Dodaj do ulubionych

Ofiary na konto?

01.06.20, 20:35
(Fakt:)
" - Wyobraża sobie ksiądz, że w przyszłości msze będą mogły się odbywać przez internet, a wierni zamiast na tacę, będą wysyłali ofiarę na konta?
(Ksiądz Tadeusz Isakowicz-Zaleski:)
- Tego do końca sobie nie wyobrażam. Jeśli ta pandemia się będzie przedłużać, a jesienią będziemy mieli do czynienia z kolejną falą zachorowań, a co za tym idzie ograniczeń, trzeba będzie rzeczywiście wprowadzić takie nadzwyczajne środki. Jednak myślę, że wcześniej czy później wszystko wróci do normy.
Rozumiem ludzi, którzy mimo zniesienia zakazu uczestnictwa w nabożeństwach jednak zostają w domu. Bo niepokój pozostał. Natomiast doświadczenie z internetem jest bardzo ciekawe. To jest takie szczęście w nieszczęściu, że Kościół powinien zdać sobie sprawę, że coraz większa liczba osób, zwłaszcza młodych, poznaje rzeczywistość przez internet. I jest to miejsce do ewangelizacji. Nie trzeba się tego bać."

www.fakt.pl/wydarzenia/polityka/koronawirus-raport-faktu-parafie-nie-maja-na-prad/kwfnf4z
Obserwuj wątek
    • e-zybi Re: Ofiary na konto? 02.06.20, 10:18
      Rację ma ks. Tadeusz, że "coraz większa liczba osób, zwłaszcza młodych, poznaje rzeczywistość przez internet. I jest to miejsce do ewangelizacji. Nie trzeba się tego bać." Myślę, że Panu Bogu internet nie jest obcy, a ofiarę zawsze można przesłać na konto ;-)

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka