Forum Sport Sport
ZMIEŃ
    Dodaj do ulubionych

    KERS spowolni Kubicę? Nie, jeżeli schudnie

    IP: *.chello.pl 25.06.08, 08:56
    lepiej znam się na sporcie! i co?!
    górny link do blogsport.pl nie działa!:))

    martadomachowska.blox.pl


    Obserwuj wątek
      • Gość: Who3ver KERS spowolni Kubicę? Nie, jeżeli schudnie IP: *.n.INTELINK.pl 25.06.08, 09:22
        Normalnie anoreksja
        • manhu Re: KERS spowolni Kubicę? Nie, jeżeli schudnie 25.06.08, 13:48
          > Normalnie anoreksja
          "Kubica przy wzroście 184 centymetrów waży obecnie tylko 66 kg"

          Schudnie jeszcze 35 i będzie ważył 31kg:)
      • bigstrand KERS 25.06.08, 09:37
        PRZEGLĄD PRASY: KERS , skomplikowane urządzenie, które odzyskuje
        energię cieplną i zamienia w elektryczną ma umożliwić kierowcom
        uzyskiwanie większych prędkości.

        KERS- Kinematic Energy Recovery System
        The mechanical KERS system utilises flywheel technology developed by
        Flybrid Systems to recover and store a moving vehicle’s kinetic
        energy which is otherwise wasted when the vehicle is decelerated.
        The energy is received from the driveline through the Torotrak CVT,
        engineered and supplied by Xtrac, as the vehicle decelerates, and is
        subsequently released back into the driveline, again through the
        CVT, as the vehicle accelerates. The FIA has defined the amount of
        energy recovery for the 2009 season as 400kJ per lap giving the
        driver an extra 80hp over a period of 6.67 seconds.

        en.wikipedia.org/wiki/Regenerative_brake
      • Gość: jarzabek KERS spowolni Kubicę? Nie, jeżeli schudnie IP: *.chello.pl 25.06.08, 09:56
        niech mu utnal nogi! przeciez i tak ich nie uzywa podczas jazdy;)
        • Gość: qwerty Re: KERS spowolni Kubicę? Nie, jeżeli schudnie IP: *.artnet.pl 25.06.08, 10:01
          Używa, używa, musisz się trochę douczyć.
          • vitmik ale nie tlyko kubica bedzie przeciez 25.06.08, 10:05
            cięższy o 35 kg tylko wszyscy. więc wszyscy będą jeździć o ułamki sekund wolniej
            • Gość: Geralt Re: ale nie tlyko kubica bedzie przeciez IP: 213.76.128.* 25.06.08, 10:07
              Tak, ale jesli inni kieorwcy waza mniej i sa mniejsi, to maja pole manewru, bo
              moga sie odchudzic, albo lepiej zbalansowac mase, czyli roznice miedzy waga
              Roberta i tych kierowcow umiescic w innych czesciach bolidu tak zeby auto mialo
              lepszy balans. Kubica ma pecha z tym wzrostem...
      • Gość: chudy KERS spowolni Kubicę? Nie, jeżeli schudnie IP: 217.153.235.* 25.06.08, 10:10
        Ja ważę 58kg przy wzroście 184cm. Jest jeszcze co zrzucać ;-)
      • Gość: pope KERS - Kinetic Energy Recovery System IP: 195.95.234.* 25.06.08, 10:24
        Jak sama nazwa wskazuje system odzyskuje nie energie cieplna, a
        kinetyczna. Nie wprowadzajcie czytelnikow w blad.
        • Gość: mikroos Re: KERS - Kinetic Energy Recovery System IP: *.internetdsl.tpnet.pl 25.06.08, 13:06
          Kto wie, moze Gazeta dotarła do materiałów, zgodnie z którymi sercem układu jest turbina parowa? :)))
        • Gość: DzikiDon Re: KERS - Kinetic Energy Recovery System IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 24.07.08, 00:03
          Widać, że się żeś w szkole nie uczył fizyki. Ciepło = Praca = Energia. Zatem
          energia kinetyczna może być wydzielana w postaci ciepła.
        • the_foe Re: KERS - Kinetic Energy Recovery System 03.10.08, 15:33
          Gość portalu: pope napisał(a):

          > Jak sama nazwa wskazuje system odzyskuje nie energie cieplna, a
          > kinetyczna. Nie wprowadzajcie czytelnikow w blad.

          dziecko neo?
          nieznana, lub niemozliwa jest reakcja przemiany energii kinetycznej bezposrednio
          w elektryczna. Gdyby tak bylo, to nie potrzebne bylyby nigdzie hamulce,
          "odbierano" by cialu EK i zamieniano by ja w prad. Niestety hamulce dzialaja na
          zasadzie sily tarcia przy ktorej nadmiar enrgii jest wypromieniowany jako
          cieplo. I tylko to mozna odzyskac. Nawet elektrownie atomowe przerabiaja cieplo
          na energie elektryczna
      • Gość: Jaś Tak, nawiasem mówiąc IP: *.internetdsl.tpnet.pl 25.06.08, 10:37
        co zrobiłby Kubica, gdyby urósł np. 10 centymetrów więcej (czego nie
        można było wykluczyć, gdy rezygnował ze szkoły). Marzenia o F1
        skończyłyby się, zaś nasz bohater zostałby kierowcą taksówki...
      • Gość: hajnr Jak zmieści się w limicie? IP: *.kracen.hor.net.pl 25.06.08, 10:42
        Przepraszam ale autor tego artykułu czegoś nie rozumie. Bolid F1 nie może być
        lżejszy niż 605kg - to jest limit. Jeśli Kubica wraz z samochodem będzie ważył
        nawet 650kg to NADAL mieści się w limicie. Podniesienie MINIMALNEJ wymaganej
        masy samochodu o system KERS (35kg), czyli zwiększenie limitu do 640kg,
        oznacza iż wszystkie zespoły będą musiały spełniać to minimum. Czyli żeby nie
        było takiej sytuacji, że samochód np Ferrari waży wraz z kierowcą i systemem
        KERS np 610kg, a samochód Kubicy wraz z nim 640kg. Spowoduje to po prostu
        dominację lżejszych kierowców. Dla przykładu Massa jest ok 10kg lżejszy od
        Roberta.
        • Gość: janspruce Re: Jak zmieści się w limicie? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 25.06.08, 10:53
          To oznacza ze do tego sportu trafia dzokeje z jezdziectwa - tam maja
          sznse jedynie ci z metra cieci o wadze 40kg.
        • Gość: ziom jeszcze robert spokojnie 8 kilo moze schudnac... IP: 195.205.254.* 25.06.08, 11:03
          nawet 10.
      • Gość: gm jestem za IP: *.hsd1.pa.comcast.net 25.06.08, 12:24
        podniesieniem limitu. kierowcy f1 przypominaja mi jockeyow, albo modelki. im
        mniejszy i lzejszy tym lepiej. robert niestety jest w gorszej sytuacji przy
        takim wzroscie, ale nie zapominajmy, po co w ogole jest f1. bmw chce
        przetestowac (i pozniej reklamowac) cos co pozwoli na bardziej ekonomiczne
        zuzycie paliwa. ten proces wydaje sie nieodwracalny, a bmw jest wystarczajaco
        bogate, aby zainwestowac w nowe technologie i wyraznie chce tego. troche szkoda,
        bo widac zapal i zadziornosc naszego rodaka, ale byc moze uzyskana predkosc
        przezwyciezy "nadwage". o ile dobrze pamietam limit 100 km/h byl przekroczony na
        samochodzie elektrycznym.
      • Gość: ggg Ekoterroryzm IP: *.adsl.inetia.pl 25.06.08, 13:45
        To wszystko przez pieprzonych ekoterrorystów!!!
      • sunlama stare ramole z F1zatrudnią niedługo panienki 25.06.08, 14:14
        bo lżejsze i mniejsze i można uszczypnąć za odpowiednią kasę
      • Gość: ~student Nie energię cieplną a kinetyczną IP: *.polytechnique.fr 25.06.08, 14:26
        KERS nie ma na celu nie ma na celu odzyskiwania energii cieplnej ale energię kinetyczną podczas wyhamowywania.
        • Gość: pocalujta_wujta Dobra uwaga IP: 204.153.88.* 25.06.08, 15:35
          Jednak w pojeciu "specjalistow" piszacych artykuly o sciganiu sie to chodzi o
          energie cieplna (pewnie KERS wedlug nich dziala jak elektrownia cieplna), o
          przyspieszeniu decyduje moc silnika o predkosci maksymalnej to juz gowno wiedza
          co decyduje i takie inne.

          Z fizyki pala, ale pisac kazdy moze.
          • Gość: aaaaaa Re: Dobra uwaga IP: *.c192.msk.pl 26.06.08, 16:10
            Gość portalu: pocalujta_wujta napisał(a):

            > o przyspieszeniu decyduje moc silnika .......

            taaaak ?
            no to sprobuj przyspieszac np. na 5 biegu a ja na 2
            zaczynamy przy tych samych obrotach, czyli przy tej samej oddawanej przez silnik
            mocy - powodzenia

            > Z fizyki pala, ale pisac kazdy moze.

            nie musisz stawiac sobie ocen, inni zrobia to lepiej za ciebie
      • Gość: pocalujta_wujta Kolejne bzdury IP: 204.153.88.* 25.06.08, 14:50
        Nikt nie rozumie ze bolidy F1 moga byc jeszcze lzejsze tyle ze nosza balast. Z
        tym nie ma problemu. Limit 600 kg nie jest limitem technologicznym, ale
        limitem nalozonym przez FIA. I wcale nie chodzi o bezpieczenstwo. Jezli juz to
        bardziej chodzi o niezawodnosc.

        Tak naprawde to KERS zmieni ROZKLAD MASY w bolidzie F1. To jest powod ze
        niektore zespoly mysla o dwoch roznych bolidach (w zaleznosci od toru rozny
        rozstaw osi) oraz rozwazaja rozne rodzaje KERS. Pan Gascoyne wydal sie mowiac
        ze beda wyzrzucac baterie co wyscig jakiego typu beda mieli KERS. Jednak z
        pewnoscia wiem ze conajmniej jeden zespol bedzie mial duzo bardziej efektywny
        system KERS niezwiazany zupelnie z elektrycznoscia i nieco lzejszy (w 100%
        mechniczny - firmy Flybrid). Ten natomiast nie pozwala na rozlozenie masy, bo
        niestety jednostka ma wszystkie elementy dosc zintegrowane w poblizu siebie i
        inaczej sie nie da.

        A Robert niestety jest niedozywiony. Zal mi go, ale trzeba go podziwiac, ze
        zdecydowal sie na te cene sukcesu w tym sporcie. Oby tylko nie popadl w anemie
        gdy od niego odejdzie.
      • Gość: pocalujta_wujta Problem Kubicy bedzie z zupelnie innego powodu IP: 204.153.88.* 25.06.08, 15:31
        Kubica bedzie musial sie nauczyc inaczej hamowac. A to z prostej przyczyny.
        KERS powoduje ze samochod hamuje na zupelnie innej zasadzie (tak jak przy
        uzyciu silnika) w wiekszosci mechanizmem odbierajacym energie czyli problem z
        2007 roku gdzie dohamowania byly na silniku wraca. Dodatkowo beddzie pewnie
        ustawianie ile procent energii ma odbierac KERS a ile ma wytracac na
        okladzinach hamulcowych. To sie wiaze z rownowaga w stosunku do nadmiaru
        energii krory moze byc potem wykorzystany do uzyskania predkosci z
        wykorzystaniem systemu KERS. Zapene KERS bedzie mial sens na niektorych torach
        a na innych nie wniesie niczego poza niemoznaoscia poznego hamowania.
        • etom Re: Problem Kubicy bedzie z zupelnie innego powod 26.06.08, 16:20
          Gość portalu: pocalujta_wujta napisał(a):

          > Zapene KERS bedzie mial sens na niektorych torach
          > a na innych nie wniesie niczego poza niemoznaoscia poznego
          > hamowania.

          Dlaczego to inaczej zrealizowany system hamowania ( mechaniczne + KERS )ma
          uniemozliwic opoznienie tego hamowania, jak to jest mozliwe w przypadku czystego
          mechanicznego ukladu hamulcow ?
          Tym bardziej, ze opoznianie hamowania to nie "zasluga" hamulcow, ale techniki i
          umiejetnosci jazdy kierowcy.
      • Gość: pocalujta_wujta Formula 2 juz za rok (zamiast GP2)! IP: 204.153.88.* 25.06.08, 20:49
        "The FIA will invite tenders for a new feeder series for Formula One. This
        championship, called Formula Two, would be launched in 2009 and used as an
        inexpensive platform to develop emerging driver talent for Formula One. It is
        hoped this can be achieved within a budget of around €200,000 a car per season."

        Czyli taniej niz GP2. To chyba przyszlo po sukcesie Roberta Kubicy, ktory jako
        chyba jedyny (liczac F3000 z ktorego powstalo GP2) nie startowal w drogim GP2
        a przyszedl prosto do F1. Jak widac da sie i szkoda nie zauwazyc talentow w
        innych formulach.
        • Gość: kp prośba o wyjaśnienie IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 25.06.08, 22:20
          skoro masa całości wzrośnie, to zawartość Kubicy w całości zmaleje.
          Innymi słowy masa Kubicy będzie miała mniejszy wpływ na całość w tym
          na rozkład gęstości.
          Czyli będzie mógł zacząć jeść kolację?
          • Gość: zrob_se_dobrze Re: prośba o wyjaśnienie IP: *.c192.msk.pl 24.07.08, 01:41
            Gość portalu: kp napisał(a):

            > skoro masa całości wzrośnie, to zawartość Kubicy w całości zmaleje.
            > Innymi słowy masa Kubicy będzie miała mniejszy wpływ na całość

            oczywiscie ze tak
            z tych samych wzgledow wzrost masy z powodu KERS tez bedzie mial mniejszy udzial
            procentowy w calosci masy - a co za tym, mniejszy negatywny wplyw - niz u
            lzejszych kierowcow

    Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


    Nakarm Pajacyka