caido
29.04.07, 12:24
Mam następujący problem, może ktoś będzie wiedział jak go rozwiązać.
Miałem na komputerze HD ATA, dokupiłem ostatnio HD SATA. Fizyczne podłączenie SATA bez problemu przez kontroler PCI. Z płyty producenta zainstalowałem sterowniki itp. Pod XP (Narzędzia administracyjne/Zarządzanie komputerem/Zarządzanie dyskiem) spokojnie mogę sobie ten nowy SATA sformatować, utworzyć partycje itp. Bez problemu na nowy dysk (SATA) mogę skopiować pliki ze starego (ATA) niezależnie od ich wielkości. Problem pojawia się dalej przy próbie kopiowania z SATA na ATA. Małe pliki i katalogi (do 100MB) przekopiowują się bez problemu, ale przy większych komputer "staje". Nie wiesza się, ale właśnie staje. Po kilkunastu minutach twierdzi, że nie może kontynuować. Podobnie jest z próbą np. odtwarzania muzyki z dysku SATA podczas gdy oprogramowanie jest na ATA, albo z wypaleniem płytki CD z danymi z SATA (program do wypalania jest na ATA).