Dodaj do ulubionych

Nagonka na katolików

29.04.23, 19:45
Dlaczego to robicie? Dajcie ludziom żyć tak, jak chcą i wierzyć w to, co chcą! Więcej tolerancji!
Obserwuj wątek
  • zolza670 Re: Nagonka na katolików 29.04.23, 20:27
   A kto ci Danusi broni? To raczej katolicy nie są tolerancyjni i każdemu usiłują narzucić swój światopogląd.
  • taniarada Re: Nagonka na katolików 29.04.23, 20:53
   Chrześcijanin - katolik - Polak - to nie jest ten, co czeka na objawienie i konieczności i poddaje się oczywistościom, które za niego robią, za niego myślą, za niego żyją - ale kto sam robi, i wie, czemu robi, żyje, i wie, po co żyje, wybiera, i sam wybiera, nawet tym koniecznościom i oczywistościom wbrew, a jak grzeszy, to też on grzeszy i to jest jego grzech, z jego duszy żywej pochodzący, szczery i przytomnie zgrzeszony! Siedzący i czekający na kamieniu przy drodze nie dotrą do Królestwa Niebieskiego; Królestwo Niebieskie jest dla tych, co idą, co biegną, co zmierzają do celu, a nawet jak upadają w bólu i zdzierają sobie skórę z nóg wobec spoczywających na poboczu, niestrudzonych - to na myśl im nie przyjdzie, żeby zejść z drogi, zrezygnować. I nawet jeśli w złą stronę tą drogą idą, to jedno zostanie im policzone, że szli, że szli, szli!

   Jacek Dukaj, Lód .Nowa dyskusja fajnie .
   • anita234 Re: Nagonka na katolików 01.05.23, 15:26
    " Czy można jeszcze coś bardziej głupszego wymyśleć? Religia katolicka oparta jest na karze, na grzechu, strachu, lękach. lękach, na grzechu pierworodnym, na bojaźni bożej, antychrystach, demonach, piekle, diabłach, szatanie, na spowiedzi za grzechy, na pokucie, na sądzie ostatecznym, na spowiedzi, na pokucie na sądzie ostatecznym, na poczuciu winy i i wiecznym potępienie w piekle, To są główne tezy i fundamenty religii katolickiej. Te wszystkie brednie wymyśli kościół katolicki, abyś się i żył w ciągłym strachu. Tu nie ma nawet za grosz miłości, tylko strach, strach i tylko strach. Ale mało tego strachu, ponieważ według nauk katolickich duchownych człowiek to tylko nicość, taki nic nieznaczący, robak, marny grześnik, proch i nic więcej. Geneza religii chrześcijańskiej jest następująca": Boże przepraszam Cię, że urodziłam się Człowiekiem." Jan Hartmann.
    • taniarada Re: Nagonka na katolików 01.05.23, 18:30
     Harman to lewicowy działacz .Pisał dla Wyborczej .Jak może być niezależny w poglądach dot tego Żyd .W drugim wcieleniu nie musi być człowiekiem .Gdyby ludzie postępowali wobec zasad głoszonych przez kosciół katolicki i wyznawali wiarę w Boga .To było by wspaniałe ,ale tak nie jest bo ludzie są grzeszni .
     • e-zybi Re: Nagonka na katolików 02.05.23, 04:35
      "Tadeusz Kościuszko w liście do Adama Czartoryskiego (1814) o potrzebie rozdziału Kościoła od państwa napisał:Kościół winien być oddzielony od państwa, nie wolno mu zajmować się kształceniem młodzieży. Naród winien być panem własnego losu i jego prawa powinny być nadrzędne wobec praw Kościoła."

      Żadna religia nie może im przeczyć, odwołując się do prawa boskiego, przeciwnie, każda religia powinna być posłuszna prawom ustanowionym przez naród. Księża będą zawsze wykorzystywać ciemnotę i przesądy ludu. Będą posługiwać się religią jak maską pod którą kryje się obłuda i zbrodniczość ich poczynań.
  • e-zybi Re: Nagonka na katolików 30.04.23, 02:38
   Tak przy niedzieli...
  • taniarada Re: Nagonka na katolików 30.04.23, 10:59
   Nie spotkałem się by katolik napylał na ateistów lub niewierzących .A tu zawsze odwrotnie jest prawda ,czy fałsz ?Pytanie do Anitki ?
   • e-zybi Re: Nagonka na katolików 30.04.23, 12:05
    To do Anitki, czy nie? Pisz chłopino po polskiemu bo trudno za Tobą nadążyć 😉
   • anita234 Re: Nagonka na katolików 04.05.23, 15:18
    Jest prześladowanie niesprawiedliwe, to, w którym bezbożni nękają kościół chrystusowy i jest prześladowanie sprawiedliwe, to, którym kościół chrystusowy nęka bezbożnych. Kościół prześladuje z miłości, a bezbożni z nienawiści.
    • e-zybi Re: Nagonka na katolików 04.05.23, 20:23
     "Kościół zmusza do wejścia w swe łono tych, których spotyka na drodze i miedzy opłotkami, pośród schizm i herezji, niechaj ci nie skarżą się, ze zostali przymuszeni, lecz niechaj spojrzą, dokąd się ich prowadzi” – św. Augustyn, List 185.

     Co sądzisz o tym nauczaniu św. Augustyna? ;-)
    • taniarada Re: Nagonka na katolików 04.05.23, 22:20
     anita234 napisała:

     > Jest prześladowanie niesprawiedliwe, to, w którym bezbożni nękają kościół chrys
     > tusowy i jest prześladowanie sprawiedliwe, to, którym kościół chrystusowy nęka
     > bezbożnych. Kościół prześladuje z miłości, a bezbożni z nienawiści.
     Człowiek stworzony jest na obraz i podobieństwo Boże, to też zdolny jest do autentycznej miłości.Czy Ty Anitka jesteś zdolna do takiej miłości bezinteresownej ?
     • e-zybi Re: Nagonka na katolików 05.05.23, 06:24
      taniarada napisał:

      > Człowiek stworzony jest na obraz i podobieństwo Boże, to też zdolny jest do aut
      > entycznej miłości.

      Zapewne dziwi Cię, że ktoś może być dobrym bez Boga. Współczuję temu kto potrzebuje Boga, aby być dobrym człowiekiem...cierpienie i umartwianie się w imię jego jest nic nie warte bez czynów, to strata czasu. img29.demotywatoryfb.pl//uploads/201704/1491842299_vqczqs_600.jpg      The worst thing you can do is to live "shit but stable" dick.
      • anita234 Re: Nagonka na katolików 09.05.23, 12:24
       Krótka i prosta definicja katolika znaleziona w internecie: Katolik to taki dziwny człowiek, który nie znając hebrajskiego, modli się do Żyda. Wierzy, że jest jeden żydowski bóg w trzech osobach (ojciec, syn i duch święty), a jednego z nich zjada oraz pije jego krew w libacji, zwanej mszą - czyli kanibalizm watykański. Jedzenie ciała człowieka i picie jego krwi jest punktem kulminacyjnym każdej mszy. Obrzydliwe, i do tego jeszcze Żyda, których katolicy tak nienawidzą.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nie pamiętasz hasła lub ?

Nakarm Pajacyka