiedliwość. Chcesz
          sprawiedliwości - graj, jak Holendrzy - strzelaj po trzy, cztery
          bramki, a sędzia będzie mógł ci skoczyć. Na fiuta.

          • Gość: nie kibic to nie jest przyczyna. przyczyną realną IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 15.06.08, 08:51
            jest fakt, że czasem trzeba wydrukować wynik - a zapis wideło i
            dodatkowy sędzi by te mozliwości przekreślał. dlatego jułefa jak
            długo bedzie potrafiła, bedzie się opierała.
            • Gość: sokolasty Re: to nie jest przyczyna. przyczyną realną IP: *.chello.pl 15.06.08, 13:25
              "po jaką cholerę??? To ma być widowisko. Ma wzbudzać emocje. Błędy
              sędziowskie są NIEODŁĄCZNYM elementem tej gry! Jak dla mnie, jest po
              prostu SUPER. Faworyci tracą punkty, outsiderzy awansują - coś się
              dzieje. Fura emocji. I o to chodzi, a nie o sprawiedliwość. Chcesz
              sprawiedliwości - graj, jak Holendrzy - strzelaj po trzy, cztery
              bramki, a sędzia będzie mógł ci skoczyć."

              Czyli, jak rozumiem, dobra drużyna może dostać baty z kiepską, bo sędzia jest
              wczorajszy i ma bielmo na oku? I to jest NIEODŁĄCZNE w piłce? Sorry.
        • Gość: kibic Re: Sędziowie to tez ludzie i mogą popełnić bład IP: *.adsl.inetia.pl 15.06.08, 21:22
          jakie k........wa techniki, wystarczy zniesc spalone i sedziego z boiska
          postawic po 3 sedziow na bocznych liniach i gwizdac tylko faule i dawac kartki
          jak zasluza.
          i nie bedzie zadnych nieporozumien a tak jak jest teraz to zawsze sedzia moze
          ustalic wynik, i niech ktos powie ze tak nie jest.
          prawie w kazdym maczu mozna miec pretensje do sedziego.
      • Gość: Tomek A co robi Listkiewicz ? IP: *.adsl.proxad.net 14.06.08, 22:51
        Przyznal sie do bledu za wyraznym zadaniem przedstawiciela Wloskiej
        p.noznej. A co pan Listkiewicz zrobil po meczu z Austria ? Cisz w
        eterze jakos.
        I TYLKO ZAKOMPLEKSIENI POLACY MOWIA: A BO I TAK GRALISMY SLABO, BO I
        TAK TO SLABA DRUZYNA, BO I TAK NASZ GOL BYL ZE SPALONEGO ... WIEC W
        SUMIE TO JEST OK
        Ludzie to jest jakies wariactwo. Sedzia zmienil losy spotkania, bo
        Austriacy nie umieli strzelic gola z gry i nie wazne ze Polacy nieli
        w tym meczu szczescie do 92 minuty ...
        • Gość: perejro;D Re: A co robi Listkiewicz ? IP: *.adsl.inetia.pl 14.06.08, 22:54
          trzeba umiec przyznac sie do bledu..pewnej osobie brakuje takiej
          odwagi a do tego uefa nadal go broni..jaja jakies;/
          • Gość: aha tzn. co? IP: *.chello.pl 14.06.08, 23:00
            Lewandowski nie chwycił tego Austriaka za koszulkę?
            • Gość: kibic jajco IP: *.os3.kn.pl 15.06.08, 07:32
              śmieszny jesteś ,takich starć w polu karnym było w tym meczu
              kilkanaście - czyli "Sprawiedliwy" chcąc byćkonsekwetnym powinien
              tych rzutów karnych podyktować więcej. A poza tym - rzut wolny
              poprzedzający "jedenastkę" został przez dzielnego na siłę powtórzony
              (pomimo tego, że w momencie pierwszego wykonania rzutu w. to Jacek
              Bąk był faulowany przez tlenioną blond gwiazdę austrii), o czym
              chyba zapomniałeś zakompleksiony polaczku (a może w ogóle nie
              oglądałeś tego spotkania ?)
        • Gość: biały Re: A co robi Listkiewicz ? IP: *.autocom.pl 15.06.08, 13:50
          Polacy też nie potrafili strzelić bramki (jakiejkolwiek) zgodnie z przepisami
          • Gość: bełkot... Re: A co robi Listkiewicz ? IP: *.os3.kn.pl 15.06.08, 14:15
            Chodzi ci może o tego pseudo spalonego (koncepcja namiętnie
            lansowana przez prześmiewców polskiej reprezentacji) z meczu z
            Austrią ? Jakoś się go nie dopatrzyłem, nie widziałem też żeby
            Austriacy w jakikolwiek sposób protestowali po stracie bramki. Cóż,
            spalonego za to widział zakompleksiony polaczek ...:/
      • nuova Czyli ... co? oddadzą Włochom bramke Toni'ego? 14.06.08, 23:22
        Da sie jeszcze przywrócić Włochom 3 pkty?
        • Gość: h Re: Czyli ... co? oddadzą Włochom bramke Toni'ego IP: *.centertel.pl 15.06.08, 09:40
          .. makaroniarzy
        • Gość: asd Re: Czyli ... co? oddadzą Włochom bramke Toni'ego IP: *.ds14.agh.edu.pl 15.06.08, 12:19
          3pkt juz nie dostana, jedynym skutkiem kiedy uznaja ta bramke moga byc konsekwencje dla arbitra...
          • nuova Re: Czyli ... co? oddadzą Włochom bramke Toni'ego 15.06.08, 13:07
            kuwa
          • nuova Re: Czyli ... co? oddadzą Włochom bramke Toni'ego 15.06.08, 13:11
            znaczy sie szkodaaaaaaaaaaaa :O
      • Gość: yugo25 !!!!!!!!!!!!!!!!!! IP: *.chello.pl 14.06.08, 23:26
        Szkoda ze to nie ten WŁASCIWY... łysy tak sie zachowal

        Ten wlasciwy gdyby przeprosił to... ale nie jest możliwa taka sytuacja bo to
        oszołom, rasista i pewnie prenumeruje TolerancGazet Wyborową
      • Gość: :D Howard Webb się nie przyzna bo żona obstawiła IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 15.06.08, 00:41
        wczęśniej u buka.
      • Gość: Cyro Sędzia przyznał się do błędu IP: *.chello.pl 15.06.08, 01:15
        Wycofajmy się z UEFA. Niech gdzie indziej robią 2012. Ja mam to gdzieś (od niedawna...).
      • mulla_komar Po co sedziowie w sporcie? 15.06.08, 01:22
        Kiedy ja gram w pilke lub kosza, jak ktos kogos sfauluje, faulowany krzyczy
        'faul' faulujacy przeprasza i gramy dalej. To tylko sport. O co tyle podniety?
      • Gość: ^^ Sędzia przyznał się do błędu IP: *.wzserwis.pl 15.06.08, 03:24
        Wprowadzić elektronike ! Ale szanuje ludzi którzy się przyznają do
        (oczywistego) błędu, a szmaty które twierdzą że było tak jak oni mówią,
        są...hmmm...(masło maślane) szmatami
        • Gość: kibic Re: Sędzia przyznał się do błędu IP: *.os3.kn.pl 15.06.08, 07:36
          Gość portalu: ^^ napisał(a):

          > Wprowadzić elektronike ! Ale szanuje ludzi którzy się przyznają do
          > (oczywistego) błędu, a szmaty które twierdzą że było tak jak oni
          mówią,
          > są...hmmm...(masło maślane) szmatami

          Ale problem w tym, że organizacje mafijne UEFA i FIFA bronią
          tych "szmat" jak mogą - zapierając się przed
          wprowadzeniem "elektroniki" z całych sił(podając coraz to bardziej
          mgliste powody zaniechania takiej innowacji) Zgodnie zresztą ze
          starym powiedzeniem - k.urwa kur.wie łba nie urwie ...
      • Gość: osądzić sędziów Webb się nie przyzna... IP: *.os3.kn.pl 15.06.08, 07:27
        Gość portalu: Gigi napisał(a):

        > Jeszcze jeden... ekhm... pan mógłby się do "błędu" przyznać...

