Dodaj do ulubionych

żywotność ( trwałość ) notebooków

15.02.06, 07:27
Czy ktoś ma notebooka, który funkcjonuje bezawaryjnie co najmniej 4 lata i
jakiej firmy jest to cudo?
Obserwuj wątek
    • Gość: klecik Re: żywotność ( trwałość ) notebooków IP: *.devs.futuro.pl 15.02.06, 07:32
      Ja mam 3 lata Toshiba, wczesniej 5 lat dzilal IBM jeszcze z czarno-bialym
      wyswietlaczem.
      • altro2611 Re: żywotność ( trwałość ) notebooków 15.02.06, 09:21
        dziękuję za informację; przymierzam się do zakupu ale zniechęcają mnie negatywne
        opinie nt. trwałości większości modeli, oczywiście wiele zależy też od sposobu
        użytkowania. Zachęcająco wyglądaja reklamy nowych technologii "mobilnych" -
        procesory nie grzeją się tak mocno. Najważniejsze sa jednak opinie użytkowników.
        Pozdrawiam
        • lucar Re: żywotność ( trwałość ) notebooków 15.02.06, 16:42
          altro2611 napisał:

> dziękuję za informację; przymierzam się do zakupu ale zniechęcają mnie negatywn
          > e
          > opinie nt. trwałości większości modeli, oczywiście wiele zależy też od sposobu
          > użytkowania. Zachęcająco wyglądaja reklamy nowych technologii "mobilnych" -
          > procesory nie grzeją się tak mocno. Najważniejsze sa jednak opinie użytkowników
          >
          I właśnie wg tych użytkowników sprzętem wiodącym w rankingach niezawodności jest
          ThinkPad (kiedyś IBM, teraz Lenovo). Do tego należy dodać jego najlepszą wśród
          pecetowych laptopów klawiaturę, jak spróbujesz, trudno Ci będzie potem korzystać
          z wielu innych marek. Osobiście mogę potwierdzić te opinie jako użytkownik TP od
          2001 roku.

Pozdr
          Lucar
          • Gość: Jacenty Re: żywotność ( trwałość ) notebooków IP: *.acn.waw.pl 15.02.06, 20:08
            DELL, przetrwa 5 lat.IBM jak był IBM był OK, ma od 3lat. Może Toshiba .... choć
            5 lat do wyzwanie. Szeroki m łukiem omijąc innych !
            • Gość: anonim Re: żywotność ( trwałość ) notebooków IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.02.06, 17:39
              Wlasnie chcialem napisac Dell. Mam Della od dwu lat ale znam ludzi kotrzy mieli
              komputer Della przez wiecej niz 4 lata.
            • kisielt Z IBM jest problem 20.02.06, 20:43
              bo w tamtym roku dział komputerów osobistych wyniósł się ze Stanów i niektórzy
              twierdzą, że niestety jakość trochę spadła... ale będzie to widać dopiero za rok
              czy 2 tak na dobrą metę... stare IBM'y są nie do zdarcia. Z szybkimi procesorami
              jest ten problem, że one się nie grzeją jak pracują w temperaturze ok 20
              stopni... jak jest 30 to cóż... niektóre się wyłączają... zależnie od tego jak
              mają chłodzenie... te tańsze z szybkimi procesorami mają problemy w lecie.
          • przyladek.dobrej.nadziei Re: żywotność ( trwałość ) notebooków 15.02.06, 20:33
            lucar napisał:

> altro2611 napisał:
            >
            > > dziękuję za informację; przymierzam się do zakupu ale zniechęcają mnie ne
            > gatywn
            > > e
            > > opinie nt. trwałości większości modeli, oczywiście wiele zależy też od sp
            > osobu
            > > użytkowania. Zachęcająco wyglądaja reklamy nowych technologii "mobilnych"
            > -
            > > procesory nie grzeją się tak mocno. Najważniejsze sa jednak opinie użytko
            > wników
            > >
            > I właśnie wg tych użytkowników sprzętem wiodącym w rankingach niezawodności
            jes
            > t
            > ThinkPad (kiedyś IBM, teraz Lenovo). Do tego należy dodać jego najlepszą wśród
            > pecetowych laptopów klawiaturę, jak spróbujesz, trudno Ci będzie potem
            korzysta
            > ć
            > z wielu innych marek. Osobiście mogę potwierdzić te opinie jako użytkownik TP
            o
            > d
            > 2001 roku.

Jakis czas temu kupilem uzywanego IBMa T-22 po leasingu. Mnie w zupelnosci
            wystarcza.
            • Gość: kutach HP teraz robi naprawde solidne komputerki IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 16.02.06, 14:41
              • Gość: kutach <a href="http://www.toughbook-europe.com/ENG/toughbooks_hom" targe IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 16.02.06, 14:46
                www.toughbook-europe.com/ENG/toughbooks_home.aspx
              • Gość: M Re: HP teraz robi naprawde solidne komputerki IP: *.ny325.east.verizon.net 16.02.06, 19:16
                Nie takie solidne. Po trzech latach siadla plyta glowna, nie oplaca sie
                naprawiac....
          • Gość: marcinek Re: żywotność ( trwałość ) notebooków IP: *.internetdsl.tpnet.pl 16.02.06, 13:05
            IBM. Miałem TP 770 (4 lata) Mam T23 3,5 wymieniłem tylko batrerię bo się zużyła
            i dałem żonie (thinkapada, nie baterię) i T41 od roku. Jesli chodzi o czołgi to
            seria T (tytanowa blacha pod wyświetlaczem, lampka oświtlająca klawiaturę i
            TrackPoint, który ma sławę jak automatyczna skrzynia biegów: psioczysz dopóki
            nie spróbujesz) zdecydowanie wymiatają. Uważałbym na tańsze Rki. Xy ponoć też są
            niezłe. A lenovo teraz wchodzi z ultrawybajerowaną serią Z. Ale mój typ to coś z
            serii T.
            marcinek
          • Gość: Pracoholik Re: żywotność ( trwałość ) notebooków IP: *.streamcn.pl 16.02.06, 23:18
            Ja uzywalem służbowo ( tzn. min 250 razy w roku wlaczanie/wylaczanie,
            wyjmowanie, podłączanie itp ) przez 3 lata Thinkpada T21 i w zasadzie gdyby nie
            wypolerowane klawisze to nie możnaby rozróżnić czy jest nowy czy uzywany. Bardzo
            trwały sprzet.
            Matryca bez dead pixeli, wiadomo po 2-ch latach bateria nie wytrzymała tak
            intensywnej eksploatacji ,więc trzeba było kupić nową. Pozdrawiam
          • Gość: wsx Re: żywotność ( trwałość ) notebooków IP: *.acn.waw.pl 17.02.06, 02:14
            IBM ZAWSZE mial najgorsza klawiature
            • Gość: wsx Re: żywotność ( trwałość ) notebooków IP: *.acn.waw.pl 17.02.06, 02:20
              aha, Toshiba nie chwali sie tym, ale wszystkie Tecry z serii M maja cala obudowe
              ze stopu aluminium (jak PowerBook Apple).
          • ampolion Re: żywotność ( trwałość ) notebooków 19.02.06, 23:20
            Lenowo to chińszczyzna!
        • altro2611 Re: żywotność ( trwałość ) notebooków 15.02.06, 23:17
          Bardzo wszystkim dziękuję za informacje - jest to duże pocieszenie, że istnieją
          trwałe maszyny, do których spokojnie można sie przywiązać. To ma być drugi
          komputer - obok stacjonarnego - a niezbędny do obróbki fotografii cyfrowej na
          miejscu wykonania, więc ma trochę podróżować. Sądzę, że warto jeszcze poczekać
          kilka miesięcy, bo ceny spadają a "full wypas" można znaleźć coraz częściej. Pozdr
          • Gość: xhack Re: żywotność ( trwałość ) notebooków IP: *.77.classcom.pl 16.02.06, 10:12
            altro2611 napisał:

> komputer - obok stacjonarnego - a niezbędny do obróbki fotografii cyfrowej na
            > miejscu wykonania, więc ma trochę podróżować

W takim razie PowerBook 12" będzie idealny.. spokojnie zmieścisz go w zwykłym
            plecaku lub torbie (nie wyglądasz jak fajansiarz..), bateria wytrzyma napraaawdę
            długo, ma metalową obudowę..
            Dodatkowy argument za apple to jakość matrycy - oddanie kolorów, zwłaszcza
            ciepłych (skintones)..
            Niestety, na okazję nie można liczyć - 5200 netto musisz dać :(
      • zoraz Re: żywotność ( trwałość ) notebooków 22.02.06, 09:28
        Toshiba tak, jest nie do zdarcia nawet w warunkach ekstremalnych :). U mnie 2 sztuki od lat chodzą jak pszczółki, znajomi sobie wymienili na nowsze modele innej firmy i zaczęły się problemy :(
    • Gość: borsuk Re: żywotność ( trwałość ) notebooków IP: *.kopnet.pl 15.02.06, 20:29
      Ja ma 4 lata California Access z firmy Karen. Montowaną w Suwałkach. Przez 3
      lata jeździłem z nią po Polsce, PKP i samochodem. I nic się jej nie dzieje.
      • steffek Re: żywotność ( trwałość ) notebooków 16.02.06, 06:22
        > Ja ma 4 lata California Access z firmy Karen. Montowaną w Suwałkach. Przez 3
        > lata jeździłem z nią po Polsce, PKP i samochodem. I nic się jej nie dzieje.

Miałem dwa California Access w latach 1999 do 2002. Unikać! Oba się psuły. Ten
        nowszy i lepszy chodził bardzo głośno i przegrzewał się. Jak zaniosłem do
        serwisu w firmie Karen to jeszcze nakleili mi tam naklejkę od której poniszczyła
        sie zewnętrzna warstwa, jak próbowałem ją zmyć.
        • Gość: Konrad Re: żywotność ( trwałość ) notebooków IP: *.bielsko.dialog.net.pl 16.02.06, 22:08
          Tak, mój CA9001 też jest głośny (wentylator karty graficznej!) i nagrzewa się,
          ponadto po gdzieś 1.5 roku większość klawiszy jest nieczytelna; reszta chodzi
          zupełnie dobrze (gdyby tak jeszcze lepsza bateria!). Poza tym jestem raczej
          zadowolony, jak coś nie gra - to jest to wina nieoryginalnego softwaru
          dołączonego do maszyny przez f-ę Karen Notebook.
          • absurdello California Access CA6900 - słabe wykonanie: 21.02.06, 20:12
            W ciągu 2 lat codziennego używania (w tym wkładania i wyjmowania z teczki do
            niego przeznaczonej):

- 1 padnięcie zasilacza (strasznie się grzeje jak na przetwornicę impulsową)
            (tak coś po 2 miesiącach)

- w nowym zasilaczu uszkodził się kabel przy wtyku i przy zasilaczu (żyła
            wewnętrzna)

- głośna wentylacja (do tego w moim egzemplarzu była niedokręcona śrubka
            mocująca wentylator, która wkręciła się w śmigło (na szczęście nieskutecznie
            dla śmigła i samej śrubki).

- wytarcie przycisku wygaszającego ekran po zamknięciu pokrywy (chyba był z
            miękkiego plastiku i lekko się mijał z "dynksem" na pokrywie, bo wygląda
            jak rozdeptany.

- czasami touchpad się przycina i trzeba zabrać na chwilę z niego rękę
            by mu "rozum" wrócił.

- pęknięcie osłony lewego zawiasu (trzymała się na takim małym ząbku)

- notoryczne odklejanie się nóżek gumowych (klej płynie od ciepła)

- wycieranie się "srebra" na pokrywie, podatna na rysowanie

- wycieranie się "czernidła" na krawędziach obudowy, wyłazi szary plastik.

no i najgorsze:

pęka mechanicznie powłoka pokrywy ekranu w okolicach osi obrotu. Bliższe
            obejrzenie pokazuje, że przy zamykaniu pokrywy zewnętrzna powłoka się
            odkształca, jest źle wyprofilowana i chyba bardzo cienka.

- nie dał się zainstalować oryginalny program Neostrady (Autoconnect za to bez
            problemów).
      • Gość: Konrad Re: żywotność ( trwałość ) notebooków IP: *.bielsko.dialog.net.pl 16.02.06, 21:20
        Trwałość notebooka wyznacza jednak bateria; sprzedawcy udzielają na nie
        zaledwie kilkumiesięczne gwarancje! W moim CA9001 pierwsza bateria wysiadła
        CAŁKOWICIE po 15tu miesiącach; nowa kosztowała ok. 700 zł! Moim zdaniem, dopóki
        nie poprawi się jakość baterii i okres gwarancji na nie nie zostanie zrównany z
        resztą maszyny (2 lata!), notebook to kiepski zakup. Choćby nie wiem jak
        bajerancko prezentował się na biurku czy nawet w terenie.
      • Gość: Grzegorz Re: żywotność ( trwałość ) notebooków IP: *.telpol.net.pl 17.02.06, 16:03
        A mój kolega już 3 razy naprawiał CA (płyta główna, CDR, układ mocy). Drugiemu
        pękła obudowa.
      • Gość: Awris Re: żywotność ( trwałość ) notebooków IP: 82.160.123.* 19.02.06, 09:16
        ja tez mam California Access z Karena. Juz w drugim miesiacu uzytkowania zaczal
        sie psuc. Teraz ma 1,5 roku i juz grubo ponad 3 miesiace spedzil w naprawie
        (wysylaja go oczywiscie do suwalk, jedna naprawa trwa minimum 2 tygodnie). NIE
        POLECAM!!! Szwankuje w nim doslowenie WSZYSTKO!!!
    • Gość: misio Re: żywotność ( trwałość ) notebooków IP: 212.180.160.* 15.02.06, 20:32
      Apple Pismo
      Ostatnio zainstalowany najnowszy OS X 10.4. Hula aż miło ;)
      • Gość: madine Re: żywotność ( trwałość ) notebooków IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 15.02.06, 21:29
        Taaak, Powerbooki G3 to były (są!) naprawdę solidne maszyny!
        Titaniki i iBooki odradzam, natomiast Powerbooki G4 Alu - bardzo wytrzymałe. Mojego używam
        intensywnie od dwóch lat i wygląda jak nowy.
    • Gość: 3miasto Re: żywotność ( trwałość ) notebooków IP: 87.206.219.* 15.02.06, 20:32
      toshiba satellite - mam od 2003 roku i zadnych problemow. z bateria juz kiepsko
      ale to przez moje niewlasciwe uzytkowanie :(
      • Gość: hand Re: żywotność ( trwałość ) notebooków IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 15.02.06, 20:40
        ja mam starego kilkuletniego Acera..ani razu nie nawalił
      • Gość: m824@gazeta.pl_abc Re: żywotność ( trwałość ) notebooków IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 16.02.06, 00:31
        co to znaczy bateria nawala przez niewłaściwe uzytkowanie? a jakie powinno byc
        prawidłwoe użytkowanie baterii w laptopach?
        • Gość: kepler Re: żywotność ( trwałość ) notebooków IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 16.02.06, 21:41
          takie same, jak w telefonach komorkowych - nie powinny byc podlaczone na stale
          do pradu, co jakis czas powinno sie do konca rozladowac i dopiero wtedy ladowac
          od nowa. Ja tak robie ze swoja toshiba satellite od 3 lat i strata pojemnosci
          aku jest znikoma
          • Gość: Konrad Korzeniowsk Re: żywotność ( trwałość ) notebooków IP: *.bielsko.dialog.net.pl 16.02.06, 22:19
            Gdy próbowałem reklamować baterię w CA9001, która wysiadła po 15tu miesiącach,
            serwisant poinformował mnie, że nie ma baterii która by wytrzymywała więcej niż
            200 (!) cykli ładowań. Istotnie, najlepiej wyjmować baterię jeżeli używa się
            notebooka jako desktopa, a zakładać ją tylko do funkcji mobilnej. Conajmniej
            raz miesięcznie rozładować baterię do zupełnego jej wyczerpania (wcześniej
            wszystko zapisać, dobrze jest wyjść z programu!), ładować do pełna bez
            równoczesnego użytkowania. Ponoć jest szansa, że bateria tak eksploatowana
            wytrzyma ponad 2 lata.
    • agnieszka.anna.j Re: żywotność ( trwałość ) notebooków 15.02.06, 20:55
      iBook Apple
      pierwszy właściciel ponad 2 lata
      ja już ponad rok nie oszczędzam
      i nie pada choć oczywiście zależy jak zapakowany
    • Gość: Jacek Re: żywotność ( trwałość ) notebooków IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 15.02.06, 21:03
      Pracując w różnych firmach jako administrator mogę powiedzieć, że trwałe są
      jedynie dwie marki notebooków: IBM (najlepiej seria T) i Apple (PowerBook). Dell
      jest zauważalnie gorszy, ale wciąż OK. Reszta to kompletny szmelc (kompletnie
      nieprzewidywalne, jedne egzemplarze padają co chwila, inne działają OK). Jeśli
      nie stać Cię na IBM'a albo Apple, to kup co tańsze, bo tu już nie ma znaczenia
      czy nazywa się to Toshiba, Fujitsu-Siemens czy Acer - to takie samo g...
      Chyba nie muszę pisać, żebyś nie brał nic z Celeronem czy Sempronem, a Centrino,
      Turiona lub PowerPC. Poszukaj też czegoś z małą matrycą - wygodnie na laptopie i
      tak nie będzie się pracować, nawet jak ma 17", a wygodniej się nosi laptop 12".
      • kaaarooll Re: żywotność ( trwałość ) notebooków 15.02.06, 21:14

Sadzac po tym jak wygladaja firmowe Delle w biurze to mysle, ze to raczej slaba
        firma, IBMy sie za to trzymaja bardzo dobrze (seria T). Gdyby nie cena, to bym
        wlasnie kupowal IBMa, a tak to kupilem HP/Compaq (NC8000) i juz widze, ze mimo, ze
        jest targetowany dla bardziej wymagajacych uzytkownikow, to mu do IBMa daleko...

A z Toba sie nie zgodze co do tej uwagi odnosnie wygody pracy na laptopie,
        ja mam tylko laptopa i nie wyobrazam sobie pracy na normalnym komputerze
        stacjonarnym, moze narzekasz bo uzywasz wlasnie matryc 12"? ;)
        • Gość: Jacek Re: żywotność ( trwałość ) notebooków IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 15.02.06, 23:20
          HP... Masakra... Zrezygnowałem swego czasu z pracy w firmie, która miała te
          laptopy, administrowanie tym to była mordęga. Co chwila coś gdzieś padało,
          wydajność była na tragicznym poziomie. Sprzęt był tak skopany, że trzeba było
          ręcznie modyfikować rejestr, żeby dyski działały w trybie DMA... Nigdy więcej.

W tej chwili owszem, mam PowerBooka G4 12", ale przez pewien czas miałem 17" i
          14" - w miarę dawało się tego używać tylko pod warunkiem podpięcia do stacji
          dokującej z normalną klawiaturą, monitorem 21" CRT i myszką. No więc ja i tak
          wolę blaszaka. Monitor 12" jest wystarczający, gdy trzeba coś szybko sprawdzić,
          poprawić w kodzie, etc. Większy mi nic nie daje, bo dalej nie da się na to
          patrzeć pod kątem, a jakość jest raczej marna. Do normalnej pracy i tak jest
          potrzebny normalny komputer.
      • 0x0001 Re: żywotność ( trwałość ) notebooków 16.02.06, 09:46
        Twoje uwagi co do trwalosci sa sluszne, ale jak administrator moze pisac takie
        glupoty na temat procesorow?!? Centrino to marketingowa nazwa technologii, nie
        procesora!!! A wiec jesli juz, to Pentium-M...
        • Gość: Jacek Re: żywotność ( trwałość ) notebooków IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 16.02.06, 17:35
          A gdzie napisałem, że Centrino to nazwa procesora? Nazwa tej technologii (moim
          zdaniem najbardziej godnego uwagi produktu Intela od wielu, wielu lat) znalazła
          się wśród procesorów, bo determinuje rodzaj procesora (Pentium-M), a ten akurat
          moim zdaniem warto mieć z całą "otoczką" Centrino.
          • 0x0001 Re: żywotność ( trwałość ) notebooków 16.02.06, 21:27
            Wymieniłeś Centrino jednym tchem w grupie procesorów - stąd moja uwaga. Chyba trochę się czepiam.. Zdaję sobie sprawę, że wiesz, co to Centrino - ale czy nie uważasz, że by dokonać porównania należy sprowadzić rzeczy do wspólnego mianownika?
        • Gość: genek Re: żywotność ( trwałość ) notebooków IP: *.dip.t-dialin.net 18.02.06, 09:57
          nie masz sie do czego doje..?
      • Gość: Kutach PATRZ TUTAJ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 16.02.06, 14:47
        www.toughbook-europe.com/ENG/toughbooks_home.aspx
    • Gość: anatol Re: żywotność ( trwałość ) notebooków IP: 195.117.104.* 15.02.06, 21:15
      Od 2000 r. bezawaryjnie działa California Access, model CA-6700.
      • Gość: A.D Sony Vario i całkiem niezłe Asusy IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 15.02.06, 21:34
        • Gość: clie Re: Sony Vario i całkiem niezłe Asusy IP: 193.25.184.* 16.02.06, 08:46
          No właśnie : a co z Asusem ? Bo zastanawiam sie co wybrac : IBM-a czy Asus-a ?
          • Gość: kutach Od Asusa ytrzymaj sie z daleka, Sony - drożyzna IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 16.02.06, 14:42
          • gp3 mam Asusa W3V od kilku miechów - wypas sprzęt 22.02.06, 17:25
    • Gość: Albeut Re: żywotność ( trwałość ) notebooków IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 15.02.06, 21:54
      mam w firmie jeszcze kilka sztuk ś.p. Compaqa... Mają właśnie około 4-5 lat i
      dopiero zaczynają sie rozpadać ( w momencie zakupu były to najbardziej wypasione
      modele za kilkanaście tys. zl - te tansze nie wiem czy by przetrwaly )

Obecnie po wielu testach kupujemy tylko IBM/Lenovo (zmiana marki poki co nie
      wpłynęła na jakość )
      HP i DELL to taka solidna klasa średnia ( dobra ale widocznie słabsza od IBM )
      W Dellu ciekawa jest opcja ubezpieczenia laptopa od mechanicznych uszkodzeń i
      kradzieży ( o ile mi wiadomo inne firmy tego nie oferują - proszę mnie poprawić
      jeśli się mylę ).

zdecydowanie odradzam zakup sprzetu Fujitsu Siemens - jest to żenująca,
      rozpadająca się tragedia. 20% laptopów w ciagu roku użytkowania trafiło do
      serwisu. Fatalny kontakt z serwisem/obsługą klienta. Podzespoły pochodzą od
      najbardziej badziewnych producentów . Laptopy są fatalnie wykonane - skrzypią,
      luzy na zawiasach, śliczny srebrny kolor jest śliczny przez 2 tyg. Potem sie
      strasznie rysuje - po pol roku wyglada jak wyciagniety ze smietnika. Jednym
      słowem TRAGEDIA!!!

Prywatnego laptopka mam od Acera. Sprzet raczej slabo wykonany ale za sensowną
      cene ma Centrino i Radeona 9600 - Dobry na zastąpienie klocowatego desktopa w
      domu ( oglądanie filmów, internet, zabawa w Need for Speed ;). Częstego noszenia
      raczej by nie wytrzymał.

Podsumowując:

Masz kase to bierz IBM - laptopy prawie pancerne :]
      Masz kase ale nie aż tyle to bierz HP lub DELL.
      Do domu, szybki za małą kase ale niezbyt wytrzymały - Acer.
      • page62 no niestety...muszę się zgodzić 16.02.06, 03:36
        mam właśnie takiego firmowego Fujitsu-Siemensa. Ożeszfak - NEVER!
      • Gość: gonzoR Re: żywotność ( trwałość ) notebooków IP: *.dynaxo.pl 16.02.06, 11:41
        mam też Siemensa od roku, pęka w okolicy pada i przycisków myszki ale to od
        dźwigania całego od tej cieńszej strony. Grafika ati9700 jest ok jedyna zaleta
        w niekończących się delegacjiach...
        Ekran gładki jest wyraźny i ostry ale w słoneczny dzień lepiej nie siedzieć
        przy nim.
        Mój pierwszy notebook, nie chciałem też nowej firmy na początku obciążąć ale
        teraz wiem, że to była średnia oszczędność, po tym jak koledzy z rumuńskiego
        oddziały przyjechali z hp, solidniejsza mimo wszystko obudowa.
        Ten Siemens to się może nadaje do biura ale tak jak ja podłaczam się czasem do
        maszyn w warunkach produkcji to szkoda mi tego sprzętu.
    • Gość: Właściciel_cudu Re: żywotność ( trwałość ) notebooków IP: *.spray.net.pl 15.02.06, 22:05
      Toshiba Satellite Pro, nie pamiętam modelu. Ma 5 lat. Działa bez najmniejszego
      problemu. nawet bateria jeszcze trochę trzyma.
    • Gość: Hadzio Re: żywotność ( trwałość ) notebooków IP: *.eranet.pl 15.02.06, 22:08
      Mialem bardzo starego IBM do zeszlego roku. Taki Pentium II 366MHz - musial miec
      z 6-7 lat. W zeszlym roku popsula sie tasma laczaca kompa z ekranem.
      Poza tym bym o niebo lepszy niz HP, ktorego mialem rownolegle, a ktory byl o
      pare lat nowszy.

Pzrd.
      Hadzio
    • Gość: Mariusz Re: żywotność ( trwałość ) notebooków IP: *.acn.waw.pl 15.02.06, 22:16
      Ja mam Toshibe Satelite Pro. Od 3 lat uzywam jej w biurze, domu i czesto na budowach domow moich klientow (zatem kurz i pył). Była tez ze mna 6 tygodni na Kubie :-)

Jedyna usterka to zluzowany zawias (nie trzymał juz, trzeba bylo wymienic), no i akumulator juz tylko ok godziny pracuje.
    • Gość: zeena Re: żywotność ( trwałość ) notebooków IP: *.server.ntli.net 15.02.06, 22:17
      sony vaio:) nie narzekam:) i cudnie wyglada:)
      • Gość: Paul Re: żywotność ( trwałość ) notebooków IP: 83.168.69.* 16.02.06, 18:39
        Sony vaio :( i narzekam :(
        co prawda ma już 4 latka, ale mocowanie pokrywy z ekranem całkiem się
        rozsypało... zawiasy w tym noteboku nie istnieją!! cały panel mocowany jest do
        podstawy na końcowej części plastikowej obudowy w którą wchodzi metalowy 'wałek'
        Może to tylko w tym modelu (nv205) - ale niesmak pozostaje na zawsze, mimo iż
        VAIO rzeczywiście wyróżniają się pod kątem wzornictwa
    • Gość: gość Re: żywotność ( trwałość ) notebooków IP: *.spray.net.pl 15.02.06, 22:22
      IBM /Lenovo - seria T - tytanowa obudowa i pancerny notebook. Jeszcze seria X
      też wytrzyma 4 lata bez problemów.
      Jeszcze jest seria R - tańsza ale bez tytanowej obudowy - plastikowa jak Dell
      ale lepiej złożona - spójniejsza konstrukcja.
      Dell jest ładny ale po 6 miesiącach cały trzeszczy i zaczyna sie rozłazić.
      Serię T spuściłem niechcący ze schodów betonowych (w torbie ale leciała
      widowiskowo bardzo) i nic się nie stało. Inny znany przypadek - kolega dachował
      samochodem i znalazł sie w szpitalu a jego notebook serii T (chybajeszcze T30)
      wieziony na siedzeniu - wylądował na komisariacie i jak go kolega odbierał to
      działał!!!
      Poza tym w IBMach znajdziesz mnóstwo pierdół ułatwiających życie, bez którcy
      teraz pewnie pracujesz ale któe jak poznasz to już sie nigdy bez niech nie
      będziesz chciał obejść ;) (np Access Conection itp... itd.. jest tego mnóstwo!
      polecam
      • Gość: d Re: żywotność ( trwałość ) notebooków IP: *.ecb.int / *.ecb.int 15.02.06, 22:32
        5-letni Compaq Armada, zupelnie nic nawala pomimo wielu podrozy, drogowych i
        lotniczych (choc nie jest to juz bardzo "wyjsciowy" sprzet)

• Gość: anna Re: żywotność ( trwałość ) notebooków IP: *.cmdnnj.east.verizon.net 15.02.06, 22:41
      sony vaio wszystkie modele mam FX 120 juz 6 lat i dsobry nie ma nigdy problemow
      nigdy sie nie psul, ale kupiony w USA
      • Gość: loco Re: żywotność ( trwałość ) notebooków IP: *.dhcp-ripwave.irishbroadband.ie 16.02.06, 03:00
        Kolega mial S.Vaio, kupionego wlasnie w USA.
        Poszla klawiatura po dwoch tygodniach. Byc moze mial pecha.
    • Gość: marcin Re: żywotność ( trwałość ) notebooków IP: *.marsoft.net 15.02.06, 23:09
      obecnie uzywam rocznego CALIFORNIA ACCESS (CA 7000),
      jest strasznie delikatny - pęka obudowa oraz strasznie się rysuje i "sreberko"
      wyciera.
      Wczesniej miałem Toshibe Satellite chyba T10A, sprawował się całkiem dobrze
      • Gość: ivo Re: żywotność ( trwałość ) notebooków IP: 81.219.239.* 16.02.06, 00:19
        Toshiba Satelite A75-S213
      • steffek Re: żywotność ( trwałość ) notebooków 16.02.06, 06:27
        > obecnie uzywam rocznego CALIFORNIA ACCESS (CA 7000),
        > jest strasznie delikatny - pęka obudowa oraz strasznie się rysuje i "sreberko"

Też mi się kiedyś sreberko wytarło (pisałem o tym wcześniej w tym wątku). Nie
        polecam California Access.

Od dwóch i pół roku mam Thinkpada. Jest w bardzo dobrej formie, nawet bateria
        trzyma nadal bardzo długo.
    • Gość: dingo Re: żywotność ( trwałość ) notebooków IP: *.adsl.wanadoo.nl 15.02.06, 23:14
      Tylko nie HP/Compaq (obecnie) - szczegolnie w nowych seriach duzo usterek. Sam
      mam niemile z tymi laptopami przygody i wielu innych uzytkownikow takze -
      wystarczy poczytac fora.
      • Gość: Phil Re: żywotność ( trwałość ) notebooków IP: *.aster.pl 16.02.06, 08:17
        Ja mam od roku HP nx6110 i jest rewelacyjny
    • Gość: Bunny123 Re: żywotność ( trwałość ) notebooków IP: *.acn.waw.pl 15.02.06, 23:43
      Mój PowerBook G3 (WallStreet) firmy Apple ma bez mała 6 lat. I z każdym rokiem chodzi lepiej - kolejne
      wersje Mac OSX są coraz lepsze i wydajniejsze.
      A znam kolesia, którego Macintosh pracuje od lat 10. Nie ma co się bać tych kompów, są lepsze pod
      każdym względem.
      Pozdrawiam.
    • Gość: h.bosh Mac IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 16.02.06, 00:05
      Jakikolwiek notebook Apple.
      Nizniszczalna bateria.
      Bardzo polecam.
    • Gość: Jo Co sadzicie nt. notebookow Optimusa? IP: *.pools.arcor-ip.net 16.02.06, 00:51
      • Gość: mac Re: Co sadzicie nt. notebookow Optimusa? IP: 134.117.171.* 16.02.06, 03:57
        Moja Toshiba Satellite 190 kupiona w sierpniu, caly listopad spedzila w
        serwisie...
      • Gość: OPTI-ZŁOM Re: Co sadzicie nt. notebookow Optimusa? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 16.02.06, 08:14
        Optimus - niestety jest to tylko marna karykatura notebooka - mojej znajomej
        popsuł się po 2 dniach. Sprzęt miał inną konfigurację od załączonej
        specyfikacji producenta a OPTIMUS nie chciał uznać reklamacji. Obecnie sprawa
        jest w sądzie i czekamy na finał. Jak nie chcecie miec problemów nie kupujcie
        OPTIMUSA no chyba, że jesteście sadomasochistami i lubicie się umartwiać ;-)
        • Gość: meritum3 Re: Co sadzicie nt. notebookow Optimusa? IP: *.internetdsl.tpnet.pl 16.02.06, 11:06
          jak ktoś lubi kluski ( brr) i jest optymistą "że to się musi udać" to kupuje
          optymusa
    • Gość: ZAORAC PRL moj sony ma cztery lata bez awarii IP: *.hsd1.wa.comcast.net 16.02.06, 05:06
      a niby co sie ma w komputerze psuc baranie?
    • Gość: Siriso Re: żywotność ( trwałość ) notebooków IP: *.dsl.pltn13.pacbell.net 16.02.06, 05:37
      Sa notebooki do zastasowani przemyslowych i wojskowych,ale sa drogie. Mozna nimi
      zucac, wylewac wode , wstrzasac i nadal beda dzialaly. Panasonic produkuje takie
      : www.toughbooksales.com

catalog2.panasonic.com/webapp/wcs/stores/servlet/ModelDetail?displayTab=O&storeId=11201&catalogId=13051&itemId=68953&catGroupId=32001&modelNo=Toughbook-29&surfModel=Toughbook-29
    • Gość: henryk Re: żywotność ( trwałość ) notebooków IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 16.02.06, 07:04
      Mam 3 lata asusa,ostatnio przez kilkanaście godzin dziennie intensywnie
      korzystam z niego ,nie narzekam tylko gdybym mogł wymienić karte
      graficzna .Najważniejsza jest karta grafiki.
      • Gość: jannon Re: żywotność ( trwałość ) notebooków IP: *.chello.pl 16.02.06, 09:55
        Przymierzam sie do kupna ASUSA.
        Hmmm, jaki ma Pan model? Czy zintegrowana karta grafiki z mozliwoscia
        rozszerzenia pamieci do 64 MB lub 128MB bedzie ok?
        P.S. Konkretnie rozwazam ASUS A3H-5010.
      • Gość: jannon Asus A3H 5010 IP: *.chello.pl 16.02.06, 10:52
        Czy ktos wie jaka karte grafiki zamontowano w modelu Asus A3H 5010???
        910GML zintegowana z 64MB pamięci czy Intel Media Graphics Accelerator 900 UMA
        128MB (rozszerzalna)? W wiekszosci opisow jest 910GML. Nazwa modelu tego nie
        uwzglednia a roznica jest znaczna.
        Z gory dziekuje za ospowiedz.
      • Gość: karol Re: żywotność ( trwałość ) notebooków IP: 212.244.31.* 16.02.06, 12:39
        ja tez uwazam, ze asusy sa OK (wbrew temu co sadzi pewien lamerski serwis
        laptopow w wawie ;), mialem takowego przez prawie 3 lata i mimo, ze pewne elementy
        sie zuzyly (bateria, obudowa, obluzowana wtyczka od zasilacza), to dzialal
        calkiem dobrze i gdyby nie to, ze byl po prostu z poprzedniej "epoki", to wciaz
        bym go uzywal.

a prawda o asusach jest taka, ze np. dell zamawia u asusa projekty laptopow...
    • Gość: Rafal Re: żywotność ( trwałość ) notebooków IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 16.02.06, 07:37
      Ja mam Aristo Spectron juz 4 lata i jestem zadolony. Ale to jest ASUS z
      naklejką Aristo. Inne modele Aristo w firmie popsuły sie bardzo szybko, chyba
      każdy się popsuł, mechanicznie lub elektronika.
      • dekar Re: żywotność ( trwałość ) notebooków 16.02.06, 14:38
        Ja również mam 4 letniego Aristo Sirion, sprzęt przez cały czas chodzi
        bezawaryjnie. Ten model też jest oparty na modelu Asusa bodajże A1000.
        Nie wiem jakiej teraz jakości są modele tej marki, ale z pewnością po tym
        doświadczeniu jestem bardziej skłonny do zakupu lapka mniej popularnej marki.
    • Gość: JJJ Toshiba IP: *.gprsbal.plusgsm.pl 16.02.06, 07:43
      Uzytkujemy Toshibe Satelite [nie pamietam ktory nr] od 2001 roku.
      Jest ok, wyglada nadal nowoczesnie ;), nic sie nie psuje... a swoje podroze
      przezyl, nawet jeden upadek ze stolu przy otwartym monitorze :|.
      • great.one mam 3 acery i Lifebooka Siemensa.Pracuja 16.02.06, 08:05
        non stop bez awarii.
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka