Dodaj do ulubionych

Krzyż i... kołek

15.02.21, 19:43
"Karnawałowcy z Duesseldorfu odwołali wszystkie wydarzenia z powodu pandemii koronowej - ale nie mogli obejść się bez swoich słynnych platform z mottem politycznym" - pisze portal RP.ONLINE. "W hali budowy wagonów w dzielnicy Bilk w poniedziałek zaprezentowano osiem motywów" - dodaje.
Na platformach umieszczono duże karykatury postaci, przeważnie polityków. Znalazło się miejsce na pożegnanie z Angelą Merkel i ewentualne wejście do urzędu kanclerskiego Armina Lascheta. Był też prezydent Rosji Putin jako pozorny zwycięzca w walce ze swoim krytykiem Aleksiejem Nawalnym; był nagi, pieczony na ruszcie Donald Trump.
Nie zabrakło kontekstu polskiego. Jak przekazuje RP.ONLINE, jedna z platform zajmuje się "zaostrzonym prawem aborcyjnym w Polsce". Umieszczono na niej postać leżącej kobiety z napisem "Prawo aborcyjne", której krzyżem wbija kołek karykaturalna postać. Portal zamieszcza zdjęcie, pod którym widnieje podpis: "Ta platforma zajmuje się zaostrzonym prawem aborcyjnym w Polsce: lider rządzącej partii PiS, Jarosław Kaczyński".

www.onet.pl/informacje/onetwiadomosci/niemcy-konsulat-rp-protestuje-przeciw-satyrze-jednym-z-tematow-prawo-aborcyjne/ldsdnh1,79cfc278
Obserwuj wątek

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka