Dodaj do ulubionych

Los PWSzZ w Sanoku

IP: *.gw.intertele.pl 19.08.03, 14:46
Czytam w "Super Nowościach" ogłoszenie o naborze na studia w Państwowej
Wyzszej Szkole Zawodowej i zastanawiam się, skąd szkoła weźmie tylu
profesorów, żeby specjalnosci zamienić na kierunki. A przecież specjalności
muszą być likwidowane w szkolach zawodowych.
Obserwuj wątek
    • Gość: Sanoczanin Re: Los PWSzZ w Sanoku IP: *.gw.intertele.pl 27.08.03, 09:35
      Sądziłem, ze będzie jakiś odzew. Tu w Rzeszowie zamyka sie kierunki, bo nie
      spełniaja norm Państwowej Komisji Akredytacyjne
      - 120 studentów nauk humanistycznych na 1 profesora lub doktora habilitowanego
      - 50 studentów filologii na 1 profesora lub doktora habilitowanego.
      A od 1 października 2004 żeby był kierunek, musi być 4 profesorów lub doktorów
      habilitowanych.
      Z informacji od znajomych studentów PWSzZ wiem, ze te kryteria trudno będzie
      spełnić. Życzę sukcesów!
      • stanczykrzeszowski Re: Los PWSzZ w Sanoku 29.08.03, 09:00
        Trudno będzie o sukcesy, gdy MENiS zacznie liczyc kadrę. Ale to będzie kłopot
        większości państwowych wyższych szkół zawodowych, ktore będą musiały likwidować
        część kierunków studiów.
        • Gość: Dorian Re: Los PWSzZ w Sanoku IP: *.int.ccp.pl / *.crowley.pl 21.09.03, 21:23
          Jestem studentem PWSZ i bardzo liczę, na to, że szkoła jednak wyjdzie obronną
          ręką, bo gdzie indziej znajdę Kulturę Krajów Karpackich?
          • Gość: Sanoczanin Re: Los PWSzZ w Sanoku IP: *.gw.intertele.pl 09.10.03, 10:32
            Nie znajdziesz, bo takiego kierunku studiów nie ma. Od przyszłego roku nie
            będzie go i w Sanoku.
            • Gość: Profesor Re: Los PWSzZ w Sanoku IP: 62.93.43.* 20.10.03, 15:25
              Szkoły zawodowe maja czas na zamianę specjalności na kierunki do 30 września
              2005 roku. Potem muszą zatrudniać na etacie 4 samodzielnych pracowników
              naukowych i 6 doktorów, by utrzymać kierunek. Czy to sie uda w Sanoku?
              Zobaczymy za 2 lata.
              • Gość: Dorian Re: Los PWSzZ w Sanoku IP: *.int.ccp.pl / *.crowley.pl 20.10.03, 20:46
                Mam ogromną nadzieję, że się uda. Czy ktoś wie coś więcej, jakie są ostatnie
                wieści?
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka