Dodaj do ulubionych

LCD a CRT?

IP: *.toya.net.pl 05.01.05, 17:44
Hej,
Mam problem. Ostatnio psuje mi się monitor i wszystko wskazuje na to że
pewnie będę musiał kupić nowy. Niestety nie wiem który z monitorow jest
lepszy LCD czy CRT. Czy ktoś mógłby mi podać jakieś zalety tych nowych
monitorów i czy wogóle warto je kupować?
Obserwuj wątek
    • Gość: KT05 Re: LCD a CRT? IP: *.pronet.lublin.pl 05.01.05, 19:09
      LCD są przede wszystkim płastrze (bardziej płaskie znaczy się :)), bardzej
      energooszczędne, zdrowsza dla oczu, droższe, o wolniejszym czasie reakcji
      (zamazuje się obraz przy dynamicznych scenach w filmach czy grach), mają jedną
      dobrą (natywną) rozdzielczość.

      Jak bardzo nie grasz, albo ci smużenie nie przeszkadza - wybierz LCD.
      • Gość: uczeń Re: LCD a CRT? IP: *.toya.net.pl 05.01.05, 20:45
        A jakaś wielka różnica w rozdzielczosciach i odswiezaniach wystepuje?
        • Gość: tswiercz Re: LCD a CRT? IP: *.internetdsl.tpnet.pl 05.01.05, 21:03
          Jeżeli chodzi o nowe LCD to smużenia już praktycznie nie ma. W LCD jest gorsze odzwierciedlenie kolorów, mniejsze kąty widzenia. Jeżęli byś kupował LCD 17' to będziesz działał na 1280x1024. W pozostałych rozdzielczościach obraz jest brzydki. A trzeba mieć monstra (karte graficzna) aby uciągnoł na tej rozdziałce HIGH detail. Ale w medium już poczciwy Radek 9600 daje sobie rade. Natomiast największą zaletą LCD jest to, że Cię oczy, głowa nie boli po długim wpatrywaniu się w montor. Jak oglądasz białe tła w CTR to jak się przyjrzysz widać migoczący obraz, "wypala" Ci oczy :-)

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka