boochmenka Wywiad 27.07.07, 11:58 Wywiad z p.H.: www.luxmed.pl/page.php?sid=6&aid=616&status= Jeżeli już było to przepraszam za zaśmiecanie śmietnika :) Odpowiedz Link
rudapaskuda Re: Wywiad 27.07.07, 12:42 Myślałam, że wszystko ok, póki nie przeczytałam tego: "Niestety, w większości sklepów można dostać tylko rozmiar A, B, C, obwód 75, 80 lub 85, a przecież każda z nas jest inna, bardzo dużo kobiet ma rozmiar E, F, G lub H. Zdarzają się kobiety, które noszą rozmiar 60 G i dla nich specjalnie zwężamy biustonosze." Ciekawi mnie jakie to biustonosze sprowadzają, na pewno nie z Anglii ;) I szkoda, że pan nie powiedział w jaki sposób dobiera staniki. Odpowiedz Link
szarsz Re: Wywiad 27.07.07, 13:02 Ja jeszcze dorzucę to: "Kolejnym mitem jest, że nasz biust zmniejsza się, kiedy chudniemy." Odpowiedz Link
limonka_01 Re: Wywiad 27.07.07, 13:50 Dużo mądrych stwierdzeńi jeszcze więcej bzdur. Przypadek klientki z Belgii przylatującej w weekend w celu dobrania biustonosza przyprawił mnie o atak śmiechu. Toż taniej i szybciej byłoby jej do londyńskiego sklepu stacjonarnego Bravissimo. Odpowiedz Link
turzyca Re: Wywiad 27.07.07, 13:07 Zastanawiam sie, czy nie wystosowac listu pelnego oburzenia wynikajacego z wprowadzania pacjentek w blad. Tym bardziej ze to juz przegiecie. Odpowiedz Link
anias0401 Re: Wywiad 27.07.07, 13:43 Jestem oburzona tym wywiadem i bzdurami w nim zawartymi. Do białej goraczki doprowadziło mnie stwierdzenie :aż 70% nowotworów piersi spowodowanych jest noszeniem źle dobranych biustonoszy, a tylko 30 % jest uwarunkowane genetycznie. ( z racji wykonywanego zawodu- trafiło w moje czułe miejsce). Skontaktowałam sie z Lux-medem przez komunikator- bo to jest cholerna nieodpowiedzialność z ich strony- umieszczać takie brednie w portalu- który powinien zawierać wiedzę fachową a nie porady z Pani Domu. Dostałam od nich informacje zwrotna z prośba o kontakt z sekretariatem. Zadzwonie w wolnej chwili i zdam relację. Odpowiedz Link
limonka_01 Re: Wywiad 27.07.07, 13:56 Przykład z rakiem piersi jest największą chyba bzdurą w tym wywiadzie. A portal medyczny publikujący takie informacje naraża się na co najmniej na smieszność i nieprofesjonalność. Konkluzja do jakiej mozna dojść po przeczytaniu tego to, albo kupujesz stanik w wiadomym sklepie, albo narażasz się na raka piersi. Odpowiedz Link
turzyca Re: Wywiad 28.07.07, 01:24 o ile dobrze pamietam to takie pisemko co to lezy w poczekalniach. no i na stronie tez sie pojawia... :-/ Odpowiedz Link
maith Re: Wywiad 28.07.07, 01:55 Oburzające jest jeszcze jedno - że zamiast podać pacjentkom rozwiązanie - reklamują konkretny sklep. A wytłumaczenie kobiecie zasad doboru bielizny zajmuje 10 minut. Razem z podaniem informacji, gdzie można obwody poniżej 70 kupić, bez przerabiania. Odpowiedz Link
turzyca Re: Wywiad 28.07.07, 02:08 Co mozemy zrobic? Te, ktore sa pacjentkami luxmedu, moga zwrocic uwage na ten skandaliczny artykul swoim lekarzom - w jakis sposb swoim nazwiskiem firmuja te glupoty. Te, ktore maja odpowiednia wiedze, moga zwrocic sie do luxmedu z racji swojego autorytetu. Te, ktore chca, moga napisac maila zwracajac uwage na ewidentne przeklamania. Moze udaloby sie doprowadzic do tego, ze lekarze zwracaliby uwage swoim pacjentkom na dobor stanika? Odpowiedz Link
chocochoco Re: Wywiad 28.07.07, 15:01 Nie wierze, że zły dobór stanika powoduje raka piersi, to jakaś bzdura. Wiem dużo o raku piersi, bo jestem obciążona genetycznie, więc czytanuie takich rzeczy wzbudza we mnie wiele negatywnych emocji, chyba nikt z rodziny ten "pani" nigdy nie był chory, że używa straszenia rakiem dla reklamy swojego sklepu, nóż w kieszeni się otwiera .... Odpowiedz Link
masaiimara Cichopek - sukienki pękają mi na biuście 27.07.07, 13:05 www.dziennik.pl/Default.aspx?TabId=124&ShowArticleId=54400, taaaaa........... znów ktoś "trafnie" określił romiar kolejnej biuściastej;) Odpowiedz Link
szarsz Re: Cichopek - sukienki pękają mi na biuście 27.07.07, 13:22 widzę już nalot :) biuściaste są niezawodne Odpowiedz Link
szarsz Re: Cichopek - sukienki pękają mi na biuście 27.07.07, 13:23 A mój komentarz wcięło :( Oni to moderują? Odpowiedz Link
a_gneskka Śmietnik 28.07.07, 01:19 pokacycki.fotolog.pl/1228935,komentarze.html Widzę, że jakaś biuściasta już tam była ;) A na deser dzisiejsza obserwacja z lubelskiego Tesco. Zauważyłam panią w jasnej, przejrzystej bluzce z zapięciem stanika na karku niemal, więc mijając ją spodziewałam się tradycyjnych piersi na wysokości pępka. Błąd. Pani miała biust (nie za duży) solidnie uniesiony. Bardzo solidnie - wyżej niż pachy nawet... Wyglądało to gorzej niż karykaturalnie i zebrałam wzrokowy opiernicz, bo z wrażenia stanęłam zamurowana i wgapiona :( Plus: obwód na pewno był ścisły, bo ani kawałkowi piersi nie udało się umknąć od tej tortury... PS. kopia, po oryginał wpisało za wysoko PS2. pod Cichopek albo moderują, albo nie wszystko wchodzi z powodów technicznych, bo mój repost najpierw długo się wczytywał, a potem i tak się nie pokazał :( Odpowiedz Link
mary_lu Re: Śmietnik 28.07.07, 15:31 Tam są bardzo pouczające zdjęcia... Patrzcie, 4 piersi: pokacycki.fotolog.pl/1157446,komentarze.html Idę o zakład, że to skutek za małej miseczki i za wąskiej fiszbiny robiących bułki pod pachą... Odpowiedz Link
ananke666 Re: Cichopek - sukienki pękają mi na biuście 29.07.07, 11:03 A mnie śmieszą te teksty o za dużych piersiach. Kogo na dobrą sprawę to obchodzi, że ma z kieckami problemy? I trochę trudno mi w to uwierzyć, zważywszy, że ma do dyspozycji krawców, którzy mogą dopasować sukienkę. Jeśli ktoś marudzi publicznie w ten sposób, zwykle oznacza to: "Ludzie! mam duże NATURALNE piersi! Patrzcie na mój biust!" i tylko tyle. Odpowiedz Link
martvica Re: Cichopek - sukienki pękają mi na biuście 29.07.07, 15:01 ananke666 napisała: > A mnie śmieszą te teksty o za dużych piersiach. Kogo na dobrą sprawę to obchodz > i, że ma z kieckami problemy? Na pierwszy rzut oka też sobie tak pomyślałam - ale z drugiej strony dobrze że ktoś zwraca na to uwagę. Też się często nie mieszczę w sukienki, chociaż nigdy bym nie powiedziała że mam za duży biust. Ostatnio szyją kiecki na chłopców, kilka dni temu mierzyłam uroczą białą sukieneczkę, wzięłam rozmiar większą niż normalnie noszę - linię odcięcia miałam w połowie biustu, zamiast pod. Że nie szyje u krawca - tego nie rozumie, przecież chyba ją stać? Odpowiedz Link
ananke666 Re: Cichopek - sukienki pękają mi na biuście 29.07.07, 16:23 To, że ciuchy są szyte na bezbiuściaste figury, to wiadomo nie od dziś i wszystkie doskonale to wiemy. Tyle, że wszelkiej maści gwiozdki zwykle jeśli publicznie wypowiadają się na temat jakiejś części swojego ciała, to wyłącznie po to, żeby była ona zauważona. W Polsce jest znacznie więcej biuściastych kobiet w szołbiznesie, nie wspominając o tym, że wiele z nich jest biuściastych znacznie bardziej niż Cichopek. I jakoś nie słychać, żeby któraś grzmiała na temat niedopasowania garderoby. Są panie pokaźnych rozmiarów i całkiem malutkie... Moim zdaniem słowa Cichopek nijak nie mają się do zwrócenia uwagi na problem szycia odzieży RTW, tylko na swoje ciało. Dla mnie to oczywista kokieteria i autoreklama. Odpowiedz Link
turzyca znowu lustro by sie przydalo... ;) 29.07.07, 02:08 www.groszki.pl/groszki/51,80239,4306785.html?i=9 JLo ale tu akurat wtopa Odpowiedz Link
olusimama Re: niezawodne Allegro ;-) 29.07.07, 09:51 a tu czarodziejski uniwersalny rozmiar. Zwróćcie uwagę jaki jest zakres dopasowania, hehe uniwersalny.gu.ma/ Odpowiedz Link
filoruska Re: niezawodne Allegro ;-) 29.07.07, 11:22 Ta rozmiarówka nie jest pomysłem allegrowicza, ale firmy, ktora to produkuje. Oni mają tylko dwa rozmiary: uniwersalny mniejszy, czasami podawany jako S/M i uniwersalny większy L/XL. Może taka rozmiarówka, bo z założenia ma to być coś do robierania, a nie do noszenia. Odpowiedz Link
olusimama Re: niezawodne Allegro ;-) 29.07.07, 11:32 no ale jak do rozbierania, jak to jest kostium kąpielowy ;-) zadziwiło mnie, ak coś może pasować jednocześnie na osobę z talią 57cm, biodrami 85cm, wzrostem 150cm i wagą 45 oraz na kogoś odpowiednio 72-100-80-172-75. no bez jaj ;D Któraś z nich MUSI w tym źle wygladać, hehe Odpowiedz Link
ananke666 Re: niezawodne Allegro ;-) 29.07.07, 11:38 Nie macie wrażenia, że pani ma doklejoną głowę? Jakieś to ciało trochę za małe w stosunku do niej. Nawet biorąc poprawkę na fryz. Odpowiedz Link
anna-pia Re: niezawodne Allegro ;-) 29.07.07, 22:53 zgadza się, mam wrażenie, że to taka koszmarna lalka (my scene czy jakoś tak) - wielki łeb z idiotycznym fryzem i reszta jak z nastoletniej barbie Odpowiedz Link
kasiamat00 Cztery piersi... 29.07.07, 16:57 Czekałam sobie dzisiaj długo na autobus i z nudów gapiłam na reklamy na przystanku. No i oczywiście znalazłam rodzynek - reklama Axe, ta z czterema dziewczynami w kusych sukienkach. Polecam przyjrzenie się tej na pierwszym planie - genialne bułki podpachowe utrwalone tak skutecznie, że widać je nawet jak nie ma stanika.... Mogli to chociaż potraktować Photoshopem, w tej wersji wygląda to aż niesmacznie :( Odpowiedz Link
anieczkapoleczka Re: smietnik cd 30.07.07, 17:55 Nie wiem, czy to już było, ale takie coś znalazłam tiny.pl/57k3 "Kobieta mająca 72 cm pod biustem, może nosić zarówno stanik o obwodzie 70, jak i 75." I jeszcze "Pamiętaj, że biustonosz nie może być zbyt ścisły w obwodzie, gdyż może to prowadzić do ograniczonej ruchowej oddechowości klatki piersiowej, a w efekcie powoduje to słabe dotlenienie organizmu, czego skutkiem mogą być zawroty głowy, omdlenia, duszności itp." Odpowiedz Link
mary_lu Re: smietnik cd 30.07.07, 18:17 Nastolatki to mają ciężkie życie... Przez tyle bzdur muszą się przekopać. Nie mogę dodać komentarza do tego bloga... Naciskam wyślij, i ciągle pojawia mi się nowe hasło do wpisania, a komentarz się nie dodaje. Odpowiedz Link
limonka_01 Re: smietnik cd 30.07.07, 18:42 > k i 75." I jeszcze "Pamiętaj, że biustonosz nie może być zbyt ścisły w > obwodzie gdyż może to prowadzić do ograniczonej ruchowej oddechowości klatki > piersiowej, a w efekcie powoduje to słabe dotlenienie organizmu, czego > skutkiem mogą być zawroty głowy, omdlenia, duszności itp." Jedynym znanym mi skutkiem ubocznym noszenia ścisłego w obwodzie biustonosza jest uzależnienie od kupowania coraz to nowszych i ładniejszych staniczków. Odpowiedz Link
szarsz Re: smietnik cd 30.07.07, 19:40 No :) A ja się jeszcze zastanawiam, jak to trzeba przegiąć ze ściskaniem się, żeby mieć problem z oddychaniem... Odpowiedz Link
turzyca agent... firma absolutnie do d.... 30.07.07, 19:56 Zajrzalam przez przypadek klikajac na link w artykule o pasie do ponczoch. :) Bielizna na 15 minut, w wiekszosci modeli nie da sie dluzej schodzic: www.agentprovocateur.com/clementine.php :D ale ekspozycja na niektorych zdjeciach taka, ze brzuch mnie juz boli od smiechu: www.agentprovocateur.com/jilly.html www.agentprovocateur.com/cookie.php www.agentprovocateur.com/kate.php www.agentprovocateur.com/theresse.php :D (pani po prawej...) jakos mi sie humorek sam z siebie zrobil Odpowiedz Link
ananke666 Re: agent... firma absolutnie do d.... 30.07.07, 22:11 turzyca napisała: > www.agentprovocateur.com/theresse.php :D (pani po prawej...) Gapię się i gapię, i zawodzi mnie wyobraźnia. Jak też to się nakłada, te cósie? Przykleja? Z a s y s a pompeczką? i budzi toto ciekawość, jak dalece można sobie pozwolić na majtaninę piersiami, trzymawszy za frędzle? I jak to się odrywa? Z odgłosem zrywanego plastra? Z mlaśnięciem? Cmoknięciem? Z takim odgłosem, jak otwierana butelka wina?... > www.agentprovocateur.com/jilly.html pani po prawej mnie rozłożyła na łopatki. Większa buła niż zawartość miseczki - to jest sztuka! A taka ładna koszulka... Niektóre rzeczy są urocze, ale dla nas cóż... tylko majteczki zostają... Odpowiedz Link
bajgla Re: agent... firma absolutnie do d.... 30.07.07, 22:28 tę Tereskę to chyba boli? bo mnie zabolało na sam widok Odpowiedz Link
kasica_k nipple tassels 30.07.07, 22:33 Te fredzlaste tegesiki nazywaja sie po angielsku nipple tassels, a po naszemu - nie mam pojecia, jak. W knickersblogu jest cala notka na ich temat: www.knickersblog.com/?p=908 A te fatalaszki agenta bardzo mi sie podobaja, mogliby cos ciut wiekszego zrobic kiedys :) A ze nie sluzy to do zakrywania ubraniem, to chyba jest jasne? :) Jedną z rzeczy, ktorych najbardziej mi brakuje w DD-plusach, jest jedwab. Ale rynek sie rozwija, moze i takich buduarowych luksusow sie doczekamy kiedys... Odpowiedz Link
ananke666 Re: nipple tassels 31.07.07, 01:02 kasica_k napisała: > Te fredzlaste tegesiki nazywaja sie po angielsku nipple tassels, a po naszemu > nie mam pojecia, jak. Hm. Też nie wiem. Frędzelki nabiustne? Chwosty brodawkowe? Cyckowe dzyndzle? Że też ta część ciała tak ohydnie po polsku się nazywa. W dzieciństwie brodawka kojarzyła mi się wyłącznie z bulwiastym tworem na nosie starej czarownicy, takiej z łachmanami, domkiem na kurzej łapce, latającej wedle gustu na miotle albo w moździerzu. Nipple brzmi jednak znacznie milej... Odpowiedz Link
bajgla Re: agent... firma absolutnie do d.... 30.07.07, 22:43 www.agentprovocateur.com/gwendoline_2.php/range/gwendoline/style/corset/colour/green/ to ma śliczny kolor i strasznie dziwną rozmiarówkę Odpowiedz Link
turzyca Re: agent... firma absolutnie do d.... 30.07.07, 23:07 nie, calkiem sensowna. Jakby jeszcze tylko mieli small E/F i small G/H to bym zamawiala bez namyslu. :) Maja trzy rozmiary "ciala" kombinowane z roznymi miseczkami - fajnie, szkoda tylko ze lista miseczek krotka. Odpowiedz Link
bajgla Re: agent... firma absolutnie do d.... 30.07.07, 23:14 a klikałaś na sizeguide? www.agentprovocateur.com/popups/sizeguide.html?id=995&pid=99&gid=45 rozmiar UK 8-10 czyli europejski 38-40 (hmmm, francuski, czyli polskie 36-38, czy włoski 34-36?) back size 32-34 back size cm 80-85 (czy mi się dobrze wydaje, że oni przewidują naturalną ściśliwość ciała :) ???) chociaż w sumie to i tak do zdejmowania służy :) Drugi kolor też ładny, choć nie w moim typie. Odpowiedz Link
turzyca Re: agent... firma absolutnie do d.... 30.07.07, 23:26 ta rozmiarowka sie kupy nie trzyma, nawet jesli zalozymy, ze to europejska = fr, to back size wychodzi nam na poziomie biustu a nie podbiuscia. Tu taka zbiorcza przegladowka: www.lumpeksy.pl/tabela-rozmiary Odpowiedz Link
mary_lu Re: agent... firma absolutnie do d.... 30.07.07, 23:29 Coraz bardziej ich lubię, patrzcie: www.agentprovocateur.com/maternity.php/style/bra/colour/black--red/ Fakt, że biustonosz robi dzioby, ale wreszcie ktoś wpadł na to, że kobieta w czasie ciąży i połogu też chce być sexi! Że nie chce nosić beżaków a la własna prababcia, ani błękitnych kwiatuszków na perkalu, mających chyba sugerować niepokalane poczęcie! Odpowiedz Link
turzyca Re: agent... firma absolutnie do d.... 30.07.07, 23:32 polubie ich jak ten biustonosz bedzie wystepowal w rozmiarze od 60 i do M (m jak maternity;) ) Odpowiedz Link
bajgla Re: agent... firma absolutnie do d.... 30.07.07, 23:34 fajne, nawet panterka jest:) I do tego to są też karmniki, o ile dobrze rozumiem opis. Odpowiedz Link
limonka_01 Re: agent... firma absolutnie do d.... 30.07.07, 23:47 mary_lu napisała: > ale wreszcie ktoś wpadł na to, że kobieta w > czasie ciąży i połogu też chce być sexi! E tam , sprzedawcy na (jak zwykle niezawodnym Allegro) już dawno wpadli na to, że karmnik jest zmysłowy :D allegro.pl/item219158847_zmyslowa_freya_80gg_karmnik_.html Odpowiedz Link
mary_lu Re: agent... firma absolutnie do d.... 30.07.07, 23:51 To pomylili aukcje... Wyraźnie widzę "Karmnik niepokalane poczęcie" :) Odpowiedz Link
limonka_01 Re: agent... firma absolutnie do d.... 30.07.07, 23:57 mary_lu napisała: > To pomylili aukcje... Wyraźnie widzę "Karmnik niepokalane poczęcie" :) Bo masz nieallegrowe poczucie estetyki :) Odpowiedz Link
mary_lu Re: agent... firma absolutnie do d.... 30.07.07, 23:59 Kurka, i jeszcze biust niesklepowy... Będę chodzić nago, albo emigruję do UK... Odpowiedz Link
anna-pia A zmysłowa Freya.... 31.07.07, 15:39 limonka_01 napisała: > mary_lu napisała: > > > > ale wreszcie ktoś wpadł na to, że kobieta w > > czasie ciąży i połogu też chce być sexi! > > E tam , sprzedawcy na (jak zwykle niezawodnym Allegro) już dawno wpadli na to, > że karmnik jest zmysłowy :D > > allegro.pl/item219158847_zmyslowa_freya_80gg_karmnik_.html Limonka, przez ciebie udławiłam się paluszkami :DDDDDDDDDD bardziej zabudowanego staniora niż Freya do karmienia nie miałam na sobie - zobacz w galerii (karmniki) Co do "Agent provocateur" - sama nazwa strony mówi za siebie - "agent provocateur" to "czynnik prowokujący" (Maheda, wymyśliśz ładniej?), więc cóż - tylko zdejmować ;) Kupię sobie tam 75B ;ppp Odpowiedz Link
ananke666 Re: agent... firma absolutnie do d.... 31.07.07, 00:54 mary_lu napisała: > Fakt, że biustonosz robi dzioby, ale wreszcie ktoś wpadł na to, że kobieta w > czasie ciąży i połogu też chce być sexi! Że nie chce nosić beżaków a la własna > prababcia, ani błękitnych kwiatuszków na perkalu, mających chyba sugerować > niepokalane poczęcie! Taaaa. Są jeszcze tak siermiężne, że sugerują, jakobyś robiła to wyłącznie w egipskich ciemnościach, pod kołdrą, po bożemu, z rękami tkniętymi paraliżem i z zamkniętymi oczami, myśląc o Polsce, proboszczu, przyroście naturalnym i emeryturze. Odpowiedz Link
kasiamat00 Re: agent... firma absolutnie do d.... 31.07.07, 08:25 Ananke, przez Ciebie o mało się poranną kawą nie udławiłam! Ale humor mi się poprawił, dziękuję :* Odpowiedz Link
szarsz Re: agent... firma absolutnie do d.... 31.07.07, 09:47 ananke666 napisała: > Taaaa. Są jeszcze tak siermiężne, że sugerują, jakobyś robiła to wyłącznie w > egipskich ciemnościach, pod kołdrą, po bożemu, z rękami tkniętymi paraliżem i > z zamkniętymi oczami, myśląc o Polsce, proboszczu, przyroście naturalnym i > emeryturze. tfutfu, Ananke. A można inaczej? Odpowiedz Link
ananke666 Re: agent... firma absolutnie do d.... 31.07.07, 10:49 Tak. Można nie myśleć o proboszczu. Odpowiedz Link
turzyca "maly biust nie obwisa" 31.07.07, 17:54 www.oprah.com/omagazine/200507/slide/omag_200507_bra_105.jhtml www.oprah.com/omagazine/200507/slide/omag_200507_bra_103.jhtml Odpowiedz Link
bajgla Re: "maly biust nie obwisa" 31.07.07, 20:31 obwisanie to jedna rzecz, a poza tym ewidentnie jej biust byl spychany pod pachy przez za szerokie obwody z tej strony jeszcze: www.oprah.com/omagazine/200507/slide/omag_200507_bra_102.jhtml "Many stores don't stock bras smaller than size 32, so Saudia may need to have hers altered down to 30 inches." grrrrrrr Odpowiedz Link
ananke666 Re: jak wam sie podoba zapiecie? 31.07.07, 18:22 Nie wymaga za obszernego, hehehe, komentarza... Odpowiedz Link
bajgla Re: jak wam sie podoba zapiecie? 31.07.07, 20:33 no ale przynajmniej zapięcie od bikini to ma mniej więcej w dobrym miejscu :) Odpowiedz Link