        ...on jest nieomylny, takie jest zresztą oficjalne stanowisko
        mafijnej organizacji zwącej się UEFA. Zastanawia mnie tylko dlaczego
        wyraz "błąd" ująłeś w cudzysłów...
      • Gość: LUKI Sędzia przyznał się do błędu IP: *.dip0.t-ipconnect.de 15.06.08, 08:25
        Dalaczego uznal 1:0???
        • Gość: pimpek Re: Sędzia przyznał się do błędu IP: *.toya.net.pl 15.06.08, 08:36
          proponuje obejrzeć bramkę dla Polski raz jeszcze, jeśli się dobrze przyjrzysz to
          zobaczysz, że piłka po drodze odbiła się od gracza Austrii...
      • Gość: Bogdan Lisc moze poprosic Uefa o wykluczenie Polski... IP: *.44-1-64736c10.cust.bredbandsbolaget.se 15.06.08, 09:02
        ...z rozgrywek europejskich - to, najwyzej, moze dla nas zrobic
        jesli jego dupa znow bedzie pod obstrzalem.
      • Gość: peterkryg@interi.p przpeisu muszą byc czytelne IP: 213.77.92.* 15.06.08, 10:38
        problem piłki nożenj to przepisy, które można interpretowac na każdą stronę.
        Kryteria powinny być jednoznaczna i mierzalne w każdej sytuacji, albo
        weryfikowane urządzeniami.

        Spalony- każda sytuacja kiedy zawodnik znajduje się po za linią spalonego- albo
        w ogóle rezygnujemy ze spalonego

        Karne- może zerezgnowac z nich!!! Zwykły wolny i już... tylko tyle, że odsunięty
        na 11 metr (wtedy by się chyba pozabijali)

        Czerwone kartki- jak w koszu 4 faul i kolego już nie grasz- dodatkowo kara 5
        minutowa.

        Sędziowie są dzisiaj w majestacie przepisów wypaczyć każdy mecz (przynajmniej na
        mistrzostwach). Poziom jest tak wyrównany, a walka tak ostra, że przewinienia
        spalone etc są co chwilę.

        Bardziej istotne są od tych kontrowersyjnych decyzji po których padł gol. te
        któe strzeleniu gola zapobiegły.
        Spalone, których nie był niszczące świetne akcje w zarodku, przeprwania
        kontrakataów, beż żółtych kartek, czy faule w polu karnym, których nie ma.

        Osobiście jestem za tym, by takie sytuacje jak z meczu pol-aut były gwizdane-
        ale wszystkie. Nie może być tak, że tego typu faule są gwizdane wyrywkowo.
        Więcej- dużo więcej karnych to więcej goli i emocji. O to chodzi.


      • jakeww Sędzia przyznał się do błędu 15.06.08, 10:58
        kiedy wreszcie sędzia Webb przyzna się że uznał ewidentnie spalonego
        gola Rogera, Polski??
      • Gość: deyna81 Sędzia przyznał się do błędu IP: *.ssp.dialog.net.pl 15.06.08, 11:06
        szacunek...każdy popełnia błędy. Przynajmniej facet ma jaja, żeby się do tego przyznać:)
        • mreck Re: Sędzia przyznał się do błędu 15.06.08, 11:24
          przytympostępie techniki juz za 20 lat będzie elektroniczne
          wspomaganie sędziowania w piłcen. w boksie itp. to nieuchronne.
      • Gość: farenheit451 ok. i jakie jest to "oficjalne stanowisko uefa" ?? IP: *.centertel.pl 15.06.08, 12:34
        nabranie wody w usta ?
    Inne wątki na temat:

    Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


    Nakarm Pajacyka