Dodaj do ulubionych

LCD czy PLAZMA

07.03.06, 23:13
Chcę kupić nowy telewizor. Doradźcie czy LCD czy plazmę. Czym sie
różnią(oprócz ceny)?
Obserwuj wątek
    • emes12 Re: LCD czy PLAZMA 08.03.06, 08:15
      Polecam ci plazme, gdyz LCD nie ma takiego odzwierciedlenia barw jak Plazma.
      Dodatkowym uniedogodnieniem przy plazmie jest to ze pobiera 0 30 % wiecej
      pradu. Zywotnosc plazm i LCD sa szacowane na ok 15 lat.

Pozdrawiam

Krzysiek
      • Gość: qras Re: LCD czy PLAZMA IP: 84.187.69.* 30.04.07, 11:32
        LCD czy PLASMA:mam od 2 lat 42"Pioneer/plasma i 37"Philips/LCD-
        plasma ma troche lepszy kontrast(5000:1) i jasnosc(1100cd) ekranu; zjada lecz
        35%wiecej energii;jakosc obrazu jest jednakowa rozdzielczosc tez (HDready-
        1368x768,reszta to interpolacja zalezna od przekatnej; plasma jest drozsza o
        ok.30%;ale-przy LCD wysiada 1-2 pixel, przy plasmie caly display;
        kieruj sie cena:,rozdzielczoscia:HD-R,czasem-reakcji:8ms,Producentem:zadne no-
        name (n.b. LG/live goods/ to Philips lecz w azjii
    • 0k.0k Re: LCD czy PLAZMA 17.05.07, 07:45
      plasma to przezytek, jak mozna porownywac to z LCD HDTV. Widze, ze ludzie w
      ogole nie orientuja sie w czym roznica.
      Wbrew temu co pisza tu ludzie, ceny plasmy spadaja z tygodnia na tydzien,
      jeszcze troche i plasmowe tv zniknie z polek, (np. Plasma HDTV 42" (720p i
      2HDM)
      kosztuje $ 1400, gdy tej samej marki LCD HDTV 42" $ 2000 - bo ma 1080p i 3 HDM.

• Gość: san Re: LCD czy PLAZMA IP: *.dialup.mindspring.com 18.05.07, 15:49
        Atorze OK OK! Musiała Ci umknąć znajomość technologii DLP z czipem optycznego
        półptzewodnika, DMD (digital minitor device) sprzężonym z SXGA. Bez tej
        znajomości proponuję nie zabierać głosu. Wprzód proponuję poznać angielski. by
        za pomocą wyszukiwarki poznać te technologie. Najsłabszym punktem LCD jest
        krótki czasz pracy, chociaż już producenci twierdzą, że trwość ich nowych
        produktów sięga, tak jak w plaźmie, 60 tys. godzin.
        • 0k.0k zartujecie sobie z tym czasem? 19.05.07, 08:19
          ile lat chcesz miec telewizor, bo ja juz jedna wlasnie plasme wystawilem przed
          dom. Meksykanie wczesniej zbieraja niz smieciarze.
          I nie plec mi o technologii z internetu, bo jestem fizykiem i nie musze
          doksztalcac sie klikajac myszka.
          Kilka lat i wszyscy zapomna o plasmie.
          Inna sprawa, to po co w Polsce teraz LCD z high definition tv, przeciez trzeba
          miec do nich programy.

( Plasma -Time it takes the light source to fade to half its original
          brightness) 30,000 — 60,000 hours.
          LCD - Once the light source in the cells is gone, generally not repairable.
          50,000 — 60,000 hours

• Gość: san Re: LCD czy PLAZMA IP: *.dialup.mindspring.com 18.05.07, 15:27
      To zależy od rozmiaru ekranu. Dla użytkowników małych ekranów (do 32") zalecane
      są LDC. Dle ekranów o rozmiarze 42" i wyżej lepszepsza jest plazma. Jeżeli LDC,
      to należy korzystać ze znanych (popularnych) firm, które posiadają technologie
      gwarantujące długożywotność. Różnice pomiędzy LDC a plazmą tkią w detalach, a w
      obydwu przypadkach wszystko odbywa się pomiędzy dwoma szybkami. Obecnie zostaje
      zacierana różnica pomiędzy monitorem a tv. W tym pierwszym przypadku, ze względu
      na wyższe wymagania, najważniejsza jest wielkość plamki (poniżej 0.26) i czas
      reakcji (poniżej 8 ms.
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka