hunaga 10.06.08, 22:44 Chorzow tyz musi miec blaszany hangar jak silesia w Katowicach ino tyn w Chorzowie bydzie 10x taki jak tyn we Katowicach AKS to przy tym bydzie maly kiosk Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
rojberek W końcu mądrzeją władze Chorzowa? 10.06.08, 22:47 Kiedyś Kopel miał w planie nie dopuścić do Chorzowa żadnych centrów bo te miały zabić "wspaniałą" Wolkę, ale zabiło je właśnie to, że Chorzów przestał być atrakcyjnym miejscem na zakupy i spędzanie wolnego czasu. Chorzów w ostatnich 20 latach stał się po prostu zadupiem i to głównie dzięki Koplowi i jego świcie. Odpowiedz Link Zgłoś
dyngos TriGranit wybuduje w Chorzowie dzielnicę? 10.06.08, 22:49 nie to, że pesymista, ale jakieś to wszystko naiwne... Odpowiedz Link Zgłoś
buzenval ??? 10.06.08, 23:04 ... Największa będzie galeria handlowa wielkości podobnej do SCC, ale oprócz tego dwa hotele z centrum kongresowym i wystawienniczym oraz kilka kompleksów biurowych. zabija centrum Chorzowa podobnie jak zrobiono w Katowicach budujac tego molocha SCC. a co w zwiazku z planowanym centrum kongresowym w Katowicach? zdawalo mi sie, ze w ramach "wielkiej Silesii" miasta maja wspolpracowac, a nie konkurowac ze soba... Odpowiedz Link Zgłoś
fryderykus brawo! wystarczy spojrzec na mape chorzowa 10.06.08, 23:15 tereny po hucie kościuszko zajmują ogromne tereny które są totalnym pustkowiem i to w samym centrum chorzowa! taka inwestycja zmieni oblicze chorzowa o 180 stopni to rewolucja! piekna idea trzymamy kciuki jak i za euro 2012 Odpowiedz Link Zgłoś
bahn Ja bym powiedział nawet więcej - o 360st. zmieni:) 11.06.08, 00:27 Na terenie po dawnej hucie powstanie kolejny barak, a dziury na drogach w całej reszcie Chorzowa jak były, tak będą ;) Odpowiedz Link Zgłoś
vitmik zeby naprawic dziury na drogach trzeba miec kase 11.06.08, 10:44 zeby byla kasa w budzecie miasta to ktos ja musi najpierw wplacic np. takie wlasnie centrum handlowo- uslugowe. no ale lepiej pieprzyc głupoty nie majac jakiejkolwiek wiedzy ekonomicznej Odpowiedz Link Zgłoś
amoremio Re: zeby naprawic dziury na drogach trzeba miec k 11.06.08, 12:20 Chorzow potrzebuje biznesu w sensie produkcji, uslug, doradztwa itp., a nie kilkaset robotek dla ekspedientek i sprzataczek ! Pozatem to zabije reszte handlu detalicznego w miescie ! Odpowiedz Link Zgłoś
amoremio Re: zeby naprawic dziury na drogach trzeba miec k 11.06.08, 12:21 Trigranit to podobno wegierska firma, hahaha. Ale forsa i paszporty z...... To nie Wegrzy inwestuja miliardy(!), nie, nie. Odpowiedz Link Zgłoś
heterofob2 trigranit 11.06.08, 15:00 nie wiem, na ile jest to efekt zaplanowanej kampanii promocyjnej, ale wielu węgrów zna trigranit jako tę firmę, która "przebudowała centrum katowic (sic!), tworząc z nich europejską metropolię" czy coś w tym tonie. w nawiasie: na świecie (a przynajmniej tutaj w budapeszcie) naprawdę znają nazwę katowice, która jednoznacznie kojarzy się z uprzemysłowionym regionem, raczej, niż silesia - w swych różnych brzmieniach - która znaczy wiele rzeczy: kraina historyczna, geograficzna, etniczna itp, ale nie: metropoolia) Odpowiedz Link Zgłoś
wilhelm4 Re: zeby naprawic dziury na drogach trzeba miec k 11.06.08, 14:31 > zeby byla kasa w budzecie miasta > to ktos ja musi najpierw wplacic np. A moze by tak np. zalozyc miejski burdel (bardzo wplywowa sprawa) ? Albo np. zciagac myto za przejazd przez Chorzow ? :) Ten Kopel i jego druzyna, to naprawde nie maja pojecia o polityce rozwoju miasta, tak to mozna na Bialorusi, hopie. Odpowiedz Link Zgłoś
mejlmi teraz, po Katowicach umiera Chorzow. 11.06.08, 13:01 Oczywiście, że zmieni, tak jak zmieniło sie oblicze Katowic czy Gliwic. Głowna ulica umrze, sklepy pobankrutują. Zostanie blaszane centrum handlowe wybudowane najniższym możliwym kosztem. Zyski z tej inwestycji oczywiście wylecą z Polski na konta zagranicznych inwestorów. Mali polscy przedsiębiorcy stracą prace, pojawi się za to kilka miejsc pracy "na kasach" za 8000 złotych. Za kilka lat będziecie panicznie zastanawiać się co zrobić, aby budynki w centrum ożyły, by przywrocić miasto do życia....tak jak jest teraz w Katowicach. Gratuluje, "świetny" pomysł na rozwój. Odpowiedz Link Zgłoś
wilhelm4 Re: teraz, po Katowicach umiera Chorzow. 11.06.08, 14:33 No i te hotele: generalnie niby OK, ale chcialo by sie wiedziec, co sie za tym kryje. >>>> 2012, wiadomo Ale przede wszystkim: kto i jak ? Odpowiedz Link Zgłoś
ladnygips Żenada i śmiech na sali 11.06.08, 10:44 Miasto szczęśliwe, że się nim ktoś zainteresował oddaje działkę w centrum miasta i nie stawia warunków. Powstanie więc zbiór puszek połączonych "alejkami". Prowincjonalne myślenie ludzi bez wizji! Urzędaski - nie sztuka znaleźć jakiegokolwiek inwestora! Trzeba myśleś też o przyszłości i jakości miasta, a nie sprzedawać się jak tania dziwka. Czy rządanie estetyki, która przetrwa 2 lata to za wiele??!!?? Odpowiedz Link Zgłoś
c-64 Mam nadzieje, ze wladze Chorzowa... 11.06.08, 11:49 Mam nadzieje, ze wladze Chorzowa: 1. Nie oddadza tak cennej dzialki <<Cała inwestycja skierowana będzie w stronę przyszłej obwodnicy Chorzowa, która pobiegnie za hutą, w śladzie nitki kolejowej.>> za pol darmo. Inwestorzy sa naturalnie potrzebni, ale nie sa to jacyc dobroczyncy. Trigrant to bogate przedsiebiorstwo, ktore kupuje ziemie, buduje obiekty komercyjne i z ich uzytkowania czerpie ogromne zyski. Dlaczego kasa Chorzowa nie mialaby sie troche wzbogacic przy okazji tej inwestycji? Moze pieniadze uzyskane ze sprzedazy tej dzialki udaloby sie przeznaczyc na budowe stadionu dla Ruchu?; 2. Zmobilizuja inwestora do wybudowania czegos bardziej ambitnego niz SCC w Katowicach. Chorzow nie potrzebuje kolejnego taniego, koszmarnego blaszaka. Odpowiedz Link Zgłoś
nedeshi Nadzieja matką głupich - mawiano 11.06.08, 14:27 i mawiano słusznie. Ja nie mam krzty nadzieji odnośnie władz Chorzowa. Pan M.K. i jego świta zainteresowani są zyskiem własnym, nie rozwojem miasta. Ta firma dostanie teren, która zaproponuje najlepsze prezenty. A najlepsze stanowiska dostaną przyjaciele władz, tudzież osoby, którym trzeba zatkać usta. Tak jest i tak będzie, dopóki Ci ludzie będą rządzić tym miastem. To miasto umiera, trzeba mieć ogromną siłę, by miasto z takimi możliwościami przekształcić w ruinę. Panom z UM to się udało. Niestety. Walą się piękne zabytkowe budynki, powstają puszki i zamknięte osiedla bogatych, by odgrodzić je od ponurych dzielnic kipiących od biedy i patologii. Coraz lepsze tereny wykupują za grosze tesca i inne lidle powodując upadek wszystkich miejscowych handlarzy. Zaniża się poziom elitarnych szkół z historią łącząc je z podrzędnymi gimnazjami. Stanowiska z dnia na dzień zajmują inne osoby, a władze miasta są ckliwie witane na mszach niedzielnych przez samych proboszczów parafii. Aż chce się powiedzieć: mafia.. aż boli, gdy się kocha to miasto. Odpowiedz Link Zgłoś
wilhelm4 Re: Nadzieja matką głupich - mawiano 11.06.08, 14:36 Rzeczywiscie niezbyt wyrazne, to co sie dzieje w Ch. od kilku lat. Ani cojs naprawde do przodu (z takim potencjalem!). Ani z kapitalu miasta, jakim tez jest historia. Kto ja zna i ma choc troche fantazji, ten rozumie, co mam na mysli. Odpowiedz Link Zgłoś
amoremio Re: Nadzieja matką głupich - mawiano 24.10.08, 04:03 > Walą się piękne zabytkowe budynki takjest, niestety :(((((((( Odpowiedz Link Zgłoś
amoremio TriGranit wybuduje w Chorzowie dzielnicę? 11.06.08, 12:17 > stworzyć zagłębie salonów samochodowych Bardzo brzydka nazwa........ Odpowiedz Link Zgłoś
amoremio TriGranit wybuduje w Chorzowie dzielnicę? 11.06.08, 12:25 No to powoli zaczynam rozumiec, dlaczego renowacja Rzezni Miejskiej tak sie przeciagala i to bez negatywnych konsekwencji dla "inwestorow". :( A kto z magistratu wykupil juz kamienice i grunty wokol Rynku ? To tez trzeba skontrolowac !!! Teraz to to wszystko napewno ruszy z kopyta. A prezio Kopel bedzie nagle wielkim "dzialaczem", zbawca i bohaterem. :)))))) Odpowiedz Link Zgłoś
krakikrak TriGranit wybuduje w Chorzowie dzielnicę? 11.06.08, 12:41 i tak się robi duże interesy! Szkoda tylko, że nie ma to nic wspólnego z interesem publicznym. Ktoś zgarnie z tego tytułu niezłą kasę! Odpowiedz Link Zgłoś
mejlmi Re: TriGranit wybuduje w Chorzowie dzielnicę? 11.06.08, 13:07 Serdeczne wyrazy współczucia dla mieszkańców Chorzowa. Kolejna świetna decyzja prezydenta K. po likwidacji stadionu AZS i postawieniu tam wielkiego spożywczaka, który teraz wykańcza okolicznych sklepikarzy, rodowitych chorzowian. Odpowiedz Link Zgłoś
maria10344 Re: TriGranit wybuduje w Chorzowie dzielnicę? 11.06.08, 13:37 mejlmi napisał: > Serdeczne wyrazy współczucia dla mieszkańców Chorzowa. Kolejna świetna decyzja > prezydenta K. po likwidacji stadionu AZS i postawieniu tam wielkiego > spożywczaka, który teraz wykańcza okolicznych sklepikarzy, rodowitych chorzowia > n. Nie wiem,czy od jest rodowity,?,Na moim osiedlu jest tylko jeden szajs-sklepik.Facet zamiast dbać o klientów,to towar ma po terminie ważności,zwiędły,drogi,z najniższej półkii jeszcze się dziwi,że człowiek przychodzi z przeterminowanym towarem do zwrotu.Widzę,że coraz mniej ludzi tam przychodzi.Ja też już wolę zrobić raz wypad i kupić więcej w supermarkecie. Bardzo wielu tych sklepikarzy pada,bo traktują ludzi jak za komuny w sklepie GS Odpowiedz Link Zgłoś
maria10344 Re: TriGranit wybuduje w Chorzowie dzielnicę? 11.06.08, 13:43 To co jest w centrum Chorzowa po hucie to zgroza. Tak marudzicie,że będzie to centrum handlowo rekreacyjne. W Gdańsku na terenach postoczniowych też ma powstać takie centrum. Trudno,nastały takie czasy,że pieniądz robią w głównej mierze usługi,handel i turystyka. Ktoś kto weźmie taki "zakażony" teren to bohater.Pod tą hutą jest taki syf,że kasa tam włożona będzie kolosalna. Odpowiedz Link Zgłoś
pedromartinez Re: TriGranit wybuduje w Chorzowie dzielnicę? 11.06.08, 13:52 wloza kase na przygotowanie terenu i posprzatanie a oszczedza na projekcie i zostanie ci na lata takie gowno jak scc Odpowiedz Link Zgłoś
pedromartinez Biala podlaska bis!!!! 11.06.08, 13:45 mi to przypomino koncepcjo jako byla w BP. Kasyna, lotnisko, tor F1 itp. Nic nie wyszlo. Wiadomo inwestor pewniejszy ale wy naprawde wierzycie, ze postawiom nowe miasto (biura, centrum handlowe, hotele, centrum kongresowe i park rozrywki!) w 4 lata???? TO JEST NIEMOZLIWE zeby postawic cos wartosciowego z architektonicznego punktu widzenia. 0,5 roku na wykup gruntow i zalatwienie wszystkich formalnosci, rok na projekty, zostaja 3 lata na budowe.... Odpowiedz Link Zgłoś
wilhelm4 Re: Biala podlaska bis!!!! 11.06.08, 14:39 No i PRAWDZIWE wyczyszczenie terenu (wymiana gleby?), to juz potrzebuje niesamowitego nakladu i czasu. Odpowiedz Link Zgłoś
heterofob2 scc 11.06.08, 15:26 nie znacie się! scc to jest przecież "pierwszy przykład nowej generacji architektury handlowej", który zapewnia "zdrowe współżycie", a późniejsze inwestycje (hotele itepe) "dopełnią nowe centrum tego półmilionowego miasta". acha - i jeszcze "w czterdziestopięciominutowej odległości od centrum mieszka 2,9 miliona ludzi" Odpowiedz Link Zgłoś
c-64 Przetarg otwarty. 11.06.08, 14:40 Przetarg otwarty na sprzedaz i zagospodarowanie dzialki, o ktorej mowa w artykule jest jedynym sposobem na rozsadne zagospodarowanie tego terenu. Juz za kilka lat ten kawalek ziemi bedzie naprawde bardzo drogi. Nie mozna dopuscic do tego, by oddano go za bezcen jedynej firmie, ktora sie nim obecnie interesuje. Trzeba ta ziemie zareklamowac i DOBRZE sprzedac, zobowiazujac przy tym inwestora do wybudowania czegos naprawde porzadnego, a nie kolejnych hipermarketow. Odpowiedz Link Zgłoś
rodowiczmaryla Re: Przetarg otwarty. 11.06.08, 15:19 Wiec to bylo bez przuetargu ?!? Niesamowite :( Kim jest ten nasz Markus ? Krolem, cesarzem ? Wlascicielem ? Odpowiedz Link Zgłoś
reksio.84 To nie bedzie w centrum miasta ale 11.06.08, 14:50 w okolicach ulicy nowej Szczegóły tutaj www.skyscrapercity.com/showthread.php? t=636629&page=3 Odpowiedz Link Zgłoś
reksio.84 Re: To nie bedzie w centrum miasta ale 11.06.08, 14:51 www.skyscrapercity.com/showthread.php?t=636629&page=3 Odpowiedz Link Zgłoś
braineater Re: TriGranit wybuduje w Chorzowie dzielnicę? 11.06.08, 15:08 Sam pomysł nie jest zły, tzn centrum handlowe nie ma sensu tak za bardzo, (chociaż w sumie wpisze się w ciąg Bytom-Katowice, gdzie tak średnio, co kilometr jest jakieś centrum - Real/Castorama, Huta, AKS, Silesia), no ale na czymś inwestor sobie koszta musi odbić, a kolejny mall gwarantuje dość szybki zwrot pieniędzy. Mam nadzieje, ze tylko zostawią jakiś kawałek huty, żebyśmy mogli za parędziesiąt lat przypominać dzieciakom, gdzie sie najlepiej grało w szukać i chodziło na baje:) Hotele w sumie jak najbardziej sie przydają, baza turystyczna w naszej okolicy leży i kwiczy. Co jednak mocno niepokojące, to fakt, że mają się za to brać architektoniczni grafomani od SCC, co już na dzieńdobry nastawia negatywnie do tej inwestycji, bo na razie seryjnie tworzą największe paskudztwa w okolicy, kompletnie beznadziejne estetycznie i charakteryzujące się fatalną funkcjonalnością (SCC to chyba jeden z najgorzej zaprojektowanych malli jakie znam). Się zobaczy, co wyjdzie i czy cokolwiek :) P:) Odpowiedz Link Zgłoś
tomaszbiker TriGranit wybuduje w Chorzowie dzielnicę? 11.06.08, 17:33 A moim zdaniem, należy przede wszystkim wywalić durną organizację układów "Wspólnie dla Chorzowa" z Koplem na czele. Bandom znajomków lekarzy, nauczycieli z układam. Kopel działa dla dobra siebie i rodzinki, ma gdzieś mieszkańców, dość! Odpowiedz Link Zgłoś
amoremio TriGranit wybuduje w Chorzowie dzielnicę? 24.10.08, 03:59 Rozwalenie estakady padlo. Projekt Trigranitu tez ? Odpowiedz Link Zgłoś
fryderykus mamy rok 2010... 29.01.10, 16:13 i dalej nic...a obwodnicy też nie będzie... Odpowiedz Link Zgłoś