Gość: merien IP: *.wroclaw.cvx.ppp.tpnet.pl 28.04.03, 00:17 www.pwcglobal.com/pl/pol/about/press-rm/experts/02dec31.html placicie podatek od darowizny? Link Zgłoś Obserwuj wątek
Gość: kell Re: linux kontra fiskus IP: 255.255.255.* 28.04.03, 01:45 takie glupoty pojawiaja sie co jakis czas z ust niedouczonych urzednikow. ah placic podatek od czegos co ma sie za darmo:) dobre. jak chcesz wiecej info to polecam poszukac archiwum na linuxnews.pl czy 7thguard.net zreszta ten art co podales linka pokazal jaka glupota jest sam pomysl:) podatek od darmowego platnika, podatek od sharewaru, podatek od "darmowego" internet explorera i direct x sciaganego z sieci, od open office'a itd... to nie jest tylko problem linuksa. Link Zgłoś
Gość: anty-pzpr-sld OPODATKOWAĆ GŁUPOTĘ URZĘDNIKÓW ! IP: *.chello.pl 28.04.03, 02:17 Równie dobrze możnaby opdatkować oddychanie powszechnie dostępnym powietrzem... Coraz częściej sam mi się otwiera scyzoryk w kieszeni! Link Zgłoś
Gość: merien Re: po prostu zwolonic IP: *.wroclaw.cvx.ppp.tpnet.pl 28.04.03, 16:27 Jestem za, niech sie zajma sie praca a nie wyglupami, ale to nie takie proste jabky moglo sie wydawac, w urzedach pracuja rodzinne klany, innymi slowy mowiac przestepcy w bialych kolnierzykach - rodzinne mafie, zajmuja stanowiska w stylu asystent brata szefa, wystarczy przyjrzec sie dokladniej procedurze rekrutacji, najczesciej, bez wyksztalcenia, niedawno o tym pisala jedna z gazet, ze dentysta opiniuje umowy budowlane. Porzadni, uczciwy ludzie czekaja, moze w Polsce wsparcie ze strony UE zmieni obecny stan rzeczy, lecz niestety sami musimy to zmienic i nikt za nas tego nie zrobi. Nie wiadomo jak sie przed tym bronic, gdyz wschodzace gwiazdy: LPR i Self Defence z Andrew L. na czele az sie slinia na mysl o kolejnych przekretach, ciagle krzycac i pokazujac bledy poprzednikow a w zamian oferuja nam jeszcze wiekszy socjalizm realny i panstwo opiekuncze na ktore nas po prostu nie stac. Innymi slowy dbaja o swoich wyborcow, serwujac im kolejne doplaty nie wiadomo do czego i za co. Przyklady mozna mnozyc chocby sam fakt wydawania na renty wiecej niz w Anglii, bo przeciez zalatwienie renty na lewo to zadna trudnosc. Moim zdaniem gospodarczo nic sie nie zmienilo od 30 lat to ze obalilismy komunizm jest mitem, wystarczy przeanalizowac jak pracuje ZUS - skladki kazdego z nas przeznaczane sa na wyplacenie obecnych emerytur - dlaczego? przeciez to jest jawna kradziez, kazdy czlowiek ma cale zycie zeby zarobic na swoja emaryture i dlaczego ma placic za kogos innego. W Polsce zeby najpierw samemu zarobic trzeba utrzymac: gornikow, rolnikow i pielegniarki itp itd p.s. slyszalem ze rewolucja francuska wybuchla kiedy wprowadzono podatki od plotow i okien Link Zgłoś
Gość: merien Re: open source kontra fiskus IP: *.wroclaw.cvx.ppp.tpnet.pl 28.04.03, 16:32 rzecz jasna, podstawowa kwestia az gryzie dlaczego porownano do oprogrmowania z zamknietym kodem, decyzji naszych urzednikow naprawde nie rozumiem, chociaz nie raz wytlumaczac potrafie zgodnie z zasada matematyki minus minus daje plus Link Zgłoś
Gość: kell Re: open source kontra fiskus IP: proxy / 10.6.10.* 28.04.03, 17:19 to jeszcze nic.. pomysl, ze piszesz jako hobby program, potem publikujesz go na licencji powiedzmy GPL i kto chce niech go uzywa.. i nie klalbys potem gdyby urzad skarbowy zarabial potem na twoim programie??? to jest wiecej niz paranoja Link Zgłoś
alfalfa Re: open source kontra fiskus 29.04.03, 15:32 Jednak to jest racja. Byłem świadkiem gdy firma rezygnowała z Open Office bo miała watpliwości jak i ile musiałaby zapłacić podatku. Link Zgłoś