Lubię prof. Bożka, ale...

IP: *.tsm.tarnobrzeg.pl 25.06.11, 11:19
Jak chyba każdy w tym mieście lubię prof. Bożka, bo to nauczyciel z powołania i superinteligentny bardzo ciepły człowiek.

Ale czy powinien dożywotnio pełnić funkcje dyrektora LO. Mam wątpliwości. Bo dobra atmosfera jest ważna, ale atmosfera to nie wszystko, a szkoła:

- nie liczy się w żadnych w rankingach (nawet w województwie)
- zero olimpijczyków
- wyposażenie dokładnie takie, jak 30 lat temu
- zrujnowane boiska i praktycznie zero inwestycji


Czyli marazm w milutkiej atmosferze.

Nie wiem, czy nowy dyrektor to zmieni, ale wiem, że jeśli stary dyrektor przez 10 lat tego nie uczynił, to przez następne 5 też by mu się to nie udało.

Dajmy szansę następcy, a potem wieszajmy na nim psy - jeśli się nie wykaże.

Tak nakazuje zdrowy rozsądek...
    • Gość: absolwentka Re: Lubię prof. Bożka, ale... IP: *.tsm.tarnobrzeg.pl 25.06.11, 11:31
      z całym szacunkiem do Ciebie, olimpijczyków i laureatów wszelakich konkursów LO ma w każdym roku, jest jedną z lepszych szkół na podkarpaciu wyposażoną w różne pomoce naukowe, np. dwie tablice multimedialne, z których nauczyciele języków obcych bardzo często korzystają na swoich lekcjach. fakt faktem boisko jest jakie jest, ale za to Kopernik posiada piękną salę gimnatyczną, a uczniowie i tak najbardziej lubią lekcje wfu na terenach zielonych nad wisłą bądź orliku. jeszcze jakieś pytania? jeśli szkole czegoś brakuje to wina tylko i wyłącznie lokalnych władz...... a i dlaczego najwięcej do powiedzenia mają osoby, które nie są i nie były jej uczniami? bo absolwentom i uczniom jakoś nic w tej szkole nie przeszkadza, wręcz przeciwnie, nie zamienili by jej na żadną inną, chociaż nie wiem czy w momencie zmiany dyrektora część nie miała myśli, że teraz to już nie będzie nasz "stary poczciwy jachowicz"... A dyrektor Bożek jest i będzie the best of the best i ciężko będzie komukolwiek mu dorównać....
      • Gość: mmm Re: Lubię prof. Bożka, ale... IP: *.smsiarkowiec.pl 27.06.11, 21:55
        Wystarczy odmłodzić kadrę nauczycieli, bo niektórzy za bardzo się "zasiedzieli" i "zadomowili" w tej wspaniałej szkole i nie wiem, czy jeszcze chce im się uczyć młodzież, czy też za bardzo się przyzwyczaili do swojego miejsca pracy. Młodzi, wykształceni absolwenci czekają w nieskończoność na pracę.
    • Gość: x Re: Lubię prof. Bożka, ale... IP: *.smsiarkowiec.pl 25.06.11, 11:34
      Inteligentnie napisana nieprawda. Zmieniliście sposób, bo Bożek jest zbyt popularny i budzi agresję ostry atak. No super, gratuluję koncepcji. Z tymi rankingami, to lepiej się nie przejmować, bo powszechnie wiadomo, że to jest bardzo mało wiarygodne. Poponuję sprawdzić, ilu absolwentów i gdzie studiuje.
      Inwestycje były- łatwo sprawdzić, co zrealizowano w ostatnich latach, ale średnio inteligentny człowiek jest w stanie wyobrazić sobie, skąd są na to środki i dlaczego ich nie ma.
      Ale to w ogóle nie o to chodzi. Chodzi o sposób przeprowadzenia konkursu!!!
    • Gość: gbur Re: Lubię prof. Bożka, ale... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 25.06.11, 16:45
      Gość portalu: orient napisał(a):
      > Dajmy szansę następcy, a potem wieszajmy na nim psy - jeśli się nie wykaże.
      > Tak nakazuje zdrowy rozsądek...

      @orient, z twoja logika myslenia i rozsadkiem to tys nie orient, ale Timor Wschodni...
      wybierzmy kogokolwiek, a jak spierdzieli sprawe, to mu pogrozimy nu, nu, nu, ty niedobry... i wybierzemy nastepnego nieudacznika, zeby mu potem: nu, nu, nu, ty leniuchu

      a wracajac do inwestycji, to moge ci zareczyc, ze nauczyciele /nieliczni, to fakt/ wydarli dla szkoly wiecej z UE za projekty niz jasnie pan prezydent Dziubinski raczyl dac z urzedu... co przy okazji dowodzi faktu, ze dyr Bozek nie byl jego czlowiekiem, byl po prostu niezalezny;

      i jeszcze jedno... ja znam pana T. Stróża i jesli sadzisz, ze on wprowadzi jakis nowy power w mury tej szkoly, to sie po prostu mylisz! to czlowiek doskonale sterowalny i tyle;
    • Gość: gg orient - ty kłamco! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 25.06.11, 17:23
      orient - ty kłamco!

      Piszesz, że za prof.Bożka brak olimpijczyków. A więc spójrzcie szanowni czytelnicy tu na stronę liceum: zso.ath.cx/#/teksty/pokaz_dzial/olimpiady
      Pootwierajcie sobie każdy rocznik - są nazwiska finalistów i laureatów ogólnopolskich olimpiad i konkursów.
      Jeszcze raz powtórzę - orient- ty cwany kłamco!

      • Gość: orient Re: orient - ty kłamco! IP: *.tsm.tarnobrzeg.pl 25.06.11, 17:43
        Zadałem sobie trud i zaglądnąłem na polecaną stronę i co się dowiedziałem:

        ze w tym roku szkolnym LO Koprenik miało zaledwie dwóch finalistów eliminacji okręgowych w olimpiadach przedmiotowych

        a w zeszłym ... jednego.

        Czyli nędza i bidą. Jak wielka, wystarczy porównać do najlepszego na Podkarpaciu LO Sióstr Prezentek w Rzeszowie: www.prezentek.edu.pl/osiag_10_11.htm

        Jeśli więc mnie nazywasz kłamcą, to jak siebie nazwiesz?

        Fakty są nieubłagalne, prof. Bożek to świetny nauczyciel, ale czas żeby LO pokierował ktoś je rozpędzi.
        • Gość: gg Re: orient - ty kłamco! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 25.06.11, 18:02
          orient - cytuję Ciebie:
          cytat pierwszy
          - "zero olimpijczyków"

          jak pokazuje zestawienie na stronie liceum - jednak byli. Nie zapominaj o laureatach konkurów ogólnopolskich.

          cytat drugi
          - "Zadałem sobie trud i zaglądnąłem na polecaną stronę i co się dowiedziałem"

          Sam się demaskujesz.
          Czyli pisałeś "zero olimpijczyków" nie sprawdziwszy wcześniej czy takowi byli. Po prostu liczyłeś, że nikt nie sprawdzi i będziesz mógł siać propagandę.
          To samo dotyczy wyposażenia - taka sama propaganda w większości bez pokrycia w faktach.

          Mi to w sumie wsio rybka kto jest dyrektorem, moje dzieci mają dopiero po kilka lat i ich wiek licealny daleko. Ale organicznie nie cierpię niesprawiedliwości.

          • Gość: orient Re: orient - ty kłamco! IP: *.tsm.tarnobrzeg.pl 25.06.11, 19:24
            Przepraszam, prostuję:

            - trzech olimpijczyków w ciągu dwóch lat.

            Czy to zmienia obraz, że LO Kopernik olimpijczykami nie stoi. Nie, bo nie stoi. W tej materii jest dramatyczny marazm.
          • Gość: Starsza Psani Re: orient - ty kłamco! IP: *.internetdsl.tpnet.pl 27.06.11, 14:54
            Nie wolno zaczynać zdania od słowa "MI..." tylko " mnie". Oczywiście Pan Bożek tego nie uczył - winny nauczyć cię tego polonistki ( niestety nie wiem które , ale wszystkie - z wyjątkiem P. Joli Tyburskiej - były do " tarcia chrzanu".
        • Gość: obiektyw Re: orient - ty kłamco! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 25.06.11, 18:28
          Gość portalu: orient napisał(a):

          > Fakty są nieubłagalne, prof. Bożek to świetny nauczyciel, ale czas żeby LO pokierował ktoś >je rozpędzi.
          Ten, co ma rozpędzać, też się jakoś nie wykazał w olimpijczykach :D
      • Gość: z kregu wladzy Re: orient - ty kłamco! IP: *.tsm.tarnobrzeg.pl 25.06.11, 17:46
        Oswiadczam ze Pan Dyrektor Bozek napewno pupilkiem poprzedniej wladzy nie byl, byl niezalezny, osobiscie bardzo go cenie i uwazam ze byl wspanialym dyrektorem.
        Co by nie powiedziec poprzednio nie dbano o swoich a na stanowiskach byly osoby nie koniecznie z tzw. ukladu, chociazby pani dyr. Kropornicka i inni.
        a
    • Gość: olo tarnobrzeg vs stalowa IP: *.dynamic.chello.pl 25.06.11, 18:50
      ...
    • Gość: Siara Lepszy Cieć niż Bozek IP: *.dynamic.chello.pl 25.06.11, 18:55
      Psy szczekają, karawana jedzie dalej.
      Widać, że poprzednia ekipa łatwo władzy nie oddaje nie mówiąc już o stylu, ale co to znaczy w dzisiejszych czasach... styl :) Plują, że ślina cieknie z monitora. Straciło się ciepłą posadkę, co?
      próba obrony "dobrego wyniku" szkoły w ostatnich latach to jakaś żenada, tego się nie da obronić, ZERO obecności w jakichkolwiek liczących się rankingach. I nie piszę tego wierząc w rankingi jak w Świętego Graala, ale trzeba przyznać, że przynajmniej od kilku lat są one naprawdę obiektywne. Doszło do tego, że wyprzedzają nas szkoły, które zawsze były w tyle za nami np. te z Nowej Dęby (bez urazy). Plus obecność na olimpiadach (1? 2 osoby?) i wyposażenie Kopernika. Gratuluję dobrego samopoczucia poprzedniej ekipie - mam nadzieję, że teraz się to zmieni.
      Do roboty Panie Dyrektorze. I gratuluję:)
      • Gość: flik Re: Lepszy Cieć niż Bozek IP: *.flash-net.pl 25.06.11, 19:14
        Ktoś napisał, że absolwenci LO dobrze o nim mówią, więc niestety nie jest to prawda, ja ukończyłem te szkołę i nie darzę jej nawet ciepłymi wspomnieniami bleee Uważam, że renoma tego LO jest przesadzona.
        Z prof. Bożkiem nie ma to nic wspólnego za moich czasów dyrektorował pan Zioło a historię miałem z kim innym.
        • Gość: jaga Re: Lepszy Cieć niż Bozek IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 25.06.11, 21:20
          Siara, jeździłeś z Tomkiem Stróżem na mecze Siarki, stąd ta ksywa?
          Może skoro sprawdził sie jako kibol, to sprawdzi się też jako dyrektor :D
          • Gość: Siara Re: Lepszy Cieć niż Bozek IP: *.dynamic.chello.pl 25.06.11, 21:27
            Pieski siad
            • Gość: jaga Re: Lepszy Cieć niż Bozek IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 25.06.11, 21:32
              Obawiam się, że to jednak ty jesteś pieskiem i merdasz ogonkiem na widok swego pryncypała prezydenta.
              Przecież nic w tym zdrożnego, że dyr. Stróż był kibolem, nie?
              Tusk przecież też był, więc skąd ta zjadliwość? :D
              PS Jak widzisz, ja nie pluję, co mi zarzucasz parę postów wyżej.
              Trzymaj fason, jeśli wiesz, co to znaczy :)
              • Gość: monik zaraza....dzieje się IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 26.06.11, 00:04
                idzie \\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\

















                oj, dzieje się w naszym grodku, dzieje się, syndrom Marzeny nic nikogo nie nayuczył





          • Gość: Emerytka Re: Lepszy Cieć niż Bozek IP: *.internetdsl.tpnet.pl 27.06.11, 14:46
            Czy to tenże Tommek S. wygrał konkurs?? A kto to zacz ???????? Jakie ma doświadczenie w praktyce zawodowej ??????????A tak na koniec przez kogo jest wspierany ???? Przez jaką opcję poltyczną??? W mieście się mówi, iż za porarcie tego Pana przez T. Zycha ( historyka ) - ten ostatni zostanie rektorem śmiesznej wyzszej uczelni tarnobrzeskiej. Czy ktoś mi na ten temat coś odpowie ???
    • Gość: prof.nadzw.dr hab. Re: Lubię prof. Bożka, ale... IP: *.tsm.tarnobrzeg.pl 27.06.11, 12:21
      to zdrobnienie prof. to tak pasuje jak człowiekowi po zawodówce zdrobnienie mgr. ;-)
    • Gość: bleee Re: Lubię prof. Bożka, ale... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 27.06.11, 15:12
      www.leliwa.pl/content/tarnobrzeg-nowi-dyrektorzy-w-plac%C3%B3wkach-o%C5%9Bwiatowych
      • Gość: a. Re: Lubię prof. Bożka, ale... IP: *.tktelekom.pl 27.06.11, 17:48
        czyli w "trójce" do przewidzenia.W sumie cieszy fakt,że są zmiany bo nikt nie jest przyspawany do stanowiska.10 lat lub więcej na stołku dyrektorskim to jest wystarczający okres.Sądzę,że zmian powinno być jeszcze więcej,zwłaszcza w przedszkolach, bo to są już prywatne firmy niektórych pań gdzie zatrudniane są znajome, dzieci koleżanek, gdzie znajdują się prywatne biznesy rodzinne, dziwnym trafem wygrywające przetargi w w/w placówkach.Szkoda,że prezydent tego nie zauważył i nie przeczesał dokładnie tych enklaw uwielbienia Jasia Mleczarza.
    • Gość: Tomasz Re: Lubię prof. Bożka, ale... IP: *.tsm.tarnobrzeg.pl 27.06.11, 18:05
      Prezydent Mastalerz ma chec do dzialania i solidnej pracy!
      Trzymamy Kciuki
      Pan Tomasz z rodzina
      • Gość: wyborca Re: Lubię prof. Bożka, ale... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 27.06.11, 18:31
        Gratuluję Panie Tomaszu z rodzina dobrego samopoczucia.
        TKM(astalerz) i jego kumple.
        I to się liczy!
        • Gość: starybelfer Re: Lubię prof. Bożka, ale... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 27.06.11, 23:28
          Gość portalu: mmm napisał(a):

          > Wystarczy odmłodzić kadrę nauczycieli, bo niektórzy za bardzo się "zasiedzieli"
          > i "zadomowili" w tej wspaniałej szkole i nie wiem, czy jeszcze chce im się ucz
          > yć młodzież, czy też za bardzo się przyzwyczaili do swojego miejsca pracy. Młod
          > zi, wykształceni absolwenci czekają w nieskończoność na pracę.

          Jest kilku w mojej szkole.
          Sympatyczni, młodzi ludzie, choć z gronem raczej nie utrzymują kontaktów.
          'Przeuczą', co swoje i do widzenia.
          Nawet na RP rzadko bywają, bo a to zjazdy jakieś mają, a to dorabiają tu i tam, a to chorzy obłożnie itp.
          Współczuję dyrektorowi, ale chciał/musiał (?), to ma:)
          Uczniowie na razie się cieszą, bo młodzi są cool.
          • Gość: o olimpijczykach Re: Lubię prof. Bożka, ale... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 28.06.11, 08:49
            Dyskutujecie o olimpijczykach i ich ilości, bo to według Was wyznacznik dobrej szkoły. Tak było kiedyś i zejdźcie na ziemię. Młodzi ludzie widzą to inaczej nawet jak są super zdolni. Przedtem olimpiada dawała indeks na studia bez egzaminu, teraz 100% na maturze. Ale ile trzeba ryć, żeby zostać olimpijczykiem. Prosty rachunek - jak ktoś jest dobry, to mniejszym wysiłkiem zdobędzie 100% zdając maturę, a i tak się dostanie na wymarzone studia. To po co stres związany z olimpiadą? Po co uprawiać sztukę dla sztuki?
            • Gość: Tarzan Re: Lubię prof. Bożka, ale... IP: *.flash-net.pl 28.06.11, 09:20
              Również i teraz może zagwarantować indeks.

              • Gość: indeks Re: Lubię prof. Bożka, ale... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 28.06.11, 20:11
                Tylko po co się wysilać? Żeby ktoś się cieszył z durnego rankingu? Ważniejsze czy ze szkoły wyjdzie człowiek czy gnojek z super cenzurką.
                • Gość: Tarzan Re: Lubię prof. Bożka, ale... IP: *.flash-net.pl 28.06.11, 23:42
                  Oczywiście, nie chciałbym, by moje dziecko było dla szkoły potencjalnym materiałem do wykorzystania w celu osiągnięcia określonej pozycji na liście rankingowej.
                  Szkoła powinna realizować swoją misję, która ma znacznie ważniejsze cele.
                  Ale udział, a szczególnie sukces w takim konkursie jest osiągnięciem przede wszystkim dla ucznia.

                  Choćby patrząc na to przez pryzmat korzyści, takich jak zwolnienie z egzaminu maturalnego, czy indeks.

                  • Gość: jo Re: Lubię prof. Bożka, ale... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 03.07.11, 15:14
                    A wszystko to że Mastalerz LO nie skończył! No to teraz chce skończyć! A jak takie głupki będą rządzić miastem to i miasto skończy! Jak tam ieniądze na inwestycje, bo podobno się skończyły, dlatego tak mało dzieje się na drogach! Prawda to czy nie?
    • Gość: szczera Re: Lubię prof. Bożka, ale... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 04.07.11, 22:09
      Teraz profesor Bożek będzie uczył ?
      Jakoś dziwnie by pracował w tej szkole w której zarządzał ?
      Żal chłopa !
      • Gość: woźny Re: Lubię prof. Bożka, ale... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 06.07.11, 23:54
        Gość portalu: jo napisał(a):
        > A wszystko to że Mastalerz LO nie skończył!

        Nie tylko dlatego.
        Zemsta dosięgła dyr Bożka równiż dlatego, że nie wpuścił na teren szkoły Mastalerza, kandydata na stanowisko prezydenta, by ten przeprowadził tam agitkę przedwyborczą.
        Mali ludzie są mściwi.
        • Gość: byly uczen Re: Lubię prof. Bożka, ale... IP: *.tsm.tarnobrzeg.pl 07.07.11, 00:27
          Pan Bozek, madry czlowiek, sprawdzony dyrektor jest nie jedynym ktorego kazaca polityczna reka despoty dosiegnela. Terror.
          A mialo byc tak pieknie.
Inne wątki na temat:
Pełna wersja