Dodaj do ulubionych

Wybory 2015

01.04.15, 16:28
Czyli jak nic nie robić i mieć poparcie większości.

Witam. OstaTnio w rozmowie ze znajomymi mieszkańcami, oświecono mnie, że obecnie nam panujący prezydent Bronisław Komorowski ma całkiem niezłe poparcie w gminie. Chciałbym zatem rozpocząć dyskusję na temat waszych preferencji wyborczych i apelować:

LUDZIE JEŻELI ZAMIERZACIE GŁOSOWAĆ NA KOMOROWSKIEGO TO PROSZĘ, DOKŁADNIE PRZEJRZYJCIE CO TAKIEGO DLA WAS ZROBIŁ (A CZEGO NIE), ZANIM PONOWNIE GO WYBIERZECIE.
Obserwuj wątek
    • antypasorzyt Re: Wybory 2015 01.04.15, 17:25
      Drodzy Mieszkańcy Birczy wyborcy pelo,wpisdu,lsd i rucha palikota oraz innych pasorzytniczych ugrupowań POlitycznych przez Was utrzymywanych ,tutaj możecie poczytać sobie o swoim guru fajowym bronku i nie tylko . Wystarczą szczere chęci i otwartość na prawdę.Jeśli oczywiście nie przerazi Was długość tego tekstu.Bo sądząc po ynteligencji wyborców ww partyji POlitycznych w polszy , to raczej tylko hasła wyborcze czytacie.Cała reszta się nie liczy włącznie z Polską.Pamiętajcie tylko prawda Was wyzwoli z tej Waszej zaściankowości...
      wolna-polska.pl/wiadomosci/pytania-do-kandydata-komorowskiego-2015-03
    • mund-ek55 Re: Wybory 2015 01.04.15, 21:25
      barista- jeśli chcesz dyskutować na temat obecnego Prezydenta, to zacznij od własnej opinii /co zrobił, a czego nie/. Cieszmy się, że dzięki "obecnie nam panującemu Prezydentowi" mamy w kraju spokój. Dzięki takim politykom nie ma wojny i czekamy na jak najszybszy pokój na wschodzie - na Ukrainie. Czy nie należy pomyśleć, że dzięki umiejętnościom dyplomacji polityków właśnie takich jak Prezydent Bronisław Komorowski, nasz kraj nie cofa się jak było w latach 80-tych? Pomyślmy o ludziach jak najbardziej pro- zachodnich, myślących i idących z inicjatywą w kierunku UE. I właśnie, LUDZIE - pomyślcie, czy głosować w stronę Komorowskiego czy Putina?

• baristan Re: Wybory 2015 01.04.15, 22:28
        Tak na szybcika, dzięki niemu ograbiono OFE, pozwolił na podwyższenie wieku emerytalnego składki rentowej i podwyższenie VATU. Już nie poruszam tematu WSI. W kraju panuje spokój, bo większość zdolnych do pracy wyjechało za granicę. Dyplomacja w wydaniu Komorowskiego sprowadza się do haseł shogun i krzesło, a tego co powiedział o żołnierzach wyklętych nie nawet co komentować. Za to wrak tupolewa leży w Rosji a do ameryki nadal potrzeba wiz. Europa nie liczy się z naszym zdaniem w sprawie Ukrainy. Nawet przeczytać tekstu pożądanie nie potrafi, nie mówiąc o pisowni. Nasz kraj się nie cofa, ale też się nie rozwija na miarę swoich możliwości.

?LUDZIE - pomyślcie, czy głosować w stronę Komorowskiego czy Putina?? - fajnie tylko podaj kandydata który jest pro kremlowski? Duda? możliwe ale jest jeszcze kilkoro innych.

dr. Ogórek - myślałem, że jedyna godna kandydatka dla debaty z Komorowskim, ale po jej wywiadzie w telewizji stwierdzam, że Komorowski w dyskusji nie miałby z nią szans, bo do wywiady w TVP przygotowała się doskonale

Korwin - człowiek mający najsensowniejsze pomysły na uzdrowienie gospodarki. Telewizja zrobiła z niego wariata, ale jak ktoś śledzi jego wystąpienia w niezależnych serwisach wie, że realizacja kilku postulatów znacząco pomogłaby polskiej gospodarce

Grzegorz Braun- idealny kandydat dla katolików, którzy nie popierają pisu. Program kościół, szkoła, szczelnica. Kandydatwarty poznania, w mediach pomijany.

Jarubas - po tym co pokazało psl w ostatnich latach jakoś nie jestem w stanie uwieżyć w żadną jego obietnicę.

Palikot - jakby w końcu zaczął głosić spójne poglądy to mógłbym o nim coś więcej.

Kukiz, Wilk, Kowalski - anty systemowi o zdrowych poglądach

Ludzie nie dajcie sobie wmówić, że jest tylko dwóch kandydatów i jeżeli się nie zagłosuje na kogoś z czołówki to głos jest stracony.

Bronisław Komorowski nie robił nic, był tylko pionkiem do podpisywania ustaw. Proszę, napisz co zrobił dobrego?
        • mund-ek55 Re: Wybory 2015 02.04.15, 11:56
          Widzę "baristan", że według Ciebie wszyscy kandydaci są "be", więc mogłeś sam wystartować może Ty byłbyś "cacy". A tak na serio, to czy z pośród ogólnie znanych, popularnych naszych rodaków, niekoniecznie polityków, widziałbyś kogoś na tym najwyższym stanowisku w państwie ?
          • baristan Re: Wybory 2015 02.04.15, 14:32
            Po pierwsze - proszę wykazać w jaki sposób skrytykowałem "wszystkich kandydatów".
            Po drugie - powracając jeszcze do wątku prorosyjskich - to jeżeli prawdą jest, że obecny prezydent współpracował z WSI to znika wybór pomiędzy europą a rosją.
            Osobiście zagłosuję na Grzegoża Brauna, ale inni kandydaci też zasługują na poznanie - Korwin, Wilk, Kowalski, Kukiz. Dla mnie wybór jest pomiędzy polską na dotacji (na które to dotacje wcześniej musimy się złożyć, a nie wszyscy mogą z nich skorzystać) a prężnie rozwijającą się Polską bez okupacji unii.
            • antypasorzyt Re: Wybory 2015 02.04.15, 15:41
              baristan,widzę ,że mamy poniekąd zbieżne poglądy odnośnie Polskiej racji stanu.
              Pozwolę sobie jednak dodać małe co nieco o wybranych kandydatach.
              Kukiz jest zdyskwalifikowany dla mnie za odśpiewanie na majdanie w ub roku hymnu ukrainy i okrzyk slawa ukrainu czy coś podobnego podobnie jak Kaczyński. Niby to nic wielkiego ale urąga to pamięci setek tysięcy polskich ofiar żydobanderyzmu na Kresach.
              Odnośnie p Brauna .Jest katolickim neofita.jego dziadek był masonem wysokiego stopnia wtajemniczenia.O roli i celach masonerii w historii świata i kościoła zapewne czytałeś jeśli nie odsyłam min do strony podanej w pierwszym poście ale nie tylko do niej.Wystarczy trochę poszukać.Rolą tego pana jest pozyskanie głosów jak słusznie zauważyłeś osób o poglądach katolickich i narodowych nie POpierających wPISdu a tym samym rozbicie głosów, co w rezultacie ma zwiększyć szansę na reelekcję miłościwie nam panującego hrabiego vel szoguna Bronka.
              Pan Duda.kolejna marionetka syjonistów tak jak i cała polska miernota a nie klasa Polityczna. Jak każdy PiSdzielec na usługach szatanów zjednoczonych będzie dążył do zaognienia jeszcze bardziej naszych stosunków z Rosją za cenę bycia przydapasem żydków z njujorku i izraela.i obietnicę kolejnych wspaniałych geszeftów
              Jak dla mnie jedynym kandydatem reprezentującym pronarodowe poglądy jest pan Jankowski z dawnej Samoobrony.Jednak ze wzdlędu na skuteczne pomijanie w reżimowych mediach i brak wsparcia finansowego jest bez szans w starciu z resztą.
              Co do reszty głównych kandydatów sprawa ma się tak samo jak w przypadku p Brauna i Dudy. Są marionetkami na usługach sił wrogich naszemu Narodowi i Polsce, którzy mają za zadanie nas omamić i stworzyć pozory wyboru pomiędzy nimi. A tak naprawdę wyboru nie ma ŻADNEGO !!! Identycznie sytuacja przedstawia się na scenie partii politycznych . To jest teatr kukiełek a my jesteśmy widownią bydłem z hebr goim,który ma tylko stwarzać pozory ,że mamy jakiś wpływ na to co się dzieje. Innymi słowy wybór sprowadza się do tego co lepsze tyfus czy syfilis.

• antypasorzyt Re: Wybory 2015 02.04.15, 15:43
          Zapomniałes wymienić w zasługach tego pana podpisanie ustawy dopuszczająca obrót GMO w Polsce. No i w maju ma jeszcze podpisać ustawę cenzurująca internet.Także ostatni bastion wolności słowa w Polsce wkrótce UPAdnie.
            • antypasorzyt Re: Wybory 2015 02.04.15, 21:47
              A w czym przerasta pozostałych o głowę?chyba w oddawaniu czołobitnych pokłonów żydkom,Bo to kolejny szabesgoj na ich liście płac. I co o za niezależna prasa? Gazeta Polska czy Nasz Dziennik które Polskie są tylko z nazwy.
              • klawisz2 Re: Wybory 2015 03.04.15, 06:44
                Komorowski faktycznie nie „wsławił” się niczym szczególnym, ale Ci, którzy nie ograniczają własnej opiniotwórczości do tego, co usłyszą z ambon, radia Matyja i Gazety Polskiej wiedzą, że kompetencje prezydenta są stosunkowo marne. Nagonka na Komorowskiego zaczęła się po podpisaniu ustawy anty przemocowej i In vitro.
                Biskupi ( dla mnie faceci w spódniczkach, którym zycie płynie na masturbacji albo homoseksualizmie) straszą nie tylko Komorowskiego, ale również i posłów, którzy glosowali za In vitro - natemat.pl/138477,episkopat-grozi-poslom-wykluczeniem-z-kosciola-za-in-vitro-senyszyn-kto-poslucha-powinien-stracic-mandat
                Ja zagłosuję na Komorowskiego, dlatego że jest stabilny, racjonalny i przewidywalny. Ale najważniejsze jest to, że wygrana Komorowskiego po raz kolejny pokaże takim oszołomom jak Duda, Kaczyński, Rydzyk, Pieronek….itd że ich czas okraszony jadem i nienawiścią przeminął z wiatrem. Mam żal do Komorowskiego o wiek emerytalny, ale wybieram mniejsze zło. Normalnie głosowałbym na kogoś młodego apolitycznego może nawet Kukiza, ale boję się, że jak inni będą tak myśleć to dojdzie do II tury. Ogórek jest młoda ale za Nią stoi Miler a to dla mnie jest nie do zaakceptowania.
                Kolejny przykład, że PO ma się dobrze dzięki prawicowym oszołom. Nie wybierzesz nas to będziesz miał kraj wyznaniowy, a tego boi się większość Polaków.
                Ci, którzy tak zajadle chwalą Dudę niech otworzą kolejny wątek pod nazwą „SKOK na obywateli”. To pokaże jak kilku kolesi z PIS wydymało miliony Polaków. PIS i Po to jedno i to samo Ci mają SKOK a Ci Ambergold. Szacunek dla Mundek-eks55 za trafną diagnozę.
                • klawisz2 Re: Wybory 2015 03.04.15, 06:58
                  Dodam jeszcze że straszenia obywateli potencjalnym wprowadzeniem EU przez Komorowskiego świadczy o tym, że Duda celuje w elektorat składający się z pól analfabetów. Przecież Prezydent nie ma w tej kwestii praktycznie nic do powiedzenia. Jego rolą będzie postawienie tylko kropki nad i. Duda gardzi EU, ale nie swoim uposażeniem w UE.
                  Andrzej Duda nie może narzekać na euro, bo sam zarabia w tej walucie – wypaliła Hanna Gronkiewicz- Waltz, prezydent Warszawy. Przypomniała, że Duda jest europosłem i co miesiąc bierze z unijnej kasy średnio 8 tysięcy euro. Oczywiście nie brakuje Polaków, którzy zarabiają w przeliczeniu na polską walutę tyle samo. Ale rocznie.

Andrzej Duda majątek (oświadczenie za 2013): 110 000 zł, papiery wartościowe 1 137,30 zł, 35,300 zł, 11,770 zł. Mieszkanie warte 500 000 zł, drugie mieszkanie warte 400 000 zł, działka warta 100 000 zł. Inne dochody z tytułu zatrudnienia: Uposażenie poselskie 140 630, 58 zł, dieta poselska 29 676,96 zł, stosunek pracy 115,40 zł (etat dydaktyczno-naukowy), stosunek pracy 62 659,93 zł (etat dydaktyczny). Samochód Suzuki Grand Vitara z 2007 roku wart 35 000 zł, Volkswagen Golf V z 2004 roku warty 20 000 zł.
                • mund-ek55 Re: Wybory 2015 03.04.15, 09:05
                  Klawisz2, to dla Ciebie szacunek za to, że miałeś ochotę rozwinąć wątek i"wywalić kawę na ławę". Ja miałem zamiar zakończyć dyskusję po niektórych, zajadle uprzedzonych opiniach na temat obecnego Prezydenta. Każdy ma prawo do własnych poglądów, jednak wolałbym aby były one wyrażane bez nadmiernych emocji. Po twojej wypowiedzi -klawisz2, musiałem się odezwać, ponieważ widzę, że są ludzie myślący trzeźwo i racjonalnie i zapewne jest nas większość (mam nadzieję bez drugiej tury). Ci wyborcy którzy oszołomieni bogatą kampanią Dudy za pieniądze, którymi on sam tak się brzydzi i straszy nimi całe społeczeństwo, po wyborach zrozumieją, że ich kandydat jednak lubi te EURO. Dla jasności powiem tylko, że nie jestem za wprowadzaniem innej waluty - lubię nasze złotówki - ale muszą one mieć odpowiedni przelicznik i wartość jak w innych krajach UE. Pozdrawiam Cię klawisz2 i życzę zdrowia na Święta Wielkanocne wszystkim bez wyjątku bo Święty Jan Paweł II głosił, że ludzie są braćmi bez względu na wyznanie, poglądy i rasę.
                  • karolekw1906 Re: Wybory 2015 03.04.15, 09:51
                    A dla mnie oprócz Palikota to kościelni przydupasy. Każdy kto sankcjonuje przywileje i włazi w d... Watykańczykom nie jest godzien być prezydentem rzekomo niezależnego kraju. Na Palikota nie zagłosuję, bo zmarnował i zawiódł swój elektorat . Gdyby przeszła Grodzka to oddał bym głos na nią z uwagi na świeckie poglądy i rzeczowe podchodzenie do problemów naszego kraju. Nie pójdę więc wcale.
                    • klawisz2 Re: Wybory 2015 03.04.15, 10:11
                      Taki komentarz z innej beczki jak już mowa o „Pani” Grodzkiej. Z szacunku przyjmijmy zwrot grzecznościowy Pani. Otóż ta Pani kulturą osobistą i polityczną przewyższa 90% naszych polityków. Nigdy nie widziałem, aby ta „Pani” unosiła się, nie kontrolowała swoich emocji a tym bardziej oczerniała innych w tym nawet konkurencję polityczną. To należy „Jej” przyznać
                  • baristan Re: Wybory 2015 03.04.15, 10:13
                    "po niektórych, zajadle uprzedzonych opiniach na temat obecnego Prezydenta" - nikt tutaj nie pisał nic co nie byłoby zgodne z rzeczywistością. Prosiłem byś wypowiedział się co obecny panujący zrobił dobrego. Prezydent faktycznie nie ma za wiele do powiedzenie, ale przynajmniej ma prawo zawetować ustawę. A co do kontaktów z kościołem to coś mi się wydaje, że coraz więcej księży zaczyna przebywać w otoczeniu PO i prezydenta, ale jakoś w mediach o tym cicho.

Kiedy klawisz pisze o kościele, niewygodne acz prawdziwe rzeczy to jest dobrze, bo to prawda i każdy powinien ją przyjąć, a jak ludzie coś tylko złego pisną na PO i Prezydenta, to odrazu mowa nienawiści, zajadłość, podłość itd.

Proszę podyskutujmy na argumenty.
        • michoonek Re: Wybory 2015 03.04.15, 14:12
          > fajnie tylko podaj kandydata który jest pro kremlowski?

Proszę bardzo. Do prokremlowskich kandydatów, albo takich, którzy z racji poglądów łatwo wpadną w tryby rosyjskiej propagandy, należą: Janusz Korwin-Mikke, Grzegorz Braun, Marian Kowalski, Paweł Kukiz, Adam Jarubas.
            • michoonek Re: Wybory 2015 03.04.15, 17:29
              > A śliczna pani dr. Ogórek, która się nie zawaha podnieść słuchawkę ?

Zapomniałem zupełnie o niej. Ale to inna sprawa, mówię - Ogórek, a myślę - Miller.
          • zatkanypisuar1 Re: Wybory 2015 03.04.15, 17:15
            wróżenie z fusów i niby dlaczego mają łatwo wpaść w tryby? Jedno jest pewne jeśli u władzy będą dalej Ci sami PO, PIS, PSL, SLD to nic się w tym kraju nie zmieni. Każdy miał swoja szanse i trzeba być idiotą by dalej im ufać. Jak macie głosować na te partię to już lepiej w ogóle nie idźcie bo szkoda tak bezmyślnie głosować na szkodę nas wszystkich.
              • klawisz2 Re: Wybory 2015 03.04.15, 19:33
                @ zatkanypisuar1
                Bardzo dobra diagnoza, te same gęby od 20 lat.
                @baristan
                "po niektórych, zajadle uprzedzonych opiniach na temat obecnego Prezydenta" - nikt tutaj nie pisał nic co nie byłoby zgodne z rzeczywistością. Prosiłem byś wypowiedział się co obecny panujący zrobił dobrego”.
                Odpowiem Ci co Komorowski zrobił dobrego a może, czego nie zrobił a na pewno zrobi to Duda. Nie podpalił kraju, nie wprowadził destabilizacji politycznej w czasach, kiedy toczy się wojna na Ukrainie, nie zamykał za In Vitro, nie doprowadził do wcześniejszych wyborów nie ugiął się przed klerem i poprał ustawę anty przemocową. Nie doprowadził do paraliżu rządu. Ponadto Komorowski pokazał kulturę polityczną i potrafi łączyć a nie dzielić. To oczywiście nie zmienia faktu, że nie popisał się w kilku sprawach, na przykład godząc się na wydłużenie wieku emerytalnego.
                • karolekw1906 Re: Wybory 2015 03.04.15, 22:33
                  Jak już ktoś tu słusznie zauważył możliwości prezydenta są ograniczone. Dlatego skupił bym się bardziej na wyborach parlamentarnych. Dwie partie prawicowe opanowały scenę polityczną i obie prokościelne. To jest tragedia dla Polski i tu trzeba zmian. Nie prezydent, tylko wymiana tych na Wiejskiej może przynieść realne korzyści dla nas wszystkich. Sam nie wiem jak w obecnej sytuacji może do tego dojść, ale to musi nastąpić. Liczę, że może coś rzeczowego powstanie na lewej stronie. Jeśli nie, to znów cztery lata stracone.
                  • mund-ek55 Re: Wybory 2015 03.04.15, 22:55
                    Wymiana na Wiejskiej na pewno jest wskazana ale to mało prawdopodobne. Jeśli chodzi o lewą stronę, to tym bardziej nic się nie wydarzy. Miler tak zjednoczył "lewicę", że niedługo zostanie tylko z Magdaleną. Od ćwierć wieku nie było takiej niezgody wśród "towarzyszy". Napier(d)alski idzie do sądu na swojego "pierwszego", w regionach się buntują, na Magdalenę nie chcą głosować, trzeba będzie ostatni "sztandar wyprowadzić".
                    • klawisz2 @ karolekw1906 mund-ek55 04.04.15, 06:46
                      Obie „diagnozy” bardzo trafne. Niestety lewica jest w rozpadu, gdyż dwóch Panów, którzy mogli coś zrobić skoncentrowali się na własnym ego. Zobaczymy, Rozenek i Napieralski tworzą własne ugrupowanie. Tego pierwszego bardzo cenię za kulturę i merytoryczną jakość. Ponadto odszedł z TR tylko przez brak przejrzystości w finansach partii. To rzadkość dzisiaj.
                  • baristan Re: Wybory 2015 04.04.15, 10:35
                    Tylko, że PO i PIS jak by się tak dokładniej przyjrzeć to żadna prawica tylko centrum. Obecnie typowo prawicowymi partiami są KNP i Korwin. Lewica zanika. Fakt faktem, że jak to ładnie ujął antypasorzyt na jakąkolwiek zmianę w naszym kraju muszą najpierw pozwolić osoby faktycznie rządzące na świecie. Bo potęgą bez ich zgody nie zostaniemy, ale zawsze możemy poprawić swój byt. Dla ciekawych oprócz masonerii dodam takie hasła jak rodzina Rothschildów i bank centralny. Tak na marginesie Putin niedawno znacjonalizował bank centralny w rosji, do tej pory osoby które targnęły się na coś takiego nagle znikały, więc ciekawe jak to się skończy.
                    • antypasorzyt Re: Wybory 2015 04.04.15, 11:53
                      Czytając posty w tej dyskusji mam wrażenie ,ze co najmniej połowa uczestników nie zdaje sobie sprawy z tego jak funkcjonuje dzisiejsza geopolityka.A jak już czytam o tym że partiami prawicowymi w Polsce są PO I PIS to już w ogóle widzę w jakim zaścianku się obracamy.
                      Czy któryś z przedmówców zadał sobie trud przeczytania linku na temat obecnie miłościwie nam panującego?
                      Jeśli tak to czy nadal chcecie oddać swoje głosy na osobę która nie na charzymy jest bezpłciowa w tym co robi i krótko mówiąc jest figurantem zainstalowanym na tym stołku przez kolegów z WSI.
                      Na tym ma polegać ta racjonalnośći przewidywalność? Że podpisze w ciemno wszystko tylko po to by nadal być poklepywanym PO plecach i być swój chłop?
                      Czy jesteście już takimi ignorantami że odrzucacie fakty a wasza świadomośc polityczna ogranicza się tylko do tego, że istniej Po PIs i inne partie wylansowane na układzie pookrągłowo stołowym. Gdzie żydokomuna i agenci SB przyklepali kolejny rozbiór Polski a Kościól to pobłogosławił.
                      I ta polaryzacja społeczeństwa trwa do tej pory w myśl starej rzymskiej zasady "dziel i rządź".
                      Powstawanie kolejnych ugrupowań z tych już istniejących to po prostu realizacja tego. Jesteśmy skłócani coraz bardziej przez te partie i media na ich postronku, które w dodatku manipulują przekazem by coraz bardziej ogłupić otumanione społeczeństwo. A mocodawcy zacierają ręce z radości bo głupie polaczki tracą siłę na kłótnie między sobą a nie na konstruktywne dyskusje. Czas na zmiany to już ostatni dzwonek. za parę lat nie będzie już się o co kłócić i walczyć.Państwo polskie jest w ostatniej fazie agonii a ci którzy myślą inaczej moim zdaniem albo przykładali pośrednio lub bezpośrednio rękę do tego lub są pożytecznymi idiotami czytaj lemingami.Pozdrawiam wszystkich trzeźwo myślących.
                      • klawisz2 Re: Wybory 2015 04.04.15, 13:03
                        To właśnie zastosowali Rosja nie oddając nam wraku Tupolewa. Awantura polityczna trwała na dobre. Ci, którzy wkręcili się w tę intrygę to PIS. Dlatego wybór Dudy byłby porażką i debata odżyłaby na dobre. Rosja robie to samo w stosunku do kraju EU choćby nawet tym, że jedni płacą mniej a inni więcej za gaz.

„Państwo polskie jest w ostatniej fazie agonii a ci, którzy myślą inaczej moim zdaniem albo przykładali pośrednio lub bezpośrednio rękę do tego lub są pożytecznymi idiotami czytaj lemingami. Pozdrawiam wszystkich trzeźwo myślących”.

Państwo polskie jest obecnie w najlepszej kondycji od kilkuset lat. Zupełnie inaczej postrzegają nasz kraj na zachodzie, często wymieniając nas, jako wzór ( byłem, widziałem, rozmawiałem, czytałem). Gospodarka się rozwija a społeczeństwo się bogaci. Wiem, że jest to trudno zrozumieć, kiedy nigdy nie opuszczało się Birczy, ale wszędzie na świecie jest tak, że w dużych aglomeracjach ludzie zarabiają więcej a na wsiach poziom życia jest niższy. Można mieć pretensje do różnych dziedzin życia ( służba zdrowia), ale tak jest wszędzie i wiedzą o tym Ci, którzy byli w świecie. Jeżeli chcesz dokończyć wątek to pokaż konkrety „agonii” tego państwa. Pokaż, gdzie ludzie umierają z głodu, gdzie panują epidemie, gdzie dzieci nie mają dostępu do szkół, kto nas okupuje, …………..Czy w Birczy nadal działają UPA, czy jest tam armia rosyjska czy może wermacht?? Kto nie otrzymuje emerytur, gdzie nie policji, straży pożarnej? Oczywiście ludziom się nie przelewa, ale powiem Ci, że ostatnio byłem na wsiach w Austrii i powiem, że nie widziałem zbytniej różnicy. Ludzie żyją tam za kilkaset EU i nie narzekają na państwo. Jeżdżąc na zachód mamy takie same samochody jak „tamci”, stać nas na tankowanie paliwa ( kiedyś do Niemiec woziło się paliwo w karnistrach) a tamtejsi ludzie nie traktują nas jak jakiś innych.
                        To Rydzyk twierdzi, że państwo jest agonii. Dla niego zapewne jest gdyż spadają wpływy, są wolne media, można pisać, że część duchownych to złodzieje i zboczeńcy, że rząd wprowadza ustawy, które godzą w nauczanie polskiego kościoła ( w innych krajach kościół katolicki nie miał problemu z In vitro), że posłowie nie boją się, że wydalenia ze wspólnoty. Kiedyś za taki sprzeciw palono żywcem, a dzisiaj jest demokracja i można mówić, pisać, co się chce. Faktycznie to jest agonia, ale nie polski tylko……takich Rydzyk i jemu podobnych.
                          • baristan Re: Wybory 2015 04.04.15, 14:26
                            Stawiam na żart, albo efekt zbyt wczesnego świętowania ;) Pracuje w firmie, która mogłaby się świetnie rozwijać, ale tak nie jest. Stopień biurokracji i poziom podatków sprawiają, że nasze produkty są droższe niż odpowiedniki niemieckie. Co więcej, my kupujemy drożej materiały niż gotowy element za granicy. W jednej z polski hut był przypadek, że taniej opłacało się sprowadzić paliwo z niemieckiego Lotosu niż z polskiego. Przedstawiciel z polski nie wiedział co się dzieje i bezradnie rozkładał ręce. I co z tego, że dalibyśmy rade produkować o wiele taniej niż na zachodzie jak nam na to nie pozwalają. I to jest prężna gospodarka? czy raczej gospodarka na wykolejeniu??? Bo jak moi klienci odkryją gdzie jest taniej i zaczną zamawiać za granicą, to mi nie pozostaje nic innego jak doszkolić niemiecki i wyjechać tam gdzie będzie praca.
                            • antypasorzyt Re: Wybory 2015 04.04.15, 15:00
                              baristan przypadek który opisałeś nie jest odosobniony.jak każdy wie stoczni już nia mamy, huty też są w obcych rękach. Kopalnie są na dobiciu ,że tak to określę. Polski handel zniszczono wpuszczając zachodnie koncerny które na preferencyjnych warunkach mogły robić co chciały co 5 lat:)Nie wspomnę o tysiącach zakładów przemysłu lekkiego, odzieżowego itp które za bezcen sprywatyzowano czytaj rozkradziono i doprowadzono do upadku by zachód miał gdzie pchać swoje towary. To jest ten sukces gospodarczy wg Ciebie klawisz?To pewnie za to nas chwalą na zachodzie.
                              Setki tysięcy polskich rodzin straciło żródło utrzymania. Ten tzw sukces naszego państwa to największy poziom zatrudnienia w administracji w historii ale polemizowałbym czy to jest powód do radości bo jak wiadomo administracja nie dodaje nic do gospodarki a raczej jest garbem dla niej.także słuszna uwaga baristan.
                              Co jeszcze chcesz abym wymienił?nepotyzm i korupcję którą widać choćby na przykładzie naszej gminy przy zatrudnianiu ludzi , ale nie chcę odbiegać od tematu gdyż każdy wie jak sytuacja się przedstawia.
                              Wojsko?które tak naprawdę nie przedstawia wysokiej wartości bojowej bo większość wyższych dowódców to ludzie z układu.A jednostek na poziomie jest 5 czy 6 reszta to zakłady pracy dla rodzin wyższych dowódców
                              Policja?gdzie od 2011 roku większość w kadrach psiarni to ukraińcy? o take polske walczyli nasi przodkowie?
                              To nazywasz demokracją klawisz?
                              Jedyne co mogę ci doradzić to wyrzuć tv i poświęć parę miesięcy na lekturę niezależnych blogów to mozę przejrzysz na oczy.gazet nie czytaj bo to ścierwo w większości jest w rękach niemieckich albo żydowskich. Więc o jakich wolnych mediach w Polsce mówisz?
                              Nawiązałeś do katastrofy smoleńskiej. czy nasz (nie)rząd w ogóle starał się o zwrot wraku skoro napisałeś , że Rosjanie nie chcieli nam go oddać?Nie jestem zwolennikiem sekty powstałej po tym przykrym wydarzeniu,ale uważam ,że lepiej dla Polski by było gdyby na pokładzie tupolewa znajdował się również brat prezydenta ówczesny premier i kilkudziesięciu innych ludzi z tzw elity politycznej.Nieważne. To jest tylko moja osobista opinia.
                          • mund-ek55 Re: Wybory 2015 04.04.15, 15:03
                            Klawisz2, jestem pewny, że to co mówisz, to nie jaja świąteczne i po raz kolejny popieram. Zastanawiam się, skąd Ci, o odmiennych poglądach (z całym szacunkiem mają do tego prawo) czerpią na ten temat wiedzę. Może faktycznie należałoby się wybrać na voyage (oby nie na kanikuły) żeby zobaczyć, że nawet na zachodzie też są regiony nie do końca bogate, ludzie zatroskani, żyjący skromnie a nawet biednie. Nie jestem zadowolony z poziomu życia, bo jak mówi przysłowie "apetyt rośnie w miarę jedzenia", jednak przypomnijmy sobie lata wstecz - stan gospodarki, półki w sklepach, drogi, lotniska, obiekty sportowe itd... Oczywiście każdy widzi to inaczej i za swoje niepowodzenia wini jak zwykle rządzących a żeby w sobie uspokoić frustracje i zmartwienia o agonię kraju, idzie się pomodlić i zostawić na tacy resztki emerytury lub mizernej pensji.
                            • antypasorzyt Re: Wybory 2015 04.04.15, 15:31
                              Zgadzam się z Tobą mundek odnośnie tego ,że zachód też nie jest taki cacy.Nie wiem jak ty,ale za granicą spędziłem przeszło 5 lat i nie zapowiada się by był to koniec moich wojaży.Pracuję w branży logistycznej znam języki obce.Na życie patrzę trzeźwo.Potrafię dostrzec jakiego skoku dokonaliśmy jeśli chodzi o infrastrukturę ale nie sikam PO gaciach z tego powodu.
                              Bo to POwinno być zrobione już dawno temu a że nie było to wynika właśnie z ułomności tego systemu czyli korupcji w systemie przetargów kolesiostwie i złodziejstwie.Na zachodzie tego nie ma a jak takie sytuacje się pojawią to nie jest to zamiatane pod dywan jak ma to miejsce u nas tylko karane bezwzględnie i piętnowane.A u nas co jest jak takie afery się załatwia?
                              Gdyby nie to pewnie tak samo wybudowalibyśmy autostrady porty lotnicze obiekty sportowe i nie potrzebna by do tego była jałmużna z unii a robi się z tego coś wielkiego jakby to był powód do dumy.Jesteście krótkowzroczni i zmanipulowani i nie chcę Was tu obrażać.
                              Poniżej przedstawiam ci linki do paru wybranych stron w internecie gdzie możesz też czerpać wiedzę na ten temat i to całymi garściami wystarczy tylko odrobina samozaparcia i otwarty umysł na wiedzę.
                              rafzen.wordpress.com/
                              wolna-polska.pl/
                              kronikanarodowa.pl/
                              www.nacjonalista.pl/
                              to tylko parę wybranych stron od których można zacząć.Zapraszam do lektury:)
                              • mund-ek55 Re: Wybory 2015 04.04.15, 15:56
                                Cieszę się, antypasorzyt, że choć w części się ze mną zgadzasz, bo lubię spokojne rozmowy i nie jest moim zamiarem obrażać tych, którzy mają inne zdanie, wręcz przeciwnie -doceniam i szanuję. Ja za granicą bywałem i bywam ale nigdy zarobkowo, widocznie mi się poszczęściło, bo pracę mam w kraju i nie narzekam. Mam dużo krewnych i znajomych, którzy od wielu lat pracują na zachodzie Europy, w Kanadzie ale też na Ukrainie. Ci ostatni przyjeżdżają często do nas za pracą - to bardzo powszechne. Wszyscy i ci ze wschodu jak i z zachodu mają podobne problemy - i nikt nie mówi, że jest mu dobrze, bo zawsze jest jakieś "ale". Ja również po części zgadzam się z Tobą, szczególnie w kwestiach : kolesiostwa, afer, korupcji i zamiatania pod dywan. Pieniądze z unii nie nazwałbym jałmużną, ale to jeszcze inny wątek. Z linków skorzystam w wolnej chwili po świętach.
                            • baristan Re: Wybory 2015 04.04.15, 16:03
                              Dodam jeszcze, że aby dostać pieniądze z unii to trzeba najpierw je tam wpłacić i ciekawe kto to robi. Bo jak ktoś uważa, że te wszystkie autostrady wybudowano za niemieckie, czy francuskie pieniądze to bez komentarza. Komu zabierają by to wszystko móc sfinansować?? skąd ta mnogość podatków i jaki mają one wpływ na gospodarkę. Mundek ciągle przytaczasz PRL, to ja przytoczę chiny. Gdzie były 20/30 lat temu a gdzie są teraz i to bez złotówki z unii. Wiem co się dzieje w firmie w której pracuje, i w pokrewnych branżach. Jest ożywienie gospodarcze, ale nie tylko u nas, zachód nam odskakuje. Jak ktoś nie musi stawać do przetargów z zagranicznymi spółkami to może się nie orientować. PRL zostawił znajomości i korupcję - jak to trafnie zauważył antypasorzyt i to na każdym szczeblu społecznym.
                              • mund-ek55 Re: Wybory 2015 04.04.15, 18:17
                                Tak, pieniądze najpierw trzeba wpłacić, ale wpłacają wszyscy nie tylko Polska, bo to jest wspólny budżet i dostają najbardziej potrzebujący na konkretne cele, raz więcej raz mniej. Chiny owszem przeżywają potężny "bum gospodarczy" - jednak wszyscy wiemy, że w znacznym stopniu zawdzięczają to między innymi takim krajom jak Polska, która sprowadza ich produkty marnej jakości wykonane przez ludzi na zasadzie wyzysku i łamania wszelkich praw człowieka.
                                • antypasorzyt Re: Wybory 2015 04.04.15, 19:23
                                  tzw outscoring czyli przenoszenie produkcji do krajów 3go świata i Chin. To nagminna praktyka wielkich korporacji w celu obniżenia kosztów produkcji i zwiększenie zysków. Spowodowało to utratę milionów miejsc pracy w Europie i USA.
                                  • mund-ek55 Re: Wybory 2015 04.04.15, 19:38
                                    Dokładnie tak. Korporacje zalewają rynki tandetą ,"podróbkami" czerpią ogromne korzyści a rodzime towary dobrej jakości zalegają na półkach, co powoduje straty naszych producentów i w konsekwencji bezrobocie a nawet plajtę.
                                  • baristan Re: Wybory 2015 04.04.15, 21:31
                                    Pozmału trzeba zapomnieć o "chińskich rączkach" (dzisiaj od tego są Hindusi) dzięki przyciągnięciu firm a wraz z nimi przemysłu, kraj ten zdobył nie tylko zaplecze, ale też ludzi którzy mogą go poprowadzić, czyli wyuczyli sobie odpowiednią kadrę. Chiny to już nie jest tani plastik, są w stanie wyprodukować produkty świetnej jakości, dlatego że zdobyli zaplecze i technologię. Ale żeby nie było pięknie bo jak to w komunie - kraj zaczął borykać się z korupcją na ogromną skalę, od polityków po żołnierzy i generałów i przez to podobno PKB spadło im poniżej 10%, ale to tylko przypuszczenia.

Jeszcze tylko dodam, że unia zaczęła nam narzucać stosowanie norm jakościowych i posiadanie certyfikatów, na które większość firm nie stać. Na przykładzie mojej, nie mamy szans na poważne zlecenia bo nie posiadamy papierka, pomimo tego że nasze produkty nie odbiegają normą od tych certyfikowanych. Ale to dłuższa dyskusja.

Wszystkim wesołych spokojnych świąt życzę. Jeszcze jeden komentarz i żona mnie z domu wyrzuci :D
                                    • klawisz2 Re: Wybory 2015 05.04.15, 07:57
                                      @antypasozyt
                                      Poruszasz nepotyzm, afery, korupcję, kolesiostwo. Pełna zgoda, tylko co ma z tym zniewolenie kraju. Winą za to należy obarczyć społeczeństwo, z którego ponad połowa nie bierze nie bierze udziału w wyborach. Przy takim układzie nigdy nie odsuniesz „starej gwardii” od koryta. Pisząc to mam na myśli PO, szczególnie skorumpowany PSL, ale niestety i PIS, co udowadnia sprawa SKOK-ów.
                                      @baristan
                                      „Mundek ciągle przytaczasz PRL, to ja przytoczę Chiny. Gdzie były 20/30 lat temu a gdzie są teraz i to bez złotówki z unii. Wiem co się dzieje w firmie w której pracuje, i w pokrewnych branżach. Jest ożywienie gospodarcze”
                                      Trafnej odpowiedzi udzielił mund-ek55 używając słow. „zasadzie wyzysku i łamania wszelkich praw człowieka”. Czy w Polsce górnicy będą pracować 12godzin na dobę za 20$ na miesiąc???????? Czy dadzą się spałować i posłać do wiezienia w razie stawiania oporu???? Czy w Polsce ludzie przymierają głodem tak jak na prowincjach w Chinach??? Mam świeże informacje od osób, które tam przebywały po kilka miesięcy. Czy chcesz, aby w Polsce wzorem Chin, rząd mógł konfiskować każdą własność prywatną pod inwestycje, degradując przy tym środowisko naturalne?? Czy chcesz żyć w kraju gdzie obywatel może być rozstrzelany za nic??? Coś za coś…….
                                      „tzw outscoring czyli przenoszenie produkcji do krajów 3go świata i Chin. To nagminna praktyka wielkich korporacji w celu obniżenia kosztów produkcji i zwiększenie zysków. Spowodowało to utratę milionów miejsc pracy w Europie i USA”.
                                      USA cale nie narzekają. Bezrobocie jest na poziomie, 5% pomimo że praktycznie większość korporacji produkcję przeniosło do m.in. do Chin i ….Polski.
                                      „Jest ożywienie gospodarcze, ale nie tylko u nas, zachód nam odskakuje. Jak ktoś nie musi stawać do przetargów z zagranicznymi spółkami to może się nie orientować”.
                                      Jest w ręcz przeciwnie. To Polska zmniejsza dystans do zachodu, choć droga jeszcze długa.www.pb.pl/3980634,27419,kolejny-rok-doganiania-zachodu
                                      Nie widzę tu logiki. Skoro zarobki pracowników firm za zachodzie są dużo wyższe to jak taka firma jest w stanie wygrać przetarg w Polsce??? Odpowiem Ci na to pytanie. Tam nie ma skorumpowanych związków zawodowych, umoczonych w politykę ( PIS – Duda Śniadek), dla których dobro firmy jest niczym w porównaniu z własnym interesem. Jak to jest, że koszt wydobycia węgla w Polsce jest wyższy niż w Australii i USA? Poczytaj sobie ile firm zwinęło już swój interes z Polski dzięki, ZZ, którym cały czas było mało ( Fiat?).
                                      Uważam ze problem nie leży w teoriach spiskowych, że zachód zniszczył Polskę. My sami doprowadzamy do sytuacji, że firmy polskie stają mniej konkurencyjne. A może receptą jest obniżenie kosztów pracownika? Może czas ukrócić przywileje tym, na których inni muszą płacić składki ZUS, ( KRUS, prokuratorzy, sędziwe, pseudo górnicy, którzy nigdy nie byli pod ziemią, ponad 100tys duchownych którym trzeba opłacić składki, …..itd). Nie wspominam o tym, że dzięki takim grupom „uprzywilejowanym” wiek emerytalny został wydłużony.
                                      Oczywiscie daleki jestem od stwierdzenia że Polska jest krainą mleki….Ale stwierdzenie o zniewoleniu kraju po prostu nie prawdą.
                                      • karolekw1906 Re: Wybory 2015 05.04.15, 09:06
                                        Obserwuję tą Waszą dyskusję i nie sposób nie przyznać każdemu po trosze racji. Nic nie jest czarne ani białe.Myślę, że idąc do jakichkolwiek wyborów przeciętny Kowalski nie zagłębia się w skomplikowane sfery polityki światowej , ekonomii czy układów korporacyjnych. On chce żyć w kraju gdzie Urząd Skarbowy nie idzie na kontrolę tylko po to by udupić delikwenta, by policjant nie był rozliczany z ilości " sprzedanych " mandatów co owocuje iż czepiają ci się o byle co. On chce , by prawo było dla wszystkich równe, by za afery szło się za kratki, by polityk raz skompromitowany na zawsze zniknął ze sceny politycznej i ekranów TV. On chce, by Kościół płacił podatki jak każdy podmiot , a pedofile w sutannach byli równie surowo karani jak pozostali. On chce, by za jego pracę zostać godnie wynagradzany a nie traktowany jak biały murzyn. .Oczekuje, że w razie niesprawiedliwości aparat państwowy skoryguje błąd i ukara winnych. Można tu przytaczać wiele takich spraw gdzie światowa polityka nie ma wpływu na obecny stan. Trzeba skończyć z " etatowymi posłami ", bo większość z nich to hołota oderwana od rzeczywistości dbająca jedynie o własne i kościelne interesy. Idźmy więc jesienią do wyborów i głosujmy rozumnie a nie pod dyktando proboszcza. Amen.
                                        • klawisz2 Re: Wybory 2015 05.04.15, 09:51
                                          Popatrzcie tylko jak działa ten mechanizm. Co wyprawiają prominentni politycy PSL na Podkarpaciu? A mimo tego jakaś grupa wyborców ( rolnicy w zamian za utrzymanie KRUS) da im wytaczającą liczbę głosów, aby nadal utrzymali się przy korycie. Później jakaś koalicja z 2-3 ministerstwa i micha zapewniona na kilka lat. Kto trzeźwo myślący, ba, nawet katolik może oddać glos na PSL?
                                          wiadomosci.wp.pl/kat,38126,title,Marszalek-Miroslaw-K-decydowal-o-karierach-urzedniczek-w-zamian-za-seks,wid,15523964,wiadomosc.html?ticaid=114a21
                                          www.se.pl/wiadomosci/polska/marszaek-mirosaw-k-z-urzedu-zrobi-harem_319706.html
                                          wiadomosci.dziennik.pl/swiat/artykuly/467610,fakt-posel-jan-bury-ukrywal-zloto-na-plebanii-u-proboszcza-katedry-polowej.html
                                          natemat.pl/89593,ujawniamy-szef-klubu-psl-jan-bury-bogaci-sie-na-kontraktach-z-panstwowa-agencja-a-kieruje-nia-znajomy-pawlaka
                                        • baristan Re: Wybory 2015 05.04.15, 10:37
                                          dzięki karolek za mądry głos. I to prawda z perspektywy zwykłego obywatela liczy się to żeby móc godnie żyć. I popieram wszystkich którzy mówią że istnieje potrzeba wymiany rządu. Dlatego osobiście uważam, że zacząć należy od obecnego prezydenta, lecz będąc realistą, jest to mało prawdopodobne by któryś pozapartyjny kandydat mógł to zrobić - to jeszcze nie ten czas. Zobaczymy może w październiku uda się osłabić duet PO PIS. Ważne by uświadamiać społeczeństwo, i by rozpoczęto dyskusję. Bo tak jak pisałem wyżej, może nie zrobimy z Polski mocarstwa, bo na to muszą nam pozwolić osoby rozdające karty na świecie, ale zawsze możemy poprawić swój byt.
                                            • mund-ek55 Re: Wybory 2015 05.04.15, 11:58
                                              Nie bardzo wiem, czy "czesio48" miał na myśli fałszowanie wyborów? Jeśli -tak, to na pewno nie te czasy i to nie Białoruś. Co do pozostałych wypowiedzi kolegów, to tak jak wcześniej było wspomniane z każdym można się w wielu kwestiach zgodzić, "bo nie wszystko jest czarne czy białe". Nigdy nie ma gwarancji, czy nasz kandydat będzie dobrze rządził. Ważne aby w ogóle zagłosować, zgodnie z własnym uznaniem i to bez sugerowania się tym co się właśnie usłyszy z ambony. Ludzie, którzy nie chodzą głosować, mają najczęściej dużo pretensji i krytykują każdego co zostanie wybrany - to jest brak odpowiedzialności, zacofanie i tchórzostwo. Ja biorę udział we wszystkich głosowaniach, nawet jeśli nie mam swojego kandydata, to oddaję kartę z głosem nieważnym aby nikt nie glosował w moim imieniu. I bez względu na wynik należy go uszanować. Nie głosowałem na świętej pamięci Lecha Kaczyńskiego, jednak zawsze uważałem go za NASZEGO PREZYDENTA.
                                              • antypasorzyt Re: Wybory 2015 05.04.15, 12:28
                                                Też trudno mi się z Wami nie zgodzić.Nawet jak nie ma na kogo głosować to trzeba oddać głos nieważny wyrazić sprzeciw obywatelski skierowany przeciwko obecnemu systemowi.Ktoś kiedyś powiedział, że gdyby wybory miały coś zmienić to już dawno by ich zakazano.A Stalin powiedział ,że nieważne jak ludzie głosują, ważne kto liczy głosy.
                                                • karolekw1906 Re: Wybory 2015 05.04.15, 17:40
                                                  Może przed wyborami nie tylko politycznymi , ale i w zmaganiu się w codziennym życiu przytoczę słowa Buddy. Bardzo sobie je cenię a może i Wam pomogą w chwilach wahania;
                                                  Nie wierzcie w jakiekolwiek przekazy tylko dlatego,że przez długi czas obowiązywały w wielu krajach.
                                                  Nie wierzcie w coś tylko dlatego, że wielu ludzi od dawna je powtarza.
                                                  Nie akceptujcie niczego tylko z tego powodu, że ktoś inny to powiedział,
                                                  że popiera to swoim autorytetem jakiś mędrzec lub inny kapłan ,lub że jest to napisane w jakimś piśmie świętym.
                                                  Nie wierzcie w coś tylko dlatego, że brzmi prawdopodobnie.
                                                  Nie wierzcie w wizje lub wyobrażenia, które uważacie za zesłane przez boga.
                                                  MIEJCIE ZAUFANIE DO TEGO, CO UWAŻACIE ZA PRAWDZIWE PO DŁUGIM SPRAWDZENIU,
                                                  DO TEGO CO PRZYNOSI POWODZENIE WAM I INNYM.

• klawisz2 @czesio48 06.04.15, 09:11
      Czesiu czytaj bracie, potrzebujesz wiedzy jak tlenu. Czytaj i się edukuj.
      www.tvn24.pl/czarno-na-bialym,42,m/masowe-falszerstwa,529085.html
      Korchów może być symbolem tego, co zostało z politycznej burzy pod hasłem "sfałszowane wybory". Jak sprawdził Tomasz Marzec, zdecydowana większość z rekordowo wielu wyborczych protestów została przez sądy odrzucona lub oddalona. Na blisko dwa tysiące skarg zaledwie w 34 przypadkach nakazano powtórkę głosowania, co nie wszędzie, ale w niektórych miejsach zmieniło ostateczny wynik. Sądy nie znalazły jednak dowodów na masowe fałszerstwa, choć niektórzy politycy PiS osobiście zaręczali, że takie dowody mają.

wyborcza.pl/1,75478,17371480,Wybory_samorzadowe_nie_byly_sfalszowane__Sprawdzamy_.html#ixzz3WVgddGUC
    • antypasorzyt Re: Wybory 2015 06.04.15, 12:13
      Do niczego nie namawiam jedynie myślącym pod rozwagę i zapoznanie się z tym listem i innymi podlinkowanymi

wolna-polska.pl/wiadomosci/list-otwarty-tadeusza-cichockiego-2015-04
      • klawisz2 @antypasożyt 06.04.15, 14:35
        Skoro zamieszczasz ten link, czy mógłbyś odpowiedzieć ( króciutko) na kilka pytań;
        1. Dlaczego „władza jest nielegalna”? Chodzi mi podstawę prawną, udowodnione fałszowanie wyborów ( wyroki sądów).
        2. Dlaczego autor nawołuje do anarchii, kiedy żyjemy w czasach, kiedy jedność i dobro państwa powinno być szczególnie pieczołowicie chronione ( wojna na wschodzie)?
        3. Czy autor nie działa na rzecz agentury sowieckiej, która od dawna chce skłócić polaków ( nie oddanie wraku Tupolewa) i EU ( preferencyjne stawki za gaz dla niektórych krajów), aby szybciej osiągnąć swoje cele imperialistyczne ( powrót do zupełnej kontroli krajów z byłego bloku sowieckiego w tym Polski)?
        Możesz merytorycznie odpowiedzieć szczególnie na punkt 1 posiłkując się wyrokami sądów.
        • mund-ek55 Re: @antypasożyt 06.04.15, 15:08
          Cichocki ?... na szczęście nie znam gościa. Nazywa siebie Polakiem, a nawołuje społeczeństwo do destabilizacji państwa, przestępczości, chaosu, posiadania broni przez wszystkich obywateli, po prostu do anarchii. Słusznie klawisz2 podkreślił, że w niespokojnych czasach (wojna na Ukrainie) naród powinien być szczególnie zjednoczony a nie nawoływać do nieposłuszeństwa- zdrady. Tadeusz C. to oszołom chorobliwie rządny władzy.
        • antypasorzyt Re: @antypasożyt 06.04.15, 21:50
          klawisz masz problemy z czytaniem ze zrozumieniem?bo w pierwszych paru punktach masz wyjaśnione dlaczego ta władza jest nielegalna.
          ad1. Sądy jak i prokuratura w Polsce a także inne instytucje w Państwie Polskim min PKW są zdominowane i kontrolowane przez żydów od pierwszych lat istnienia PRL w tym także i teraz.Owym osobnikom zależy na utrzymaniu obecnego status quo za wszelką cenę.Więc o jakiejkolwiek sprawiedliwości w Polsce nie może być mowy.Dowodów ci nie przedstawię bo trudno żeby zydowskie sądy w Polsce wydały wyroki nie będące w interesie rządzacych zydoów i ich szabesgojów.Odpowiedz sobie na to sam jeśli posiadasz choć troche obiektywności i zdolności analitycznych.
          ad2.o jakiej jedności ty mówisz?to za czasów pelo śląska V kolumna z RAS zintensyfikowała swoje działania za cichym przyzwoleniem po. za żydostwo które pcha nas w tę wojne ginąć nie zamierzam jak chcesz to idz i walcz za bronka,donalda, radka, kopaczowa i reszcie spółki która władzy demokratycznie nie odda. w wyborach.I o tym jest głównie ten list. Tylko radykalne działania czyli ogólnopolski strajk wszystkich niezadowolonych może coś zmieni.A do tego potrzeba ludzi z odwagą i determinacją. U ciebie takowej nie widzę.Ważne żę ty się ustawiłeś a reszta niech ma sama żal do siebie.
          ad3. Z agentury sowieckiej to wywodzi się obecny nam miłościwie panujący (oby już niedługo) prezydent tak jak i dwóch poprzednich. O związkach tych panów z WSI chyba czytałeś tak samo jak i pierwszej szabli RP czyli tw bolka.Gdybyś tego też nie wiedział, to jakiś czas temu ci panowie i nie tylko ci zmienili barwy na UE i są teraz agentura unijnego kolchoza a nie sowieckiego.
          Już wcześniej o tym pisałem ale chyba nie czytałeśmoich wypowiedzi uważnie lub w swoim zacietrzewieniu wybierasz coś z kontekstu pomijając resztę. Otóż czy po tej katastrofie nierząd RP uczynił cokolwiek by odzyskać wrak tego samolotu?czy tak jak ws sledztwa olałto i przekazałRosjanom? Jesteś nieścisły w tym co mówisz.Bo ws gazu to nasi negocjatorzy dali ciała krótko mówiąc a nie Rosjanie. Idąc dalej Twoim tokiem myślenia to winą Rosjan jest to, że Pawlak umorzył Gazpromowi 1,2 mld zł długu z tytułu opłat transferowych.Tak?czy tego też zapomnieli w faktach i wiadomościach powiedzieć że ne wiesz o tym?
          Szanuję Twoj punkt widzenia ale dla mnie jest on nie do zaakceptowania gdyż jesteś po prostu ignorantem który interpretuje fakty na swój sposób a może po prostu wybiłeś się dzięki obecnemu układowi że tak klakierujesz?tego nie wiem mam nadzieję żę to 1sze bo za zdradę Narodu kara jest tylko jedna...

• klawisz2 Re: @antypasożyt 07.04.15, 06:59
            @antypasożyt
            A więc nie masz żadnych konkretów, tego się spodziewałem wszędzie agenci sowieccy i Żydzi
            „Sądy jak i prokuratura w Polsce a także inne instytucje w Państwie Polskim min PKW są zdominowane i kontrolowane przez Żydów od pierwszych lat istnienia PRL w tym także i teraz”
            Skoro tak to, dlaczego od lat nie udało się organizacją Żydowskim uzyskać odszkodowań za zagrabione mienie w czasie IIWW i okresie powojennym?
            I jeszcze pytanie. Dlaczego ktoś z takimi poglądami jak Ty czy ten koleś z Piaseczna nie dacie przykładu innym i nie przestaniecie korzystać ze służby zdrowia, dostępu do oświaty i kultury, jeździć po polskich drogach i oddychać polskim powietrzem????? Czy nie lepiej zrzec się Polskiego obywatelstwa i wyjechać i innego kraju niż bełkotać na portalach internetowych??????????????? Trzeba być mężczyzną i kierować się własnymi zasadami.
            • baristan Re: @antypasożyt 07.04.15, 10:30
              Od dawien dawna wiadomo, że władzę dzierży ten kto ma bogactwo. A kto współcześnie ma go najwięcej??

Odszkodowań za zagrabione mienie, jeszcze nie, ale skąd emerytury dla żydów? muzea i ta szczególna pobłażliwość w polityce międzynarodowej, że to oni najbardziej się wycierpieli i ponieśli największe straty??? Nie jestem antysemitą, ale też nie podoba mi się pomijanie naszego cierpienia podczas drugiej wojny światowej.

Co do służby zdrowia, to z przeziębieniem nie muszę chodzić do lekarza, ale jak zdarza się coś poważniejszego to kolejki wymuszają na mnie odwiedzenie prywatnych opiekunów - więc płacę sobie osobno, pomimo ubezpieczenia. Jak chcę dobrze wyedukować dziecko to i tak wysyłam je na korepetycje, A po drogach i tak mam prawo jeździć bo płacę podatki. PODATKI dlatego twoja wypowiedź nie ma sensu. Państwo ma monopol na szkolnictwo, służbę zdrowia itd, nawet jak chcę posłać dziecko do prywatnej szkoły to i tak muszę zapłacić podatek. Jak che pójść do prywatnego lekarza to państwo nie zwolni mnie czy pracodawcę z płacenia ubezpieczenia.

"... Czy nie lepiej zrzec się Polskiego obywatelstwa i wyjechać i innego kraju niż bełkotać na portalach internetowych?" - tak jak to już zrobiło ponad 2 ml ludzi? i jeszcze więcej to zrobi by rządu PO miały spokój w kraju i nikt się im nie sprzeciwiał.

Dług publiczny rośnie, państwo zadłuża się coraz bardziej, a co się robi z bankrutami i ich mieniem??? Niech sobie każdy sam odpowie.
              • mund-ek55 Re: @antypasożyt 07.04.15, 15:24
                Emerytury otrzymuje się za wypracowane lata po osiągnięciu odpowiedniego wieku płacąc składki na ZUS i stąd zapewne emerytury dla żydów. Muzea mają wszystkie narody tak samo jak Polacy na całym świecie. Nie zauważyłem też, aby nasze cierpienia z czasów wojny były pomijane. Służba zdrowia, tu na pewno wszyscy się zgadzamy, że kuleje a nawet ma "amputowane nogi". Jednak co do wizyt u specjalistów, to podobnie jest na całym świecie. Mam rodzinę w Kanadzie, która będąc na urlopie w Polsce, załatwia przede wszystkim wizyty u stomatologów, laryngologów, itd... Podobnie jest z Polakami pracującymi na zachodzie - wniosek z tego taki, że tam jest trudniej się dostać do specjalistów i oczywiście dużo drożej. Oczywiście ktoś zaraz powie, że ich stać bo zarabiają w EURO i tu się kółko zamyka, bo przecież dla nas EURO "be". Korepetycje zawsze i wszędzie były odpłatne, również jeśli chodzi o szkoły prywatne, to idą tam dzieci, których rodziców na to stać. Sprawa bezrobocia w naszym kraju, to także poważny problem, jednak nie tylko w ostatnich latach młodzież wyemigrowała - popatrzmy ile milionów rodaków przebywa od kilku pokoleń w Ameryce, Australii i w ogóle na całym świecie, a przecież przez te blisko setki lat nie rządziło w Polsce PO.
              • klawisz2 Re: @antypasożyt 07.04.15, 19:07
                @antypasożyt
                „Nie jestem antysemitą”…….ale dlaczego mówi się o ich cierpieniach podczas IIWW? Dostrzegam tu hipokryzję. Żydzi zawsze będą podkreślać holocaust i mają prawo do tego. Nikt nie zabrania Ci mówić o cierpieniu Polaków. Tym bardziej powinieneś piętnować takich narodowców, którzy bez Putina zniszczyliby dorobek naszego kraju.
                Mówisz emerytury dla Zydów……jakieś konkrety, który Żyd dostaje darmowy ZUS i emeryturę. Ja znam tylko hierarchów kościoła katolickiego. Składki duchownych opłacane są z Funduszu Kościelnego, który pochodzi ze składek wszystkich pracujących obywateli tego kraju, nawet tych pochodzenia żydowskiego.
                Mówisz, że chcąc dobrze wyedukować dziecko musisz posyłać je na korepetycje. Prawda, tak jest na całym świecie. W USA absolwenci wyższych uczelni nawet przez okres 10 lat spłacają swoje czesne potocznie nazywane college tuition.
                Służba zdrowia, no cóż jest zgoda, że kuleje. Ale w innych krajach nie ma szału. Wiesz ilu obywateli USA odbiera sobie Zycie lub bankrutuje przez to tylko ze trafiło do szpitala bez ważnego ubezpieczenia??? Zanim jeszcze wyjdziesz ze szpitala komornik już zajmie wszystko, co masz. Będziesz zdrowy, ale bezdomny.
                Tu masz rację, że nawet gdybyś chciał płacić ubezpieczenie prywatne to ZUS i tak nie zwolni Cię ze składki zdrowotnej. Ja również nie zgadzam się z tym.
                Ludzie z Polski wyjeżdżali od stuleci. Byłem na mogiłach ludzi z Birczy w USA/Kanadzie i Francji. Byli to emigranci jeszcze z okresu przed wojennego. Czy winna temu jest również PO?
                Polski dług jest w miarę znikomy w porównaniu do innych krajów. Co się robi z dłużnikami?? To, co na całym świecie, wysyła się komornika i próbuje się odzyskać, co się da.
                Szacunek za dobrą wypowiedź mojego przedmówcy - Mundek55.
                • baristan Re: @antypasożyt 08.04.15, 19:22
                  Co do emerytur to rzecz jasna, że nie chodzi o tych obywateli co mieszkali, płacili składki i teraz zasługują pełnoprawnie na emeryturę.

28 maja, na stronie internetowej izraelskiego dziennika ?The Times of Israel", pojawił się artykuł, którego autor, Raphael Ahren, informuje, że od przyszłego roku 50 tysięcy Izraelczyków, którzy przeżyli wojnę, może otrzymywać wypłacane przez Polskę emerytury w wysokości 100 euro miesięcznie (ok. 400 zł). Dotyczy to Żydów o polskich korzeniach, którzy przeżyli Holocaust, bądź w inny sposób ucierpieli przez nazistowskie lub sowieckie represje do 1956 roku.

Skoro ucierpieli przez sowietów i nazistów to niech ich spadkobiercy płacą.

Oczywiście pozbycie się funduszu kościelnego to priorytet, dla dobra wszystkich, dlatego nie zagłosuję na partię, która w 2012 r odrzuciła projekt o jego likwidacji.
                  Niedawno podliczono wpływy z akcyzy alkoholu i okazało się, że są mniejsze niż przewidywano. PO dumnie mówiło o sukcesie, gdyż mniej ludzi pije. Wprowadzony podatek zmniejszył popyt na trunki. To ja pytam, po co podwyższyli vat i w takim razie czym w tym kontekście jest podatek dochodowy (zmniejszeniem chęci na zarabianie?) ? To jest hipokryzja.

Niespójnym jest mówienie, że racja przydałoby się wymienić rząd i później głosować znowu na te same "gęby".

Jak zostało napisane powyżej, w każdym kraju są bogatsze i biedniejsze regiony i one (stan regionów) nie są dla mnie wyznacznikiem dobrobytu. Porównując kraje pytam się na ile mogę sobie pozwolić np. za 1000 funtów w Angli a na ile za 1000 zł w Polsce? Przykład chyba w miarę zrozumiały.

Polski dług jest w miarę znikomy w porównaniu do innych krajów - nie bagatelizowałbym długu publicznego, tym bardziej że pomimo wszystkich pięknych prognoz, mamy jeszcze deflację w kraju. Chyba nie chcemy wiecznie równać w dół??? Jak chcemy się rozwijać we wszystkich kierunkach, to stopniowa likwidacja długu to podstawa. Chyba, że wcześniej nastanie wojna, taka światowa, ponieważ podczas totalnej zagłady, najlepiej się zerują zobowiązania.

• baristan Re: @antypasożyt 11.04.15, 20:29
                  Taki prosty artykuł o PKB i zadłużaniu.

www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/wzrost-pkb-napedzany-dlugiem-to-bankructwo--,180,0,1759412.html

i dla mających 20 min wolnego czasu dla pomyślenia
                  www.youtube.com/watch?v=jv1ZuxnNyPs
    • darino Latarnik Wyborczy 26.04.15, 20:27
      Bardzo polecam przed wyborami !
      www.latarnikwyborczy.pl/
      Mnie największa zgodność poglądów (85 %) wyszła z Pawłem Tanajno, a najmniejsza z Bronisławem Komorowskim.
    • jolanta-wolska Re: Wybory 2015 18.05.15, 21:07
      Nie mam pojęcia na kogo głosowac. Z jednej strony Bronek jako mrionetka PO, którzy raczej zbyt wiele dobrego dla nas nie zrobili. A z drugiej marionetka PIS i można wpaść z deszczu pod rynne. Już lepiej jakby Kukiz był w drugiej turze to można by dla checy oddać głos.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka