Dodaj do ulubionych

Apteka Słoneczna

IP: *.alfaks.com 12.12.12, 17:51
W aptece tej są tańsze leki w porównaniu z innymi aptekami. Kupiłam tam maść dla dziecka o 30 złotych taniej. Dlaczego tak jest ? Pozdrawiam.
Obserwuj wątek
      • Gość: gonzales Re: Apteka Słoneczna IP: *.przemysl.hypnet.pl 10.06.13, 19:30
        Złodziejstwem jest to co z pacjentami wyrabia przemysl farmaceutyczny z pomocą lekarzy oczywiście.Dają łapówki lekarzom za przepisywanie drogich lekarstw,, dzisiaj pacjennt musi lekarzowi dać w łapę aby przepisał mu tańsze ,refundowane lekarstwa. Apteki są jednymi z najbardziej dochodowych interesów od 89 r. ,obok stacji benzynowych. W tym sku...onym panstwie wszyscy kradna , kogo się da,w tym wypadku wlaściele aptek okradają ludzi chorych.To jest wielkie sku...synstwo. W tej aptece wlaściciel postawił na zysk ze sprzedaży dużej ilości lekarstw,przy okazji wykończy konkurencję a wtedy ceny podniesie. www.fakt.pl/lapowkarski-cennik-sluzby-zdrowia,artykuly,214983,1.html 'Wypisanie lekarstw refundownych w Rzeszowie - 50 zl" , w Przemyslu pewnie drożej. Łotry przemyskie wypisuja lekarstwa wszystkie na 100%. Surwione złodziejstwo.
        • Gość: chora Re: Apteka Słoneczna IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 10.06.13, 19:46
          Nie zgadzam się, nie można generalizować.Ostatnio mam niestety kontakt z lekarzami i zapisano mi drogie leki, refundowane. Dolegliwość też była przykra, ale o nic nie trzeba było prosić, a tym bardziej płacić(to jakieś kuriozum chyba). Nie sądzę, że jestem wyjątkiem.Natomiast kolejki do specjalistów to dopiero historia.
        • Gość: sdd Re: Apteka Słoneczna IP: 217.153.102.* 12.11.13, 11:01
          Bez przesady. Narawde durne niesmaczne gadanie. Pracuje od 10 lat w przedstawicielstwie farmaceutycznym i spotkałam się tylko z jedna osoba która może nie do końca postepowala etycznie. po pierwsze lekarz nie wypisze nic do czego nie jest przekonany ale ma zastrzeżenia, po drugie każdy z dr pyta o ceny, bo jest to wazne dla ich pacjentow i decyduje o wykupieniu przez nich lekow bądź nie. jest grupa pacjentow która chce droższe leki bo cena ich leczy. Naprawde trzeba trochę obiketywizmu przy ocenie
        • Gość: Aptekarka Re: Apteka Słoneczna IP: *.gtnet.net.pl 28.05.14, 14:38
          Wiesz tutaj się akurat nie zgodzę. Pracuje w zwykłej aptece prywatnej, na wsi lecz blisko miasta.
          Często może i tak jest że lekarze przepisują drogie leki jednak pacjent stojąc przy okienku zawsze ma prawo do wykupienia sobie tańszego odpowiednika, tego samego leku ale z innej firmy. Co się dzieje gdy taki proponuje? Pacjent odpowiada (zazwyczaj) pytaniami, a czy to to samo, a czy nie gorsze a jaka różnica, a czy można, a nie wiem bo lekarz nic nie mówił i długo by tu wypisywać. Czuję się wtedy jak bym chciała komuś wcisnąć coś gorszego, coś w czym mam jakiś interes (a nie mam wiadomo, że lepiej sprzedać droższy). Co do zarobku marża jest od 10 do 25% ceny leku w hurtowi. Wcale nie zarabiamy więcej niż te apteki które mają coś za 10zł a my mamy za 30zł. Nie wiem skąd sieciówki biorą takie ceny ale też bym chciała mieć takie w aptece. Wiecie ile musimy się natrudzić żeby zamówić coś taniej 2- 5 zł !!!!!! Dzwonimy po przedstawicielach, szukamy różnych grup zakupowych siedzimy godzinami w internecie przeglądając oferty różnych grup zakupowych bo może akurat w innej teraz mają coś 2 zł taniej. Aaaaaaa to że mają taniej to i tak nie jest nasz zarobek bo my obniżamy cenę nie pozostawiamy jej na takim samym poziomie jak była gdy lek był kupiony drożej. Podam przykład : kupujemu w hurtowni lek Gopten 2,0 w hurtowni kosztuje 20,06 NETTO dla apteki (dla pacjenta ok 26zł) , w grupie zakupowej kosztuje 17,73 Netto (dla pacjenta 23,80), jeszcze inna grupa zakupowa ma po 16.80 NETTO (dla pacjenta 22,90) No bardzo się wzbogaciliśmy na tym zakupie!!!! A pójdziesz do słonecznej i oni pewnie maja za 10 zł dla pacjenta!!. Mogła bym pisać i pisać jedyne co powiem to na pewno piorą brudną kasę w tych słonecznych.
      • Gość: zadowolony Re: Apteka Słoneczna IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 12.06.13, 08:18
        A jakie to ma znaczenie czy jest to apteka, pralnia czy suszarnia pieniędzy? Intencje właściciela są bez znaczenia. Najważniejsze, że w tym zapyziałym miasteczku można kupić leki taniej. Taka sytuacja oczywiście musi kogoś boleć, bo w dużym uproszczeniu, co ulica to apteka, albo i dwie. Czyli na chorobie idzie nieźle zarobić.
        • Gość: klientka Re: Apteka Słoneczna IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 20.06.13, 19:14
          Panie Aptekarzu, owszem to jak najbardziej możliwe żeby masć była
          o 30 zł tańsza. Ja miałam perę tygodni temu podobną sytucje, potrzebowałam probiotyk ginekologiczny Lacibios Femina, za który pani w aptece w szpitalu na Monte zaśpiewała ok. 35 zł, podziekowałam i pojechałam do innej apteki a to tylko dletego, że bardzo sie spieszyłam a na Foha nnie było mi po drodze- cena podobna też ponad 30 zł. W końcu i tak wylądowałam w aptece Słonecznej, za lek zapłaciłam 9,90 zł !!! bylam zszokowana bo az tak dużej różnicy cenowej się nie spodziewałam. Jakie straszne zdzierstwo jest zwłaszcza w aptekach ludzi którzy mają monopol w tym mieście, bo to do jednego człowieka należy wiekszośc aptek w Przemyślu. Najbardziej przykre jest to, że żeruje na ludziach chorych, często starszych, którzy na leki wydaja większosc swojej emerytury . Teraz już po najdrobniejszą rzecz jadę do Słonecznej nawet jesli miałabym odstać w kolejce. Pozdrawiam:)
          • Gość: kat Re: Apteka Słoneczna IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 11.07.13, 22:19
            moi drodzy
            otwiera ten główno dowodzący aptekę SŁONECZNĄ blisko innych aptek żeby je wykończyć tak obniża ceny o 100% czyli zysku zero byle by ściągnąć klientów... bonviva kosztuje 70 zł po hurtowniach a w słonecznej 35 zł :)

