Dodaj do ulubionych

Bogowie...

26.11.20, 13:56
Wszystkie religie monoteistyczne twierdzą, że ich bóg jest jedyny i najprawdziwszy. Więc albo jest jeden bóg o tysiącu imion, albo są ich tysiące, czyli nie ma go wcale. Jeśli bóg jest jeden, tylko pod wieloma imionami, to dlaczego przekazał ludziom tak wiele różnych systemów wartości i zasad? Czy, niezależnie od imienia boga, nie powinny obowiązywać te same, czytelne i spójne reguły gry?
Obserwuj wątek
    • e-zybi Re: Bogowie... 26.11.20, 14:27
      Myślę, że jeśli człowiek nie potrafi odróżnić dobra od zła, to brakuje mu empatii, a nie religii. Wartości są ogólnoludzkie i nie mogą być zawłaszczane przez religię.
    • a.sdf.gh.kl Re: Bogowie... 26.11.20, 16:18
      Myślę że człowiek nie potrafi już odróżnić dobra od zła. Jego chęć posiadania jest silniejsza od wartości ogólnoludzkich i kulturowych zasad, Człowiek ma Empatię głęboko w poważaniu. Liczą się łokcie i
      "kałach" w ręce. Religia jest tylko pretekstem do osiągania celu w tym posiadania władzy. Bóg nie istnieje :-(
      www.mpolska24.pl/post/6737/holokaust-chrzescijan
    • zolza670 Re: Bogowie... 26.11.20, 18:50
      Hmmm...pewnie system wartości był jeden...uniwersalny i jasny....ale jak się ludzkość do tego dorwała i na przestrzeni wieków coś dopisała, coś skreśliła, coś zmieniła...to mamy co mamy niestety 😠
      • a.sdf.gh.kl Re: Bogowie... 26.11.20, 20:50
        Ludzkość, wieki wstecz, bała się zjawisk przyrodniczych i nie tylko dlatego też wolała raczej wierzyć w kogoś kto pomoże. Jak "pomógł" to wiemy. Miliony ofiar... :-(
          • anita234 Re: Bogowie... 10.12.20, 18:14
            Jeśli bogów są tysiące (równie beznadziejny absurd jak jeden bóg o tysiącu imionach) to wyobraźmy sobie sąd ostateczny. Zmarli wierni będą się ustawiać do odpowiednich kolejek: katolicy pod "k", buddyści pod "b", islamiści pod "i"..., a pod każdą literką inne systemy wartości i zasady. Ludziska pchają się ostro przed oblicze swojego boga. A więc dodatkowo po śmierci każdy z nas będzie musiał pamiętać, jakiego był wyznania? Idąc dalej, czy katolik chciałby, żeby sądził go Allah i za niewypełnianie nakazów Koranu strącił z nieba? Czy hinduista będzie chciał wysłuchać osądu Jahwe, a muzułmanin z pokorą stanie przed obliczem Kriszny? Paradoksem byłoby, gdyby sądy sprawował Jahwe - bóg, którego katolicy ukradli Żydom. Czy Jahwe ukarałby katolików choćby za zmianę słowa bożego czyli usunięcie drugiego przykazania i tym samym oddawanie bałwochwalczej czci obrazom, relikwiom, świętym itd.? Nie wspomnę już o sądach innych bogów, np. Wisznu, bo wtedy z powodu niedotrzymania odpowiedniej ascezy za życia wierni innym bogom byliby za to ukarani. Oby coraz więcej ludzi zaczęło myśleć racjonalnie, wtedy dopiero zwycięży wiara w drugiego człowieka, a nie w tysiące urojonych bogów.
            • a.sdf.gh.kl Re: Bogowie... 10.12.20, 18:22
              Wiesz to będzie tak jak obecnie na ziemi. W dobie wszędobylskiej automatyki, smartfonów, komputerów, łączności satelitarnej wszystko można załatwić szybciej, czasem skuteczniej. Tam też tak będzie. Przy wejściu do bram NAJWYŻSZYCH zostaniesz przydzielona do właściwego boga i staniesz przed jego obliczem. Wówczas będziesz się przed nim tłumaczyć, a jeżeli nie będziesz tam mogła być z jakiegoś powodu np. brama się nie otworzy bo zawiasy nie były naoliwione, to posłużysz się anielskim smartfonem, komputerem który wcześniej otrzymałaś :-(
    • a.sdf.gh.kl Re: Bogowie... 13.12.20, 00:15
      Nooo... Tyle miałaś wątpliwości... Może tu zostaną rozwiane? :-(
      www.youtube.com/watch?v=uWOFkA5ZAls

"O wielki Boże, kiedy patrzę na ten świat,
      Jak stworzyłeś całym swoim słowem mocy,
      Jak twoja mądrość tka nici życia,
      I wszystkie istoty są nasycone przy twoim stole:

Wtedy Dusza wybucha w dźwięku uwielbienia:
      O wielki Boże, o wielki Boże!
      Wtedy dusza wybucha w odgłosie chwały:
      O wielki Boże, o wielki Boże!

O Panie, mój Boże, kiedy jestem w zdumieniu
      Rozważ wszystkie światy, które stworzyły Twoje ręce.
      Widzę gwiazdy, słyszę toczący się grzmot,
      Twoja moc pokazana w całym wszechświecie;

Wtedy dusza moja śpiewa, mój Zbawiciel Boże, do Ciebie:
      Jak wielki jesteś! Jak wielki jesteś!
      Wtedy dusza moja śpiewa Tobie, mój Zbawicielu, Boże:
      Jak wielki jesteś! Jak wielki jesteś!
      • wislocki12 Re: Bogowie... 13.12.20, 00:45
        A Kamiński ma to gdzieś... Może dlatego każe tak lać bliźnich? :-(
        "Mariusz Kamiński z PiS wyjawił, że jest ateistą. Jak zareaguje na to partia i Kaczyński?
        Ateizm Mariusza Kamińskiego, który powszechnie uznawany jest za jeden z filarów PiS, może zastanawiać wiele osób. W końcu Jarosław Kaczyński i jego współpracownicy nieustannie deklarują swoje przywiązanie do tradycji chrześcijańskiej i prowadzą politykę, która w dużej mierze opiera się na sojuszu z Kościołem katolickim."

pikio.pl/ateizm-090919-mariusz-kaminski
        • anita234 Re: Bogowie... 13.12.20, 17:43
          Państwo wyznaniowe nawet ateiście nakazuje wygłosić formułkę: "tak mi dopomóż Bóg", mimo że w owego boga nie wierzy. Ciekawe, jak się pan Mariusz Kamiński z tym czuje, bo to nie jest zabawne, a raczej żenujące.
          • wislocki12 Re: Bogowie... 13.12.20, 18:23
            "Otóż w czasie środowej uroczystości w Pałacu Prezydenckim, w którym Kamiński odbierał nominację na ministra spraw wewnętrznych i administracji, zaskoczył. Po odczytaniu słów przysięgi Kamiński dodał słowa "Tak mi dopomóż Bóg", więc być może coś się zmieniło w jego życiu. Zobaczcie sami na nagraniu:"

www.se.pl/wiadomosci/polityka/mariusz-kaminski-zaskoczyl-w-czasie-odbierania-nominacji-padlyte-slowa-wideo-aa-2bCP-yuvW-uUZ3.html
    • e-zybi Re: Bogowie... 21.01.21, 11:32
      Tak z innej beczki, "bogowie" ekranu... img14.dmty.pl//uploads/202101/1611127982_gs702m_600.jpg
      Jak to kiedyś Urban powiedział... img6.dmty.pl//uploads/202004/1587246727_rqkyda_600.jpg i choć każdego kręci co innego, tu muszę przyznać mu rację ;-)

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka