09.09.21, 15:26
www.defence24.pl/od-baobaba-do-wisly-hsw-na-mspo-2021
Obserwuj wątek
  • genia50 Re: HSW 12.09.21, 17:32
   Jak ci się podoba plan wycięcia tysiąca hektarów lasu wokół Stalowej Woli na (o ironio!) inwestycje ekologiczne? Sądzę, że drewno będzie sprzedawane i zmniejszy zadłużenie tego miasta i o to bardziej chodzi niż o cokolwiek innego. Jak można na coś takiego pozwolić?
    • genia50 Re: HSW 12.09.21, 18:13
     To krótkowzroczna polityka gospodarcza wyciąć i spieniężyć w krótkim czasie to co rosło latami.A co potem, czym będziemy oddychać? I tak już nie ma czym oddychać, bo ludzie palą w piecach i na działkach, a co dopiero jak wytną ? Teraz wycina się tyle drzew w 1 rok, co do niedawna przez 10 lat.
       • x49xx Re: HSW 12.09.21, 19:24
        Stalowa Wola się rozwija, daje ludziom pracę. Co z tych lasów, jak ludzie pracy nie mają i wyjeżdżają za chlebem za granicę, lub zostają w dużych miastach i nie korzystają z tego zdrowego powietrza, tak jest u mnie.
     • a.sdf.gh.kl Re: HSW 12.09.21, 21:00
      Pretensje miej do ludzi którzy czadzą świadomie, a nie do HSW. HSW to zakład z perspektywami pracy na lata, pod warunkiem że POprzednicy nie dojdą do władzy. Ta niemiecka opcja ma za zadanie zawijanie Polski i wysyłanie Polaków na szparagi. Drzew wokół Stalowej mnogo. Pokaż mi te dane o wycinaniu drzew i dane o sadzeniu nowych.
      Problemem dużym jest kostka brukowa położona w miastach w samym centrum i bez drzew.
   • x49xx Re: HSW 12.09.21, 17:45
    www.google.com/search?q=stalowa+wola+mapa+satelitarna&rlz=1C1PRFC_enPL751PL751&oq=stalowa+wola+mapa+satelitarna&aqs=chrome..69i57.10155j1j4&sourceid=chrome&ie=UTF-8
  • e-zybi Re: HSW 13.09.21, 03:34
   "Andrzej Duda znów chwycił ochoczo za długopis, tym razem pozwalając na wycinkę drzew. Podpisał ustawę tzw. lex Izera, dając zielone światło uruchomieniu fabryki polskiego samochodu elektrycznego w Jaworznie. Jego podpis pozwoli też na inwestycje w Stalowej Woli, a konkretnie na gruntach należących do Lasów Państwowych. Podpisana przed Dudę ustawa daje dwa lata na zamianę gruntów Lasów Państwowych w Jaworznie i Stalowej Woli na inne grunty Skarbu Państwa. Zgodnie z przepisami, ustawie nie podlegają obszary objęte różnymi formami ochrony przyrody. Jak wyjaśnia Gazeta.pl, „ustawa pozwoli inwestorom zamienić tereny Lasów Państwowych na inne działki i bez dodatkowych kosztów wyciąć drzewa pod inwestycje”."
   Komentarz... "PAD podpisał tzw. lex Izera, a raczej WIELKIE OSZUSTWO obywateli Jaworzna i Stalowej Woli! Z tych 12000 hektarów wykarczowanych lasów nie wyjedzie żadne elektryczne auto, chyba że limuzyny tłustych pisowskich kotów na lukratywnych posadach w spółkach tworzonych za nasze pieniądze – oburzyła się posłanka Gabriela Lenartowicz."

   www.msn.com/pl-pl/wiadomosci/polska/duda-podpisa%C5%82-lex-izera-polskie-lasy-do-wycinki/ar-AANRUFB
   • a.sdf.gh.kl Re: HSW 13.09.21, 17:14
    "nie wyjedzie żadne elektryczne auto, chyba że limuzyny tłustych pisowskich kotów na lukratywnych posadach w spółkach tworzonych za nasze pieniądze – oburzyła się posłanka Gabriela Lenartowicz."
    POwskie koty też zasiadały w tych spółkach tyle, że zamierzały przekazać je za friko w ręce prywatne lub zagraniczne. Te spółki generują teraz miliardy zł przychodów dla państwa, a ta pani tego nie rozumie i nic w tym dziwnego, jest przecież kobietą :-(

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka