Dodaj do ulubionych

Być bogatym...

11.05.21, 17:40
Po odkryciu Ameryk Hiszpanie zapragnęli majątków, a te były "łatwo" do znalezienia w "nowej ziemi"..
Zaczęla sie największa grabież obu Ameryk, oczywiście z "błogosławieństwem" watykanskich oberchacharow, naprawiaczy świata.
Grabież i masowe mordy wzięli Hiszpany na swoje sumienia, ale po drodze do swojeho Heimatu czekali angielscy legalni, bo z błogosławieństwem swej królowej - piraci.
Wesoło było;
www.onet.pl/turystyka/onetpodroze/wyprawy-po-skarby-nowego-swiata-ile-zlota-i-srebra-zrabowano-w-ameryce/jjlmq8s,07640b54
Kto był kiedyś w Hiszpanii i Anglii tyn wiy czymu tak bogate majom miasta
Obserwuj wątek
   • socer-schlesier Re: Być bogatym... 11.05.21, 21:48
    farel 11.05.21, 17:40
    Po odkryciu Ameryk Hiszpanie zapragnęli majątków, a te były "łatwo" do znalezienia w "nowej ziemi"..
    Zaczęla sie największa grabież obu Ameryk, oczywiście z "błogosławieństwem" watykanskich oberchacharow, naprawiaczy świata.
    Grabież i masowe mordy wzięli Hiszpany na swoje sumienia, ale po drodze do swojeho Heimatu czekali angielscy legalni, bo z błogosławieństwem swej królowej - piraci.
    ----

    Kiedys tym bandziorom kerzi nakradli najwiyncy pomniki stawiali i stojom do dzis.Faktym jednak jest ze mlodzi z tych krajow jusz inaczy na ta historia paczom i chcom te pomniki zburzyc.
   • farel Re: Być bogatym... 12.05.21, 15:02
    No, ixis. Polacy to też żadne aniołki w tym temacie. Co działo się na terenach "odzyskanych:" po I-szej wojnie świtowej op tym historia milczy, by nie zaogniać, nie szczuć.
    Hitlerowcy w '39-tym zaczeli się mścić za wszelkie kradzieże, prześladowania, mordy popełnione nie tylko na Ślonsku ale wszędzie gdzie Polacy na mocy postanowienia wersalskiego, które ogólnie w Europie zwano kradziezą i dyktatem, wdarli się w cudze i "polonizowali".
    • iksis Re: Być bogatym... 13.05.21, 06:30
     Dobrze, że Niemcy nie mieli więcej kolonii, bo strach pomyśleć co by tam wyprawiali. Zresztą w Afryce i tak pokazali co potrafią. Polacy najlepiej wiedzą do czego Niemcy są zdolni.

     "Niemcy późno dołączyli do wyścigu kolonialnego. Dopuścili się jednak potwornych zbrodni w rządzonej przez siebie Afryce Południowo-Zachodniej. W wyniku planowej eksterminacji wymordowali ponad 80% przedstawicieli ludu Herero oraz połowę członków plemienia Nama.

     Niemcy przystąpili do kolonizowania Afryki Południowo-Zachodniej (obecnej Namibii) w połowie lat 80. XIX wieku. Już po kilku latach stało się jasne, że poddani cesarza Wilhelma II dążą do wyrugowana rdzennej ludności Herero i Nama z bardziej urodzajnych ziem. Na ich miejsce przybywali chłopi z Rzeszy."
      • ballest Re: Być bogatym... 13.05.21, 10:33
       "Do działania przystąpiono dopiero 31 sierpnia i 1 września. Osoby z głębi kraju przewieziono do Berezy Kartuskiej. Aresztowanych wcześniej, jeśli były ku temu prawne podstawy, osadzono w więzieniach. I jednym, i drugim nic nie stało.
       Problem zrodził się natomiast w przypadku województw pomorskiego (z Bydgoszczy około 200 osób), wielkopolskiego i śląskiego: jak i dokąd konwojować? Wojewoda śląski zrezygnował z wykonania zadania, wszystkich zwolnił. Z Pomorza i Wielkopolski wyruszyły piesze kolumny, które połączyły się pod Włocławkiem i dążyły do Warszawy. W okolicach Kutna i Łowicza 9 bądź 10 września internowani doczekali się "wyzwolenia" przez Wehrmacht.
       Jak wynika z dokumentów niemieckich, z 4500 ludzi uczestniczących w marszu, zginęło 1700. Konwojenci zostali oskarżeni o masowe rozstrzeliwanie jeńców, dobijanie nie wytrzymujących trudów drogi. Zdaniem strony polskiej z kolei przypadki śmierci to przede wszystkim ofiary nalotów Luftwaffe, niemieckich ostrzałów i wyczerpania. Tą kwestią jednak nasza historiografia nie zajęła się dotąd należycie."

       www.1939.pl/zbrodnie-wojenne/krwawa-niedziela-w-bydgoszczy/unia_dwoch_historii.htm
    • ballest Re: Być bogatym... 13.05.21, 10:08
     Farel - te przesladowania miedzywojenne Hitlerowcy Polakom przebaczyli - oni sie zemscili za Bromberger Bluttsonntag i Marsze Smieci internowanych Niemcow w wieku wojskowym , gdzie ich tez bito, torturowano i mordowano tylko z zazdrosci !
     --Tu cytujam Profesora Jastrzuebskiego co badal te zamieszki :
     " - Co zatem, pańskim zdaniem, zdarzyło się w Bydgoszczy w tamtą pamiętną niedzielę naprawdę?

     - Coraz bardziej przekonuję się do tego, że Polacy nie wytrzymali utrzymującego się od wiosny napięcia i wojny propagandowej prowadzonej przez stronę niemiecką i oskarżającej Polaków o prześladowanie mniejszości niemieckiej. Polacy twierdzili, że mniejszość niemiecka to szpiedzy, dywersanci itd. Władze nie miały na to dowodów. Większość napływających meldunków to tzw. szeptanka. Natomiast faktycznych aktów dywersji, udowodnionego szpiegostwa praktycznie nie było. Oskarżał absurdalnie niekiedy sąsiad sąsiada, że np. lusterkiem daje znaki samolotom, że ktoś miał radiostację ukrytą w worku mąki etc. Polska prasa cały czas taki ton podtrzymywała. Wiele złego rodziło się też jak wszędzie z zawiści. Niemcy, którzy na Pomorzu zostali po I wojnie, byli na ogół ludźmi majętnymi. Polacy oburzali się, że oto nie mają pracy, głodują w swojej ojczyźnie, a Niemiaszkom powodzi się znakomicie...."

     www.1939.pl/zbrodnie-wojenne/krwawa-niedziela-w-bydgoszczy/unia_dwoch_historii.htm
     • farel Re: Być bogatym... 13.05.21, 17:14
      Zawiść to polska choroba narodowa. , żyjąca i mająca się dobrze
      Zawiścili Niemcom, zawiścili Żydom od wieków, z tym, że Żydom przypisywali wszelkie podsunięte im przez Ambonę grzeszki względem "bardzo uczciwych i jakże nieszcześliwych z takiego sąsiedztwa Polaków".
      Zawsze wszyscy byli winni tylko nie "zawsze prawi" Polacy - katolicy
  • iksis Re: Być bogatym... 18.05.21, 06:36
   Niemcy poinformowały, że są bliskie porozumienia z Namibią w sprawie odszkodowania za wymordowanie dziesiątek tysięcy ludzi, kiedy Niemcy były kolonialnym władcą tego południowoafrykańskiego kraju. Generał Lothar von Trotha, został wysłany do ówczesnej niemieckiej Afryki Południowo-Zachodniej, aby stłumić powstanie ludu Herero.
   Niemcy, które w 2015 roku rozpoczęły rozmowy z rządem Namibii w sprawie „perspektywicznej ponownej oceny niemieckiego panowania kolonialnego” sygnalizują gotowość do wypłaty odszkodowań.

   – Jesteśmy na ostatniej prostej w tej sprawie – powiedziała na konferencji w Berlinie rzecznik prasowa MSZ Andrea Sasse. Poinformowała, że ​​kolejna runda rozmów odbyła się w Berlinie w zeszłym tygodniu, a negocjacje były ostatnio „bardzo konstruktywne”. Oświadczyła jednak, że ​​nie może podać dalszych szczegółów, ponieważ obie strony zgodziły się zachować poufność do zakończenia procesu.
   • socer-schlesier Re: Być bogatym... 18.05.21, 08:02
    No to teraz Angole i Hiszpanioki winne wzionc wzor z Niymcow i tak jak Niymcy dzisiej za swoje winy z pszeszlosci
    placom tak teraz i oni powinni to uczynic,abo?

    www.onet.pl/turystyka/onetpodroze/wyprawy-po-skarby-nowego-swiata-ile-zlota-i-srebra-zrabowano-w-ameryce/jjlmq8s,07640b54
    • farel Re: Być bogatym... 18.05.21, 12:00
     Polacy też :rządzili" grabieżczo np. w Rosji XVII stulecia. Z Dymitrem (samozwańcem) doszli do Moskwy by zawłaszczyć sobie tamtą Rosje. Popisywali się tam ale niedługo bo wnet Rosjanie zrozumieli po co ci z wszelkich miar, nadęci "władcy" przyszli - zaprotestowali i to tak , że Polacy pitali jak niepyszni. Co zrabowali w Moskwie i po drodze to było w każdym bądz razie... ich.
     A potem pryszedł CHAOS bez granic nad Wisłe i jego skutek - zabory
   • ballest Re: Być bogatym... 18.05.21, 22:23
    Namibia jest dalej niemiecka, w TV pokazano , jak sie ozenili 2 Farmerzy niemieccy z Niemkami z Kaszub, ten jeden ma Farme , jest ogrodzona plotem o dlugosci 90 km ;)

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka