11.11.05, 06:42
No i mamy Rząd! /pobożnych życzeń i obietnic/

Dwa grzyby w barszczu to za dużo, a co mówić o czterech?
Będzie wesoło! Tylko kto za to zapłaci?

Małżeństwo bigamiczne bez ślubu - jednego rodzju męskiego, dwie rodzju
żeńskiego i jednego nijakiego siła rzeczy nie może długo przetrwać.
Dzisiejsze święto nasunęło mi refleksję, że dwóch populistycznych socjalistów
z ambicjami piłsudskimi, w połączniu z ambitnym, kreującym się na nasępcę
Dmowskiego i bez witosowego ruchu chłopskiego, skazane jest na zagładę.
Chyba, że uda się rodzajowi męskiemu, przechytrzyć pozostałych stadła
małżeńskiego - to będzie Bereza Kartuska.
Osobiście w to nie wierzę, gdyż rywalizacja i żądania wobec rodzju męskiego
szybko się rozpoczną, a ten jeszcze nie na tyle męski i okrzepły nie potrafi
stadła utrzymać w ryzach, a tym bardziej spełnić najdziwniejsze upodobania
każdej kochanki z haremu.

I jeszcze skojarzenie - Bereza - kar Tuska.
Czyżby ta plaga była karą Tuska?
Obserwuj wątek
    • darino zestaw pobożnych życzeń 11.11.05, 07:38
      Jest to program typu "dla każdego coś miłego". Zastanawia mnie tylko ustawienie
      poziomu "kotwicy budżetowej" na poziomie 30 mld, kiedy sama minister finansów
      chce ten deficyt zwiększać ?
      Zresztą niedługo koalicjanci zaczną zgłaszać się po obiecane pieniądze ...
      Najbardziej zainteresowała mnie wzmianka o nowym podatku od samochodów -
      przecież miało nie być żadnych nowych podatków, a istniejące miały być
      obniżane ?
      • anatol111 Re: zestaw pobożnych życzeń 11.11.05, 16:13
        ŚWIAT SIĘ ŚMIEJE

<Populiści na salonach
        Zagraniczni komentatorzy krytycznie oceniają rząd Marcinkiewicza
        Zagraniczni komentatorzy krytycznie oceniają rząd Marcinkiewicza / INTERIA.PL
        Zagraniczni komentatorzy krytycznie oceniają nowy polski rząd. Wszyscy zgodnie
        zwracają uwagę, że ceną za uzyskanie wotum zaufania były ustępstwa na rzecz
        partii populistycznych...>
        fakty.interia.pl/kraj/news?inf=685086[...]
        kaczor nr 2 głaszcze Endriu

<Andrzej Lepper może liczyć na zmianę swej pozycji?
        Jeżeli szef Samoobrony Andrzej Leppper będzie popierał projekty ustaw PiS i
        współdziałał w tworzeniu nowego kształtu Rzeczypospolitej "to może liczyć na
        zmianę swojej pozycji na scenie" - powiedział lider Prawa i Sprawiedliwości
        Jarosław Kaczyński...>
        www.wyborczy.pl/index.php?akcja=artyk[...]
        Rosja wstrzymuje import,
        nowy minister oświaty w pierwszym wystąpieniu mówi o konieczności nauki dzieci
        patrityzmu i ogłasza konkurs,
        a "patriotyczne" nowe władze, pomimo powiadomienia, w żaden sposób nie reagują i
        nie są obecne na lotnisku, przy sprowadzeniu prochów ostatniego Premiera RP na
        uchodźctwie...

ŚMIAĆ SIĘ CZY PŁAKAĆ?
        • nina40 Re: zestaw pobożnych życzeń 11.11.05, 17:17
          W jednym z postów Darino pisał,że ma dosyć polityki, więc proponuję dla
          odstresowania zemstę na kaczkach: www.gempukku.com/kaczory.swf
          Dobrej zabawy. Za pierwszym razem miałam wynik 1270. Myślę,ze jak na kobietę to
          dosyć dobrze. Zaznaczam,że następnym razem było o wiele lepiej.
              • anatol111 Re: Nino, powinnaś zostać komandosem !!! 15.11.05, 08:54
                Ależ tu się strzela do kaczek, aż pióra lecą!

Cyrkowo-kabaretowa karuzela rozkręca się-
                *Lubieńska Min. Finansów lubi więcej i chce 32 - Premier 30,/Lubieńska - nie gadać!/
                * Ziobro czuje co boli w małym palcy u nogi - zdjąć gips,
                * Premier jast za, a nawet przeciw tarczy obronnej, Meller jedzie do Moskwy -
                weźcie mięso, myśmy z tą tarczą żartowali,
                * Wasserman - pułkowniku Polko - nie gadać!
                * " - Radek Sikorski - rozwiązać WSI - nie rozwiązać,
                * jestem za inwitro /wywiad ich dziennika ujawnia, Premier - nie gadać , bo
                jeszcze nie powołałem,
                * a o Romku cicho, Edriu bardziej obłaskawiany. No to dam głos - Panie Premierze
                - co z tym inwitro...
                A Kurski jest CACY!
                Czterej pancerni i PiS! /Endriu, Romek, Jarosław Kalinka i PO - zbiorowy
                czreśniak/ .

PS.
                Zapowiadają oziębienie. Przy okazji przesyłka do przekazania dla zasługujących
                na prezent-
                forum.fronda.pl/fotof.php?id=989
    • mirast Re: Rząd 15.11.05, 16:57
      Panowie i Panie (Nino40) mam juz pare wiosenek, taka liczbe jak NINA w nicku i
      jeszcze jedna wiecej i niestety musze przyznac, ze po raz pierwszy nie wzialem
      udzialu w wyborach do parlamentu, (w prezydenckich bralem, bo przerazala mnie
      wizja Zrydzykowanego kraju, niestety i tak przegralem). W koncu do mnie
      dotarlo, ze polityka w naszym kraju jest tylko dla szuj, krecieli, podlecow itp
      itd. Kiedys byl taki wywiad chyba na interii z facetem, ktory przygotowuje
      zawodowo ludzi do kampanii wyborczych tzn uczy co trzeba ludziom mowic aby
      wygrac, ten sam facet powiedzial ze zna tylko moze z kilka osob, no moze
      kilknascie ale nie wiecej, ktore chca czegos dla innych, reszta dba tylko i
      wylacznie o wlasne interesy. Dla tych interesow jest taka ordynacja wyborcza,
      ktora zapewnia wszystkim liderom prawie dozywotnie kadencje, jedynie ci ktorzy
      maja troche honoru, albo maja za malo refleksu i nie zdazyli sie zapisac do
      partii na topie, odpadaja, reszta siedzi i bedzie siedziec. Gdybyscie tak na
      spokojnie poszperali w materialach i poczytali co mowili kiedys Rokita, Tusk,
      Kaczynscy, i reszta, ta z prawa i z lewa to sami dojdziecie do wniosku, ze nie
      warto nawet polityka glowy zawracac. My sie dla nich nie liczymy, jak nie licza
      sie dzisiaj robotnicy, ktorzy w latach 80 tych nadstawiali karku a teraz sa
      bezrobotni i zyja na granicy ubostwa albo i ponizej. Ludzie starsi, ktorzy
      kiedys zbudowali Polske (jaka by ona nie byla), malo tego zbudowali i Sowietow -
      teraz nie maja na lekarstwa!!!! A ci tak zwani pozal sie Boze "politycy" bez
      cienia nawet mysli o nich grzecznie to rozkradli. Mysle ze nasz kraj juz taki
      bedzie dlugo, jezeli cokolwiek w nim sie zmieni. W zwiazku z tym proponuje o
      tych wszystkich rzadach albo nierzadach nie pisac tutaj :)) bo naprawde szkoda
      nerwow - i tak musimy sami sobie radzic, bo Panstwo bedzie nas okradac ile
      wlezie.
      • anatol111 Re: są i pierwsze osiągnięcia :((( 22.11.05, 08:56
        Ale Premier mówi, że on nie chce podwyżki! To tylko ta Lubińska coś znowu gada.
        On jednak poprosi Rafinerie, żeby obniżyli ceny nawet wtedy jak ta Lubińska
        podniesie akcyzę. A akcyzę chyba jednak trzeba podnieść - Edriu już wystawia
        rachunek i dla wszystkich bez wyjątku chce 800 zł zasiłku, Romek becikowego i
        swojego Narodowego Centrum Badania Opinii / jak Endriu ma swoje i zawsze mu
        rosło , to dlaczego nie mogą mieć np. wspólnego, opłacanego z budżetu - też
        będzie im rosło.
        I jeszcze za "Plusem Biznesu"
        ANDRZEJ LEPPER W DWÓCH ODSŁONACH
        O prywatyzacji:
        26 sierpnia: Prawie 95% prywatyzacji przeprowadzono z naruszeniem prawa! Trzeba
        je sprawdzić! A jeśli inwestor złamł prawo... Zakład nie jest Twój!
        18 listopada: Prywatyzacja jest dobra, byle Polacy na tym zarabiali. To co
        zostało - poza kilkoma firmami strategicznymi - trzeba jak najlepiej sprzedać.
        zawsze tak mówiłem.
        O podatku PIT:
        26 sierpnia:Progresywny! Najwyższa stawka - 50%! Od dochodów powyżej 12 tys. zł
        miesięcznie!
        18 listopada:Odchodzimy od tego! Te 50% nie ma sensu. Tak naprawdę nikt by tego
        nie płacił.
        O socjaliźmie i poglądach:
        26 sierpnia: Jestem socjalistą - tak jest!!! Jesteśmy partią lewicy
        socjalistycznej, jesteśmy socjalistami!!!.
        18 listopada: Ja jestem kapitalistą! Partia socjalistyczna nie ma dziś szans! Ja
        wybieram kierunek socjalliberalny...
        O Leczku Balcerowiczu:
        26 sierpnia: Powinien stanąć przed Trybunałem Stanu! Choćby za prywatyzacje, za
        reformy gospodarcze.
        18 listopada: Nie musi odchodzić, on dobrze wykonuje to, co mu każe ustawa.
        Każdy ekonomista robił by to samo...
        O liberalnych ekonomistach:
        26 sierpnia: Oni nie mają pojęcia, jak ratować Polskę, jak rządzić! Rządy
        słuchają doradców, którzy prowadzą politykę liberalną typowo...
        18 listopada: Popiera nas Centrum im. Adama Smitha, pan Robert Gwiazdowski!
        Spotkałem się z biznesem, z panami: Kulczykiem, Niemczyckim, Malinowskim.
        Słucham ich rad, pewne rzeczy mi sie modyfikują...
        O Otwartych Funduszach Emerytalnych:
        26 sierpnia: Trzeba zrobić porządek z OFE! W ZUS powinna być komórka, która
        gromadzi te środki. Wtedy będzie gwarancja, że te pieniądze należą do emerytów i
        rosną...
        18 listopada: Już nie mówimy o likwidacji OFE, ale tzreba to tak zmodyfikować,
        by nie tylko właściciele zarabiali...
        • anatol111 Re: są i pierwsze osiągnięcia :((( 22.11.05, 09:25
          No i Endriu wówczas już mógłby zostać wicepremierem, a już teraz przydałoby się
          kiku wojewodów -
          wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,53600,3025864.html
          ale wróżbita z oneta przepowiada:

„Czy tak będzie?

Rok 2006. Bruksela, budynek Parlamentu Europejskiego.
          Deputowani z kilkunastu krajów i szefowie rządów utkwili wzrok w trybunie, za
          którą schował się korpulentny mężczyzna przybyły z kraju nad Wisłą. Na
          szlachetne czoło tajemniczego Sarmaty opadała blond grzywka, falując niczym łan
          pszenicy w letni dzień, zaś czerstwa i spalona słońcem solarium twarz
          przypominała pachnący bochen, ulepiony spracowanymi dłońmi polskich gospodyń. Na
          szyi dyndał niebieski krawat upsztrzony biało czerwonymi gwiazdkami.
          Mężczyzną tym był Przewodniczący.
          Przewodniczący odkaszlnął i wygramolił się zza mównicy, wciskając jeszcze ramię
          w rękaw marynarki.
          - Przepraszam. Przebrałem się tak chybcikiem, bo przyszłem w smokingu, ale w
          kuluarach zobaczyłem napis "no smoking", to żem wskoczył w arnitur.
          He, he, bardziej swojsko będzie.
          Tu Przewodniczący przerwał, choć mikrofon trzymał. Wszystkim się zdawało, że
          Przewodniczący mówi jeszcze, a to echo grało. Rozejrzał się po sali, klepnął w
          potylicę i nagle wyciągnął rękę w pozdrowieniu, które początkowo było popularne
          w starożytnym Rzymie, a potem w latach trzydziestych w Niemczech.
          Po sali przeszedł szmer. Ucichły głośniejsze rozmowy. Berlusconi się obudził.
          Przewodniczący trzymał wyprostowaną rękę i rozglądał się delektując efektem.
          Gdzieś w tylnych rzędach zobaczył swojego doradcę od gestykulacji. Doradca miał
          minę zwiastująca jakąś klęskę i z przerażeniem sylabizował:
          -Szefie! Nie ten gest! Ten miał być na spotkanie z Le Penem!
          Przewodniczący nie stracił zimnej krwi. Trzymał dalej wyprężoną rękę z pięcioma
          sztywnymi palcami i myślał.....
          Nagle dostrzegł przemykającego pod tylną ścianą kelnera, więc nie tracąc rezonu
          zawołał:
          -Panie kelner! Pięć herbat na trybunę proszę!
          Potem opuścił dłoń, chrząknął i poprawił sobie krawat.
          W końcu nadszedł dzień, gdy po długiej nauce języka obcego mógł przetestować
          umiejętności.
          Przecież nie na darmo już dwa lata temu nakazał by wszyscy w jego
          partii uczyli się angielskiego. Wziął głęboki oddech i rozpoczął:
          "Tall room!" (Wysoka Izbo!) -
          Welcome in the name of all penis of polish SELFDEFENCE ! (Witam w
          imieniu wszystkich członków samoobrony!).
          Today I drink coffe with Anan. (Dziś piłem kawę z sekretarzem generalnym ONZ).
          Balcerowicz must go on! (Balcerowicz musi odejść ) I have all on this shit! (Mam
          wszystko na tej kartce!).
          Selfedefence is big party and ice is poor in Poland !
          (Samoobrona jest dużą partią, a lud jest biedny w Polsce).
          Po czym swoje krótkie, acz mocne przemówienie zakończył zniżając głos do basu
          Schwarzennegera:
          - I'll be back! (Jeszcze tu wrócę)
          I kiedy Przewodniczący schodził z mównicy deputowani europejskich
          rządów zgotowali mu owację. Bądź co bądź Przewodniczący był polskim
          premierem.
          Uśmiechnął się z zadowoleniem i tylko nieliczni dostrzegli błyszczące w jego
          oczach figlarne little eye-bitches (kurwiki).”

~wróżbita, 2005-11-22 08:01
      • darino wzrasta abonament RTV ... 22.11.05, 15:42
        "Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji poinformowała o wysokości opłat
        abonamentowych za używanie odbiorników radiofonicznych i telewizyjnych w 2006
        roku.
        Od 1 stycznia 2006 roku opłata za używanie odbiornika radiofonicznego wyniesie:
        - 5 złotych 20 groszy za miesiąc
        - 10 złotych 10 groszy za dwa miesiące
        - 15 złotych 20 groszy za trzy miesiące
        - 30 złotych 30 groszy za sześć miesięcy
        - 59 złotych 20 groszy za rokREKLAMA Czytaj dalej

Opłata za używanie odbiornika telewizyjnego lub telewizyjnego i radiofonicznego
        od 1 stycznia 2006 roku wyniesie:

- 16 złotych 70 groszy za jeden miesiąc
        - 32 złote 60 groszy za dwa miesiące
        - 48 złotych 70 groszy za trzy miesiące
        - 97 złotych 20 groszy za sześć miesięcy
        - 190 złotych za rok.

Użytkownik odbiornika rtv zobowiązany jest do wniesienia opłaty do 25. dnia
        pierwszego miesiąca rozliczeniowego. Użytkownik odbiornika rtv może wnieść w
        2005 roku opłaty na poczet 2006 roku według stawek obowiązujących od dnia 1
        stycznia 2006."
        wiadomosci.onet.pl/1199828,11,item.html
    • nina40 Nie ufamy Kaczyńskim !!! 13.04.06, 08:52
      Nastąpił radykalny spadek zaufania do prezydenta. Według ostatniego sondażu
      CBOS Lech Kaczyński stracił w ciągu miesiąca 11 punktów procentowych. Jeszcze
      gorsze notowania ma prezes PiS.

- Ludzie po prostu oceniają to, co widzą. A ostatnie pół roku to była
      katastrofa. PiS okazało się partią nieprzygotowaną do rządzenia. Jarosław
      Kaczyński w sposób niezrozumiały dla ludzi "kiwa" partnerów. Prezydent jest
      postrzegany jako cień brata, bez wizji polityki zagranicznej, przerażony, gdy
      znajdzie się za granicą. Prawdopodobnie to wszystko się skumulowało - ocenia
      w "Rzeczpospolitej" politolog Radosław Markowski.

Gazeta przytacza wczorajszy sondaż zaufania do polityków, przeprowadzany przez
      CBOS. Zaufanie do prezydenta Lecha Kaczyńskiego deklaruje 43 proc. badanych,
      choć w styczniu było to 64 proc. W ciągu kilku tygodni prezydentowi przestało
      ufać 11 procent Polaków. Od stycznia prezydent stracił 21 procent. Jego brat
      Jarosław, prezes PiS, ma jeszcze gorsze notowania - ufa mu tylko 34 proc.
      badanych. Lider rządzącej partii w ciągu miesiąca stracił zaufanie 10 procent
      badanych, w ciągu czterech miesięcy - 19 procent.

-To spadek bez precedensu, jak na pierwsze miesiące rządzenia - mówi Markowski.

Rzecznik PiS Adam Bielan tłumaczy: - Ostatnie badanie zostało przeprowadzone
      zaraz po sprawie z odznaczeniem dla generała Wojciecha Jaruzelskiego. Z kolei
      Jarosław Kaczyński zapłacił cenę za polityczną batalię o utworzenie koalicji -
      mówi. Zdaniem Bielana nie można zapominać, że ludzie postrzegają obu braci
      wspólnie. - Jak traci jeden, to samo dzieje się z drugim - tłumaczy Bielan.

(INTERIA.PL/Rzeczpospolita)

• darino partia Przekupstwo i Szachrajstwo 27.09.06, 07:33
      wiadomosci.onet.pl/1409328,11,item.html
      wiadomosci.onet.pl/1409358,11,item.html
      wiadomosci.onet.pl/1409311,11,item.html
      wiadomosci.onet.pl/1409312,11,item.html
      Gratulacje dla pani Beger - bardzo pozytywnie mnie zaskoczyła !
    • upowiec posłowie przeciw prezerwatywom 08.11.06, 08:59
      "Posłowie pracujący nad "Narodowym Programem Wspierania Rodziny" chcą ustawowo
      ograniczyć używanie środków antykoncepcyjnych. "Prowadzą do niepłodności" -
      twierdzą autorzy projektu.
      "Polska rodzina jest zagrożona, bo mamy mało urodzeń. A prezerwatywy są jednym
      z nich" - twierdzi Anna Sobecka. "Antykoncepcja rozregulowuje organizm kobiety
      i prowadzi do niepłodności" - alarmuje z kolei Marian Piłka z PiS, który od
      dawna był orędownikiem walki ze środkami antykoncepcyjnymi. Według niego
      problem z niepłodnością ma w Polsce blisko milion kobiet.

Posłowie chcą, by na każdym opakowaniu prezerwatyw i pigułek antykoncepcyjnych
      pojawiły się przestrogi podobne do tych, które umieszczane są na papierosach.
      Innym pomysłem jest zorganizowanie kampanii społecznej z budżetu ministerstwa
      zdrowia, informującej o zagrożeniach związanych z używaniem antykoncepcji -
      podaje dziennik.REKLAMA Czytaj dalej

Co ciekawe - podkreśla gazeta - resort zdrowia wcale nie wyklucza, że się w tę
      akcję włączy. "Nie jest wcale tak, że antykoncepcja nie jest szkodliwa" - mówi
      wiceminister zdrowia Jarosław Pinkas. "Faktycznie, należałoby doprowadzić do
      lepszego informowania o tych zagrożeniach. W dużej kwestii ten obowiązek
      powinien spoczywać na lekarzach ginekologach" - twierdzi.

Walczący z antykoncepcją poseł Piłka podpiera się badaniami, które mają
      świadczyć o tym, że m.in. prezerwatywy zwiększyły niepłodność u kobiet.
      Zapytani o nie naukowcy i lekarze dziwią się. Twierdzą, że takich badań nigdy
      nie było i nie ma. "Żadna poważna publikacja medyczna nie opublikowała takiej
      tezy" - mówi dr Anna Marzec-Bogusławska z krajowego centrum do spraw AIDS.

"Metro" przypomina, że rząd zajmie się "Narodowym Programem Wspierania Rodziny"
      w przyszłym roku. Zadecyduje, czy program wejdzie w życie i na jakiej zasadzie."
      wiadomosci.onet.pl/1429997,11,item.html
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka