Dodaj do ulubionych

Premie i nagrody

17.06.20, 14:34
"Szef Najwyższej Izby Kontroli Marian Banaś (65 l.) kontratakuje i punktuje władzę za rozdawanie nagród. Okazuje się, że tylko w zeszłym roku administracja publiczna, czyli ministerstwa, urzędy i agencje podległe rządowi rozdały swoim ludziom 419 milionów złotych! Najwyższa premia wyniosła niemal 70 tys. zł.

www.fakt.pl/pieniadze/finanse/raport-nik-nagrody-w-urzedach-tak-nagradzaja-urzednikow/pvx9wx1
Obserwuj wątek
  • wislocki12 Re: Premie i nagrody 18.06.20, 11:08
   W środowym Fakcie opisywaliśmy, że ministerstwa i instytucje państwowe tylko w zeszłym roku rozdały 419 milionów złotych nagród. Te dane ujawniła Najwyższa Izba Kontroli. Fakt chciał się z kolei dowiedzieć, jaka część z tych premii trafiła do urzędników Kancelarii Sejmu i Kancelarii Prezydenta. Ale nagrody to temat tabu! Na pytania wysłane na początku maja odpowiedzi dostaliśmy – po ponagleniach – dopiero... po miesiącu! Ale nie takie, na jakie czekaliśmy.
   Kancelaria Prezydenta odpisała, że dane o nagrodach udostępni Faktowi, ale później – do 24 lipca. Zwłokę tłumaczy „względami techniczno-organizacyjnych spowodowanymi stanem epidemii”. Jeszcze więcej czasu na odpowiedzi potrzebuje Kancelaria Sejmu. Tu na informacje o wysokości nagród wypłaconych m.in. szefowej kancelarii i marszałkom Sejmu musimy poczekać do... 6 sierpnia. Oficjalnie przez koronawirusa!"
   Pewnie sporo tego szmalu, je skoro 2 miesiące trzeba rachować... :-(

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka