Dodaj do ulubionych

Odetną wodę tysiącom ludzi, choć płacą?

IP: *.internetdsl.tpnet.pl 06.07.09, 08:55
Prywatni zarządcy nieruchomości - ruszać do Dąbrowy - niezadowolone wspólnoty
mieszkaniowe pod MZBM oznacza potencjalnych nowych klientów ;-)
Obserwuj wątek
    • polsz Odetną wodę tysiącom ludzi, choć płacą? 06.07.09, 09:16
      to niech odcinają wodę na komunalnych i socjalnych skoro mieszkańcy nie płacą
    • g.r.a.f.z.e.r.o Odetną wodę tysiącom ludzi, choć płacą? 06.07.09, 11:19
      "Gdybym kupił od MZBM-u kilka kamienic na wynajem, to w tej chwili byłbym
      bogatym przedsiębiorcą. Tymczasem spółka ma ich mnóstwo, a generuje same długi."


      A gdybyś miał 4 kamienice "komunałków" na swoim utrzymaniu to też byś takim
      bogatym przedsiębiorcą był?
    • anders76 Odetną wodę tysiącom ludzi, choć płacą? 06.07.09, 11:55
      Kolejny dowod na przezycie sie pewnych form zarzadzania zywcem z
      socjalizmu. Tzw. Spoldzielnie Mieszkaniowe to takze taki kwiatek
      zyjacy tylko dla siebie (prezesi, Rady rozmaite) za pieniadze
      mieszkancow.
    • igorbn Odetną wodę tysiącom ludzi, choć płacą? 06.07.09, 12:44
      Moze warto, by sprawa zajal sie takze Urzad Ochrony Konkurencji i Konsumentow. W koncu spor miedzy tymi przedsiebiorcami uderza w konsumentow.
      WWW.DOBRAPRAKTYKA.PL
    • mircrow Odetną wodę tysiącom ludzi, choć płacą? 06.07.09, 13:57
      PEC na pewno nie odetnie wody bo nie ma do niej prawa, to nie jego
      towar. Przedsiębiorstwo sprzedaje energię (dla większości ciepło).
      Efektem będzie brak podgrzewania wody w węzłach, a z kranów w
      dalszym ciągu będzie płynąć woda, tylko że zimna. Jak mówi
      Balcerowicz: nie ma darmowych obiadów.
      Nie wiem który już raz czytam o takim pomieszniu pojęć. Panie
      redaktorze, czy tak trudno jest zrozumieć co to jest towar, usługa
      itp pojęcia z dziedziny szeroko pojętej gospodarki? Czy tak trudno
      odrobić pracę domową i nawet spytać się w odpowiednim dziale portalu
      czy też GW, czy tak trudno rozróżnić dostawcę wody i dostawcę
      energii?
    • mirgrab MZBM to typowa spółka kolesi 06.07.09, 14:07
      którym zapewnia się posadki za poparcie polityczne i wyborcze.Wspólnoty powinny same podpisać umowy z dostawcą mediów a nie płacić pośrednikowi-darmozjadowi.
    • grenzoid Odetną wodę tysiącom ludzi, choć płacą? 06.07.09, 14:13
      Zawiódł mnie brak podpisu pod zdjęciem kranu. Zwykle dają jakieś mądre.
      Najlepsza była wtyczka RJ12 podpisana "Internet". :D
    • wokal79 To problem MZBM, a nie wspólnot !!! 07.07.09, 13:14
      Każda wspólnota mieszkaniowa posiada ograniczoną zdolność prawną i powinna
      mieć swój NIP, REGON i rachunek bankowy. Jeśli MZBM nie dopełnił obowiązków
      zarządcy (nie założył konta wspólnocie), a co gorsza sprzeniewierzył cudze
      pieniądze (tj. wspólnot) to spółkę czeka proces karny o kradzież i cywilny o
      zwrot skradzionych środków. Dodatkowo osoby odpowiedzialne powinny stracić
      licencję zarządcy nieruchomości.

      MZBM nie jest stroną w umowie pomiędzy wspólnotą, a dostawcą wody czy ciepła
      gdyż stronami są wspólnota i dostawca wody. I nawet jeśli MZBM zbankrutuje to
      nie ma to wpływu na dostawy wody do budynków wspólnot (budynki komunalne to
      już coś innego). Po prostu wspólnota wybierze innego zarządcę/administratora
      albo będzie zarządzała się sama.

      Tajemnicą "poliszynela" jest, że cześć spółek miejskich z Zagłębia bezprawnie
      kredytuje się środkami zarządzanych wspólnot.

      Niestety wiele zarządów wspólnot jest bardzo nieporadnych i daje się "kiwać"
      paniom z administracji.

      Polecam podstawowe info o wspólnotach mieszkaniowych:
      Tekst
      linka

      Polecam info o rozliczeniach wody:
      Tekst linka
      Zapraszam na forum wspólnot mieszkaniowych Tekst
      linka




Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka