Dodaj do ulubionych

Polscy Kozacy

13.04.11, 08:07
Polscy Kozacy kozacy.com.pl/

Niezbyt znana strona i jakaś taka "cienka" i wyprana z prawdziwej historii. Wygląda na to, że Kozacy pojawili się nagle i później długo, długo nic, aż wreszcie założyli swój portal.
Pytanie, czemu tutaj o tym wspominam? Dla pokrzepienia serc, bo są w Polsce ludzie, którzy boja się głośno mówić o własnym narodzie, własnej historii, tej prawdziwej jaka by ona nie była. Z odważnych bojarów zamienili się w układnych miłośników koni i psów nie mogących nawet w spisie podać swojej narodowości. Od czasów Polski międzywojennej żyjących bez historii swojego narodu.
Nie wiem tylko, czy ta zbiorowa niepamięć wynika z własnej woli, czy jeszcze trwają w powojennym przerażeniu. Ich statut jest obszerniejszy niż opisane w portalu czyny.
Przy nich Ślązacy stanowią prawdziwa siłę.
Obserwuj wątek
  • bratjakuba Re: Polscy Kozacy 13.04.11, 14:59

   To nie jest przeca zodno sensacja. Byli bez cołki czas i sie podowali za Polokow bo inakszy downo by ich nie było.
   Stalin poszukiwoł ich"osobiście" w sowieckim sojuzie i wszystkich krajach satelickich.

   ioh.pl/artykuly/pokaz/kozacy-rosjanie-i-ukraicy-po-stronie-polskiej-w-wojnie--r,1044
  • chrisraf Re: Fatum 13.04.11, 22:38
   Witaj!

   Kozacy, to bardzo "zamkniety" lud. Zadko dopuszczaja kogos z zewnatrz do siebie. Tym bardziej zaskakujaca jest historia Gornoslazaka, pochodzacego z Bodzanowic, ktory dowodzil Kozakami w jezyku polskim. Jako jedyny cudzoziemiec otrzymal on tytul "atamana polnego wszystkich wojsk kozackich". Sposrod Rosjan tylko carowie otrzymywali ten zaszczyt. Ze swojego antynazizmu nie robil nigdy tajemnicy. Nigdy nie pozdrawial z wyciagnieta reka. Gdy Brytyjczycy przekazali poddajacych sie Kozakow (25.000 plus rodziny) Sowjetom. On powiedzial: "Zawsze bylismy razem. Teraz ich nie opuszcze". Mial mozliwosc wyboru pojsc do niewoli brytyjskiej. Tak samo zadecydowali jego niemieccy oficerowie. Stracony zostal 1947, rehabilitowany 1996.

   www.youtube.com/watch?v=WYi-EoR9pZI
   www.youtube.com/watch?v=lvGXcDMymp0
   Glückauf!
   • bratjakuba Re: Fatum 13.04.11, 23:26
    Małe wyjaśniynie czymu kozacy rozproszyni po Europie a nowet ci co w wielkej liczbie wyemigrowali do Kanady sie tak długo ukrywali.

    Oto jedyn z piyrszych dekretow sowieckich zarzondzajoncy ludobójstwo.

    Instrukcja KCRKP(b), podpisanej przez Jakowa Swierdłowa.
    Punkt 1: „Przeprowadzić masowy terror przeciwko bogatym Kozakom, likwidując ich całkowicie; przeprowadzić bezwzględny masowy terror w stosunku do wszystkich Kozaków biorących jakikolwiek bezpośredni lub pośredni udział w walce z władzą radziecką”

    Dyrektywa ta była realizowana z całą stanowczością. Prawdopodobnie pierwszymi ofiarami nowego rodzaju terroru, polegającego nie na fizycznej likwidacji, a na deportacjach całych grup ludności, byli Terscy Kozacy ze stanic Sunżeskaja, Tarskaja i Aki Jurtowskaja, których wywieziono w głąb Rosji na wiosnę 1920 r.
    Na podstawie tego dekretu ścigano na początku lat dwudziestych Borysa Sawinkowa po całej Europie.
    Udało się go zwabić do sowietow wysyłając gesty pojednania.Pochwycony zaraz na granicy został zamordowany bez procesu na Łubiance w Moskwie
    Juz w czasach naszej pamiyńci zlikwidowano całą rodzinę Banderów(1941) a Stepana Banderę zamordowano w 1959 r. w Monachium gdzie żył sobie spokojnie nikomu a już władzy radzieckiej na pewno nie zagrażając.
   • 1fatum Re: Fatum 14.04.11, 07:19
    Czytałem o tym śląskim atamanie. Zdumiały mnie jego działania i jego kadry oficerskiej. Tak mogą tylko postąpić ludzie honoru.
  • art.usa Re: Polscy Kozacy 13.04.11, 23:19
   Odważni żyją krótko, tchórze wcale.
   Jest wspaniałe, jeżeli od ciebie gratuluję.
   Brawo

   Piszę często mądre słowa nowo wymyślane, ale piszą niektórzy
   i porównują do wypowiedzi z jakiegoś filmu,
   i to często boli, duszę filozofa Polskiego..
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka