kulki 24.08.08, 17:49 www.zodee.co.uk czy macie jakieś doświadczenia z tym sklepem? Odpowiedz Link Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
sq9oj Re: sklep internetowy zodee 26.08.08, 09:54 Problem jest taki że to sklep Australijski i nie wiadomo czy nie trzeba zapłacic cła.Pojawiła sie info ostatnio że wysyłają bez cła do UK więc mozna by próbować... Odpowiedz Link
kulki Re: sklep internetowy zodee 26.08.08, 14:40 czyli z Australii trzeba by cło, a jak zamawiamy z UK to niekoniecznie? Odpowiedz Link
joankb Re: sklep internetowy zodee 26.08.08, 14:50 Dokładnie tak. Obrót wewnątrzunijny jest bezcłowy. Z innych krajów cło się płaci. Oni maja podstronę angielską - ciekawe jak to jest prawnie usytuowane? Odpowiedz Link
ocisza Re: sklep internetowy zodee 26.08.08, 14:51 UK należy do Unii Europejskiej, a Australia nie. Stąd sprowadzając z Australii można się obawiać, że każą zapłacić cło. Odpowiedz Link
kulki dziękuję bardzo :) 26.08.08, 14:54 znazłam również "Oficjalnie każda przesyłka spoza Unii Europejskiej o wartości przekraczającej 22 euro może zostać oclona. " co ciekawe: "Najważniejszym czynnikiem, który decyduje o wyborze właściwej stawki celnej jest kraj pochodzenia towaru. Chodzi o kraj, w którym towar został wyprodukowany, a nie w którym mieści się sklep internetowy !!! Brak informacji o kraju pochodzenia towaru może skutkować naliczeniem cła według specjalnej, podwyższonej o 100% stawki celnej. Problemy mogą wystąpić także w przypadku niewłaściwie sporządzonej faktury przez sprzedawcę (np. niepodana waluta transakcji, data wystawienia faktury, itd.)." informacje pochodzą stąd: e-platnosci.23.pl/sklepy_internetowe.htm Odpowiedz Link
yaga7 Re: sklep internetowy zodee 26.08.08, 15:22 Zaryzykowałam i zamówiłam. Czekałam na przesyłkę ok 2-3 tygodnie. Wysyłają z Hong Kongu, nie z Australii, ani nie z UK. Oczywiście opłaty naliczyli - nie cło, a vat 22%, ale w sumie to obojętne, bo i tak trzeba płacić. A najgorsze to, że stanik i tak za mały ;( Odpowiedz Link