Dodaj do ulubionych

Microsoft potajemnie instaluje GWX.exe jako update

IP: *.play-internet.pl 11.04.15, 15:56
Jeżeli masz Windows 7 lub 8 lub 8.1 i masz włączone automatyczne aktualizacje to prawdopodobnie masz
plik GWX.exe - jest to praktycznie malware instalowany przez Microsoft jako aktualizacja KB 3035583 lub KB3031432. (Microsoft wrzucił to dwa razy 27 marca i 3 kwietnia, raz jako optional update, raz jako critical update.
GWX to skrót od Get Windows X - i przygotowuje twój komputer na pobranie Windowsa 10. Co na razie robi GWX? Przede wszystkim spowalnia dysk twardy :) GWX nie da się usunąć!!! Nawet jako administrator!!! Nie da się go też wywalić z rejestru żeby się nie odpalał przy starcie systemu (brak uprawnień!)
---------------------------------------
Obserwuj wątek
    • kolobos Re: Microsoft potajemnie instaluje GWX.exe jako u 11.04.15, 18:15
      Daj logi z FRST, wklej na wklej.org i podaj linki. Ten plik i jego wpisy jest normalnie widoczny i mozna go usunac.
      • Gość: zatroskany Re: Microsoft potajemnie instaluje GWX.exe jako u IP: *.play-internet.pl 11.04.15, 23:41
        co to są "logi z FRST" ?
        • kolobos Re: Microsoft potajemnie instaluje GWX.exe jako u 12.04.15, 23:25
          Wszystko masz podane w podwieszonym watku, ktorego nie chcialo Ci sie przeczytac i oczywiscie na google.
    • Gość: wodzuas Re: Microsoft potajemnie instaluje GWX.exe jako u IP: *.adsl.inetia.pl 01.06.15, 10:30
      Odinstalowanie aktualizacji przy sprawnym systemie nie jest żadną filozofią. Zrób tak: START-> Panel sterowania-> Windows Update-> Wyświetl historię aktualizacji-> Zainstalowane aktualizacje-> umieść kursor w "Przeszukaj: Zainstalowane aktualizacje"-> wpisz w tym miejscu ID aktualizacji-> odinstaluj aktualizację (Aby odinstalować aktualizację zaznacz ją na liście, a następnie kliknij "przycisk" (na ekranie) Odinstaluj/Zmień.
      Odpowiedz czy dałeś radę.
      • Gość: arus Re: Microsoft potajemnie instaluje GWX.exe jako u IP: *.adsl.inetia.pl 01.06.15, 15:37
        Potwierdzam w ten sposób odinstalowałem to ze swojego systemu bez najmniejszego problemu, dodatkowo jeszcze przed odinstalowaniem wyłączyłem proces w menadżerze zadań i poszłooooo .;)
        • Gość: wodzuas Re: Microsoft potajemnie instaluje GWX.exe jako u IP: *.adsl.inetia.pl 01.06.15, 16:42
          Dzisiaj Microsoft zaproponował mi zapisanie się w kolejce do bezpłatnej aktualizacji systemu (mam 7 x64) i przeglądarki (mam IE11) do wersji Windows10. A to dzięki temu, że mnie "szpiegują" permanentnie.
          Cieszę się, że mogłem pomóc. Pozdrawiam. AS
          • miroo987 Re: Microsoft potajemnie instaluje GWX.exe jako u 01.06.15, 21:52
            Pewnie wiedzą wiecej... piny, adresy, kontakty, rozmiar slipek, skarpet, etc
            :D
    • Gość: AbyssMorgan Re: Microsoft potajemnie instaluje GWX.exe jako u IP: *.95.92.35.tsh.pirx.pl 01.06.15, 16:09
      Witam jeśli ktoś ma problemy z usunięciem tego automatycznie to można usunąć to przez zdalne wejście na dysk (linux lub inny live) wyszukujemy na dysku systemowym pod hasłem GWX i zwracamy uwagę na pliki tego typu u mnie się sprawdziło, lecz pamiętajcie aby wyłączyć aktualizację automatyczne go dużo się nie zmieni :D
    • miroo987 Re: Microsoft potajemnie instaluje GWX.exe jako u 01.06.15, 21:49
      Usunąłem dziadostwo! Buła z masłem!
      Dla dociekliwych:
      1) ściągamy jakąś aplikację, która umożliwi nam dostęp do dysku z bootowalnej płyty aby dostać się do plików Windowsa (ja osobiście polecam "Trinity Resource Kit" --> trinityhome.org)
      2) Bootujecie z płyty kompa.
      3) Wybieracie z menu "Mount all local filesystems" (montowanie wszystkich systemów dysków).
      4) Następnie uruchamiacie "Midnight Commander" (bez paniki, to tylko manager plików).
      5) Odszukujecie w partycję z gdzie jest Windows np. u mnie było to /sdb2/Windows/...
      6) Wyszukujecie spyware z Redmond czyli katalog "GWX", a konkretnie "/sdb2/Windows/System32/GWX"
      7) Wybieramy katalog "GWX" (nie wchodzimy do niego) i wciskamy F8 (delete)
      8) Rebootujemy Winde i cieszymy się z uwolnionych 27MB ram i odpluskwionego systemu.

Dobrej zabawy.
    • Gość: Usuwanie powiadomi Re: Microsoft potajemnie instaluje GWX.exe jako u IP: *.cable-modem.tkk.net.pl 01.06.15, 23:12
      Jak usunąć--> Źródło: www.dobreprogramy.pl/Usuwamy-natretne-powiadomienia-o-aktualizacji-do-Windows-10,News,63386.html
    • Gość: rycho2009 Re: Microsoft potajemnie instaluje GWX.exe jako u IP: *.knurow.vectranet.pl 03.06.15, 14:14
      panel sterowania - programy i funkcje ( tak jakbyś chciał odinstalować jakąś gre) - z boku masz zainstalowane aktualizacje wyszukujesz i odinstalowywujesz ( mi nie dzialalo wyszukiwanie musialem to zrobic recznie) windows 7 64bit home oem
    • Gość: WEOEk Re: Microsoft potajemnie instaluje GWX.exe jako u IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 06.06.15, 13:08
      Jeżeli chcesz pozbyć się jakiekolwiek procesu stwórz sobie skrypt (z rozszerzeniem cmd) i wklej tam( w przypadku GWX)
      Taskkill /IM GWX.exe /F

Zapisz i po każdym uruchomieniu komputera odpal go.
    • Gość: solitarius1 Re: Microsoft potajemnie instaluje GWX.exe jako u IP: *.tel.tkb.net.pl 14.06.15, 08:39
      ja u siebie po prostu odinstalowalem aktualizacje i ustawilem na wybieranie instalacji aktualizacji uwazajac na kb3035583 i kb3031432. pomijam je i nie ma problemu, nalezy zwrocic tylko uwage ze odinstalowanie trwa dobre kilka minut. pozdrawiam
    • Gość: Waldemar Re: Microsoft potajemnie instaluje GWX.exe jako u IP: *.4-4.cable.virginm.net 18.06.15, 11:49
      Da sie usunac GWX z poziomu Windows Update....w oknie historii znajdz ten plik zaznacz go i usun...system zapyta cie o restrat po restarcie nie ma folderu GWX w C/Windows/system32...GWX brak
    • Gość: koles Re: Microsoft potajemnie instaluje GWX.exe jako u IP: *.15.134.198.bransat.pl 03.07.15, 16:57
      Klikając na gwx.exe właściwości->zabezpieczenia->zaawansowane i zmieniasz sobie właściciela np. administratorzy potem se dodajesz uprawnienia na konto admina i usuwasz plik
    • Gość: Guma Re: Microsoft potajemnie instaluje GWX.exe jako u IP: *.internetia.net.pl 05.07.15, 16:31
      Zastanawiało mnie czemu mi tak kompa mulić zaczęło ostatnio, a to przyczyna GWX..
      Ja mam aktualizacje KB2565063.
      Jaki najszybszy i najskuteczniejszy sposób na usunięcie tego ?
      • Gość: Kolobos Re: Microsoft potajemnie instaluje GWX.exe jako u IP: *.internetdsl.tpnet.pl 06.07.15, 10:31
        Wszystko masz podane, wystarczylo przeczytac watek zamiast pisac.
        • detrelescu Re: Microsoft potajemnie instaluje GWX.exe jako u 21.07.15, 16:03
          słuchajcie, w win7 żeby odinstalować tą łatkie to trzeba dać desistalliert,czy installiert?, tu jeszcze jest coś takiego jak installiert zuruck.co wybrać?,bo nie chce czegoś sknocić.
          • kolobos Re: Microsoft potajemnie instaluje GWX.exe jako u 21.07.15, 20:46
            Trzeba odinstalowac aktualizacje, a nie wpisywac bzdury.
            • detrelescu Re: Microsoft potajemnie instaluje GWX.exe jako u 22.07.15, 09:06
              to nie bzdury,tylko system mam po niemiecku,ale już zdaje sie wiem co i jak.problem w tym że nie znam tego pięknego jez. i nie chciałem czegoś zepsuć.dobra,dzięki za poradę.a słowo zuruck to znaczy chyba 'z powrotem'
          • madopar50 Re: Microsoft potajemnie instaluje GWX.exe jako u 22.07.15, 09:20
            desistalliert - deinstaluj, installiert - instaluj, installiert zuruck - cofnij instalajację
            • detrelescu Re: Microsoft potajemnie instaluje GWX.exe jako u 22.07.15, 12:31
              madopar - dzięki,jest dokładnie tak jak piszesz.odinstalowałem to bezproblemowo,bardzo przydatny wątek.pozdr.
    • marriuu Re: Microsoft potajemnie instaluje GWX.exe jako u 23.07.15, 15:02
      Wystarczy odinstalować aktualizację o danym numerze...
    • Gość: Miodek Re: Microsoft potajemnie instaluje GWX.exe jako u IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 28.07.15, 01:50
      Oczywiście że się da usunąć. Kończymy procesy TrustedInstaller oraz gwx-a a następnie za pomocą TuneUp AVG Shredder usuwamy zawartyość folderu GWX :-)
      • Gość: gośćtaki Re: Microsoft potajemnie instaluje GWX.exe jako u IP: *.dynamic.chello.pl 21.08.15, 11:31
        Można prościej i spod winy - wystarczy będąc adminem zmienić uprawnienia dostępu do folderu gwx (i usunąc z listy uprawnienia trustedinstallera) - i potem można gwx usunąć jako administrator.
    • Gość: sprytny Re: Microsoft potajemnie instaluje GWX.exe jako u IP: *.146.133.51.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 08.10.15, 21:47
      Wszystko się da wykasować tylko trzeba wiedzieć jak : )
    • Gość: Haqu Re: Microsoft potajemnie instaluje GWX.exe jako u IP: *.wroclaw.dialog.net.pl 09.11.15, 14:43
      Da sięgo zatrzymać. ale trzeba to robić przy każdym uruchomieniu systemu. Wchodzisz w Menadżer zadań<Wydajność<<Monitor zasobów Tam szukasz GWX.exe klikasz prawym przyciskiem myszy i wybierasz "wstrzymaj proces". Dla mnie ten sposób działa. Jedyny minus jest taki że po ponownym uruchamianiu komputera musisz to powtarzać C: Mam nadzieje że pomogłem
      • kolobos Re: Microsoft potajemnie instaluje GWX.exe jako u 09.11.15, 21:11
        Nie pomogles, wystarczy odinstalowac aktualizacje + usunac zadanie, ktore uruchamia te procesy, a nie wylaczac za kazdym razem.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka