Gość: lolek IP: *.internetdsl.tpnet.pl 06.07.09, 08:55 Prywatni zarządcy nieruchomości - ruszać do Dąbrowy - niezadowolone wspólnoty mieszkaniowe pod MZBM oznacza potencjalnych nowych klientów ;-) Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
polsz Odetną wodę tysiącom ludzi, choć płacą? 06.07.09, 09:16 to niech odcinają wodę na komunalnych i socjalnych skoro mieszkańcy nie płacą Odpowiedz Link Zgłoś
g.r.a.f.z.e.r.o Odetną wodę tysiącom ludzi, choć płacą? 06.07.09, 11:19 "Gdybym kupił od MZBM-u kilka kamienic na wynajem, to w tej chwili byłbym bogatym przedsiębiorcą. Tymczasem spółka ma ich mnóstwo, a generuje same długi." A gdybyś miał 4 kamienice "komunałków" na swoim utrzymaniu to też byś takim bogatym przedsiębiorcą był? Odpowiedz Link Zgłoś
anders76 Odetną wodę tysiącom ludzi, choć płacą? 06.07.09, 11:55 Kolejny dowod na przezycie sie pewnych form zarzadzania zywcem z socjalizmu. Tzw. Spoldzielnie Mieszkaniowe to takze taki kwiatek zyjacy tylko dla siebie (prezesi, Rady rozmaite) za pieniadze mieszkancow. Odpowiedz Link Zgłoś
igorbn Odetną wodę tysiącom ludzi, choć płacą? 06.07.09, 12:44 Moze warto, by sprawa zajal sie takze Urzad Ochrony Konkurencji i Konsumentow. W koncu spor miedzy tymi przedsiebiorcami uderza w konsumentow. WWW.DOBRAPRAKTYKA.PL Odpowiedz Link Zgłoś
mircrow Odetną wodę tysiącom ludzi, choć płacą? 06.07.09, 13:57 PEC na pewno nie odetnie wody bo nie ma do niej prawa, to nie jego towar. Przedsiębiorstwo sprzedaje energię (dla większości ciepło). Efektem będzie brak podgrzewania wody w węzłach, a z kranów w dalszym ciągu będzie płynąć woda, tylko że zimna. Jak mówi Balcerowicz: nie ma darmowych obiadów. Nie wiem który już raz czytam o takim pomieszniu pojęć. Panie redaktorze, czy tak trudno jest zrozumieć co to jest towar, usługa itp pojęcia z dziedziny szeroko pojętej gospodarki? Czy tak trudno odrobić pracę domową i nawet spytać się w odpowiednim dziale portalu czy też GW, czy tak trudno rozróżnić dostawcę wody i dostawcę energii? Odpowiedz Link Zgłoś
mirgrab MZBM to typowa spółka kolesi 06.07.09, 14:07 którym zapewnia się posadki za poparcie polityczne i wyborcze.Wspólnoty powinny same podpisać umowy z dostawcą mediów a nie płacić pośrednikowi-darmozjadowi. Odpowiedz Link Zgłoś
grenzoid Odetną wodę tysiącom ludzi, choć płacą? 06.07.09, 14:13 Zawiódł mnie brak podpisu pod zdjęciem kranu. Zwykle dają jakieś mądre. Najlepsza była wtyczka RJ12 podpisana "Internet". :D Odpowiedz Link Zgłoś
wokal79 To problem MZBM, a nie wspólnot !!! 07.07.09, 13:14 Każda wspólnota mieszkaniowa posiada ograniczoną zdolność prawną i powinna mieć swój NIP, REGON i rachunek bankowy. Jeśli MZBM nie dopełnił obowiązków zarządcy (nie założył konta wspólnocie), a co gorsza sprzeniewierzył cudze pieniądze (tj. wspólnot) to spółkę czeka proces karny o kradzież i cywilny o zwrot skradzionych środków. Dodatkowo osoby odpowiedzialne powinny stracić licencję zarządcy nieruchomości. MZBM nie jest stroną w umowie pomiędzy wspólnotą, a dostawcą wody czy ciepła gdyż stronami są wspólnota i dostawca wody. I nawet jeśli MZBM zbankrutuje to nie ma to wpływu na dostawy wody do budynków wspólnot (budynki komunalne to już coś innego). Po prostu wspólnota wybierze innego zarządcę/administratora albo będzie zarządzała się sama. Tajemnicą "poliszynela" jest, że cześć spółek miejskich z Zagłębia bezprawnie kredytuje się środkami zarządzanych wspólnot. Niestety wiele zarządów wspólnot jest bardzo nieporadnych i daje się "kiwać" paniom z administracji. Polecam podstawowe info o wspólnotach mieszkaniowych: Tekst linka Polecam info o rozliczeniach wody: Tekst linka Zapraszam na forum wspólnot mieszkaniowych Tekst linka Odpowiedz Link Zgłoś