przyciągnie ludzi wykończy wszystko a potem będziecie płacić 100 % zysku

dziękuje
          • Gość: gość Re: Apteka Słoneczna IP: *.107.118.126.mediahost.pl 12.07.13, 21:01
            Proszę nie pisać głupot o jakimś zdzierstwie i żerowaniu na pacjentach,jeśli nie ma Pani o tym pojęcia.Zawsze były różnice pomiędzy aptekami ale nie ma możliwości żeby nie było jakiejś innej intencji w tak dużych różnicach 35 zł > 9,9.
            Amber Gold też miało najlepsze w kraju oprocentowanie,po za tym My Polacy tak mamy głupota i naiwność w genach,pozdrawiam
            • przesmiewca-lux Re: Apteka Słoneczna 01.12.14, 21:38
              Gość portalu: AŚKA napisał(a):

> Kochana nie jesteśmy złodziejami ceny z hurtowni lacibios to 26 netto norma , s
              > łoneczna jedzie na minusowej marży-masakra -

Naprawdę??? A to ciekawe. Skoro ten lek w hurcie wg ciebie kosztuje 26 netto, czyli ponad 31 zł brutto, to jak to jest możliwe Tekst linka???

Czyżby wszystkie te apteki dopłacały do sprzedaży jak to sugerujesz Słonecznej???

> muszę zmienić zawód dłużej nie dam rady!!!!!!!!!!!!!

Bycie zawodowym kłamcą faktycznie musi być trudne,
          • Gość: K... Re: Apteka Słoneczna IP: *.48.164.169.ipv4.ons.orange.pl 04.07.20, 14:01
            Dzień dobry.
            A myśli pani, że Lacibios Femina jest tam przechowywana w odpowiednich warunkach? W lodówce?
            Poza tym akurat w tej sieci aptek właściciel bierze pieniądze do reki od przedstawicieli.
            Bez faktur rabatowych stosując presję i mobbing przy jednostronnych negocjacjach. I w ten sposób mimo niskiej marży kasa się gdzieś zgadza ale nie w aptece. Dlatego mniejsze apteki nie mogą nawet marzyć o takich cenach. Marze robi się na produktach wysoko-marżowych, takie jak marka własna o jakości nikomu nie znanej...
            Poza tym czy klienci tej sieci wiedzą że personel jest podsłuchiwany przy sprzedaży? Tak więc państwa Pesele i dane mogą być słyszane przez osoby trzecie.
            Życzę zdrowia i więcej rozsądku a mnie zachwycania się cenami.
            Pozdrawiam

• Gość: farmaceuta Re: Apteka Słoneczna IP: *.olimplan.pl 09.07.13, 00:47
        Witaj.
        Strach to jest bo mam do spłaty kredyt 1200 zl miesięcznie i na utrzymaniu żonę i 2 dzieci (żona musi się 1 zajmować). Słoneczne to nie jest normalna konkurencja. Wiele leków sprzedają w cenie poniżej naszej ceny zakupu po to, żeby wyniszczyć konkurencję. Przykład - essentiale Forte było w Miechowie po 8.99, gdy cena zakupu w największych pakietach (w tysiącach sztuk) oscyluje w okolicach 13-15zł (a gdzie nasza marża?).
        Po drugie-Słoneczne żyją ze stażystów, więc jest to minimalizowanie kosztów kosztem dużo gorszej obsługi ograniczającej się do podawania pudełek.
        Po trzecie-personel ma nakaz sprzedawania tego, co akurat jest na specjalnej liście, a nie tego co masz na recepcie. Apteki są na ciągłym podsłuchu i podglądzie, co niestety kończy się częstymi reprymendami i zwolnieniami.
        Po czwarte-kołchoz
        Po piąte i kolejne - pobuszuj w sieci, a otworzą Ci się oczy.....

A tak przy okazji, wiesz z kim kwiecień, a raczej jego matka, nie była w stanie wygrać? Z Kościołem kat. - zarżnęli jej aptekę na Gertrudy w Krakowie czynszem:)
        Pozdrowienia
        • Gość: liska Re: Apteka Słoneczna IP: *.play-internet.pl 03.11.13, 13:15
          Zgadzam się z każdym Twoim słowem, jak ktoś to przeżył to też potwierdzi. Słoneczne to firma, kasa kasa i kasa, a nie pracownik, nie pacjent. Najgorsze jest to, że ludzie myślą, że tak nam dobrze... że tyle zarabiamy... a prawda jest taka, że mniej niż w Biedronce, przykre. Ani adekwatnej płacy, ani szacunku, nie dziwię się że ludzie sami odchodzą. Nic przyjemnego pracować w obozie pracy :( nikomu nie polecam.
        • Gość: farmaceutka Re: Apteka Słoneczna IP: *.internetdsl.tpnet.pl 13.09.14, 12:12
          100% prawdy!
          Ale pacjenci i tak za takim dziadostwem jak Lacibios Femina, o którym była wcześniej mowa będą stać w kilometrowej kolejce. (Ciekawe czy Pani pomogło chociaż.) Gdyby sie nie uparła na ten konkretny "super" wyrób medyczny, u mnie na wsi zaproponowałabym jej taniej coś 100% lepszego :) Ten naród nigdy nie zrozumie jak kreowane są ceny leków i suplementów diety w aptekach, próżny więc trud nawracać ciemną masę. Niech jedzą chińskie podróbki i modlą się, żeby jak ich to nie uleczy, chociaż nie zabiło :) Niech jeżdżą, stoją w kolejce i nabijają kieszeń sieciówkom, niech omijają szerokim łukiem małe apteki, które doprowadzą rychło do upadku. A wtedy niech idą spróbować pożyczyć lek w sieciówce bez recepty albo często i bez pieniędzy, tzw do pierwszego. Niech idą stać w tej kilometrowej kolejce z maleńkim płaczącym, chorym dzieckiem na ręku. O dwóch laskach niech stoją. Tam im sprzedadzą wtedy leki. Juz nie tak tanio jak dziś, o nie. A pani w fartuszku z zerową wiedza fachową doradzi to co jest aktualnie do wypchnięcia z magazynu. I ze źle wypisana receptą odeśle do poprawki do przychodni na drugim końcu miasta. Oj zatęsknią za znajoma pania magister z osiedlowej apteki, która zawsze pomogła, poradziła, jak trzeba to i do domu leki przyniosła :)
    • Gość: kat Re: Apteka Słoneczna IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 11.07.13, 22:30
      Witam dlatego tam jest taniej bo właściciel Wojciech K ma spory kapitał pieniężny i może sobie pozwolić na obniżenie tak cen by nie mieć żadnego zysku przez jakiś czas i wykończyć wszystkie apteki do okoła BOO TAM TANIEJ psychika ludzi już do niej się pozytywnie nastawia.. chodź ceny powoli rosną to ludzie przychodzą nie latają już z tymi karteczkami i wypytują o ceny... efekt placebo czy cooo tam taniej i koniec

ale w niedługim czasie ceny się powoli powolutku podwyższają mnimalnie niezauważalnie stopniowo.......

a później monolog sieciówka słonecznych
      i ceny wybitne

bonviva po hurtowniach powyżej 70 zł
      a w słonecznej 35 zł hurraaaaaaaa!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ale przecież na czymś sobie musi firma kase zbić
    • Gość: megaZdziwiony Re: Apteka Słoneczna IP: *.internetdsl.tpnet.pl 05.02.14, 17:00
      Witam. Czy ktoś może mi wytłumaczyć jak to jest możliwe że w aptece "Słoneczna" lek Pradaxa (lek przeciwzakrzepowy, 60 tab.) kosztuje 99.90zł., na Monte Cassino (w Szpitalu) 250zł., a na 3go Maja 450zł.? Kupując matce ten lek doznałem SZOKU (!!!). Mówiła mi o takich różnicach ale patrzyłem się na to z przymrużeniem oka. Gdybym go osobiście nie kupował to w życiu (!!!) bym w to nie uwierzył.
      • Gość: Klient Re: Apteka Słoneczna IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.02.14, 11:41
        Aga kochanie nie pieprz bzdur,już dawno gdyby tak było konkurencja dobrała by mu się do dupy.
        Poprostu bierze olbrzymie ilości w hurtowniach i ma duży upust,może obniżać ceny.
        A ogólnie narzuty w innych aptekach to kurestwo,aptekarze chcą się nachapać ,wycisnąć ludzi jak cytrynę,bo wiadomo leki musi się kupić.
        I jeszcze miła wiadomość dla chorych niebawem otwarcie nowej Słonecznej w Przemyślu przy ulicy Jagielońskiej w miejscu gdzie był sklep papierniczy przy skręcie na Mniszą.
        Powodzenia i dużych utargów życzą klienci.
      • b1std Re: Apteka Słoneczna 21.02.14, 10:48
        Inne apteki w polsce z tej sieciówki pracują na te w przemyślu. A te w przemyślu jadą na minusie żeby wykończyć konkurencję. Jak konkurencja się zminimalizuje to podniosą ceny i będą robić na apteki w innych miastach które będą jechać na minusie i wykańczać konkurencję.
        Oto wielka tajemnica ceny a aptekach słonecznych.
        Ament. ;)
    • Gość: Gość Re: Apteka Słoneczna IP: 185.18.135.* 07.03.14, 11:20
      Będzie,będzie, urzędasy tak sprawy zatwierdzają.
      Na pewno kilka aptek pójdzie pod klucz, nadzór farmaceutyczny z Lublina trzepie kilka aptek jednej rodziny w Przemyślu, i teraz na wniosek GIF dojdzie jeszcze Urząd kontroli skarbowej! Za dużo przekrętów robili i w końcu wpadli! A wszystko zaczęło się od hurtowni, więc na bank cofna koncesję na sprzedaż leków.
    • Gość: zena słoneczna IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 13.04.14, 18:56
      Jeżeli aptekarze uważacie, że słoneczna robi dumping cenowy i wykańcza konkurencje to dlaczego nie powiadomicie o tym stosownych organów i służb ?
      Przecież to nic nie kosztuje. Zróbcie tam zakupy weźcie paragon, dołączcie ksero waszej faktury zakupu (nawet bez nagłówka) i powiadomcie albo urząd ochrony konkurencji, albo organy skarbowe lub inne i muszą one się tym zająć tylko trzeba je powiadomić.
      Jeżeli twierdzicie, że to pralnia brudnych pieniędzy to tym bardziej się dziwię, że nic nie robicie w tym kierunku, aby taki proceder ukrócić, ale widzę, że wolicie tylko narzekać. To jest wasz wybór
      • Gość: stsn Re: Apteka Słoneczna IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 03.06.14, 10:51
        w dniu 02 06 2014 syn kupował dla mnie lekarstwa w aptece "SLONECZNA" Tarnow Lwowska mial dwie recepty na jednej lekarz popelnil bląd co sie moze zdarzyć dotyczy leku OMSAL napisał 100% a dla ubezpieczonych jest na ryczałt zaplacil ok 75 zł miast 9,60 za 3 opakowania 65 zl dla skarbu panstwa do apteki mam pretensje ze syn nie został poinformowany o pomylce lekarza ,wydajacy lek mial dwie recepty i widział ze kupujący jest ubezpieczony gdyż większość lekow jest refundowana , ja emeryt przy pomocy zony bez 65 zł moge zyc mnie chodzi oto by tego typu przypadek mozna wyeliminować bylo jasne ze jestem ubezpieczony i ze jest pomylka recepte mozna bylo przepisac...prosze o informacje gdzie skladac skargi ,bylem w aptece zapytalem dlaczego nie poinformowano syna o pomylce młodziutka pani oswiadczyla mi ze "lek wypisano na 100% (czego sie domyslilem w czesniej i nie szedlem ze skarga na lekarza tylko z zapytaniem o nie poinformowaniu) i
        nie wszystkie leki sa refundowane" ...odkrycie ze hoj ...pytalem nie o wszystkie tylko o ten jeden! wydzwaniam by sie zapytac gdzie zlozyc skarge tylo poczta g. sie odzywa tak w obu aptekach Curie i Lwowska.
        • Gość: OLA Re: Apteka Słoneczna IP: 80.54.117.* 18.06.14, 20:18
          Nie ma Pan żadnych podstaw do skargi na aptekę,jeżeli lekarz napisał 100 lub X. natomiast informuję ze ceny urzedowe leków (dla uproszczenia te które mogą mieć zniżkę na receptę)są jednakowe w kazdej aptece od Tatr do Bałtyku. Zmieniają sie co dwa miesiące. Informuje iz działanie lekarza nie musiało wynikać z pomyłki lecz swiadomego działania poniewaz np nie miał Pan potwierdzenia od specjalisty o chorobie przewlekłej i to on powinien o tym poinformować.
          Ubezpieczenie nie upoważnia Pana do nabycia wszystkich leków ze zniżką.
    • Gość: gość Re: Apteka Słoneczna IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 29.05.14, 10:39
      Oprócz banków, parabanków i szmateksów w mieście królują apteki. Czemu? Bo to biznes. Każdy chce jakoś zarobić na siebie i rodzinę. I jak w każdym biznesie stosowane są różne sztuczki by przyciągnąć klienta, to zrozumiałe i akceptowane pod warunkiem, że są z korzyścią dla klienta. Nie wiem czemu akurat tak bardzo się rozwinął wątek o jakiejś tam aptece, uważam, że dzięki właścicielom aptek, którzy sobie podsrywają na forum. Nieładnie. Bo mnie akurat to wisi, czy tu jest drożej czy taniej czy ten lepiej obsługuje i się uśmiecha czy nie. Wchodzę i kupuję i w dup.ie mam jaka to apteka. Taka sama jak każdy sklep, więc nie róbcie z apteki świątyni. Zamiast pieprzyć na forum zajmijcie się pracą, nie macie nic do roboty w aptece?
      • Gość: Zorro Re: Apteka Słoneczna IP: 91.240.130.* 05.08.15, 18:39
        Jaki jest mechanizm uzyskiwania takich cen przykład: sieć kupuje 1000 czegoś, za to należny się od producenta 20% rabatu niezależnego od hurtowni (czyli Farmacol nic tu nie dokłada) jak juz dostana fakturę od producenta na te 20%, to Sł. zwraca do F 800. Oczywiście za pełną wiedzą F. Pytanie kto kupi te 800, a no wszyscy inni w tzw promocji, czyli F da jakies 1-2% rabatu i wypchnie to pozostałym aptekom. A Sł mają tak 200 szt==20% ilości zakupionej + 20% rabatu od 1000 szt, czyli cena jest przez pół, jakby zwrócili 900, to cena by była przez 4. i pyta Pan jak długo to potrwa, tak długo jak inni będą kupować te 800. W grę wchodzi tylko totalny bojkot F, wtedy im się to nie opłaci. Tyle, że nie jest to proste, bo jak widzą, że ktoś się chce wyślizgać, to przychodzą i straszą, że jak tak, to F będzie musiała otworzyć na przeciwko jeszcze jedną Sł lub Niezap. Oczywiście to blef, ale skuteczny. Więc ja bym się nie dał i kazał bym im spadać na drzewo. Dodam, że taki sam numer robią z groszówkami, czyli towar w pełnej cenie zwracają a groszówki sobie zostawiają, to tu marża może być i milion%, bo to ciężko nawet policzyć. Tyle w temacie, ale trzeba się powoli wyślizgiwać, bo nie ma innego sposobu, bo to ekonomicznie się musi opłacać, jak przestanie, to proceder ustanie. nie mówię, że zejść do zera, ale już do 30-40% tego co było to już zaboli, można brać tylko urz, a resztę zlać. I oczywiście nie ma gwarancji, że inna hurtownie nie wpadnie na taki sam pomysł, dlatego trzeba się orientować w temacie, żeby czegoś nie przeoczyć.
    • Gość: Prawnik Re: Apteka Słoneczna IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 10.08.15, 19:16
      Akcjonariusze spólki jawnej Apteka Słonecza, informujemy , że nie Mamy nic wspólnego z Apteką "Słoneczna" w Przemyślu na ulicy Słowackiego 13 w Przemyślu. Ktoś pod naszą nazwą nr KRS 0000307817 zaczął od dnia 31.05.2015 roku , posługiwac sie mylną nazwą w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, odciągnięciem Klientów , Pacjentów , Naszym kosztem. W chwili obecnej zostały podjęte wszelkie Prawne korki aby ten proceder wyjaśnić.

Zarząd Spółki Jawnej. Apteka Słoneczna F. Focha 31 oraz Jagiellońska 12 w Przemyslu.
    • hartung2016 Re: Apteka Słoneczna 01.01.16, 14:48
      Byłam przez chwilę zatrudniona , ale wystarczająco , aby się zorientować . Kombinacje cenowe sa bardzo proste . Stawiają na leki deficytowe np. xarelto , pradaxa , trajenta , które w dobie deficytu proponują w cenach poniżej marży , aby przyciągnąć klienta , ale wydaja tylko tym pacjentom , którzy robia u nich inne zakupy . To raz . zamawiają w dużych ilościach , do wielu aptek więc mogą pozwolić sobie na obniżanie cen . Mają też b. prosta politykę cenową , a ponadt " Madson " to własna produkcja bardzo tanich suplementów , ale nie zbadanej jakości . Na szczęście Warszawa na Krakowiakach już się trochę poznała i farmaceuci mimo proponowanego wysokiego wynagrodzenia nie chcą się tam zatrudniać , bo z personelem obchodzą się przedmiotowo . Chociażby to że nie mają pomocy aptecznej ani sprzątaczki . Sprząta nie tylko magister , ale i kierownik apteki . Szczerze odradzam firmę , która bezczelnie i przebojem pozbywa się konkurencji i nie szanuje człowieka .
    • hartung2016 Re: Apteka Słoneczna 03.01.16, 21:37
      Działają niezgodnie z prawem . Wydają leki niezgodnie z receptą , a czasami bez recepty . Wydają też najtańsze zamienniki o niepotwierdzonej przyswajalności . Zamawiają opakowania zbiorcze i dzielą je , co też nie jest zgodne z prawem.
      • Gość: Zarazek Re: Apteka Słoneczna IP: *.internetdsl.tpnet.pl 31.01.17, 18:15
        Odmawiają realizacji recept refundowanych,w aptece Słonecznej w Przemyślu na ul.Jagiellońskiej 12 z przysługującą zniżką (np. z uwagi na niby małą czytelność) i proponują wykupienie leku za pełną odpłatnością żeby naciągnąć na pieniądze, lub wymuszają konieczność zabiegania o poprawę recepty u lekarza, co jest ewidentnym łamaniem prawa, praw pacjenta ! Zdaniem sądów tylko uchybienia uniemożliwiające dokładną identyfikację świadczeniobiorcy lub lekarza uprawnionego do wystawienia recepty lub zaliczenia leku do refundowanych powodują, że recepta nie daje prawa do realizacji. Inne uchybienia nie mogą pozbawiać pacjentów prawa do zakupu leków w przysługującej im cenie .
        • Gość: Farmaceutka Re: Apteka Słoneczna IP: *.internetdsl.tpnet.pl 12.04.17, 16:37
          Tutaj się nie zgodzę. Lekarz zgodnie z rozporządzeniem pkt.6.1.1 musi podać "nazwę leku albo rodzajową lub handlową nazwę środka spożywczego specjalnego przeznaczenia żywieniowego, wyrobu medycznego lub ich nazwę skróconą, która w jednoznaczny sposób pozwala określić przepisany lek, środek spożywczy specjalnego przeznaczenia żywieniowego, wyrób medyczny".
          Jeśli lek jest zapisany nie czytelnie i farmaceuta, nie może jednoznacznie określić co to za lek, to jak może cos wydać?? Przecież ponosi za to odpowiedzialność! Jeśli pacjent stale zażywa ten lek i jest pewien co lekarz mu zapisał, to fakt w razie nieczytelności recepty proponujemy czasem 100% odpłatność trochę asekuracyjnie, ponieważ NFZ prawdopodobnie przyczepi się do takiej recepty i tak zabierze refundację. I kto dopłaci do tej felernej recepty??? A no... farmaceuta.
          Co do wymuszania poprawiania recept... Recepta to jest DOKUMENT! (Nie każdy o tym chyba wie, patrząc na stan niektórych :/) Cóż przy każdej poprawce na recepcie musi znaleźć się obowiązkowo pieczątka i podpis lekarza wystawiającego receptę. To też wyraźnie jest zapisane w rozporządzeniu w sprawie recept 2.1.2 " Każda poprawka wymaga dodatkowego złożenia własnoręcznego podpisu i odciśnięcia  pieczęci osoby wystawiającej receptę przy poprawianej informacji. " W związku z tym, jeśli pacjent nie chce się wracać do lekarza, to czasem proponujemy realizację ze 100% odpłatnością. Znów poprawiana recepta bez pieczątek i podpisów "nie przejdzie" przez NFZ.
          Tak na prawdę pacjent powinien w obu przypadkach poprawić receptę. Nie jest to w moim przekonaniu łamanie praw pacjenta. Jeśli tak to proszę zgłosić to "górze", która takie przepisy wymyśliła.
          Pozdrawiam
        • Gość: logicznie myślący Re: Apteka Słoneczna IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 13.04.17, 08:46
          To logiczne, że recepta MUSI być czytelna, bo to decyduje o prawidłowym leku wydanym pacjentowi. Jeżeli niektórym lekarzom nie chce się czytelnie napisać recepty, to jest to lekceważenie pacjenta i narażanie go na kłopoty, jest to nie do zaakceptowania. Miałem taka sytuację, nazwa leku nabazgrana, a były leki i podobnej nazwie , co miał zrobić aptekarz-na chybił trafił?Sam dzwonił do lekarza(to było własnie w Aptece słonecznej, bo miałem po drodze). Lekarze mają komputery, niech łaskawie wypisują komputerowo, to XXI wiek.Najlepiej było by jak w innych krajach"zachodu", gdyby recepta wypisywana komputerowo, była od razu wysyłana do wybranej przez pacjenta apteki, byłaby oszczędność papieru i nerwów.
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka