Dodaj do ulubionych

Jaki program polecacie?

IP: *.chello.pl 03.04.09, 10:09
Kończy mi się subskrybcja na Nortona, a nie mam teraz pieniędzy na
jej przedłużenie. Jaki darmowy antywirus i zapora sa wg. Was
aktualnie najlepsze. Wątek ten był już poruszany na tym forum, ale
dosyć dawno.
Obserwuj wątek
    • Gość: Kolobos Re: Jaki program polecacie? IP: *.zask.pl 03.04.09, 10:45
      Sadzisz, ze cos sie zmienilo od tamtej pory? Kazdy jest dobry o ile umiesz go obslugiwac. Programy sa takie same: Avira, Comodo (ma juz firewall i nie tylko), Avast, Avg do tego np. Kerio.
      • Gość: barteq Re: Jaki program polecacie? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 04.04.09, 14:40
        Art zainwestuj w coś porządnego a nie będziesz się bawił w łączenie programów,
        które są za free... Lepiej użyj produktu jednego producenta - AV z FW i będzie
        wszystko śmigać. Cena podstawowego pakietu to jakieś 90 zeta na rok więc nie
        ejst to kolosalny wydatek:)
    • Gość: art Re: Jaki program polecacie? IP: *.chello.pl 03.04.09, 15:27
      Wezmę Avast i Sunbelt Personal Firewall.
      • Gość: kolezanek Re: Jaki program polecacie? IP: *.static.espol.com.pl 04.04.09, 14:40
        Avast to przyzwoity darmowy soft, ale mimo wszystko zalecalbym policzenie czy
        jednak nie warto zainwestowac w bezpieczenstwo. Norton IS kosztuje kolo 150 pln
        co na 1 dzien w roku daje grosze 40kilka..to chyba nie tak duzo.. a 2gi sposob
        to bodajze na chipie mozna bylo wygrac NISa, jak sie wzielo n testy nowa wersje
        i napisalo wnioski z testow.. Skoro juz miales nortona to i o wnioski latwiej :)
        • Gość: Kolobos Re: Jaki program polecacie? IP: *.zask.pl 04.04.09, 16:18
          Nie warto i nie jest inwestycja w bezpieczenstwo tylko w falszywe poczucie bezpieczenstwa. Wystarczy byle rootkit i po nortonie, a nawet prosta infekcja z pendrive'a, nie mowiac juz o wirusach jak np. Virut.
      • Gość: meg Re: Jaki program polecacie? IP: 86.46.51.* 08.04.09, 10:43
        Art, jeśli chcesz w coś zainwestować to kup sobie Sandboxie. Raz zapłacisz i
        masz na całe życie i na tylu kompach, na ilu chcesz. Jeśli uruchamiasz
        przeglądarkę czy klienta p2p w Sandboxie to nic ci się nie przedostanie do
        systemu. Więcej na temat programu tutaj: www.sandboxie.com/. Polecam też
        skanowanie kompa Secunią: secunia.com/vulnerability_scanning/personal/,
        ponieważ ważne jest aby aktualizować programy na bieżąco, a nie jak większość
        ludzi raz na rok.
        Jeśli chodzi o antywirusy to wystarczy darmowy Avast lub niedroga Avira Premium.
        Lepiej nie mieszaj np. Aviry z firewallem innej firmy, bo może być jedno z
        drugim niekompatybilne i powodować errory albo spowolnienie systemu. Comodo ma
        darmową wersję internet security. PC Tools też ma darmowy IS.
        Przeglądarki też są bardzo ważne. Najlepszy jest Firefox z wtyczkami typu
        AdBlock Plus, WOT, NoScript, BetterPrivacy, Secure Login.
        Ważne jest też regularne czyszczenie kompa ze śmieci. Do tego jest dobry i
        darmowy Ccleaner. Polecam również TuneUp Utilities 2009
        www.tune-up.com/products/tuneup-utilities/, który jest płatny ale
        naprawdę przyspiesza i usprawnia prace kompa. Żadne darmowe utilities nie
        działają tak dobrze, jak ten program. Poza tym jest to wydatek jednorazowy i
        można mieć programik na wielu kompach.
      • Gość: autorka Re: Jaki program polecacie? IP: *.b-ras3.mvw.galway.eircom.net 23.04.09, 22:46
        Zapoznaj się z tym zanim weźmiesz Sunbelta.
        www.matousec.com/projects/proactive-security-challenge/results.php
    • noname80 Re: Jaki program polecacie? 06.04.09, 22:14
      ale darmowy program nie jest już dobry. Program antywirusowy
      kosztuje mniej więcej 150 zł.
      • Gość: robert Re: Jaki program polecacie? IP: *.insat.net.pl 07.04.09, 10:48
        Testowałem już wiele programów antywirusowych, zarówno darmowych, jak i
        komercyjnych i zauważyłem, że bezpieczeństwo komputera przede wszystkim zależy
        od tego, co i jak robimy. Jeżeli znamy chociaż podstawowe zasady bezpieczeństwa,
        a z tym ogólnie nie jest najlepiej, to nie powinniśmy mieć problemów,
        niezależnie od tego, jakiego rodzaju mamy (komercyjny, czy tez darmowy) program
        antywirusowy.
        • noname80 Re: Jaki program polecacie? 09.04.09, 22:21
          ale nie zawsze to zalezy od ciebie. wystarczy że ktoś z rodziny
          wejdzie na jakas strone i masz juz jakiegos wariata. Dobry program
          antywirusowy nie jest zły a czasami nawet pomaga
          • Gość: ekler Re: Jaki program polecacie? IP: *.gprs.plus.pl 09.04.09, 23:29
            dzisiaj bez zaktualizowanego systemu jak i anywirusa ani rusz. Z dnia na dzień
            jest coraz newsów o przestepcach w bialych rekawiczkach - phishing to juz
            powszechne (niestety) zjawisko.
            • fabianj Re: Jaki program polecacie? 10.04.09, 22:03
              Oczywiście, bez programu antywirusowego, a zwłaszcza dobrego firewalla (zapory)
              komputer nie bedzie za bardzo bezpieczny, ale dzisiaj od nich ważniejszy jest
              program antyspyware, których ja w każdym systemie zawsze mam dwa. Do tego
              dodałbym co najmniej Adblock Plus i NoScript w Mozilli Firefox (ja takiej
              używam) i zamknięcie portów w wwdc (Windows Worm Doors Cleaner 1.4.1) + rozważne
              posługiwanie się komputerem. O bieżącej aktualizacji programów już nie wspomnę.
              Wtedy jest duża szansa, że nie będziemy mieli problemów, a to wiem z własnego
              doświadczenia.
              Odnośnie samych antywirusów powtórzę, że testowałem ich wiele i ostatnio nawet
              dwie licencje roczne Kasperskiego kupiłem. Z programem Kasperski Internet
              Security 7.0 nie miałem miłych wspomnień, gdyż kilka ostatnich miesięcy w
              Windows Vista Premium powodował mi stan bezczynności, trwający około 3 minuty i
              20 sekund. Wtedy nawet sekundnik zegara zatrzymywał się. Stało się to po
              jesiennych zbiorczych aktualizacjach Windows Vista. Niespełna miesiąc temu minął
              mu okres jego używalności i po zmianie na program Kasperski AntiVirus 7.0,
              ostatecznie pozbyłem się tego wyjątkowo wkurzającego problemu. Teraz
              dowiedziałem się (wcześniej nikt mi konkretnie nie był w stanie pomóc, a tylko
              radzono formatowanie dysku), że tego Kasperskiego należało odinstalować i na
              nowo zainstalować, tylko wtedy nie był znany program powodujący te kłopoty.
              Wcześniej korzystałem tylko z darmowych programów antywirusowych i teraz do
              takich wracam. Szkoda pieniędzy. Na jednej partycji już mam Avira AntiVir
              Personal i firewall Comodo i wszystko jest OK. W najbliższym czasie na innym
              dysku zamierzam zainstalować sobie: Avira AntiVir Personal + Comodo lub Comodo
              Internet Security.
              Tu wspomnę, że swoją wiedzę, która mnie jeszcze nie zawiodła, zawdzięczam przede
              wszystkim Kolobosowi, któremu przy tej okazji życzę Wesołych Świąt.
    • Gość: paprikacorps Re: Jaki program polecacie? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 11.04.09, 00:01
      polecalbym avasta + firewall zone lub comodo - ale raczej tylko na czas
      przejsciowy. jak sie pozbierasz z kasa to sugeruje wrocic do nortona - komercha,
      ale przynajmiej wieksza gwarancja spokoju..
    • Gość: Bart Re: Jaki program polecacie? IP: *.chello.pl 14.04.09, 12:02
      DefenseWall HIPS - zajmuje pierwsze miejsca w testach, w PL wciaz malo znany program.
      • Gość: Luiz Re: Jaki program polecacie? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 14.04.09, 20:54
        A co sądzicie o programie Symantec Endpoint Protection.
        Dziękuje za opinie.
        • Gość: menisk Re: Jaki program polecacie? IP: *.gprs.plus.pl 14.04.09, 22:16
          to chyba korporacyjne rozwiązanie - raczej spotykane w firmach nie na domowym
          sprzecie
          • Gość: klakier Re: Jaki program polecacie? IP: *.adsl.inetia.pl 14.04.09, 22:52
            Do domu sie nie nada. Lepiej się rozejrzeć za Symantec Competitive Upgrade - to
            jest dla tych co mają nielegalknego antywira obojetnie jakiej firmy, a chca miec
            legalnie. wychodzi jakos kolo szesciu dych za jedno stanowisko na rok ochrona i
            to za internet security
            • Gość: Luiz Re: Jaki program polecacie? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 18.04.09, 15:59
              Dziękuje za opinie. Przepraszam, że tak późno odpisuję, ale nie miałem dostępu
              do Internetu. Posiadam taki program (Symantec Endpoint Peotection) i nie może on
              być zainstalowany na domowym komputerze?
              Nie za bardzo się na tym znam. Dziękuje za odpowiedzi.
              • Gość: Kongo Re: Jaki program polecacie? IP: *.gprs.plus.pl 19.04.09, 11:20
                Jest to program przeznaczony dla firm (licencjonowany) które kupują licencje od
                autoryzowanych sprzedawców Symantec. Z tego co wiem to minimalny zakup to serwer
                + 5 komouterów.
    • Gość: autorka Avira Premium IP: *.b-ras3.mvw.galway.eircom.net 23.04.09, 22:41
      Ja mam licencję na całe życie z Agnitum Outpost Pro plus antywirus
      od Aviry - Avira Premium (niedroga w porównaniu do Nortona czy
      Kasperskiego) i wszystko razem działa jak należy.
      Nie lubię darmowych antywirusów, bo są mocno okrojone z opcji, wiele
      z nich nie ma web guarda i wykrywacza rootkitów (takie AVG czy free
      Avira). Darmowe są może dobre dla kogoś kto przegląda tylko Gazetę i
      pocztę email, ale dla bardziej zaawansowanych użytkowników już nie.
    • Gość: gość portalu Re: Jaki program polecacie? IP: *.chello.pl 24.04.09, 13:07
      Ciekawe informacje posiadasz, z informacji na stronie producenta wynika, że darmowa Avira wykrywa rootkity:
      www.free-av.com/en/download/1/avira_antivir_personal__free_antivirus.html
      Szukając informacji codziennie wchodzę na nieznane strony, fora i jakoś darmowy antywirus mi wystarcza.
      Rootkity równie słabo wykrywają wszystkie komercyjne programy.
      Do wykrycia potrzebne sa narzędzia typu Gmer, ComboFix i osoba potrafiąca sprawdzić logi.
      Kupując komercyjny program do zastosowań domowych, płacisz za iluzję bezpieczeństwa.

• Gość: do gościa portalu Re: Jaki program polecacie? IP: *.b-ras3.mvw.galway.eircom.net 25.04.09, 21:10
        Nie do końca się z tobą zgadzam. Darmowe programy często nie potrafią wykryć
        nowych zagrożeń. Ciekawa jestem czy taki darmowy Avast albo Avira poradziłby
        sobie z Confickerem, albo czy wyłapałby keyloggera na stronie internetowej? Czy
        ochronił by przed phishingiem? Czy zatrzymałby groźnego trojana z p2p? Wątpię. A
        komercyjny KIS potrafił. Niedopuścił do żadnej infekcji. A taki Avast często
        wiele wykrywa zagrożeń, nawet tam gdzie ich nie ma, a jak już coś jest to albo
        nie potrafi usunąć, albo przepuści i milczy.
        Ciekawe jak to jest, że wiele osób, które daje logi do sprawdzenia ma darmowe
        antywirusy?
        Ciekawe też dlaczego firmy nie stosują darmowych antywirów, skoro są takie
        cudowne?
        Darmowe programy były kiedyś dobre i w zupełności wystarczały jak było parę
        wirusów na krzyż. Teraz wszystkiego jest znacznie więcej, a zagrożenia coraz
        bardziej szczwane i grasujące nawet na znanych, zaufanych stronach.
        BTW, zauważyłam, że wielu informatyków, czy starych wyżeraczy komputerów ma
        takie opinie jak ty, ale oni zwykle też jeszcze korzystają z przeglądarki IE6/7,
        a nawet jeśli w końcu przekonają się do innej przeglądarki, np. Firefox, Chrome,
        to i tak strony internetowe otwierają w oknach LOL.
        • Gość: Kolobos Re: Jaki program polecacie? IP: *.zask.pl 25.04.09, 22:58
          Zlap np. Virut'a i wtedy zobaczysz do czego sie nadaje Twoj KIS lub inny antywirus, wiec po co kupowac programy skoro juz nawet wirusow nie potrafia usuwac?
          • fabianj Re: Jaki program polecacie? 08.05.09, 20:47
            Według ostatniego długoterminowego, a konkretnie wielotygodniowego testu Firmy
            AV-Test z Magdeburga, procentowa skuteczność antywirusów była następująca:
            1. Gdata (99,7 %)
            2. McAfee (99,6 %)
            3. Symantec (98,9 %)
            4. Bullguard (98,9 %)
            5. Avira (98,3 %)
            6. Avira Free - wersja darmowa (98,3)
            7. F-Secure (98,0 %)
            8. Kaspersky Anti-Virus (97,3 %)
            9. Panda (96,8 %)
            • Gość: feniks Re: Jaki program polecacie? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 15.05.09, 21:28
              przestan z tymi testami. takie testy to i ja moge zrobic. podam ci
              wyniki w ciągu 5 sekund. to nie wiesz ze takie testy sa ustawiane
              pod konkretny program AV
              • fabianj Re: Jaki program polecacie? 16.05.09, 08:25
                Bez przesady! Tak patrząc zawsze można kwestionować każdą naszą wypowiedź. Wiem,
                ze tutaj nie lubi się korzystających z czasopism komputerowych! Osobiście zawsze
                chciałbym mieć uzasadnienie odmiennego zdania (samouk).
                • Gość: Gość Re: Jaki program polecacie? IP: *.zgora.dialog.net.pl 18.05.09, 09:36
                  Dla bardziej doświadczonych
                  Norton
                  Internet Security 2009

Dla mniej doświadczonych
                  Norton
                  360

Nowy Norton to według wielu badań najszybszy, zużywający najmniej zasobów
                  systemowych i najbardziej aktualny pakiet zabezpieczający spośród dostępnych
                  rozwiązań, który chroni przed wszelkimi rodzajami zagrożeń pochodzących z sieci.
                  • Gość: zielonomi Re: Jaki program polecacie? IP: *.b-ras3.mvw.galway.eircom.net 19.05.09, 16:38
                    Fajnie, a ile kosztuje to cudo? 250 zł na rok??? Nie każdego stać na taki
                    antywirus. Jeśli ktoś potrafi korzystać z komputera i z zasobów internetu z
                    głową, to nie potrzebuje takich drogich kombajnów antywirusowych.
                    Wystarczy darmowy antywirus (Avira/Avast/AVG) + dodatkowe skanery od
                    Superantispyware i Malwarebytes Anti-Malware + firewall (Comodo/Agnitum
                    Outpost/Online Armour) + otwieranie przeglądarek/klientów p2p w sandboxie +
                    wyłączenie autorun.
                    • maly1994 Re: Jaki program polecacie? 24.05.09, 10:23
                      antywiry sa dla osob z mainstrimu, co robia wszystko na odwal i nie znaja
                      zagrozen, slowo sandbox dla nich nie istnieje. Poza tym - nortony wcale nie
                      kosztuja 250 pln, nie przesadzaj, popatrz na te ceny:
                      NIS
                      lub
                      N360
                      - ale w wersji na 3 kompy, wiec cena znacznie nizsza.
                      dla fachowcow - antywirus jest zbedny, ale oni staowia procent userow
                      • raiss Re: Jaki program polecacie? 29.05.09, 16:53
                        Fachowcy zazwyczaj też korzystają z antywirusów. Najlepiej przed wyborem
                        antywirusa samemu sprawdzić jak działa na komputerze.
                        • Gość: Bartiii Re: Jaki program polecacie? IP: *.aster.pl 30.05.09, 18:42
                          A czemu to dla fachowców jest zbędny!!! Bzdura! Każdemu jest potrzebny, ale
                          dopasowany do jego potrzeb.
                          Ja w domu mam Pandę Global Protection a w pracy coś bardziej skomplikowanego
                          (nawet nie pamiętam nazwy). Do tego jest informatyk by sprawdzać ew. błędy czy
                          wieszanie się kompa.

Warto sprawdzić jakie ma program funkcjonalności i dopasować do swoich potrzeb,
                          bo do domowych potrzeb nie trzeba mieć super mocnego programu, który tylko
                          zamuli kompa.
                          • Gość: feniks Re: Jaki program polecacie? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 31.05.09, 17:40
                            mówi dobrze dać mu wina :)
                            • Gość: Bartiniii Re: Jaki program polecacie? IP: *.aster.pl 31.05.09, 22:21
                              Tia, dzięki!!! Ciekawe tylko kiedy ktoś to skrytykuje- spaczony chorym
                              marketingiem i stronniczymi testami.
                              • Gość: feniks Re: Jaki program polecacie? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 01.06.09, 18:53
                                tego nie da się uniknąć. każdy może napisać co tylko mu sie podoba
    • Gość: GiO Re: Jaki program polecacie? IP: 83.2.207.* 01.06.09, 14:16
      Niedawno wlamal sie do mnie jakis gosc na Margonem nie wiem jak to konto odzyskac albo jaki program zastosowac.Pomozcie !!!!!!Prosze!!!!!Jesli cos wiecie to napiszcie na giovanni115@wp.pl .
      Czekam na wasza pomoc !!!!
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka