Dodaj do ulubionych

w co ubrać się ubrać mając GG+?

02.02.08, 00:44
Za czasów źle dobranych staników kwestia w co się ubiorę była na prawdę
drugorzędna, bo co bym nie ubrała to i tak wyglądało fatalnie :/ zresztą nie
zastanwiałam się czy w czymś wyglądam dobrze czy źle - jak się mieściłam to
kupowałam, bo to na prawdę zakrawało na cud, że się w czymś dopinam itd.
Teraz na szczęście pojawiło się trochę więcej możliwości kupienia ubrań w
większych rozmiarach i oczywiście po kilku miesiącach od rozmiarowego
uświadomienia poprzeczka idzie w górę i nie wystarczy mi już dobry biustonosz,
chciałabym też mieć w miarę fajnie dobrane ciuchy.
Zauważyłam ostatnio, że wszelkie ubraniowe porady dla kobiet z dużym biustem
dotyczą kobiet z rozmiarem co najwyżej 75E -F a i tak często są okraszone
komentarzem "zbyt duży biust można ukryć...."
to w co ja mam ubrać moje 65 JJ? wiele z tych porad jest dla takiego rozmiaru
po prostu do bani, bo np. w życiu nie miałam na sobie kopertowej bluzki, która
by jako-tako leżała na mnie :/
a zatem, moje drogie GGplusowe funfele, co mam nosić? jakie dekolty, bluzki,
sukienki? czego unikać?
bardzo proszę o porady, bo nie jestem w stanie ocenić obiektywnie co na prawdę
ma szansę w miarę nieszkaradnie na nie leżeć :/
Obserwuj wątek
    • chaje_shukarije Re: w co ubrać się ubrać mając GG+? 02.02.08, 00:59
      trzeba przyznać, że zaje...fajny tytuł wątku ;) na miarę Kononowicza ;)
      wygląda na to, że czasem, oprócz treści, warto przed wysłaniem posta przeczytać
      też tytuł ;)
      • limonka_01 [OT] tematy wątków 02.02.08, 14:19
        chaje_shukarije napisała:

        > trzeba przyznać, że zaje...fajny tytuł wątku ;) na miarę
        Kononowicza ;)

        Równie dobry jak ten o podstawkach pod piwo. Mam nadzieję, że nie
        zwabi on fanatycznych amatorów tego napoju ;)
        • kasica_k Re: [OT] tematy wątków 02.02.08, 17:25
          Ja też w pierwszym odruchu na temat "skąd się biorą podstawki pod piwo" miałam
          ochotę napisać, że Z PUBU :) Niektórzy takie kolekcjonują :)
    • maith Chcesz się ubrać cała na bazie 1 cechy? 02.02.08, 02:19
      To nie ma sensu.
      Wejdź tu
      forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=32203&w=74621585&a=74621585
      ale nie rób testu, tylko obejrzyj sobie te typy figur i poczytaj, który spis
      ubioru jest najbardziej zbliżony do Twoich potrzeb. A i tak pewnie będziesz
      musiała wprowadzić parę modyfikacji.

      Ps. Spod większości kopertowych bluzek staniki oferowane osobom z biustami
      powyżej G wychodzą na zewnątrz.
      • maheda [OT] wystawanie staników z dekoltów 02.02.08, 11:14
        maith napisała:

        > Ps. Spod większości kopertowych bluzek staniki oferowane osobom z biustami
        > powyżej G wychodzą na zewnątrz.

        Tylko tym wysoko zawieszonym biustom. Mi tam nic nie wychodzi.
        • popea1 Re: [OT] wystawanie staników z dekoltów 02.02.08, 13:30
          Mnie też staniki nie wychodzą (65H-700G/GG)
        • heliamphora E tam... 02.02.08, 13:42
          ...ja mam nisko zawieszony biust i mi wychodzi. Nawet Fantasie Lily i Tango plunge wychodzą :(
          • maheda Pewnie dużo zależy od rozmiaru dekoltu... 03.02.08, 15:00
            Ale ja mogę założyć naprawdę duży dekolt, pokażę Wam na zdjęciu, jak dorwę
            chwilę na przebieranki :)
            • heliamphora Re: Pewnie dużo zależy od rozmiaru dekoltu... 03.02.08, 17:50
              Pokaż koniecznie! Ja za to mogę pokazać 1)jak mi wystaje stanik 2)jakie (niestety) gigantyyyyczne dekolty producenci robią w bluzkach z kopertowym dekoltem na mój rozmiar. Nie tylko stanik widać, ale i, przy odrobinie chęci, pępek ;)
              • maheda Re: Pewnie dużo zależy od rozmiaru dekoltu... 03.02.08, 18:08
                Co to znaczy "na Twój rozmiar"?
                Przeca mamy podobne wymiary!
                Z tym, że ja - licząc od punktu osadzenia szyi (lewa strona) do szczytu (lewej)
                piersi mam 33 cm. Więc dużo.
                • heliamphora Re: Pewnie dużo zależy od rozmiaru dekoltu... 03.02.08, 19:02
                  No tak, na nasz rozmiar :)

                  Ja zaraz zmierzę swoją odległość, tylko mi powiedz, który punkt jest punktem osadzenia szyi i co jest szczytem piersi? Brodawka?
                  • maheda [OT] wystawanie staników z dekoltów 04.02.08, 09:01
                    Punktem osadzenia szyi nazwałam ten dołeczek między szyją i ramieniem, a szczyt
                    piersi (w staniku!) to dla mnie punkt najbardziej wysunięty do przodu z każdej
                    strony :)
              • maheda [OT] wystawanie staników z dekoltów 03.02.08, 18:25
                Zdjęcia poszły do Kasicy.
      • chaje_shukarije Re: Chcesz się ubrać cała na bazie 1 cechy? 02.02.08, 16:11
        no faktycznie, nie da się wyrokować tylko po rozmiarze biustu, ale przeglądałam
        te biuściaste typy figury i właśnie te porady mnie strasznie rozczarowały, bo
        najbardziej chyba pasuję do kielicha/czary (toporna, ciężka góra na dosyć
        szczupłych nogach), a promująca ten typ celebryta ma bardzo niewielki biust:
        www.littlewoodsdirect.com/rf/lxd/static.do?page=landinghtml111
        wiem, że fajnie by było podkreślić talię, tylko ja tej talii nie mam :/ a mam za
        to trochę zbędnego tłuszczyku na bokach i brzuchu...

        ech, może po prostu nie ma uniwersalnych rad, tylko trzeba mierzyć i próbować,
        bo to, czy w czymś dobrze wyglądamy jest wypadkową nie tylko kroju, ale też
        materiału, koloru, dodatków i tego czy sie zwyczajnie w tym dobrze czujemy...
      • molowiak Re: Chcesz się ubrać cała na bazie 1 cechy? 02.02.08, 17:55
        mi staniki wychodzą z dekoltów i jestem z tego dumna - w końcu mam piękne
        staniki szkoda byłoby żebym tylko ja o tym wiedziała :P
    • cycusia Re: w co ubrać się ubrać mając GG+? 02.02.08, 02:40
      Przeciez to zalezy od całosci-czy jestes wysoka czy niska i wielu innych cech sylwetki.
      Teraz powtarzają na tvn style odcinek z tymi typami wiec w sobote lub niedziele zerknij jesli masz ten kanał.Pokazuja zywe wzorce a to zupelnie cos innego niz rysunki na ich strone.
    • kocio-kocio Re: w co ubrać się ubrać mając GG+? 02.02.08, 09:25
      A ja z brytyjskim 70HH najchętniej noszę właśnie bluzki kopertowe.
      Ale takie prawdziwe, nie zaszyte.
      Mam wtedy szansę omotać się tako mocno, jak potrzebuję i podkreślić talię.
    • kruszynka301 Re: w co ubrać się ubrać mając GG+? 02.02.08, 09:44
      Przyznam się, że nigdy nie miałam na sobie "rzeczy leżących fatalnie" - na 65G faktycznie bardzo trudno jest znależć sensownie leżącą górę, ale nie jest to niemożliwe.
      Ja przy figurze klepsydry lubię bluzki kopertowe (plus topik), tuniki, dekolty w serek, nigdy golfy, korale, do tego niezbyt szerokie spodnie.
      Poszukaj najpierw w brawissimo, zamów kilka rzeczy, poprzymierzaj.
    • charm Re: w co ubrać się ubrać mając GG+? 02.02.08, 10:55
      A ja lubię golfy, choć nie powinnam... najczęściej czarne, obcisłe...
      Do tego obcisłe bluzeczki z trójkątnym, głębokim dekoltem (na ile pozwala
      stanik, bo wiadomo, że w tym rozmiarze plunge niet.. pozostaje portia...)
      Oczywiście kopertówki, itp.
      I wełniane sweterki "z podkrojem" - mam np taki z "wypukłościami" w miejcu na
      biust - nawet widać, że są rozdzielone - rękodzieło - szydełkowiec ;-)

      Ale generalnie, jak już zostało napisane wiele zależy od całości figury...
      Ja jestem typową klepsydrą ;-)
    • mam-i-ja Re: w co ubrać się ubrać mając GG+? 02.02.08, 11:33
      Ja najlepiej wyglądam właśnie w kopertowych bluzkach ( ale tu plunge obowiązkowy, wszystkie inne "wyglądają" zza dekoltu ) no i w każdej z dosyć sporym dekoltem, najlepiej trójkątnym. Golfy też się nieźle prezentują i jakoś nigdy nie mogłam zrozumieć dlaczego nie są polecane na większy biust. Jeden podstawowy warunek wszystkich ubrań: najlepiej, żeby były z chociaż trochę rozciągliwej tkaniny, tak, żeby choć lekko przylegały w talii podkreślając ją. Wtedy biust się pięknie eksponuje, a figura ma idealne proporcje :) Przy braku zaznaczonej choć minimalnie talii sprawiam wrażenie słupa, jednakowo od góry do dołu.
    • szarsz Re: w co ubrać się ubrać mając GG+? 02.02.08, 11:37
      chaje_shukarije napisała:

      > Teraz na szczęście pojawiło się trochę więcej możliwości kupienia
      > ubrań w większych rozmiarach

      węszę (czy słusznie?) sydnrom - nie dla mnie ciuchy w rozmiarze S i
      M... Może patrzę po sobie, ale ja dopiero niedawno do tego dorosłam.
      Przed dobrym ostanikowaniem nosiłam XXL (miałam w biuście ~106cm) i
      nigdzie nie mogłam niczego na siebie znaleźć. Potem schudłam, więc
      logicznie zaczęłam kupować XL-ki. Dopiero któraś notka w
      Stanikomanii otworzyła mi oczy. Nie pamiętam kto tam był, ale
      dziewczyna miała zaledwie 3cm w biuście mniej ode mnie i ubrana
      była w ciuch XS!

      Próbuj, topy z elastycznych tkanin z dekoltami (mnóstwo jest takich
      w HM, do tego tanich, więc dopóki się nie nauczysz, to nie będzie
      żal, jeśli nie trafisz), MEXX, który niby biuściastą marką nie jest,
      ale ma teraz final sale i wczoraj udało mi się upolować świetny top
      z króciutkimi rękawkami za 50 dych (regularna cena 140) z grubej
      bawełny, w kolorze czerwonego wina, z dekoltem w szpic i to w
      rozmiarze S, na moje 98 w biuście!

      Piszę o topach, bo to chyba najłatwiej kupić, a od czegoś trzeba
      zacząć, nie?

      > i oczywiście po kilku miesiącach od
      > rozmiarowego uświadomienia poprzeczka idzie w górę i nie wystarczy
      > mi już dobry biustonosz, chciałabym też mieć w miarę fajnie
      > dobrane ciuchy.

      i bardzo słusznie.

      > po prostu do bani, bo np. w życiu nie miałam na sobie kopertowej
      > bluzki, która by jako-tako leżała na mnie :/

      hy, ja też nie :) Normalnie w sklepach są takie niby - kopertowce,
      co to i tak miejsca na biust nie zostawiają, jakoś nie udało mi się
      znaleźć fajnej kopertowej bluzki czy sukienki.
      Kiedyś spróbowałam w bravissimo BC08 w rozmiarze 10SC i się
      zastanawiałam czym mam te miseczki wypchać, bo bylo miejsce na drugi
      taki biust jak mój :D
      • kocio-kocio Re: w co ubrać się ubrać mając GG+? 02.02.08, 11:58
        Teraz sezon na swetry i prawdziwe kopertowce są na bank w Orsay (brązowy
        moherowy) i Reserved (jakieś szarości, nie lubię więc się nie przyglądałam).
        W Reserved kupiłam też jakiś czas temu kopertową sukienkę. Nie jestem z niej na
        100% zadowolona, bo ma lekko bufiaste rękawy i trochę niepotrzebnie mnie w tym
        miejscu poszerza, ale na biuście wygląda super.
        Tyle, że ja z tych, którym nie przeszkadza wystający stanik. Szczególnie ładny :o)
        • mmkl Re: w co ubrać się ubrać mając GG+? 02.02.08, 23:07
          reserved ma wąskie rękawki w swetrach to trochę minus.

          ale ja (średnibuściasta) kupiłam fajny kopertowy sweter w monnari i jest tak
          zrobiony że można i większy biust omotać:) a jak nie - cienki topik pod spód i
          figura piękna.
      • chaje_shukarije Re: w co ubrać się ubrać mając GG+? 02.02.08, 16:26
        > węszę (czy słusznie?) sydnrom - nie dla mnie ciuchy w rozmiarze S i
        > M... Może patrzę po sobie, ale ja dopiero niedawno do tego dorosłam.
        > Przed dobrym ostanikowaniem nosiłam XXL (miałam w biuście ~106cm) i
        > nigdzie nie mogłam niczego na siebie znaleźć.

        faktycznie, przechodziłam przez to ;) ale mi przeszło na szczęście - ostatnio
        zakupiłam sweterek w rozmiarze M i z "przerażeniem" stwierdziłam , że mógłby być
        nawet ciut mniejszy :)

        jak również wyrosłam już z etapu - zmieściłam się, to kupuję! bo prędko się nie
        powtórzy; potem miałam całą szafę ubrań, w których wyglądałam fatalnie :/
    • popea1 Re: w co ubrać się ubrać mając GG+? 02.02.08, 13:44
      Przede wszystkim materiał - jak już dziewczyny pisały, elastyczny, który mieści
      "co trzeba" i dopasowuje się, gdzie trzeba. Mam duży biust, ale dość płaski
      brzuch i wąską talię, więc lubię ubrania odcinane pod biustem, dopasowane w
      pasie, chętnie z szerokim ściągaczem, kopertowe. Desenie - niedawno odkryłam, że
      paski (nie wiem, jak to możliwe, bo kłóci się z wszelkimi kanonami "jak się nie
      ubierać")poziome wyglądają całkiem nieźle, podobnie jak niewielkie wzory. Golfy
      też noszę. A wszystkie te ubrania muszą być koniecznie dopasowane w ramionach.
      Narzekam na brak koszul i żakietów (na brak koszul bardziej, bo żakietów nie lubię).
      • mam-i-ja Re: w co ubrać się ubrać mając GG+? 02.02.08, 14:14
        popea1 napisała:

        > Narzekam na brak koszul i żakietów

        O to, to! Bardzo bym chciała trafić na takie idealnie dopasowane, a tymczasem jeśli w ogóle dopinają się w biuście to na ogół poniżej prezentują coś w postaci worka. Nie wiem dlaczego producenci wychodzą z założenia, że jak biust jest duży to cała reszta ciała musi być jeszcze większa. No, ale nie tracę nadziei, skoro istnieją takie śliczne, kolorowe, idealnie dopasowane biustonosze w moim rozmiarze to na pewno uda mi się w końcu upolować również bluzki koszulowe, żakiety i wszystkie inne elementy garderoby, perfekcyjnie dopasowane do mojej figury, o których na razie mogę tylko pomarzyć :)
        • sylwiastka koszule 02.02.08, 14:24
          ja w prawdzie z tych malobiuściastych, ale jak koszule (i inne
          ubrania) to chyba najlepiej w bravissimo. Na kazdy rozmiar
          konfekcyjny (czytaj w talii) proponuja 3 rozmiary w biuście
          (oznaczające okrągłość) czyli istnieja waskie w tali z miejscem na
          biust.
          • bathilda Re: koszule 02.02.08, 14:31
            Ehh, żeby to prawda była. Te ich koszule wcale tak super w talii nie leżą ...
            • limonka_01 Re: koszule 02.02.08, 14:42
              Jeżeli koszule to Andre Renard i Camaieu. Moje 77/100 da się upchać,
              ale na wysokości piersi muszę doszywać zatrzaski, aby nie chwalić
              się modelem biustonosza w sytuacjach nieadekwatnych ;) O tej porze
              roku dobrym rozwiązaniem jest nałożenie sweterka z dekoltem w szpic
              na koszulę.
    • mauzonka Ja przy GG noszę... 02.02.08, 14:40
      Moje wymiary: 171/102 w biuście/78 pod/67 talia/95 tyłek
      1. Wersja łatwa do dostania:
      - topy elastyczne z dekoltem w serduszko/literkę V
      - standardowe topy na ramiączkach (wystają ramiączka stanika, ale trudno)
      2. Wersja skomplikowana do dostania:
      - koszule z marszczeniem na biuście i dekoltem V(mam jedną z Reservend sprzed 3 lat, drugi raz tego fasonu nie spotkałam)
      - marynarki na dwa guziki zapinane pod biustem a nie na jego wysokości (upolowałam jedną w reservedzie)
      - sukienki z linią empire, które nie robią looku a la radość macierzyństwa (nie mam jeszcze żadnej:/)
      -golfy z dzianiny luxnej na biuście i ściagaczowego ściegu pod - bardzo fajnie opinają talię.
      3. Wersja "american college", wygląda beznadziejnie, ale gdy wszyscy się tak noszą, nie ma problemu:)
      - bluza z kapturem
      - t-shirt

      Kopertowych krojów nie znoszę, maskują mi talię i robią ciążę:/
    • ekler.ka Re: w co ubrać się ubrać mając GG+? 02.02.08, 14:59
      ja teraz w zimie prawie codziennie nosze cienkie elastyczne golfiki z
      intimissimi, a na to swetry z dekoltem w serek,najlepiej duzy serek.
    • ananke666 Co do kopertówek... 02.02.08, 16:50
      ... to jeśli coś wyłazi, polecam mały topik na ramiączkach nakładany pod spód. Nie dość, że nic wtedy nie wyjdzie, to jeszcze dobierając dobrze kolor można ożywić strój. Ja mam bluzkę fajnie dość skrojoną, ale z ogromniastym dekoltem, z którego wylezie absolutnie wszystko, w czarno-biały wzorek. Diametralnie zmieniam jej charakter nakładając pod spód obcisły cienki czerwony top na ramiączkach. Zalety kroju zachowane, z dekoltu nic nie wyjdzie, a całość ożywiona.
      • mefistofelia koszule 02.02.08, 21:32
        moze to was troche pocieszy, ze mi tez trudno znalezc ladna nie zwisajaca
        smetnie w talii koszule, ktora by sie nie rozchodzila na biuscie. a mam ledwie
        przecietne 90cm.

        moja kolezanka majaca podobny problem, znalazla na niego super rozwiazanie w
        postaci koszuli, ktora sie zawiazuje w pasie. naprawde fajnie to wyglada.
        • zarin Re: koszule 02.02.08, 23:15
          Próbowałam z taką w H&M i odpadłam przy próbie zawiązania. Pojęcia nie mam, jak
          ludziom się to udaje :).
        • martulka_s Re: koszule 03.02.08, 14:58
          Ja mam taką koszulę wiązaną w talii i rzeczywiście to jest niezłe rozwiązanie,
          ale i tak byłam zmuszona kupić większą o 2 rozmiary, żeby biust zmieścić. Więc
          tak do końca różowo nie jest, ale jest to jakiś postęp. Polecam taki fason.
        • turzyca Re: koszule 03.02.08, 17:54
          Ja mam inne rozwiazanie :) Wyszukuje fasony z marszczeniem na biuscie (takim
          posrodku). Mam taka z H&M i z Orsaya (orsayowa ma jeszcze z tylu sznurowanie :)
          cudo). Biust sie swobodnie miesci, a reszta dopasowana. Swoja droga model tez
          dla mniej biusciastych, bo ze wzgledu na strukture materialu mniej widac, ze pod
          spodem nie jest az tak duzo. :)
          • chaje_shukarije Re: koszule 03.02.08, 18:48
            też mam jedna taką marszczoną z H&M wyszperaną w "benettonie" :)
            faktycznie super - jedyna koszula jaka na mnie fajnie leży
            i też mi się kiedyś pomyślało, ze małobiuściasta byłaby również uradowana
            obfitością materiału w strategicznym miejscu, ale ze zgoła innego powodu niż ja :)
    • angoul Re: w co ubrać się ubrać mając GG+? 03.02.08, 19:22
      Z koszulami to też mam problem. Mam dwie wyszperane w second-handzie
      koszulopodobne bluzki. Są z elastycznego materiału, wiec wyglądają nieźle i w talii.
      Mi bluzki kopertówki ciąży nie robią i lubię je.
      A sukienki kopertowej albo odcinanej pod biustem w której bym nie wyglądała na
      szósty miesiąc jeszcze nie dorwałam...
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka