Dodaj do ulubionych

komputer b. długo sie uruchamia

IP: *.kalisz.mm.pl 06.04.08, 13:17
Od paru dni mam problem z komp., mianowicie bardzo długo sie
uruchamia. Trwa to ok. 6-7 min. gdy do tej pory trwało to ok. 30-40
sekund. Poradźcie co może być przyczyną ?
Obserwuj wątek
    • m.gregor Re: komputer b. długo sie uruchamia 06.04.08, 13:28
      Zawirusowanie, uszkodzony system, uszkodzone aplikacje, uszkodzony dysk. Powodow
      moze byc milion.
    • nightmare16 Re: komputer b. długo sie uruchamia 06.04.08, 21:02
      czy masz kiepskiego Laptopa + Viste + nadmiar programów?
      jeśli nie, patrz: temat gregora
    • wwwandal1 Re: komputer b. długo sie uruchamia 06.04.08, 21:23
      Użyłaś jakiegoś gó..anego programu " niby czyszczącego rejestr lub dysk" ?
      jeżeli Nie patrz na post nightmare16
      • Gość: Gosia Re: komputer b. długo sie uruchamia IP: *.kalisz.mm.pl 06.04.08, 21:51
        Odnosnie pyt. nightmare - laptop raczej dobry,widows xp
        wwwandal - z programów czyszczacych używam - antywir główny avast
        home, dodatkowy nod 32, oraz spybot
        • Gość: Gosia Re: komputer b. długo sie uruchamia IP: *.kalisz.mm.pl 06.04.08, 21:59
          Acha,jeszcze jedno - mam zainstalowanego równiez Kasperskyego,który
          pojawia sie zawsze po uruchomieniu kompa,jednak nie moge go
          usunąć,pojawia sie okno,żeby sprawdzić czy plik nie jest chroniony
          przed zapisem lub obecnie używany :(
          Mimo to jednak przedtem było wszystko ok, komp uruchamiał sie szybko
          • m.gregor Re: komputer b. długo sie uruchamia 06.04.08, 22:13
            Masz 3 antywirusy i dziwisz sie ze komputer sie uruchamia dlugo? Respect...
          • Gość: Nightmare jeden! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 06.04.08, 23:57
            w systemie może być tylko i wyłącznie
            JEDEN Antyvirus i JEDEN Firewall !!!
            • m.gregor I AMEN :-) n/t 07.04.08, 00:31

    • diabel-tasmasnki Re: komputer b. długo sie uruchamia 06.04.08, 21:33
      storage.dobreprogramy.pl/narzedzia/bootvis(dobreprogramy.pl).msi
      to narzędzie pomaga rozwiązać problemy z długim uruchamianiem.
      • Gość: Gosia Re: komputer b. długo sie uruchamia IP: *.kalisz.mm.pl 06.04.08, 21:52
        diable zainstalować ten program?
        • m.gregor Re: komputer b. długo sie uruchamia 06.04.08, 22:13
          Najpierw pousuwaj te wszystkie antywirusy, zostaw NOD32 i zobacz czy bedzie lepiej.
          • Gość: Gosia Re: komputer b. długo sie uruchamia IP: *.kalisz.mm.pl 06.04.08, 22:51
            Nod 32 służy jedynie do skanowania, nie zabezpiecza przed ew.
            wirusami. Musiałabym mieć płatego
            • m.gregor Re: komputer b. długo sie uruchamia 07.04.08, 00:27
              Ale ma wlaczona ochrone w tle. Wywal wszystkie, ze strony www.eset.pl pobierz
              najnowsza wersje, zainstaluj, zaktualizuj i usun wszystko co znajdzie.
        • diabel-tasmasnki Re: komputer b. długo sie uruchamia 06.04.08, 23:33
          zainstalować, przeczytać helpa i uruchomić po resecie bootvid uruchomi sie i
          zapisze wyniki pomiarów w pliku *.bin.
          wszytko w ładnej graficznej formie wtedy będzie można ustalic co jest przyczyną
          długiego uruchamiania.
          • Gość: Gosia Re: komputer b. długo sie uruchamia IP: *.kalisz.mm.pl 07.04.08, 21:35
            program ściągnięty, ale nic z tego - mój angielski jest tak dobry
            jak wiedza o komputerach :(
            • diabel-tasmasnki Re: komputer b. długo sie uruchamia 07.04.08, 22:53
              www.chip.pl/arts/archiwum/n/sub/articlear_77587.html
              tinyurl.com/4r422p
              to masz tutaj po polsku.
              chodzi o uruchomienie wybranie opcji i po resecie zapisanie do pliku ( tylko
              zapamiętaj gdzie zapisujesz)
              potem dajesz optymize system i kolejny reset.

              jeśli sytuacja po optymize system sie nie poprawi to przyślij ten plik *.bin co
              go zapisałaś na maila.
    • Gość: Gosia Re: komputer b. długo sie uruchamia IP: *.kalisz.mm.pl 08.04.08, 18:07
      Połowiczny sukces, tzn.
      Komp uruchamia sie już znacznie szybciej, jednak po wyświetleniu
      windowsa,długo nie reaguje na kliknięcia,jakby sie zacina.
      W tym czasie pobierane są chyba jakieś aktualizacje,gdyż pojawia sie
      żółta ikonka z takim napisem. Komp wtedy głośno pracuje,kiedy ikona
      znika scisza się i wszystko juz działa ok. Troszke to jednak trwa...
      Czyżby czegoś brakowało ?
      • diabel-tasmasnki Re: komputer b. długo sie uruchamia 08.04.08, 19:14
        tak to powinno działać
        • Gość: Gosia Re: komputer b. długo sie uruchamia IP: *.kalisz.mm.pl 08.04.08, 19:26
          Tak, tylko przedtem żadne aktualizacje nie były pobierane,jeśli były
          to przy wyłączaniu kompa. Ale przeboleję to :)
          Dziękuje bardzo Ci diable jak i pozostałym
          pozdr.
          • Gość: zen Re: komputer b. długo sie uruchamia IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 08.04.08, 20:32
            zrób tak:
            Kliknij Menu Start, wybierz Uruchom i wpisz: regedit
            znajdź klucz:
            [HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Session Manager\Memory
            Management]
            Znajdziesz tam wartość DWORD o nazwie "ClearPageFileAtShutdown"(być może to jest
            właśnie wartość, która zmieniłeś na 1). Kliknij na nią i ustaw na 0 (chyba że
            już jest 0, wtedy niczego nie zmieniaj)

            1. Uruchom Edytor rejestru.
            2. Otwórz klucz [HKEY_CURRENT_USER\Control Panel\Desktop].
            3. Znajdującą się wartość "WaitToKillAppTimeout" zmodyfikuj na 100.
            4. Teraz wartość o nazwie "WaitToKillServiceTimeout", która znajduje się w
            kluczu [HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control]. Tą wartość także
            ustaw na 100].
            5. Uruchom ponownie komputer.

            edit: upewnij się ze nie masz ustawionego parametru

            "ClearPageFileAtShutdown". na jeden... jezeli tak to przywróc na zero jako ze
            ten tweak kompletnie nic nie daje oprócz koszmarnie długiego czyszczenia pliku
            wymiany przy wyłączaniu systemu...po następnym włączeniu systemu plik wymiany
            tworzy się na nowo więc porada jest jedna z najgłupszych jakie widziałem...

            znajdziesz tą wartosc tutaj...

            HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Session Manager\Memory
            Management. "ClearPageFileAtShutdown". Kliknij na nią i ustaw na 0...
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka