22.10.20, 20:08
"Trybunał Konstytucyjny zdecydował, że aborcja nie jest już w Polsce możliwa, gdy przesłanki medyczne wskazują na duże prawdopodobieństwo ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu albo nieuleczalnej choroby zagrażającej jego życiu. Oznacza to koniec tzw. kompromisu aborcyjnego. Mimo to, że aborcja na życzenie w naszym kraju od lat jest nielegalna, co roku 150 tys. Polek wciąż jednak poddaje się temu zabiegowi. Okazuje się, że można go wykonać całkowicie bezpiecznie, w komfortowych warunkach. Wystarczy umówić się na wizytę w klinice za granicą. Tam przerywanie ciąży jest legalne, a zabiegi przeprowadzane są przez wykwalifikowanych lekarzy. Jedną z takich klinik jest szpital powiatowy w Prenzlau 50 kilometrów od Szczecina. Aborcje wykonuje tam Polak, dr Janusz Rudziński. Byliśmy tam z kamerą."
Wygląda na to, "5 dla zwierząt" też przejdzie... ;-)

www.fakt.pl/wydarzenia/polska/prenzlau-ile-kosztuje-usuniecie-ciazy-gdzie-polki-usuwaja-ciaze/e2k6chb
Obserwuj wątek
  • wislocki12 Re: Deal? 22.10.20, 20:34
   "Pisarz Łukasz Orbitowski skomentował czwartkową decyzję Trybunału Konstytucyjnego w sprawie przepisu zezwalającego na dopuszczalność aborcji w przypadku dużego prawdopodobieństwa ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu albo nieuleczalnej choroby zagrażającej jego życiu. TK uznał, że przepis jest niezgodny z konstytucją.
   - To orzeczenie jest przykładem głębokiej nienawiści do drugiego człowieka - pisze Orbitowski na Facebooku.

   www.onet.pl/styl-zycia/onetfacet/trybunal-konstytucyjny-orzekl-w-sprawie-zakazu-aborcji-komentarz-orbitowskiego/g836pd9,86cd1308
  • wislocki12 Re: Deal? 22.10.20, 20:41
   "Wysłużyli się Trybunałem Konstytucyjnym. Z Jackiem Kotulą, obrońcą życia z Fundacji „Życiu Tak” im. Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny, radnym Sejmiku Województwa Podkarpackiego, rozmawia Mariusz Kamieniecki."

   Artykuł opublikowany na stronie: naszdziennik.pl/polska-kraj/228016,wysluzyli-sie-trybunalem-konstytucyjnym.html
   • wislocki12 Re: Deal? 22.10.20, 23:11
    Myślę, że najlepiej byłoby, aby Jacek Kotula założył, najlepiej w Chmielniku, centrum opieki dla uratowanych przed aborcją i dsam nim osobiście kierował. Podejrzewam, że rodacy nie pożałowaliby grosza! ;-)
  • e-zybi Re: Deal? 22.10.20, 20:49
   "Mamy potwierdzenie tego, że selekcja i zabijanie dzieci podejrzanych o wadę genetyczną lub o chorobę jest niezgodne z polską konstytucją, Trybunał orzekł to jednogłośnie - powiedziała chwilę po ogłoszeniu wyroku Kaja Godek, która od lat lobbowała o wprowadzenie zakazu aborcji w Polsce. Po wyroku Trybunału Konstytucyjnego, który uznał aborcję z ciężkimi wadami płodu za niekonstytucyjną, Godek była podrzucana przez wiwatujący tłum swoich zwolenników."
   W kraju rządzonym przez emerytów wszystko jest możliwe :-(

   wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114884,26424147,kaja-godek-podnoszona-przez-tlum-po-wyroku-tk-polska-jest.html#s=amtp_pnHP_foryou
  • genia50 Re: Deal? 23.10.20, 17:45
   Mądrzy są, bo wiedzą, że w "razie czego" mają kasę i mogą udać się za granicę, bo gdyby za granicą nie wykonywano w ogóle aborcji , to może by się zastanowili i pomyśleli nad problemem .

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka