Dodaj do ulubionych

temperatura procesora w laptopie

IP: *.internetdsl.tpnet.pl 22.11.06, 16:46
jaka powinna być temperatura procka w laptopie? Mam turiona ML-34 1.8 GHz i
strasznie się grzeje... Jak pracuję na nim ma ponad 60'C, a gdy gram około
72'C. To chyba nie jest normalne? Laptop jest nowy.
Obserwuj wątek
    • neoarti Re: temperatura procesora w laptopie 22.11.06, 19:49
      A skąd wiesz że ma ponad 70 stopni ?
      Jakim programem mierzysz temperaturę ??
      Nowsze laptopy z reguły mocno się grzeją
      Sam kupiłem nie dawno Ferrari 3000 i grzeje się jak jasna cholera
      Programom diagnostycznym nie ma co za bardzo ufać np. Everest pokazuje mi po
      ostrym graniu lub testach 3dmarkiem ok. 50 stopni a po restarcie kompa i
      przeglądaniu stron ma 72
      Wiec te wyniki nie są prawdziwe

• neoarti Re: temperatura procesora w laptopie 22.11.06, 21:43
      Nie wiem jakie lapopy przechodzą przez twoje ręce, ale ja jak i większość moich
      znajomych posiadających laptopy potwierdzają że ich sprzęt znacznie się grzeje
      oczywiście nie są to najnowsze modele (być może w nowych laptopach jest inaczej)
      Nie mówię tu o laptopach z jakimś celeronem i z nic nie wartą grafiką typu SIS
      Sam mam laptopa z grafiką radeon 9200 która ma 128 mb własnego ramu , więc ma
      się co grzać w obudowie o wysokości zaledwie 3cm szczególnie jak sobie w coś
      pogram
      Naczytałem się trochę i rozmawiałem z wieloma osobami i nie wierzę, że sprzęt z
      prockiem Athlona i silną grafiką nie będzie się solidnie nagrzewał, bo to jest
      po prostu niemożliwe no chyba że miałby wentyl o średnicy 10 cm
      Chodzi mi o to że większość programów diagnostycznych błędnie odczytuje
      temperatury w laptopach lub wcale nie wykrywa czujników wiec jeśli laptop nie
      ma opcji pomiaru temperatury w biosie (mój nie ma) to chyba tak do końca nie
      można wierzyć programowi który pokazuje temperaturę procesora na poziomie 73
      stopni u mnie Everest pokazuje ok. 70 stopni jak nic właściwie nie robię np.
      siedzę na necie a dotykając ręką wylotu powietrza z laptopa stwierdzam że
      wylatujące powietrze jest ledwo letnie przy takiej temperaturze waliła by z
      niego gorączka więc program musi się mylić na dodatek innym razem puszczam w
      pętli kilka razy 3dmaraka z ustawieniami wykorzystującymi samego procka i po
      kilkunastu mintach pokazuje mi że procesor ma niespełna 50 stopni

• neoarti Re: temperatura procesora w laptopie 23.11.06, 09:05
            Miałem okazje oglądać kilka (jeśli nie kilkanaście) laptopów z procesorem Amd i
            nie tylko
            I po dłuższej pracy wszystkie mocno grzały się od spodu niemal parzyły więc
            jest to normalny objaw że grzeje się od spodu
            Z tego co zaleca większość producentów nie należy trzymać laptopa na kolanach
            • Gość: Marcin Re: temperatura procesora w laptopie IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 25.12.06, 14:25
              Od bardzo niedawna mam laptopa (Acer Aspire 5612, proc.Intel Core Due 1,66MHz,
              karta graf GeForce 7300) i tez chcialem spytac o to grzanie sie.
              Temparatura procka waha sie od 48 do 53-4 stopni (wtedy wlacza sie wiatrak i
              chlodzi do tej nizszej wartosci).

Pytania
              1) W laptopach wiatrak nie chodzi non-stop? (moze glupie pytanie ale mam
              stacjonarne doswiadczenia gdzie "helikopter"chodzil zawsze)
              2) czy temperatura mojego procka ktora podalem jest OK? Nie za wysoka?
              3) Faktycznie nieco sie nagrzewa ten laptop (czesc obduowy nad akumulatorem tam
              gdzie trzyma sie dlonie, touchpad i nieco od podu). Nie to zeby parzyl
              Slyszalem ze ogolnie laptopy a zwlaszcza Acery tak maja-czytalem test z gazety
              jakiego Aspire oraz opinie uzytkownika. Nic sie nie stanie ze bedzie nieco
              cieplejszy? Chodzi mi czy sie plastik nie stopi itp. ;)

Dodam ze nie trzymam go na kolanach ani nic, 2x trzymalem na lozku ale
              wyczytalem ze nie mozna zatykac od dolu otworo went. wiec zrezygnowalem
              szybko ;)
              Nie mialem zadnego doswiadczenia z laptopami a teraz jak czytam to jednak widze
              ze one musza byc cieplejsze nieco wiec moze panikuje ale wole sie upewnic.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka