Gość: ma IP: *.chello.pl 25.06.08, 08:56 lepiej znam się na sporcie! i co?! górny link do blogsport.pl nie działa!:)) martadomachowska.blox.pl Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
Gość: Who3ver KERS spowolni Kubicę? Nie, jeżeli schudnie IP: *.n.INTELINK.pl 25.06.08, 09:22 Normalnie anoreksja Odpowiedz Link Zgłoś
manhu Re: KERS spowolni Kubicę? Nie, jeżeli schudnie 25.06.08, 13:48 > Normalnie anoreksja "Kubica przy wzroście 184 centymetrów waży obecnie tylko 66 kg" Schudnie jeszcze 35 i będzie ważył 31kg:) Odpowiedz Link Zgłoś
bigstrand KERS 25.06.08, 09:37 PRZEGLĄD PRASY: KERS , skomplikowane urządzenie, które odzyskuje energię cieplną i zamienia w elektryczną ma umożliwić kierowcom uzyskiwanie większych prędkości. KERS- Kinematic Energy Recovery System The mechanical KERS system utilises flywheel technology developed by Flybrid Systems to recover and store a moving vehicle’s kinetic energy which is otherwise wasted when the vehicle is decelerated. The energy is received from the driveline through the Torotrak CVT, engineered and supplied by Xtrac, as the vehicle decelerates, and is subsequently released back into the driveline, again through the CVT, as the vehicle accelerates. The FIA has defined the amount of energy recovery for the 2009 season as 400kJ per lap giving the driver an extra 80hp over a period of 6.67 seconds. en.wikipedia.org/wiki/Regenerative_brake Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: jarzabek KERS spowolni Kubicę? Nie, jeżeli schudnie IP: *.chello.pl 25.06.08, 09:56 niech mu utnal nogi! przeciez i tak ich nie uzywa podczas jazdy;) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: qwerty Re: KERS spowolni Kubicę? Nie, jeżeli schudnie IP: *.artnet.pl 25.06.08, 10:01 Używa, używa, musisz się trochę douczyć. Odpowiedz Link Zgłoś
vitmik ale nie tlyko kubica bedzie przeciez 25.06.08, 10:05 cięższy o 35 kg tylko wszyscy. więc wszyscy będą jeździć o ułamki sekund wolniej Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Geralt Re: ale nie tlyko kubica bedzie przeciez IP: 213.76.128.* 25.06.08, 10:07 Tak, ale jesli inni kieorwcy waza mniej i sa mniejsi, to maja pole manewru, bo moga sie odchudzic, albo lepiej zbalansowac mase, czyli roznice miedzy waga Roberta i tych kierowcow umiescic w innych czesciach bolidu tak zeby auto mialo lepszy balans. Kubica ma pecha z tym wzrostem... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: chudy KERS spowolni Kubicę? Nie, jeżeli schudnie IP: 217.153.235.* 25.06.08, 10:10 Ja ważę 58kg przy wzroście 184cm. Jest jeszcze co zrzucać ;-) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: pope KERS - Kinetic Energy Recovery System IP: 195.95.234.* 25.06.08, 10:24 Jak sama nazwa wskazuje system odzyskuje nie energie cieplna, a kinetyczna. Nie wprowadzajcie czytelnikow w blad. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: mikroos Re: KERS - Kinetic Energy Recovery System IP: *.internetdsl.tpnet.pl 25.06.08, 13:06 Kto wie, moze Gazeta dotarła do materiałów, zgodnie z którymi sercem układu jest turbina parowa? :))) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: DzikiDon Re: KERS - Kinetic Energy Recovery System IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 24.07.08, 00:03 Widać, że się żeś w szkole nie uczył fizyki. Ciepło = Praca = Energia. Zatem energia kinetyczna może być wydzielana w postaci ciepła. Odpowiedz Link Zgłoś
the_foe Re: KERS - Kinetic Energy Recovery System 03.10.08, 15:33 Gość portalu: pope napisał(a): > Jak sama nazwa wskazuje system odzyskuje nie energie cieplna, a > kinetyczna. Nie wprowadzajcie czytelnikow w blad. dziecko neo? nieznana, lub niemozliwa jest reakcja przemiany energii kinetycznej bezposrednio w elektryczna. Gdyby tak bylo, to nie potrzebne bylyby nigdzie hamulce, "odbierano" by cialu EK i zamieniano by ja w prad. Niestety hamulce dzialaja na zasadzie sily tarcia przy ktorej nadmiar enrgii jest wypromieniowany jako cieplo. I tylko to mozna odzyskac. Nawet elektrownie atomowe przerabiaja cieplo na energie elektryczna Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Jaś Tak, nawiasem mówiąc IP: *.internetdsl.tpnet.pl 25.06.08, 10:37 co zrobiłby Kubica, gdyby urósł np. 10 centymetrów więcej (czego nie można było wykluczyć, gdy rezygnował ze szkoły). Marzenia o F1 skończyłyby się, zaś nasz bohater zostałby kierowcą taksówki... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: hajnr Jak zmieści się w limicie? IP: *.kracen.hor.net.pl 25.06.08, 10:42 Przepraszam ale autor tego artykułu czegoś nie rozumie. Bolid F1 nie może być lżejszy niż 605kg - to jest limit. Jeśli Kubica wraz z samochodem będzie ważył nawet 650kg to NADAL mieści się w limicie. Podniesienie MINIMALNEJ wymaganej masy samochodu o system KERS (35kg), czyli zwiększenie limitu do 640kg, oznacza iż wszystkie zespoły będą musiały spełniać to minimum. Czyli żeby nie było takiej sytuacji, że samochód np Ferrari waży wraz z kierowcą i systemem KERS np 610kg, a samochód Kubicy wraz z nim 640kg. Spowoduje to po prostu dominację lżejszych kierowców. Dla przykładu Massa jest ok 10kg lżejszy od Roberta. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: janspruce Re: Jak zmieści się w limicie? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 25.06.08, 10:53 To oznacza ze do tego sportu trafia dzokeje z jezdziectwa - tam maja sznse jedynie ci z metra cieci o wadze 40kg. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ziom jeszcze robert spokojnie 8 kilo moze schudnac... IP: 195.205.254.* 25.06.08, 11:03 nawet 10. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: gm jestem za IP: *.hsd1.pa.comcast.net 25.06.08, 12:24 podniesieniem limitu. kierowcy f1 przypominaja mi jockeyow, albo modelki. im mniejszy i lzejszy tym lepiej. robert niestety jest w gorszej sytuacji przy takim wzroscie, ale nie zapominajmy, po co w ogole jest f1. bmw chce przetestowac (i pozniej reklamowac) cos co pozwoli na bardziej ekonomiczne zuzycie paliwa. ten proces wydaje sie nieodwracalny, a bmw jest wystarczajaco bogate, aby zainwestowac w nowe technologie i wyraznie chce tego. troche szkoda, bo widac zapal i zadziornosc naszego rodaka, ale byc moze uzyskana predkosc przezwyciezy "nadwage". o ile dobrze pamietam limit 100 km/h byl przekroczony na samochodzie elektrycznym. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ggg Ekoterroryzm IP: *.adsl.inetia.pl 25.06.08, 13:45 To wszystko przez pieprzonych ekoterrorystów!!! Odpowiedz Link Zgłoś
sunlama stare ramole z F1zatrudnią niedługo panienki 25.06.08, 14:14 bo lżejsze i mniejsze i można uszczypnąć za odpowiednią kasę Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ~student Nie energię cieplną a kinetyczną IP: *.polytechnique.fr 25.06.08, 14:26 KERS nie ma na celu nie ma na celu odzyskiwania energii cieplnej ale energię kinetyczną podczas wyhamowywania. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: pocalujta_wujta Dobra uwaga IP: 204.153.88.* 25.06.08, 15:35 Jednak w pojeciu "specjalistow" piszacych artykuly o sciganiu sie to chodzi o energie cieplna (pewnie KERS wedlug nich dziala jak elektrownia cieplna), o przyspieszeniu decyduje moc silnika o predkosci maksymalnej to juz gowno wiedza co decyduje i takie inne. Z fizyki pala, ale pisac kazdy moze. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: aaaaaa Re: Dobra uwaga IP: *.c192.msk.pl 26.06.08, 16:10 Gość portalu: pocalujta_wujta napisał(a): > o przyspieszeniu decyduje moc silnika ....... taaaak ? no to sprobuj przyspieszac np. na 5 biegu a ja na 2 zaczynamy przy tych samych obrotach, czyli przy tej samej oddawanej przez silnik mocy - powodzenia > Z fizyki pala, ale pisac kazdy moze. nie musisz stawiac sobie ocen, inni zrobia to lepiej za ciebie Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: pocalujta_wujta Kolejne bzdury IP: 204.153.88.* 25.06.08, 14:50 Nikt nie rozumie ze bolidy F1 moga byc jeszcze lzejsze tyle ze nosza balast. Z tym nie ma problemu. Limit 600 kg nie jest limitem technologicznym, ale limitem nalozonym przez FIA. I wcale nie chodzi o bezpieczenstwo. Jezli juz to bardziej chodzi o niezawodnosc. Tak naprawde to KERS zmieni ROZKLAD MASY w bolidzie F1. To jest powod ze niektore zespoly mysla o dwoch roznych bolidach (w zaleznosci od toru rozny rozstaw osi) oraz rozwazaja rozne rodzaje KERS. Pan Gascoyne wydal sie mowiac ze beda wyzrzucac baterie co wyscig jakiego typu beda mieli KERS. Jednak z pewnoscia wiem ze conajmniej jeden zespol bedzie mial duzo bardziej efektywny system KERS niezwiazany zupelnie z elektrycznoscia i nieco lzejszy (w 100% mechniczny - firmy Flybrid). Ten natomiast nie pozwala na rozlozenie masy, bo niestety jednostka ma wszystkie elementy dosc zintegrowane w poblizu siebie i inaczej sie nie da. A Robert niestety jest niedozywiony. Zal mi go, ale trzeba go podziwiac, ze zdecydowal sie na te cene sukcesu w tym sporcie. Oby tylko nie popadl w anemie gdy od niego odejdzie. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: pocalujta_wujta Problem Kubicy bedzie z zupelnie innego powodu IP: 204.153.88.* 25.06.08, 15:31 Kubica bedzie musial sie nauczyc inaczej hamowac. A to z prostej przyczyny. KERS powoduje ze samochod hamuje na zupelnie innej zasadzie (tak jak przy uzyciu silnika) w wiekszosci mechanizmem odbierajacym energie czyli problem z 2007 roku gdzie dohamowania byly na silniku wraca. Dodatkowo beddzie pewnie ustawianie ile procent energii ma odbierac KERS a ile ma wytracac na okladzinach hamulcowych. To sie wiaze z rownowaga w stosunku do nadmiaru energii krory moze byc potem wykorzystany do uzyskania predkosci z wykorzystaniem systemu KERS. Zapene KERS bedzie mial sens na niektorych torach a na innych nie wniesie niczego poza niemoznaoscia poznego hamowania. Odpowiedz Link Zgłoś
etom Re: Problem Kubicy bedzie z zupelnie innego powod 26.06.08, 16:20 Gość portalu: pocalujta_wujta napisał(a): > Zapene KERS bedzie mial sens na niektorych torach > a na innych nie wniesie niczego poza niemoznaoscia poznego > hamowania. Dlaczego to inaczej zrealizowany system hamowania ( mechaniczne + KERS )ma uniemozliwic opoznienie tego hamowania, jak to jest mozliwe w przypadku czystego mechanicznego ukladu hamulcow ? Tym bardziej, ze opoznianie hamowania to nie "zasluga" hamulcow, ale techniki i umiejetnosci jazdy kierowcy. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: pocalujta_wujta Formula 2 juz za rok (zamiast GP2)! IP: 204.153.88.* 25.06.08, 20:49 "The FIA will invite tenders for a new feeder series for Formula One. This championship, called Formula Two, would be launched in 2009 and used as an inexpensive platform to develop emerging driver talent for Formula One. It is hoped this can be achieved within a budget of around €200,000 a car per season." Czyli taniej niz GP2. To chyba przyszlo po sukcesie Roberta Kubicy, ktory jako chyba jedyny (liczac F3000 z ktorego powstalo GP2) nie startowal w drogim GP2 a przyszedl prosto do F1. Jak widac da sie i szkoda nie zauwazyc talentow w innych formulach. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: kp prośba o wyjaśnienie IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 25.06.08, 22:20 skoro masa całości wzrośnie, to zawartość Kubicy w całości zmaleje. Innymi słowy masa Kubicy będzie miała mniejszy wpływ na całość w tym na rozkład gęstości. Czyli będzie mógł zacząć jeść kolację? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: zrob_se_dobrze Re: prośba o wyjaśnienie IP: *.c192.msk.pl 24.07.08, 01:41 Gość portalu: kp napisał(a): > skoro masa całości wzrośnie, to zawartość Kubicy w całości zmaleje. > Innymi słowy masa Kubicy będzie miała mniejszy wpływ na całość oczywiscie ze tak z tych samych wzgledow wzrost masy z powodu KERS tez bedzie mial mniejszy udzial procentowy w calosci masy - a co za tym, mniejszy negatywny wplyw - niz u lzejszych kierowcow Odpowiedz Link Zgłoś