Dodaj do ulubionych

Testuj Viste

08.06.06, 15:04
Od wczorajszego wieczoru mozna sciagnac dostepnie publiczna wersje beta
Visty. Jak ktos ma ochote potestowac (i sciagnac ~3GB):
slashdot.org/articles/06/06/08/0140206.shtml

IMHO do instalacji jest potrzebna oddzielna partycja NTFS i sporo
cierpliwosci;)
Obserwuj wątek
      • kell99 Re: Testuj Viste 08.06.06, 16:48
        marcin_ktos napisał(a):

> I 15 GB miejsca na tej partycji ;-)

> Acha, na razie jest "We are currently experiencing a high level of demand and
        > cannot process your request at this time.". Spróbuj ponownie później.

> Można sobie zamówić na plycie DVD za 16,00 jak ktoś bardzo chce.

Hmm, ciekawe co oni tam na tej plycie wladowali.. 3.5GB, 15GB na dysku..
        Az zal sie robi jak pomysle, ze takie Ubuntu miesci sie na 700MB i jest
        praktycznie uzywalnym srodowiskiem z masa programow.. Oj ceny pamieci i dyskow
        pojda ostro w gore;)
        • Gość: adaś Re: Testuj Viste IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 08.06.06, 17:05
          > Hmm, ciekawe co oni tam na tej plycie wladowali.. 3.5GB, 15GB na dysku..
          > Az zal sie robi jak pomysle, ze takie Ubuntu miesci sie na 700MB i jest
          > praktycznie uzywalnym srodowiskiem z masa programow.. Oj ceny pamieci i dyskow
          > pojda ostro w gore;)

Może mając doświadczenie z XP te 15GB to "na zapas" na SP (przy XP twierdzili, że 2GB starczy na system).

A "Ubuntu" to nie najlepszy przykład bo po instalcji z tych 700MB robi się 2 GB.

Znając MS będą się upierali przy pliku wymiany na partycji systemowej (co jest dość ciekawe bo czytając opis do wersji Serwer2003 wyczytalem ,że zalecają osobną partycję na plik wymiany...) czyli plik wymiany ok.1-2GB, do tego system zapewne ok.4-5 GB, kilka GB na instalki programów i folder moje dokumenty.
          I nie można zapominać o "koszu" rezerwującym sobie 10% partycji i "przywracaniu systemu".
          Stawiam, że 15GB dla niejednego to będzie za mało...
    • Gość: Prostak Re: Testuj Viste IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 08.06.06, 17:32
      kell99 napisał:

> Od wczorajszego wieczoru mozna sciagnac dostepnie publiczna wersje beta
      > Visty. Jak ktos ma ochote potestowac (i sciagnac ~3GB):
      > slashdot.org/articles/06/06/08/0140206.shtml

A nie prościej takie informacje czerpać bezpośrednio z MICROSOFTu a nie szukać
      ich na jakiś portalikach. :)

www.microsoft.com/poland/windowsvista/
      i dalej:

www.microsoft.com/windowsvista/pl-pl/preview.mspx
      • kell99 Re: Testuj Viste 08.06.06, 17:50
        Prostak napisał(a):

> A nie prościej takie informacje czerpać bezpośrednio z MICROSOFTu a nie
        > szukać ich na jakiś portalikach. :)

Nazywac slashdot portalikiem!!! Pojdziesz za to do piekla;)
        • Gość: P Re: Testuj Viste kell IP: *.cpe.net.cable.rogers.com 08.06.06, 18:19
          Co z toba jest ze zawsze masz jakies ale,Tym razem zadajesz pytanie a co oni
          tam zaladowali na 3.5 G.Ano jest to ni mniej ni wiecej tylko Vista B2.Domyslam
          sie ze to twoje pierwsze spotkanie z tym systemem stad tak wiele
          zdziwienia.Jeali chcesz byc madry napisz cos co dotyczy tego systemu i jest
          trudne do zrobienia: np.jak zmienic nazwe pliku slc.dll tylko nie powielaj tego
          co proponuja chakerzy bo to nie pracuje i nie wymadrzaj sie czemu sluzy taka
          zmiana.Poprostu napisz i nie porownuj z innymi systemami ,nie obrzucaj mnie
          blotem;uznaj ze glupi zadaje pytanie a madry odpowie.Do dziela.
          • kell99 Re: Testuj Viste kell 08.06.06, 19:27
            P napisał(a):

> Co z toba jest ze zawsze masz jakies ale,Tym razem zadajesz pytanie a co
            > oni tam zaladowali na 3.5 G.Ano jest to ni mniej ni wiecej tylko Vista
            > B2.Domyslam sie ze to twoje pierwsze spotkanie z tym systemem stad tak wiele
            > zdziwienia.Jeali chcesz byc madry napisz cos co dotyczy tego systemu i jest
            > trudne do zrobienia: np.jak zmienic nazwe pliku slc.dll tylko nie powielaj
            > tego co proponuja chakerzy bo to nie pracuje i nie wymadrzaj sie czemu sluzy
            > taka zmiana.Poprostu napisz i nie porownuj z innymi systemami ,nie obrzucaj
            > mnie blotem;uznaj ze glupi zadaje pytanie a madry odpowie.Do dziela.

Nie pierwsze, pierwszy raz instalowalem Viste rok temu i mialem bardzo
            negatywne spostrzezenia z tego wzgledu, ze system byl nieuzywalny. Pomijam juz
            brak akcelerowanego sterownika do karty graficznej, ale Vista w jakis magiczny
            sposob resetowala router (dlink di-524) co 2-3 minuty, wiec dluzsze uzytkowanie
            nie mialo sensu. Do tego po kilku dniach zdechla calkowicie partycja ntfs
            z Vista i uzywanie sie skonczylo.
            Z checia przekonam sie jak dziala to teraz, uzywac na codzien nie musze,
            ale milo sprawdzic co slychac w innych sys-osach.

Dlaczego pisze ze dziwi mnie? Ano dlatego, ze bawilem sie linuksowym distro
            ktore mozna porownac do Visty, instalacja jest na 1 plycie, XGL prezentuje duzo
            bardziej zaawansowane bajery graficzne niz Aero (miedzy innymi dynamiczne
            powiekszanie wybranego elementu ekranu i wirtualne pulpity jako abstrakcyjna
            bryla).

A ty jakie disto z xgl uzywales, ze bedziesz mnie krytykowac?
          • gray Re: Testuj Viste kell 09.06.06, 01:20

ja napiszę co jest trudne do zrobienia - wszystko.

interface jest szczytem nieintuicyjności. w życiu nie widziałem większego bajzlu
            i braku pomyślunku. jeżeli xp, w porównaniu do 2000, był dla mnie miłym
            zaskoczeniem, to to co prezentuje najnowsza beta visty jest żenadą i niczym więcej.
            • kell99 Re: Testuj Viste kell 09.06.06, 01:32
              nie wazne;) tak dlugo jak da sie wlaczyc styl "klasyczny" ktorego szczytem bylo
              win2k tak dlugo wiekszosc osob zainteresowanych bedzie szczesliwa;)
              to najlepszy sposob na odroznienie lusera od usera;) jak ktos moze wytrzymac z
              tymi dzieciecymi niebieskimi kolorami xp?
              i tak wiadomo, ze poza aero to vista = winxp sp3 ;)
              • Gość: P Re: Testuj Viste kell IP: *.cpe.net.cable.rogers.com 09.06.06, 02:35
                Nie odpowiedziales mi na pytanie i nie mowimy o Linux, nie porownujemy, ale
                koncentrujemy sie na Vista bo taki temat wywolales.Gray pisze dziwne rzeczy a
                to z tego powodu ze nie bawil sie tym nowym cacuszkiem tylko widzial obrazki z
                pierwszej strony .Nie zamierzam udowadniac wyzszosci zadnego systemu,kazdy
                wybiera co lubi ale dobrze by bylo aby nie krytykowac czegos czego sie nie zna
                bo te 3.5 GB wymaga nico wiecej niz tylko instalacji wersji powiedzmy 5029 bo
                nawet 5365 platala figle i nie wszystko pojdzie na 5381 co wcale nie znaczy ze
                nie mozna skompletowac programow ktore vista zaakceptuje, ma sie dobrze i
                wystarczy do normalnej pracy.
                • kell99 Re: Testuj Viste kell 09.06.06, 03:11
                  Tez nie odpowiedziales na moje pytanie nt linuksa.
                  Powiedz mi szczerze w ktorym miejscu jest to nowe cacuszko? Nowoczesne to ono
                  bylo na papierze, a teraz wylecialo z tego wszystko co nowoczesne i zostaly
                  jakies tam resztki. Microsoft dalej nie chce zadbac o bezpieczenstwo i zamiast
                  oddzielenia trybu admina i usera zaczyna serwowac mase ostrzezen.. troche dziwne
                  podejscie do bezpieczenstwa...
                  Wg mnie microsoft robi przysluge konkurencji, znam mase osob ktore mialo dosc
                  zepsutego xp, sprobowalo linuksa i juz go uzywa. Podobnie bylo wczesniej z
                  Firefoksem (dzisiaj wariat to ktos kto uzywa MSIE, a zepsuta strona to taka
                  ktora blednie sie wyswietla na FF). Ludzie sie szybko zmieniaja. Teraz podobna
                  metamorfoze przechodzi OpenOffice. Ba MSIE7 jest udziwniona kalka FF/Opery z
                  tym samym zepsutym silnikiem.
                  Ja bardzo cierpie gdy musze pracowac na xp. Przesiadajac sie z pelni
                  konfigurowalnego Gnome na win xp z jednym pulpitem, okienkowym chaosem i
                  nieuzywalnym panelem stwierdzam, ze to jednak nie to. Sproboj czegos innego, na
                  poczatku nowe moze kojarzyc sie nieciekawie, ale po jakims czasie ciezko sie bez
                  tego obyc. Moze wtedy inaczej spojrzysz na to co jest okrzykniete
                  "innowacyjnym", a najczesciej jest komercyjna tandeta.
                  • kell99 Re: Testuj Viste kell 09.06.06, 03:22
                    btw:
                    www.novell.com/linux/xglrelease/
                    i wersja live dzialajacego distro (musisz miec karte 3d, najlepiej jakas nvidie/ati)
                    kororaa.org/static.php?page=static060318-181203
                    zamiast 3.3GB masz 1 cd z open office, odtwarzaczami video, muzycznimi i masa
                    innych programow.
                  • Gość: RUser Re: Testuj Viste kell IP: *.acn.waw.pl 12.06.06, 00:53
                    Typowe podejscie do sprawy jesli chodzi o uzytkownika linuxa przedkladajacego
                    system ponad wszystko i zapominajacego, ze oprocz syustemu niektorzy ludzie
                    uzywaja jeszcze programow pod ten system. Ba - niektorzy uzywaja czegos wiecej
                    niz openoffice, gimp czy proste programiki nazywane eufemistycznie zamiennikami
                    niektorych windowsowych programow.

> Przesiadajac sie z pelni konfigurowalnego Gnome na win xp z jednym pulpitem,
                    > okienkowym chaosem i nieuzywalnym panelem stwierdzam, ze to jednak nie to.

Wiesz, ludzie korzystajacy z XP raczej uzywaja pod nim programow zamiast bawic
                    sie w konfigurowanie.

> Sproboj czegos innego, na poczatku nowe moze kojarzyc sie nieciekawie, ale po
                    > jakims czasie ciezko sie bez tego obyc.

To powiedz mi jak pod tym nieciekawym czyms uruchomic Cubase, Flasha czy
                    Autocada?
                    • krzysztofsf Re: Testuj Viste kell 12.06.06, 07:08
                      Gość portalu: RUser napisał(a):

>
                      > To powiedz mi jak pod tym nieciekawym czyms uruchomic Cubase, Flasha czy
                      > Autocada?

No.... np. jesli ktos stoi przed chwila wyboru i zkupu produktu cadowskiego, moze zamiast autocada zdecydowac sie na brisccada, ktory ma rowniez wersje (w tej samej cenie) pod Linuksa.
                      Ilosc komercyjnych programow pod to srodowisko rosnie.
                • gray Re: Testuj Viste kell 09.06.06, 08:57
                  Gość portalu: P napisał(a):

> Gray pisze dziwne rzeczy a to z tego powodu ze nie bawil sie tym nowym
                  > cacuszkiem tylko widzial obrazki z pierwszej strony

nom, ty najlepiej wiesz co robiłem a czego nie.
                      • kell99 Re: Testuj Viste gray 09.06.06, 15:10
                        gray napisał(a):

> no dobrze, dobrze. masz rację. naprawdę.

> :D

Oh, daj mu spokoj.. Vista jest najlepsze cudo .. bo jest! A jak sie nie znasz
                        to siedz cicho ;)))))

ps. uwazaj na lysych kolesi w bramie;)
                        • Gość: P Re: Testuj Viste gray IP: *.cpe.net.cable.rogers.com 09.06.06, 16:15
                          Powiedz ,dlaczego zawsze chcesz by ostatnie zdanie nalezalo do ciebie ,dlaczego
                          ty i gray odstawiacie cwaniaczkow ktorzy pojedli wszystkie rozumy,dlaczego jak
                          nie potrafisz nie mozesz albo zwyczajnie nie wiesz,podsuwasz zastepcze tematy o
                          Linux albo pleciesz o kolesiach w bramie.Moze wiesz cos o Linux ale to nic nie
                          znaczy bo temat jest o vista .A swoja droga musisz byc bardzo mlody i byc moze
                          Twoj wiek tlumaczy czupurnosc i bycie na wierzchu za wszelka cene.Wracajac do
                          tematu nie wiesz jak zmienic nazwe slc.dll i to wystarczy by ocenic twoja wiedze
                          w zakresie windows.
                          • kell99 Re: Testuj Viste gray 09.06.06, 16:26
                            P napisał(a):

> Powiedz ,dlaczego zawsze chcesz by ostatnie zdanie nalezalo do ciebie
                            > ,dlaczego ty i gray odstawiacie cwaniaczkow ktorzy pojedli wszystkie
                            > rozumy,dlaczego jak nie potrafisz nie mozesz albo zwyczajnie nie
                            > wiesz,podsuwasz zastepcze tematy o Linux albo pleciesz o kolesiach w
                            > bramie.Moze wiesz cos o Linux ale to nic nie znaczy bo temat jest o vista .A
                            > swoja droga musisz byc bardzo mlody i byc moze Twoj wiek tlumaczy czupurnosc
                            > i bycie na wierzchu za wszelka cene.Wracajac do tematu nie wiesz jak zmienic
                            > nazwe slc.dll i to wystarczy by ocenic twoja wiedze w zakresie windows.

Cos sie tak uczepil tego slc.dll? I to jest wg mnie problem z windows. Jakies
                            dziwne, nieudokumentowane kruczki i inne bzdury na ktore wg mnie nie warto
                            tracic czasu. Normalny system operacyjny ma pliki konfiguracyjne jako pliki
                            tekstowe, albo xml i gdy chce sie cos osiagnac, to zmienia sie plik. Ale nie,
                            windows musi byc lepsze, trzeba grzebac w rejestrze i podmieniac biblioteki.

A poza tym o czym ta dyskusja? O instalacji Visty, o linuksie czy o slc.dll
                            (sugerujesz, ze nie wiem jak poszukac cos na google?).

Moja wiedza o windows jest taka jak powinna byc. Jak uruchomic Eclipse
                            czy SAPGui, wiecej mnie nie interesuje bo imho to strata czasu.
                            • Gość: P Re: Testuj Viste gray IP: *.cpe.net.cable.rogers.com 10.06.06, 12:16
                              Nie wiesz i to jest fakt a zmiana o ktorej pisze to tzw.security i na tym polega
                              problem ze nie mozesz i nikt nie moze zrobic czegos do czego nie jest
                              upowazniony.Google juz przeszukales i nawet jesli znajdziesz odpowiedz to nie
                              pracuje.Wiec na przyszlosc wiecej skromnosci bo cos wiesz ale niewiele. i nie na
                              kazdy temat.Grzebanie w rejestrze to zadanie dla odwiedzajacych to forum i to
                              jest to od czego powinni trzymac sie z daleka.Powiem na zakonczenie tak.Twoja
                              znajomosc systemow windows jest tej klasy co moderowanie graya.Wlasnie
                              przeczytalem z przerazeniem ze gray usunal watek za:nick,temat i to ze juz taki
                              temat byl.Takie traktowanie,ten rodzaj wiedzy i sposobu dyskusji nie dla mnie.
                              • gray Re: Testuj Viste gray 10.06.06, 13:04

> Wlasnie przeczytalem z przerazeniem ze gray usunal watek za:nick,temat i to ze
                                > juz taki temat byl.

przepraszam, wiesz jaki był nick i temat? no to po co ten komentarz?

> Takie traktowanie,ten rodzaj wiedzy i sposobu dyskusji nie dla mnie.

bardzo mnie to cieszy.
                          • gray Re: Testuj Viste gray 10.06.06, 13:02

> Powiedz ,dlaczego zawsze chcesz by ostatnie zdanie nalezalo do ciebie,
                            > dlaczego ty i gray odstawiacie cwaniaczkow ktorzy pojedli wszystkie rozumy

powiedział ten, który na odległość ocenia czy się vistę widziało czy nie :D
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka