Gość: Gosia IP: *.kalisz.mm.pl 06.04.08, 13:17 Od paru dni mam problem z komp., mianowicie bardzo długo sie uruchamia. Trwa to ok. 6-7 min. gdy do tej pory trwało to ok. 30-40 sekund. Poradźcie co może być przyczyną ? Link Zgłoś Obserwuj wątek
m.gregor Re: komputer b. długo sie uruchamia 06.04.08, 13:28 Zawirusowanie, uszkodzony system, uszkodzone aplikacje, uszkodzony dysk. Powodow moze byc milion. Link Zgłoś
nightmare16 Re: komputer b. długo sie uruchamia 06.04.08, 21:02 czy masz kiepskiego Laptopa + Viste + nadmiar programów? jeśli nie, patrz: temat gregora Link Zgłoś
wwwandal1 Re: komputer b. długo sie uruchamia 06.04.08, 21:23 Użyłaś jakiegoś gó..anego programu " niby czyszczącego rejestr lub dysk" ? jeżeli Nie patrz na post nightmare16 Link Zgłoś
Gość: Gosia Re: komputer b. długo sie uruchamia IP: *.kalisz.mm.pl 06.04.08, 21:51 Odnosnie pyt. nightmare - laptop raczej dobry,widows xp wwwandal - z programów czyszczacych używam - antywir główny avast home, dodatkowy nod 32, oraz spybot Link Zgłoś
Gość: Gosia Re: komputer b. długo sie uruchamia IP: *.kalisz.mm.pl 06.04.08, 21:59 Acha,jeszcze jedno - mam zainstalowanego równiez Kasperskyego,który pojawia sie zawsze po uruchomieniu kompa,jednak nie moge go usunąć,pojawia sie okno,żeby sprawdzić czy plik nie jest chroniony przed zapisem lub obecnie używany :( Mimo to jednak przedtem było wszystko ok, komp uruchamiał sie szybko Link Zgłoś
m.gregor Re: komputer b. długo sie uruchamia 06.04.08, 22:13 Masz 3 antywirusy i dziwisz sie ze komputer sie uruchamia dlugo? Respect... Link Zgłoś
Gość: Nightmare jeden! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 06.04.08, 23:57 w systemie może być tylko i wyłącznie JEDEN Antyvirus i JEDEN Firewall !!! Link Zgłoś
diabel-tasmasnki Re: komputer b. długo sie uruchamia 06.04.08, 21:33 storage.dobreprogramy.pl/narzedzia/bootvis(dobreprogramy.pl).msi to narzędzie pomaga rozwiązać problemy z długim uruchamianiem. Link Zgłoś
Gość: Gosia Re: komputer b. długo sie uruchamia IP: *.kalisz.mm.pl 06.04.08, 21:52 diable zainstalować ten program? Link Zgłoś
m.gregor Re: komputer b. długo sie uruchamia 06.04.08, 22:13 Najpierw pousuwaj te wszystkie antywirusy, zostaw NOD32 i zobacz czy bedzie lepiej. Link Zgłoś
Gość: Gosia Re: komputer b. długo sie uruchamia IP: *.kalisz.mm.pl 06.04.08, 22:51 Nod 32 służy jedynie do skanowania, nie zabezpiecza przed ew. wirusami. Musiałabym mieć płatego Link Zgłoś
m.gregor Re: komputer b. długo sie uruchamia 07.04.08, 00:27 Ale ma wlaczona ochrone w tle. Wywal wszystkie, ze strony www.eset.pl pobierz najnowsza wersje, zainstaluj, zaktualizuj i usun wszystko co znajdzie. Link Zgłoś
diabel-tasmasnki Re: komputer b. długo sie uruchamia 06.04.08, 23:33 zainstalować, przeczytać helpa i uruchomić po resecie bootvid uruchomi sie i zapisze wyniki pomiarów w pliku *.bin. wszytko w ładnej graficznej formie wtedy będzie można ustalic co jest przyczyną długiego uruchamiania. Link Zgłoś
Gość: Gosia Re: komputer b. długo sie uruchamia IP: *.kalisz.mm.pl 07.04.08, 21:35 program ściągnięty, ale nic z tego - mój angielski jest tak dobry jak wiedza o komputerach :( Link Zgłoś
diabel-tasmasnki Re: komputer b. długo sie uruchamia 07.04.08, 22:53 www.chip.pl/arts/archiwum/n/sub/articlear_77587.html tinyurl.com/4r422p to masz tutaj po polsku. chodzi o uruchomienie wybranie opcji i po resecie zapisanie do pliku ( tylko zapamiętaj gdzie zapisujesz) potem dajesz optymize system i kolejny reset. jeśli sytuacja po optymize system sie nie poprawi to przyślij ten plik *.bin co go zapisałaś na maila. Link Zgłoś
Gość: Gosia Re: komputer b. długo sie uruchamia IP: *.kalisz.mm.pl 08.04.08, 18:07 Połowiczny sukces, tzn. Komp uruchamia sie już znacznie szybciej, jednak po wyświetleniu windowsa,długo nie reaguje na kliknięcia,jakby sie zacina. W tym czasie pobierane są chyba jakieś aktualizacje,gdyż pojawia sie żółta ikonka z takim napisem. Komp wtedy głośno pracuje,kiedy ikona znika scisza się i wszystko juz działa ok. Troszke to jednak trwa... Czyżby czegoś brakowało ? Link Zgłoś
diabel-tasmasnki Re: komputer b. długo sie uruchamia 08.04.08, 19:14 tak to powinno działać Link Zgłoś
Gość: Gosia Re: komputer b. długo sie uruchamia IP: *.kalisz.mm.pl 08.04.08, 19:26 Tak, tylko przedtem żadne aktualizacje nie były pobierane,jeśli były to przy wyłączaniu kompa. Ale przeboleję to :) Dziękuje bardzo Ci diable jak i pozostałym pozdr. Link Zgłoś
Gość: zen Re: komputer b. długo sie uruchamia IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 08.04.08, 20:32 zrób tak: Kliknij Menu Start, wybierz Uruchom i wpisz: regedit znajdź klucz: [HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Session Manager\Memory Management] Znajdziesz tam wartość DWORD o nazwie "ClearPageFileAtShutdown"(być może to jest właśnie wartość, która zmieniłeś na 1). Kliknij na nią i ustaw na 0 (chyba że już jest 0, wtedy niczego nie zmieniaj) 1. Uruchom Edytor rejestru. 2. Otwórz klucz [HKEY_CURRENT_USER\Control Panel\Desktop]. 3. Znajdującą się wartość "WaitToKillAppTimeout" zmodyfikuj na 100. 4. Teraz wartość o nazwie "WaitToKillServiceTimeout", która znajduje się w kluczu [HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control]. Tą wartość także ustaw na 100]. 5. Uruchom ponownie komputer. edit: upewnij się ze nie masz ustawionego parametru "ClearPageFileAtShutdown". na jeden... jezeli tak to przywróc na zero jako ze ten tweak kompletnie nic nie daje oprócz koszmarnie długiego czyszczenia pliku wymiany przy wyłączaniu systemu...po następnym włączeniu systemu plik wymiany tworzy się na nowo więc porada jest jedna z najgłupszych jakie widziałem... znajdziesz tą wartosc tutaj... HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Session Manager\Memory Management. "ClearPageFileAtShutdown". Kliknij na nią i ustaw na 0... Link Zgłoś