Dodaj do ulubionych

Pływająca trumna?

31.05.21, 21:39
"Możliwości polskiej marynarki wojennej nie od dziś pozostawiają sporo do życzenia, a symbolicznym obrazkiem, doskonale pokazującym stan naszej floty wojennej, jest sytuacja jedynego polskiego okrętu podwodnego znajdującego się w aktywnej służbie - ORP Orzeł. Służbie, której sprzeciwiają się nawet sami marynarze!
Okręty podwodne to dziś fundament największych marynarek wojennych świata. Niestety, w przypadku Polski, nasi marynarze mogą jedynie z zazdrością patrzeć chociażby na swoich kolegów z sił lotniczych, gdzie wkrótce mają trafić nowoczesne myśliwce F-35 Lightning II. W polskich siłach zbrojnych w aktywnej służbie pozostaje bowiem tylko jeden okręt podwodny ORP Orzeł, a dwa pozostałe okręty tego typu, ORP Sęp i ORP Bielik mają być zezłomowane jeszcze 2021 r.
Jakby tego było, ORP Orzeł to okręt, na którym boją się pływać sami marynarze, o czym donoszą w specjalnym liście otwartym. Przyjrzyjmy się zatem możliwościom tej maszyny, która (nie) chlubie broni honoru polskich okrętów podwodnych."

www.komputerswiat.pl/artykuly/redakcyjne/orp-orzel-jedyny-polski-okret-podwodny-w-aktywnej-sluzbie-jakimi-mozliwosciami/q83w4sg
Obserwuj wątek

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka