Dodaj do ulubionych

problem z uruchamianiem się laptopa :(

08.01.09, 08:14
Podczas uruchamiania mojej Toshiby już na pierwszym ekranie startowym
wyświetla się komunikat TBX ERROR w lewym górnym rogu, i dalej nic

Piszę ten post z innego kompa bo mój biedny laptop niestety stanął czy ktoś ma
jakiś pomysł jak rozwiązać problem? :((
Obserwuj wątek
    • slawek_62 Re: problem z uruchamianiem się laptopa :( 08.01.09, 12:25
      Błąd sugeruje uszkodzenie pamięci CMOS(BIOS). Wejdź na stronę:
      Support.Toshiba.com
      www.csd.toshiba.com/cgi-bin/tais/support/jsp/home.jsp
      Znajdź BIOS dla swojego modelu i spróbuj zrobić update, lub odłącz
      zasilanie i akumulator na kilkanaście minut. Podłącz tylko zasilanie
      i włącz komputer.
      Gdy ruszy , wyłącz i spróbuj na samym akumulatorze. Jeśli będzie
      działać rozładuj akumulator do ok. 20% i naładuj na wyłączonym
      komputerze. Gdy komputer dalej sygnalizuje błąd – wizyta w serwisie
      • norwich_city Re: problem z uruchamianiem się laptopa :( 08.01.09, 16:15
        kurcze a teraz włączam i uruchomił się bez problemu.... ;/ więc chyba zrobię od
        razu ten update póki działa

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka