Dodaj do ulubionych

ZEZWOLENIE O ZAMIESZKANIE W POLSCE !!!!!!!!!!!!!!!

24.03.10, 20:34
Dziewczyny moze i ten temat byl juz porusznay !!
Ale mino to pisze i prosze Was o rade !
W koncu po rocznej rozlace z ukochanym pobralizmy sie , jedna po 2 tygodniach musialam wracac do Polski !!
Mam tu parce , dom , no i oczywiscie teraz do szczescia tylko mojego mezusia brak .
Skladamy wlasnie wniosek o udzielenie zezwolenia na czs oznaczony .
Mam wielka prosbe jesli juz ktoras z Was cos takiego zalatwiala , prosze o rade .
Co mam wpisac w rubryce UZASADNIENIE WNIOSKU ??
Czy tylko to iz chcemy razem miszkac w Polsce poniewaz mam tu stala prace i dom wystarczy , czy lepiej jeszcze cosik dopisac !
Bardzo prosze poradzcie !!
Z gory dzieki Betty !
Obserwuj wątek
    • miszmasz76 Re: ZEZWOLENIE O ZAMIESZKANIE W POLSCE !!!!!!!!!! 24.03.10, 21:21
      Witam
      Co prawda do dziewczyn się nie zaliczam smile, ale mam pewne doświadczenie w w/w
      kwestii.Ponad 2 lata temu po raz pierwszy składałem taki wniosek aby móc razem z
      żoną mieszkać w Polsce i co roku musimy składać identyczny komplet dokumentów w
      celu przedłużenia prawa do pobytu i zamieszkiwania.Oczywiście takie zezwolenie
      mogłoby być wydane na czas dłuższy niż tylko 1 rok, ale to by było chyba zbyt
      piękne..., no i oczywiście odpowiednia komórka w urzędzie wojewódzkim pozbawiona
      by była pewnego zastrzyku naszej gotówki.
      Ale wracając do tematu...Ja w uzasadnieniu napisałem, że zezwolenie na
      zamieszkanie mojej żony na terytorium Polski jest niezbędne do funkcjonowania
      nas jako rodziny, żona interesuje się polską kulturą, tradycjami i językiem a
      także że naszą najbliższą przyszłość wiążemy właśnie z Polską.Myślę, że nie ma
      co się wysilać i szukać więcej powodów, tymbardziej,że podpunkt z uzasadnieniem
      to bardziej tylko formalność.Najistotniejsze w tym wniosku są podpunkty o
      źródłach dochodów i miejscu planowanym miejscu zamieszkania, gdyż to one
      świadczą, że zapraszana osoba nie zostanie nagle na łasce i niełasce naszego rządu.
      Gwoli ścisłości dodam tylko może jeszcze, że tylko za pierwszym razem ta cała
      procedura wydaje się dosyć skomplikowana i czasochłonna, przy drugim wniosku - w
      naszym przypadku rok później - to wszytko było już dużo prostsze.
      Pozdrawiam i życzę powodzenia w zmaganiach z wszędobylską biurokracją no i
      przede wszystkim powodzenia w układaniu sobie życia w Polsce smile
          • gonia1502 Re:miszmasz :) 25.03.10, 12:18
            wydaje mi sie że to ktoś was wprowadził w błąd albo cos innego
            pierwsza karta jest wydawana na 1 rok
            druga na 2 lata
            trzecia na 2 lata pobyt 5 letni nie przerwanie (mozna być w tym
            czasie do 6 miesiecy poza granicami polski ) i starac się o karte
            rezydenta i potem obywatelstwo smilemy teraz także mamy karte na 2 lata
            i bez slubu smile
              • hugo43 Re:polączenie rodziny :) 25.03.10, 17:04
                trzecia karta w przypadku malzenstw jest wydawana na 10 lat,a pobyt
                jest bezterminowy(prawo do osiedlenia),w ciagu 6 mies od zezwolenia
                na osiedlenie cudzoziemiec moze ubiegac sie o obywatelstwo polskiesmile
                wlasnie przechodzimy te procedurysmile
            • miszmasz76 Re:miszmasz :) 25.03.10, 19:32
              Jeśli ktoś nas wprowadził w błąd to były to panie urzędniczki z Urzędu
              Wojewódzkiego w Olsztynie, gdyż to od nich uzyskałem takie informacje.Przy
              okazji składania wniosku o przedłużenie zezwolenia na pobyt na kolejny - drugi -
              rok sam poruszyłem ten temat i odpowiedź była taka, że owszem zezwolenie może
              być wydane na 2 lata ale wcale nie musi...Za 3-4 miesiące znów będziemy musieli
              starać się o przedłużenie i wtedy przy okazji szerzej poruszę ten temat z
              paniami w urzędzie.
              Tymczasem dziękuję za wskazówkę smile
        • bettyakran Re: ZEZWOLENIE O ZAMIESZKANIE W POLSCE !!!!!!!!!! 28.03.10, 20:16
          Hej !! Dzieki Kochani za podpowiedz !!
          Jesli chodzi o zaswiadczenie o dochodach , to szczerze czsami warjuje ,
          konsulat wymaga a urzd wojewodzki do ktorego ten wniosek i tak bedzie
          dostarczony nie wymaga !!!
          sama juz nie wiem .
          Boje sie bo w sumie prace mam no i dochody sa , ale umowe w pracy nie mam na
          stale , bo sami wiecie ze w tych czasach daja na pare miesiecy , lat , no i ...
            • k-milka83 Re: ZEZWOLENIE O ZAMIESZKANIE W POLSCE !!!!!!!!!! 26.05.10, 18:57
              Witam
              Mam pytanie jak to jest z tą kartą jesli wydaja ja po raz trzeci czy otrzymanie tej karty na osiedlenie sie nie jest czasem zwiazane z tym ze jestescie malzenstwem ponad 3 lata? My własnie teraz w czerwcu bedziemy skladali dokumenty po raz 3 a trzy lata slubu mija nam 8 sierpnia a maz ma pozwolenie do 30 lipca wiec nie mam pojecia co mam robic. Bardzo bym prosila Hugo Ciebie o odpowiedz jesli mozesz z gory dziekuje i pozdrawiam
                • kasia-19821 Re: ZEZWOLENIE O ZAMIESZKANIE W POLSCE !!!!!!!!!! 08.07.10, 11:25
                  Troche juz pocztalam o tych wszystkich procedurach uzyskania pozwolenia
                  na czas okreslony i wydaje mi sie ze to jest znacznie prostsze gdy
                  dotyczy malzenstwa wtedy argumentem moze byc laczenie rodziny bo
                  przeciez logiczne ze malzonkowie nie chca sie rozdzielac...co natomiast
                  w sytuacji, gdy ja i moj partner nie jestesmy malzenstwem? bede
                  wdzieczna za porady
                        • 5katia Re: ZEZWOLENIE O ZAMIESZKANIE W POLSCE !!!!!!!!!! 06.08.10, 08:37
                          Huuurrrraaa!!!!!
                          Właśnie mąż dostał pierwszą karte pobytu czasowego w Polsce na rok
                          smileWczoraj przyszła decyzja smile . Od przesłuchania do otrzymania
                          decyzji minął tydzień wink. A pani w urzędzie powiedziała , że po
                          dostarczeniu dokumentu meldunkowego na ten czas sama karta do
                          odebrania jest po 2 tygodniach. smile
                            • bettyakran Re: ZEZWOLENIE O ZAMIESZKANIE W POLSCE !!!!!!!!!! 15.08.10, 19:16
                              Mamy Kartę !!
                              Dostałam w końcu odpowiedz Pani z UW raczyła oddzwonić i poinformować że wniosek
                              rozpatrzono pozytywnie, gdzie wcześniej mówiła że i tak mnie nie poinformuje ,
                              bo to mnie nie dotyczy tylko mojego męża , i że to on dostanie odpowiedź do domu .

Teraz już tydzień czekamy na list który otrzyma Ambasada i wyda wizę , aby mąż
                              mógł w końcu dołączyć do mnie .

Masakra ile stresu nerwów mnie to kosztowało , ile nie potrzebnych słów
                              wymienionych z Panią z UW .

Czasami miałam wrażenie że te osoby nie maja same rodzin , czy też kompetencji .
                              Pani po miesiącu przyznaje się ze jeszcze takiej sprawy nie prowadziła ze musi
                              dowiedzieć się u przełożonej , a to że nie ma czasu na dyskusje ze mną przez
                              telefon , że trzeba czekać , o terminach i ich dotrzymaniu to już nie wspomnę .

Oj dziewczyny szkoda opowiadać .

Ale już po wszystkim , a może to właśnie dopiero wszystko przed nami .

Co teraz ???
                              Po przylocie rozumie - musimy zameldować męża odebrać kartę w UW .

No i spokojnie żyć??
                              • bettyakran Re: ZEZWOLENIE O ZAMIESZKANIE W POLSCE !!!!!!!!!! 20.09.10, 21:45
                                Dziewczyny!!

Kto z Was składal podobny wniosek przez Konsulat w Turcji ?
                                Mam pytanie do takich osób , czy opłacaliscie wszystkie opłaty w Konsulacie związane z wnioskiem .
                                Myśmy złożyli , mąż dostał rachunki za opłate , a jak przyszło do odbioru karty w UW w Polsce to każą nam jeszcze raz placic 340 zl ponieważ Pan kierownik ich nie akceptuje , dla niego sprawa jest prosta jego zdaniem musimy i tak zapłacic jak nie to poda rachunek do windykacji i tak ściągnie te pieniażki .
                                Nie rozchodzi mi sie o kase bo jak mam zapłacic to zapłace , ale troszke chore to jest dwa razy mam płacic ?
                                Czy ktoś z Was mial podobną sytuacje ?
                                  • 5katia Re: ZEZWOLENIE O ZAMIESZKANIE W POLSCE !!!!!!!!!! 13.04.11, 08:12
                                    Hej!
                                    My co prawda z nowym wnioskiem o karte wybieramy się dopiero pod koniec maja br. ( bo mąż dostał karte na rok) ale gdy kontaktowałam się w zeszłym roku w październiku z U. ds. C. to Pani poinformowała mnie , że w tym, roku chyba od czerwca ma wejść nowa ustawa o cudzoziemcach. Nie wiedziała czy zmiany w ustawie będą dla nas lepsze czy gorsze.
                                    Jak dowiem sie czegoś więcej to dam znać.
                                    Myśmy mieli tłumacza przysiegłego z j. tureckiego na spotkaniu w urzedzie ale z tego co pamietam to nie było takiego wymogu mógł być ktoś obcy kto poprostu przetłumaczyłby mężowi pytania . Co do długości karty do pierwszą wydają na rok ( bo mąż jest na ogól na Twoim utrzymaniu - nie ma pracy) jeśli wszystkie dokumenty macie złożone w komplecie to rok a nastepna ponoć gdy jest praca dają na dwa tak nas poinformował U.ds.C w Katowicach.
                                    Pozdrawiam
                                    Katia
                                    • schwinn1 Re: ZEZWOLENIE O ZAMIESZKANIE W POLSCE !!!!!!!!!! 13.04.11, 08:51
                                      5katia napisała:

> Myśmy mieli tłumacza przysiegłego z j. tureckiego na spotkaniu w urzedzie ale
                                      > z tego co pamietam to nie było takiego wymogu mógł być ktoś obcy kto poprostu p
                                      > rzetłumaczyłby mężowi pytania .

zgadza się, nie ma takiego wymogu. ja tłumaczyłam u znajomych (para polsko-turecka) z niemieckieg , a nie jestem ani tłumaczem przysięgłym ani nieprzysięgłym.
                                  • asya-pl Re: ZEZWOLENIE O ZAMIESZKANIE W POLSCE !!!!!!!!!! 13.04.11, 11:31
                                    w UW w Lublinie, był wymagany tłumacz przysięgły, urząd sam załatwiał i opłacił tłumacza podczas przesłuchania, niestety w Lublinie nie ma tłumacza przysięgłego języka tureckiego więc korzystaliśmy z tłumacza przysięgłego języka angielskiego, na decyzję o wydanie karty pobytu czekaliśmy 2 miesiące od złożenia wniosku, na kartę miesiąc dłużej
                                      • flower_v Re: ZEZWOLENIE O ZAMIESZKANIE W POLSCE !!!!!!!!!! 18.05.11, 23:29
                                        witaj,
                                        my co prawda nie w warszawie mieliśmy przesłuchanie, ale może się przyda. mieliśmy zadane 40 pytań (byłam w szoku, myślałam, że to będzie krócej - w sumie 3 godz w urzedzie!). pytali nas o m.in. jak i kiedy się poznaliśmy, kiedy był ślub, gdzie, kto był świadkami na ślubie, czy przed ślubem mieszkaliśmy razem, czy mamy wspólnych znajomych, datę oświadczyn, kto gotuje obiady, kto robi zakupy i w jakich sklepach, jak płacimy za zakupy karta czy cash, opisać łazienkę, opisać kuchnię, co jemy na śniadanie i o której, jaką kawe mąż/żona pije, co jedliśmy w dniu poprzednim na obiad, jak spędziliśmy ostatnią niedzielę, jakie potrawy mąż/żona lubi, po której stronie łóżka śpi mąż/żona big_grin, kiedy córka miała ostatnie szczepienie, czy oglądamy telewizję i jakie programy, czy znam rodziców męża i on moich, czy któreś z nas nosi okulary, o której wstajemy, o której wstaliśmy w dniu przesłuchania, jak dotarliśmy do urzędu.
                                        w sumie ciekawe doświadczenie, ale ciekawe czy małżeństwa polsko-polskie wiedzą niektóre z tych rzeczy smile zwłaszcza mężczyźni wink np kolor w mieszkaniu albo daty?

pozdrawiam
                                        • ingalill23 Re: ZEZWOLENIE O ZAMIESZKANIE W POLSCE !!!!!!!!!! 20.05.11, 14:44
                                          flower_v napisała:

> witaj,
                                          > my co prawda nie w warszawie mieliśmy przesłuchanie, ale może się przyda. mieli
                                          > śmy zadane 40 pytań (byłam w szoku, myślałam, że to będzie krócej - w sumie 3 g
                                          > odz w urzedzie!). pytali nas o m.in. jak i kiedy się poznaliśmy, kiedy był ślub
                                          > , gdzie, kto był świadkami na ślubie, czy przed ślubem mieszkaliśmy razem, czy
                                          > mamy wspólnych znajomych, datę oświadczyn, kto gotuje obiady, kto robi zakupy i
                                          > w jakich sklepach, jak płacimy za zakupy karta czy cash, opisać łazienkę, opis
                                          > ać kuchnię, co jemy na śniadanie i o której, jaką kawe mąż/żona pije, co jedliś
                                          > my w dniu poprzednim na obiad, jak spędziliśmy ostatnią niedzielę, jakie potraw
                                          > y mąż/żona lubi, po której stronie łóżka śpi mąż/żona big_grin, kiedy córka miała ost
                                          > atnie szczepienie, czy oglądamy telewizję i jakie programy, czy znam rodziców m
                                          > ęża i on moich, czy któreś z nas nosi okulary, o której wstajemy, o której wsta
                                          > liśmy w dniu przesłuchania, jak dotarliśmy do urzędu.

buahahaha jesuuu jakie pytania, kto to wymysla? chyba jakis debil?? to moi rodzice by w ogole czegos takiego nie przeszli (obydwoje polacy) tongue_out Na pewno moj tata nie zapamietalby jaka kawe mama pije, o dacie slubu i oswiadczyn to juz nie wspominam haha...big_grin
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka