Dodaj do ulubionych

kapitalizm

IP: vance* / 142.30.229.* 02.12.02, 23:16
moje punkty -----------------------------
Obserwuj wątek
    • Gość: J Re: kapitalizm IP: proxy / 212.244.182.* 03.12.02, 08:00
      KOMUNOOOO WRÓÓÓĆ
    • Gość: R.Ochucki Re: kapitalizm IP: *.nask.waw.pl 03.12.02, 09:35

      www.merlin.com.pl/sklep/sklep/strona.towar?zet=awsdzkjityidhocgwnkoqikabbjxad&oferta=241746

      można płacić kartą

      Pozrawiam
      Ryszard Ochucki

      P.S. Adres się pewnie rozwali na dwie linijki, więc trzeba go "skleić" w
      okienku przeglądarki.
      • Gość: Siarkowiec Re: do wtórnego analfabety stana IP: *.acn.pl / 10.64.5.* 03.12.02, 09:45
        Kup sobie analfabeto słownik ortograficzny na Mikołaja. Po prostu wstyd tak
        pisać.
      • ignatz Re: kapitalizm 03.12.02, 16:44
        To plus parę pozycji klasycznych:
        "Razem czy osobno"
        "Gdzie postawić przecinek"
        "Ortografia i gramatyka na wesoło"
        "Boże igrzysko"
    • Gość: Wiesław U Re: kapitalizm IP: *.tarnobrzeg.sdi.tpnet.pl 03.12.02, 18:46
      Drogi "stanie"!
      Ale my chcieliśmy mieć kapitalizm-i mamy.W mieście Tarnobrzegu
      również.
      • Gość: stan Re: kapitalizm IP: 64.114.128.* 04.12.02, 06:24
        jeste wyuczony w canadzie i mieszkam w vancouver to nie najlepiej pisze po
        polsku

        - W usa jest 40 mln ludzi kturzy malo maja co jesc i nie maja lekarstw w
        komunizmie tak nie bylo i w komunizmie nie bylo bezrobocie.
        karzdy bogatym nie morze byc. ten co jest bogatszym to kontroluje
        biedniejszego. choc ile bede pracowal to nie bede mial platne tyle co bogaty
        ktury ma jusz jakis interes
        - srubki jednej sie nie pszekreca bo nato jest maszyna to nie jest rok 1940 ale
        jak bym nie mogl znalesc pracy to chetnie bym to robil. moja babcia pracuje w
        zamrarzalce co stoi na tasmie i kroji miesa co pszelatuje. moja mam chodzi do
        bagatych i spszata ich domy. moj tata spszata kible po wierzowcach, moj wujek
        jerzdzi cierzarowka 18 godzin na dzien rzyby dac jedzenie dla ich dzieci. tak
        wyglada dla polaka rzycie w ameryce.
        - ja jestem pierwszy na studiach w usa i jak skoncze to mysle rze mnie bedzie
        lepiej ale nie bede bogatym.
        - karzdy nie da stworzyc sobie prace. wytlumacz mnie jakie? Dlaczego w polsce
        karzdy sobie nie stworzy prace?
        - inwestyci w siebie jest dobrze ale nie do tej pory rze karzdy musi wygladac
        jak aktor na telewizji
        - tutaj w ameryce morzna powiedziec rze jest troche komunizmu, dlatego rze sa
        publiczne szkoly, pszedsiebiorstwa co produkuje bron, maja budynky co pracuja
        nad wynalazkami i inne.
        - wejs sobie w polsce za 1USD prace a daj swoja komus innemu
        - saddam husein nigdy nie wysylal anthrax, niekture kraje po prostu go nie
        lubia
        - w ameryce ludzie maja inna kulture od polaka w polsce

        - najbogatszy kapitalizmem to jest USA i coraz wiecej sie bogaci. Ale to sie
        bogaca te najbogatsze 5 procent ludzi w tym kraju.

        - kapitalizm nie potszebuje rzeby karzdy czlowiek byl wyuczony. W kapitalizmie
        potrzebuje byc z 10 procent bardzo dobrze wyuczonych, 30 procent miejwiecej
        wyuczonych, 50 procent do cierzkiej pracy, a reszta to rzeby byli wykorzystani
        to taniej roboty.

        - kapitalizm kcial pokonac komunizm nie dlatego rze komunizm byl nie dobry dla
        ludzi ale dlatego rze kapitalizm nie zarabial na komunizmie a kraje
        komunistyczne zagrarzaly kapitalizmie.

        Komunizm byl pokonany przez propogande kapitalistyczna z zachodu. Durzo ludzi
        w polsce w tej chwili narzeka rze komunizm byl lepszy.

        Moje punkty o zlym wolnym miedzynarodowym rynku --------------
        • Gość: R.Ochucki Re: kapitalizm IP: *.nask.waw.pl 04.12.02, 09:45

          Ja mam takie głupie pytanie - po co ta indoktrynacja ??
          Przecież wiemy o co chodzi w kapitaliźmie.

          > - srubki jednej sie nie pszekreca bo nato jest maszyna to nie jest rok 1940
          > ale jak bym nie mogl znalesc pracy to chetnie bym to robil. moja babcia
          > pracuje w zamrarzalce co stoi na tasmie i kroji miesa co pszelatuje. moja mam
          > chodzi do
          > bagatych i spszata ich domy. moj tata spszata kible po wierzowcach, moj wujek
          > jerzdzi cierzarowka 18 godzin na dzien rzyby dac jedzenie dla ich dzieci. tak
          > wyglada dla polaka rzycie w ameryce.

          Polacy, którzy wyjechali za ocean w poszukiwaniu raju utraconego a teraz
          sprzątają kible w wieżowcach to nie nasz problem - takiego dokonali wyboru i
          ponoszą konsekwencje.

          Z tego co piszesz to urodziłeś się za granicą (albo przyjechałeś tam jako
          bardzo małe dziecko) więc skąd się bierze Twoja dogłębna wiedza o komuniźmie ??
          Z przekazów ludzi starszych ??
          Więc skoro komuizm był taki super to dlaczego Twoi rodzice wyjechali za
          granicę ??

          Jeśli z nudów bawicie się w socjalistycznych bojówkarzy to agitujcie na swoim
          podwórku a nie zawracajcie ludziom głowy na forum badź co bądź poświęconym
          innemu tematowi.

          Pozdrawiam
          Ryszard Ochucki

          P.S. A czas spędzony na pisaniu manifestów proponuję przeznaczyć raczej na
          doskonalenie zasad mowy ojczystej.
        • Gość: moby Re: kapitalizm IP: *.tbg.net.pl 04.12.02, 09:47
          Gość portalu: stan napisał(a):

          > jeste wyuczony w canadzie i mieszkam w vancouver to nie najlepiej pisze po
          > polsku
          >

          > To nie zmienia faktu ze moglbys czasami zerknac do slownika ortografii
          polskiej...

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka