Dodaj do ulubionych

Jaki program polecacie?

IP: *.chello.pl 03.04.09, 10:09
Kończy mi się subskrybcja na Nortona, a nie mam teraz pieniędzy na
jej przedłużenie. Jaki darmowy antywirus i zapora sa wg. Was
aktualnie najlepsze. Wątek ten był już poruszany na tym forum, ale
dosyć dawno.
Obserwuj wątek
      • Gość: kolezanek Re: Jaki program polecacie? IP: *.static.espol.com.pl 04.04.09, 14:40
        Avast to przyzwoity darmowy soft, ale mimo wszystko zalecalbym policzenie czy
        jednak nie warto zainwestowac w bezpieczenstwo. Norton IS kosztuje kolo 150 pln
        co na 1 dzien w roku daje grosze 40kilka..to chyba nie tak duzo.. a 2gi sposob
        to bodajze na chipie mozna bylo wygrac NISa, jak sie wzielo n testy nowa wersje
        i napisalo wnioski z testow.. Skoro juz miales nortona to i o wnioski latwiej :)
      • Gość: meg Re: Jaki program polecacie? IP: 86.46.51.* 08.04.09, 10:43
        Art, jeśli chcesz w coś zainwestować to kup sobie Sandboxie. Raz zapłacisz i
        masz na całe życie i na tylu kompach, na ilu chcesz. Jeśli uruchamiasz
        przeglądarkę czy klienta p2p w Sandboxie to nic ci się nie przedostanie do
        systemu. Więcej na temat programu tutaj: www.sandboxie.com/. Polecam też
        skanowanie kompa Secunią: secunia.com/vulnerability_scanning/personal/,
        ponieważ ważne jest aby aktualizować programy na bieżąco, a nie jak większość
        ludzi raz na rok.
        Jeśli chodzi o antywirusy to wystarczy darmowy Avast lub niedroga Avira Premium.
        Lepiej nie mieszaj np. Aviry z firewallem innej firmy, bo może być jedno z
        drugim niekompatybilne i powodować errory albo spowolnienie systemu. Comodo ma
        darmową wersję internet security. PC Tools też ma darmowy IS.
        Przeglądarki też są bardzo ważne. Najlepszy jest Firefox z wtyczkami typu
        AdBlock Plus, WOT, NoScript, BetterPrivacy, Secure Login.
        Ważne jest też regularne czyszczenie kompa ze śmieci. Do tego jest dobry i
        darmowy Ccleaner. Polecam również TuneUp Utilities 2009
        www.tune-up.com/products/tuneup-utilities/, który jest płatny ale
        naprawdę przyspiesza i usprawnia prace kompa. Żadne darmowe utilities nie
        działają tak dobrze, jak ten program. Poza tym jest to wydatek jednorazowy i
        można mieć programik na wielu kompach.
      • Gość: robert Re: Jaki program polecacie? IP: *.insat.net.pl 07.04.09, 10:48
        Testowałem już wiele programów antywirusowych, zarówno darmowych, jak i
        komercyjnych i zauważyłem, że bezpieczeństwo komputera przede wszystkim zależy
        od tego, co i jak robimy. Jeżeli znamy chociaż podstawowe zasady bezpieczeństwa,
        a z tym ogólnie nie jest najlepiej, to nie powinniśmy mieć problemów,
        niezależnie od tego, jakiego rodzaju mamy (komercyjny, czy tez darmowy) program
        antywirusowy.
            • fabianj Re: Jaki program polecacie? 10.04.09, 22:03
              Oczywiście, bez programu antywirusowego, a zwłaszcza dobrego firewalla (zapory)
              komputer nie bedzie za bardzo bezpieczny, ale dzisiaj od nich ważniejszy jest
              program antyspyware, których ja w każdym systemie zawsze mam dwa. Do tego
              dodałbym co najmniej Adblock Plus i NoScript w Mozilli Firefox (ja takiej
              używam) i zamknięcie portów w wwdc (Windows Worm Doors Cleaner 1.4.1) + rozważne
              posługiwanie się komputerem. O bieżącej aktualizacji programów już nie wspomnę.
              Wtedy jest duża szansa, że nie będziemy mieli problemów, a to wiem z własnego
              doświadczenia.
              Odnośnie samych antywirusów powtórzę, że testowałem ich wiele i ostatnio nawet
              dwie licencje roczne Kasperskiego kupiłem. Z programem Kasperski Internet
              Security 7.0 nie miałem miłych wspomnień, gdyż kilka ostatnich miesięcy w
              Windows Vista Premium powodował mi stan bezczynności, trwający około 3 minuty i
              20 sekund. Wtedy nawet sekundnik zegara zatrzymywał się. Stało się to po
              jesiennych zbiorczych aktualizacjach Windows Vista. Niespełna miesiąc temu minął
              mu okres jego używalności i po zmianie na program Kasperski AntiVirus 7.0,
              ostatecznie pozbyłem się tego wyjątkowo wkurzającego problemu. Teraz
              dowiedziałem się (wcześniej nikt mi konkretnie nie był w stanie pomóc, a tylko
              radzono formatowanie dysku), że tego Kasperskiego należało odinstalować i na
              nowo zainstalować, tylko wtedy nie był znany program powodujący te kłopoty.
              Wcześniej korzystałem tylko z darmowych programów antywirusowych i teraz do
              takich wracam. Szkoda pieniędzy. Na jednej partycji już mam Avira AntiVir
              Personal i firewall Comodo i wszystko jest OK. W najbliższym czasie na innym
              dysku zamierzam zainstalować sobie: Avira AntiVir Personal + Comodo lub Comodo
              Internet Security.
              Tu wspomnę, że swoją wiedzę, która mnie jeszcze nie zawiodła, zawdzięczam przede
              wszystkim Kolobosowi, któremu przy tej okazji życzę Wesołych Świąt.
    • Gość: autorka Avira Premium IP: *.b-ras3.mvw.galway.eircom.net 23.04.09, 22:41
      Ja mam licencję na całe życie z Agnitum Outpost Pro plus antywirus
      od Aviry - Avira Premium (niedroga w porównaniu do Nortona czy
      Kasperskiego) i wszystko razem działa jak należy.
      Nie lubię darmowych antywirusów, bo są mocno okrojone z opcji, wiele
      z nich nie ma web guarda i wykrywacza rootkitów (takie AVG czy free
      Avira). Darmowe są może dobre dla kogoś kto przegląda tylko Gazetę i
      pocztę email, ale dla bardziej zaawansowanych użytkowników już nie.
    • Gość: gość portalu Re: Jaki program polecacie? IP: *.chello.pl 24.04.09, 13:07
      Ciekawe informacje posiadasz, z informacji na stronie producenta wynika, że darmowa Avira wykrywa rootkity:
      www.free-av.com/en/download/1/avira_antivir_personal__free_antivirus.html
      Szukając informacji codziennie wchodzę na nieznane strony, fora i jakoś darmowy antywirus mi wystarcza.
      Rootkity równie słabo wykrywają wszystkie komercyjne programy.
      Do wykrycia potrzebne sa narzędzia typu Gmer, ComboFix i osoba potrafiąca sprawdzić logi.
      Kupując komercyjny program do zastosowań domowych, płacisz za iluzję bezpieczeństwa.

• Gość: do gościa portalu Re: Jaki program polecacie? IP: *.b-ras3.mvw.galway.eircom.net 25.04.09, 21:10
        Nie do końca się z tobą zgadzam. Darmowe programy często nie potrafią wykryć
        nowych zagrożeń. Ciekawa jestem czy taki darmowy Avast albo Avira poradziłby
        sobie z Confickerem, albo czy wyłapałby keyloggera na stronie internetowej? Czy
        ochronił by przed phishingiem? Czy zatrzymałby groźnego trojana z p2p? Wątpię. A
        komercyjny KIS potrafił. Niedopuścił do żadnej infekcji. A taki Avast często
        wiele wykrywa zagrożeń, nawet tam gdzie ich nie ma, a jak już coś jest to albo
        nie potrafi usunąć, albo przepuści i milczy.
        Ciekawe jak to jest, że wiele osób, które daje logi do sprawdzenia ma darmowe
        antywirusy?
        Ciekawe też dlaczego firmy nie stosują darmowych antywirów, skoro są takie
        cudowne?
        Darmowe programy były kiedyś dobre i w zupełności wystarczały jak było parę
        wirusów na krzyż. Teraz wszystkiego jest znacznie więcej, a zagrożenia coraz
        bardziej szczwane i grasujące nawet na znanych, zaufanych stronach.
        BTW, zauważyłam, że wielu informatyków, czy starych wyżeraczy komputerów ma
        takie opinie jak ty, ale oni zwykle też jeszcze korzystają z przeglądarki IE6/7,
        a nawet jeśli w końcu przekonają się do innej przeglądarki, np. Firefox, Chrome,
        to i tak strony internetowe otwierają w oknach LOL.
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka