03.07.06, 20:18
WITAM
JESTEM NA FORUM PIERWSZY RAZ.DZISIAJ BYLIŚMY ZOBACZYĆ MIESZKANKO W BUDYNKU F.
MYŚLĘ ZE ZDECYDUJEMY SIE NA NIE.BARDZO SIĘ NAM PODOBA.
POSZUKUJĘ PRZYSZŁYCH MIESZKAŃCÓW TEGO BUDYNKU.
CZY WIECIE JUŻ MOŻE KIEDY BĘDZIE ODDANY DO UŻYTKU.NAM POWIEDZIANO ŻE KONIEC
SIERPNIA.A WY JAKIE MACIE INFO?
POZDRAWIAM
ANETA I MARCIN
Obserwuj wątek
    • necia27 Re: budynek F 03.07.06, 22:08
      Witam,my kupilismy mieszkanko w bloku I i tez mamy odbior na koniec
      sierpnia.Osiedle i okolice ladne i mamy nadzieje ze bedzie nam sie mieszkalo
      super.
      Aneta i Jozio
      • well.done Re: budynek F 09.08.06, 23:46
        WITAM,WŁAŚNIE PODPISALIŚMY UMOWĘ, WPŁACILIŚMY ZALICZKĘ I...CZEKAMY NA DECYZJE Z
        BANKU O PRZYZNANIU KREDYTU.MAMY NADZIEJE ŻE WSZYSTKO SIĘ UŁOŻY BO OSIEDLE JAK I
        PRZYSZLI MIESZKAŃCY WYDAJĄ SIĘ BARDZO WPORZĄDKUsmile)))CZY KTOŚ MA JAKIES INFO O
        NASZYM BLOKU?CHODZI MI O EWENTUALNE PRZESUNIĘCIA W ODBIORZE ITP?NA BUDOWIE MOGĘ
        SIĘ POJAWIĆ OPIERO PO DŁUGIM WEEKENDZIE, CHOĆ NIE WIEM CZY TAM KTOŚ MI COŚ
        UCZCIWIE POWIE..Z TYMI SPRAWAMI JAK Z POLITYKĄ, UŚMIECHAJA SIĘ I MÓWIA NAM TO
        CO CHCEMY USŁYSZEĆ..HEHEHE..NIEZŁA FUCHA!POZDRAWIAMY ( MAMY NADZIEJĘ PRZYSZŁYCH
        SĄSIADÓW Z BLOKU JAK I Z CAŁEGO OSIEDLA )BARDZO SERDECZNIE!
        ANETA&MARCIN
        • well.done Re: budynek F 26.08.06, 13:50
          WITAM WSZYSTKICH!BYŁEM DZIS NA BUDOWIE, OJ NIEWIELE SIĘ TAM DZIEJE.NIE WIEM CZY
          TO DLATEGO ŻE SOBOTA CZY MOŻE TO NORMA.NIE WIEM CZY WIECIE ALE MOŻNA DOJECHAC
          NA NASZE OSIEDLE "W MIARE FAJNĄ DROGĄ"( JA ODKRYŁEM JĄ DOPIERO DZIŚ A NIE
          WIDZIAŁEM ŻADNYCH INFORMACJI NA TEN TEMAT NA FORUM;WIĘC PISZE )JAK DOJEDZIECIE
          DO SKRĘTU NA NASZĄ "AUTOSTRADE DO NIEBA" ( GDZIE TYLKO BIG FOOT NIE TRACI
          ZAWIESZENIA winkTO NIE SKRĘCACIE W NIĄ TYLKO JEDZIECIE PROSTO I PRZED WIADUKTEM
          SKRĘCACIE W LEWO POTEM JUZ TAK JAK PROWADZI DROGA PO ŁUKU RÓWNOLEGLE DO
          OBWODNICY.JEST ASFALCIK I TYLKO OSTATNI KAWAŁEK PO PŁYTACH.NAPRAWDĘ NIEBO
          LEPSZA OD TEJ OFICJALNEJ.CO DO INORMACJI NA TEMAT BUDOWY NIEWIELE SIĘ
          DOWIEDZIAŁEM GDYŻ ROZMAWIAŁEM Z SAMYMI PODWYKONAWCAMI A ONI OCZYWISCIE NIC NIE
          WIEDZĄ;NA BUDOWIE BŁOTO PO KOLANA I GDYBY NIE NIE WRODZONE KOCIE RUCHYwink)))
          POSZEDŁBYM NA DNOsmile W BUDYNKU F W KTÓRYM KUPILIŚMY MIESZKANIE ZMIENIŁO SIE
          TYLKO TO ŻE SĄ WMONTOWANE WSZYSTKIE DRZWI WEJŚCIOWE DO MIESZKAŃ I ZAŁOŻONO
          PORĘCZE. POZDRAWIAM SERDECZNIE
          ANETA I MARCIN BLOK F M 36

• madfighter Re: budynek F 06.07.06, 18:13
      Witam,

Najprawdopodobniej stanę się właścicielem jednego z mieszkań w tym budynku.
      Z tego co wyczytałem w przedwstępnej umowie sprzedaży to budowa ma zostać
      zakończona z ostatnim dniem września. Z kolei na początku przyszłego roku
      odbioru technicznego mają dokonać urzędnicy z gminy. Od tego momentu będzie
      można spokojnie i legalnie się wprowadzać. Martwi mnie jednak coś innego. JW
      kombinuje by wprowadzić zmiany w umowach przedsprzedaży. Niestety jeszcze nie
      wiem jakie to zmiany, ale mam nadzieję, że nie pokrzyżują mi planów.
      • well.done Re: budynek F 06.07.06, 18:52
        WITAM
        Z TEGO CO WIEM TO NASZE MIESZKANIA MAJĄ NAM ODDAĆ DO KOŃCA SIERPNIA(BUDYNEK F)
        OCZYWIŚCIE BIORĘ POD UWAGĘ TO ŻE TEN TERMIN MOŻE SIĘ DELIKATNIE PRZESUNĄĆ.
        ALE CO OZNACZA TO ŻE BĘDZIEMY MOGLI WPROWADZIĆ SIĘ DOPIERO W PRZYSZŁYM ROKU?
        SKORO ODBIERZEMY JUŻ TE MIESZKANIA TO DLACZEGO MAMY CZEKAĆ TAK DŁUGO?
        NIEROZUMIEM
        A COŚ WIĘCEJ O TYCH ZMIANACH...
        ANETA
      • madfighter Re: budynek F 07.07.06, 06:33
        W przedwstępnej umowie sprzedaży widnieje data 30.09 jako ta, kiedy JW ma
        zakończyć inwestycję. Biorąc pod uwagę fakt, że w naszym kraju wszystko co
        dotyczy szarego społeczeństwa (poza wyciąganiem od nas pieniędzy) ma poślizgi
        terminowe także i tutaj istnieje spore ryzyko. Kiedy już inwestycja zostanie
        zakończona trzeba poczekać na jej odbiór przez inspektorów budowlanych z
        lokalnego urzędu samorządowego. Z posiadanych przeze mnie informacji odbiór ten
        miałby się odbyć na przełomie stycznia i lutego przyszłego roku, a zakończony
        zostanie podpisaniem protokołu. Wtedy już nie ma żadnych przesłanek prawnych
        byśmy nie mogli zasiedlić naszej własności. Zaznaczę też, że klucze do własnych
        mieszkań dostaniemy dużo wcześniej.
        Nie wiem co prawda jak dalece zaawansowane są Wasze rozmowy z JW, ale podzielę
        się kilkoma ciekawostkami z umowy.
        1/ Mając podpisaną umowę przedwstępną już teraz możemy remontować/urządzać
        własne M po swojemu, aczkolwiek istnieje ryzyko, że w takiej sytuacji (przed
        zakończeniem inwestycji) JW doliczy sobie nasz wkład pracy i wkład finansowy
        jako swój udział i podniesie nam cenę mieszkania. Tak więc z tym lepiej
        wstrzymać się do momentu dostania kluczy. Wtedy ze spokojnym sumieniem możemy
        zacząć urządzać mieszkanko.
        2/ Cena mieszkania podawana przez JW nie jest ceną ostateczną, gdyż ze względów
        polityczno-społeczno-gospodarczych może nastąpić jej zmiana (nie pamiętam jak
        to fachowo określili w umowie) i wtedy naliczą nam dopłatę od kwoty jeszcze nie
        zapłaconej.
        3/ Nie pamiętam w którym okresie, ale JW wymaga by każdy wpłacił kaucję w
        wysokości 21 zł brutto za m2. Kaucja ta ma być zabezpieczeniem, a zostanie
        zwrócona gdy tylko podpiszemy akt notarialny. Jej zwrot nastąpi w formie
        uzgodnionej z lokatorem.
        Odnośnie zmian w umowie jeszcze nie wiem nic. Czekam na informacje od osoby,
        która pośredniczy w moich rozmowach z JW.

Teraz ja mam takie pytania:
        1/ Z których biur handlowych korzystacie?
        2/ Można wiedzieć które mieszkania macie na oku?

Pozdrawiam
        • jolanta821 Re: budynek F 07.07.06, 08:48
          Witam,

Nie wiem ja Ty, ale my nie mieliśmy ŻADNYCH, zaznaczam żadnych problemów z JWC.
          Wszystko odbyło się zgodnie z umową. Klucze otrzymaliśmy 29.06, a termin
          mieliśmy do 30.06smile) kaucja o której mówisz, bedziez zwracana. To jest depozyt
          za okres dopóki nie bedziemy mieli aktów notarialnych. Jeśli chodzi o zmianę
          ceny mieszkania, nie spotkałam się z tym. Mi jeszcze kase oddali za to ze
          mieszkanie sie zmniejszyło o 21cm. Nic im nie dopłacałam.Zapłaciłam tyle ile
          było napisane w umowie przedwstępnej. O tym co piszesz w punkcie 1, też nigdy
          nie słyszałam, tak samo zresztą jak o punkcie 2.
          Moze przeczytaj dokładnie umowę...Ja czytałam 3 razy i wszystko wiedziałam i
          nie miałam z nimi, mówie to jeszcze raz, ŻADNYCH problemów.
          Jestem zadowolona ze wspólpracy z nimi.
          Pozdrawiam wszystkich sąsiadów Osiedla.
          Miłego dnia i nie martwcie sie na zapassmile)
          • madfighter Re: budynek F 07.07.06, 09:13
            Witam,

Jeśli chodzi o moją skromną osobę to jak na razie jedynym problemem w
            kontaktach z JW jest to, że jakieś zmiany mają być wprowadzone do umowy. Taką
            informację dostałem właśnie od nich, dlatego też o niej mówię.
            Co do kaucji - owszem, wiem o jej zwrocie. Informację o niej zamieściłem by
            inni forumowicze nei byli w razie czego zaskoczeni jej istnieniem. W końcu
            zawsze lepiej wiedzieć "przed" niż "po".
            Co do ceny mieszkania - w przedwstępnej umowie sprzedaży jaką otrzymałem jest
            zapis o tym, że cena może ulec zmianie. Sam byłem tym zaskoczony, nie mniej
            jednak nie chciałem być jak "mądry Polak po szkodzie" i zwróciłem się z
            wyjaśnieniem tego punktu do przedstawiciela JW, z którym się kontaktuje. Ta
            osoba potwierdziła moje informacje, aczkolwiek zaznaczyła, że jest niewielkie
            ryzyko zaistnienia takiej sytuacji.
            Co do punktu 1 i 2 - jestem w pracy i chwilowo nie mam dostępu do umowy. Nie
            mniej jednak postaram się zacytować fragmenty umowy na poparcie moich słów.

Na koniec zaznaczę - moje posty to nie narzekanie na JW, lecz jedynie
            informacja dla innych forumowiczów.

Pozdrawiam,
            • well.done Re: budynek F 07.07.06, 09:26
              witam.też jestem w pracy i nie mogę się zbytnio rozpisywać.
              odnośnie zmiany ceny i wielkości lokalu paragraf 4,zwiększenie ceny lokalu
              paragraf 7.
              co do tej kwoty 900pln to tak ma być ona zwrócona.
              my prowadzimy rozmowy z głównym biurem przy radzymińskiej
              a na oku mamy mieszkanie 36, 2 piętro bud.F
              pozdrawiam wszystkich i też proszę abyście się na zapas nie zamartwialismile)))
    • necia27 Re: budynek F 07.07.06, 09:29
      Witam takie zapisy jak kolega pisze sa w naszej umowie przedwstepnej jak w
      wielu innych.My kupilismy mieszkanko 43,56m w budynku I.Pozdrawiamy
    • necia27 Re: budynek F 07.07.06, 09:49
      A my zastanawialismy sie nad takim jak ty mieszkankiem,ale po dlugich
      rozmyslaniach zdecydowalismy sie na kuchnie otwarta.Mam nadzieje ze bedzie nam
      sie super mieszkalo,sasiedzi juz z forum widac ze sa ok.Aneta i Jozio
      • well.done Re: budynek F 07.07.06, 22:25
        WITAM.CHYBA WIEM O CO CHODZI ODNOSNIE PODWYZSZENIA CENY.PARAGRAF 7 PUNKT 2:
        CENA MOŻE SIĘ ZWIEĘKSZYĆ O WSKAŹNIK CEN PRODUKCJI BUDOWLANO-MONTAŻOWY GUS.JEST
        TAM TEŻ O WSKAŹNIKU SEKOCENBUDU.JEŚLI KTOŚ WIE O CO DOKŁADNIE CHODZI NIECH
        OPISZE TO NA FORUM.POZDRAWIAM SERDECZNIE.MARCIN
    • getele Re: budynek F 08.07.06, 19:02
      witam,
      my kupiliśmy mieszkanko w budynku E, powiedziano nam w JW, że oddawane są
      alfabetycznie tak jak były sprzedawane, my mamy odbiór na 30 września, podobno
      oddaja 1 blok w miesiącu, ale nie wiemy czy to prawda i czy są jakieś
      opóżnienia, jak byliśmy ostatnio na budowie nic nie udało nam się dowiedzieć.
      pozdrawiamy
      Monika I Mariusz
    • madfighter Re: budynek F 10.07.06, 10:35
      Oto fragment mojej korespondencji z JWC:
      "Zdecydowanie termin obowiązujący to wrzesień br. może ci, co będą w trudnej
      sytuacji mieszkaniowej dostaną w drodze wyjątku klucze wcześniej.
      Jednak termin zakończenia inwestycji to 30 września."
      Chodzi oczywiście o termin oddania budynku F.

Pozdrawiam
    • madfighter Budynek F ... czyli problemy z JWC? 16.07.06, 22:49
      Witam,

Wczoraj wreszcie odebrałem podpisaną przez JWC umowę przedwstępną. Radość
      związana z posiadaniem własnego lokum szybko jednak zniknęła. Przejrzałem
      dokumenty i nie ukrywam, że developer mnie rozczarował. Zgodnie z umową mam 30
      dni od daty jej zawarcia na wpłacie głównej kwoty wynoszącej sporo ponad 100
      tysięcy złotych. Od początku wiadomym dla mnie było, że będę wspomagał się
      kredytem, którego załatwienie także trochę trwa. Według telefonicznych ustaleń
      z przedstawicielami JWC jak i pracownikami biurowca przy ul. Radzymińskiej owe
      30 dni nalicza się od daty podpisania umowy przez sprzedawcę. Jest jedno
      spore "ale". W umowie nie ma ani słowa o tym. Ponadto osoby podpisujące po
      stronie sprzedawcy nie napisały daty, kiedy składały podpisy. Tak więc teraz
      czeka mnie biurokratyczne starcie o ostateczne uzgodnienie terminu tej
      płatności. Mam nadzieję, że JWC mnie nie rozczaruje.
      A jak to było w Waszych przypadkach?

Pozdrawiam
    • necia27 Re: budynek F 17.07.06, 08:16
      Witam,mnie tez handlowiec powiedzial ze od dnia podpisania przez
      prezesa.Pytajac sie w biurze na Radzyminskiej jedna pani powiedzialaz ze tak
      inna ze od daty ktora jest na umowie.Nie chcac miec zadnych problemow nasz
      umowe liczymy od dnia zawarcia gdyz nie mam tego na pismie ze od dnia
      podpisania przez prezesa.A w slowa nie wierze przy takich umowach.I tak mija
      juz 42 dni ja pisze ciagle pisma odsetkowe do JW a z banku nie dzwonia.
      • akks2004 Re: budynek F 17.07.06, 10:13
        Spokojnie, spokojnie. Paragraf 19 umowy (przynajmniej mojej umowy) brzmi "umowa
        wchodzi w życie z dniem podpisania, nie wcześniej jednak niz po dokonaniu przez
        stronę pierwszej wpłaty". Ja umowę podpisałem 28 kwietnia, prezes 16 maja,
        środki przelałem 14 czerwca i nie zapłaciłem ani grosza waloryzacji czy karnych
        odsetek. Podsumowując JW liczyło termin od daty podpisania przez
        przezesa. ...Za bardzo się nakręcacie, no chyba ze nie macie tego w umowie. Ja
        miałem. Pozdrawiam i spokoju życze.
        • oniemczuk Re: budynek F 17.07.06, 12:24
          Dokładnie "nakęcanie jest niepotrzebne", nasz agent wyraźnie potwierdził, że
          termin kolejnej wpłaty liczy się od momentu podpisania umowy przez prezesa,
          podobnie jak u akks'a trochę czasu trwało zanim podpis złożony. A umowy działają
          w dwie strony...także spokojnie. Pozdrawaim
          • madfighter Re: budynek F 17.07.06, 12:40
            Witam,

Co prawda jestem teraz w pracy, co uniemożliwia mi bezpośrednie i dokładne
            odniesienie się do umowy. Nie mniej jednak ustosunkuję się do wcześniejszych
            wypowiedzi.
            Zgadzam się z przedmówcami, że nie ma sensu panikować i najlepszym wyjściem
            jest zachowanie stoickiego spokoju. Nie mniej jednak dura lex sed lex. Umowa
            zawarta jest określonego dnia, co w pewien sposób wiąże obie strony. Wiele razy
            słyszałem ze strony JWC, że umowa obowiązuje od daty podpisania przez
            sprzedawcę. Tylko skąd kupujący ma wiedzieć kiedy to nastąpiło skoro nie ma
            tego na papierze? Ze słownych zapewnień każdy potrafi się wykręcić, z tych na
            papierze znacznie gorzej. Tak więc bezpieczeństwo jest wskazane, zwłaszcza że o
            niemałe pieniądze chodzi.
            Sam poszedłem za radą przedstawiciela JWC i wysłałem do nich pismo z prośbą o
            wydłużenie tego terminu. Pierwsze odpowiedzi padały albo w rozmowach
            telefonicznych, albo też w korespondencji mailowej. Postawiłem jednak sprawę
            jasno, że wymagam od nich pisemnej odpowiedzi odnośnie tego terminu. Tym samym
            dostałem zapewnienie, że dostanę takową odpowiedź. Pozostaje mi tylko czekać.
            Wniosek z zainstniałej sytuacji nasuwa mi się jeden. Wysyłać pisma i twardo
            żądać odpowiedzi.

Pozdrawiam
            • madfighter Re: budynek F 22.07.06, 15:48
              Jednak warto było wysłać pismo i nalegać by JWC udzieliło odpowiedzi w formie
              pisemnej. Tym samym udało mi się przedłużyć płatność o dwa tygodnie, a dla mnie
              to sporo.
              Tak więc umowa podpisana, termin płatności przedłużony. Teraz oczekiwanie aż
              bank wyrobi się z kredytem...

Pozdrawiam
    • szajma Re: budynek F 19.07.06, 10:22
      witam nam powiedzieli, ze oddadza pod koniec wrzesnia. ciekawe jak to wyjdzie.
      bedziemy mieszkac na parterze chyba pod numerem 5. pozdrawiamy przyszlych
      sasiadow smile hania i artur
      • carlla_1 Re: budynek F 19.07.06, 13:39
        helo! to chyba będziemy sąsiadkami haniu, bo ja będę mieć mieszkanko
        z nr 4 ! Podpisuję umowę w czwartek.
        Pozdrawiam wszystkich cieplutko
        Ewa + Marcin
        • szajma Re: budynek F 26.07.06, 09:35
          witam sąsiadke. ja wczoraj podpisałm umowę przedwstępną. jak będziesz wiedziała
          kiedy maja dokladnie oddac te mieszkania, to daj znac. pzdr
    • szajma Re: budynek F 19.07.06, 12:06
      straszna cisza na tym forum... pewnie dlatego, .ze jest wcześnie... i w środku
      tygodnia. jak będziecie mieli chwilę, to dajcie znać. strasznie jestem ciekawa,
      czy ktoś ma już kupione mieszkanko w tym budynku. chciałabym poznać nowych
      sąsiadów.
      pozdrawiam.
      hanka
      • sas101 Re: budynek F 05.09.06, 17:44
        Nasz budynek krótko mówiąc buduje się. Kilka dni temu ogladałem swoje przyszłe
        mieszkanie i widac bylo że jest prawie gotowe. Gorzej wygladalo to co przed
        budynkiem, ale może w tym miesiącu ktos raczy się zająć parkingiem i
        chodnikami.
          • sas101 Re: budynek F 05.09.06, 18:01
            Powiem tak, jak mówię innym, że moje mieszkanie powinno być ukończone do końca
            wrzesnia (a wyglada na to że tak sie może stać, a jesli nie to może w
            październiku) to ludzie mówia do mnie "Słuchaj kto tak sprawnie buduje". Nie ma
            chyba w Warszawie inwestycji zakończonej planowo, więkoszośc developerów sie
            opóźnia (od kogos słuszałem że np. JW miało opóźniena na Ostrobramskiej i ma
            opóźnienia na Rembertowie) a wiele inwestycji jest takich gdzie ludzie wpłacili
            pieniadze i widza tylko niewykonczone konstrukcje przyszłego budynku, albo
            dziure w ziemi bo developer upadł. Moze niech to bedzie wybudowane trochę
            później, ale niech będzie.
            • madfighter Re: budynek F 05.09.06, 18:06
              Masz rację, ale skoro oni wymagają od nas terminowości z wpłatami to chociaż
              mogliby wykazać się dobrymi chęciami z wykończeniem w terminie. Z tego co widzę
              zaś po postach na forum to nawet chęci im brak.
              • sas101 Re: budynek F 05.09.06, 18:34
                Posłuchaj, mieszkania idą teraz jak swieże bułeczki. Developerzy sie nie
                przejmują bo jak nie kupisz ty mieszkania to jest dziesięciu na Twoje miejsce i
                nie bedzie im przeszkadzalo że jest pół roku opóźnienia. To nie te czasy gdy do
                mieszkania gratis dodawano samochód Suzuki Swift, a tak było ok. 7 lat temu gdy
                wybudowano Galerię Ursynów na Al. KEN. Kup mieszkanie a samochód znajdziesz w
                garażu. Zdaję sobie oczywiście sprawe z tego, że dla wielu osob opóźnienie to
                poważny problem, bo nie maja gdzie mieszkać, ale na rynku jest jak jest. Swoja
                droga ciekawy jestem ile czasu po odebraniu lokali poczekamy na akty notarialne
                i czy nie trzeba będzie czegos extra dopłacić (słyszałem kiedyś że gdzies jakiś
                inwestor kazał dopłacać za wybudowanie klatek schodowych bo umowa dotyczyla
                tylko lokalu mieszkalnego, a wybudowano równiez klatki schodowe).
                • szajma Re: budynek F 06.09.06, 10:30
                  witam. ja też byłam ostatnio oglądać swój nowy domek. mam już kaloryfery smile
                  okno jest u mnie otwarte bo coś im zalało jak były te deszcze i teraz suszą.
                  oczywiście zalanie dotyczy tylko mieszkań na parterze. ale nie wygląda to źle.
                  wszystko już prawie wyschło. też z niecierpliwością czekam na oddanie mieszkań
                  choćby tego pierwszego, żeby możnabyło wykończyć sobie swój kącik. jak ktoś
                  bedzie coś wiedział dokładnie, to piszcie. pzdr
                  • szajma Re: budynek F 15.09.06, 10:28
                    pisalam juz o tym na forum ogolnym ale skrobne jeszcze cos tutaj. wazne sprawy
                    powinny dotrzec do wszystkich zainteresowanych. otoz oddanie naszego bloku-
                    bloku f jest opoznione. termin byl na koniec wrzesnia a oddadza w koncu
                    pazdziernika. kilka dni temu dzwonilam do jw i takie dostalam info. coz... na
                    wszelki wypadek zadzwonie jeszcze raz.. a potem sie odezwe... pzdr
                      • szajma Re: budynek F 15.09.06, 12:21
                        ja tez... zreszta oni musza to odebrac 2 razy. po pierwszym odbiorze mozemy
                        zaczac wykanczac mieszkania a dopiero po nastepnym sie wprowadzic
                        • sas101 Re: budynek F 15.09.06, 16:43

Można zacząć wykańczać mieszkanie po odbiorze tyle że dopóki nie ma aktu
                          notarialnego to mieszkania nie sa nasze. Przedwstępna umowa sprzedaży zawarta
                          nie notarialnie to tylko kawałek papieru z ktorym nie ma nawet po co iść do
                          sądu gdy cos będzie nie tak. Dlatego prawnicy radza aby przedwstepne umowy
                          zawierać równiez notarialnie, bo dopiero wtedy cos ten papierek znaczy, ale
                          kogo na to stać. No nic, podobno kto ryzykuje ten nie wpada.
                          • well.done Re: budynek F 15.09.06, 19:29
                            witamy.my dzwoniliśmy do jw w sprawie tych opóżnień ale powiedziano nam że nic
                            na ten temat nie wiedzą i że raczej ekipa wyrobi się do końca września.a czy te
                            wasze info jest takie na 100% pewne
                            aneta i marcin bud.F
                            • andrzejlucy Re: budynek F 24.09.06, 17:49
                              Witam wszytkich mieszkancow bydynku F zastnawiam sie nad kupnem tutaj tego
                              mieszknia jestem ciekawy ja ksie mieszka jak pierwsze wrazenie ja kwykonczenie
                              lokali i jak przebiegla procedura kredytowania ja niesty musze ta inwetycje
                              skredytowac pozdrawiam serdecznie przyszly sąsiad
    • well.done Re: budynek F 19.09.06, 20:34
      WITAM, NIE WIEM CZY TEN TEMAT ZOSTAŁ PORUSZONY WIĘC PISZE.ROZMAWIAŁEM DZIŚ Z
      ADMINISTRATOREM OSIEDLA ( Z JW ) PANEM ADAMEM; POWIEDZIAŁ MI ZE MIEJSCA
      PARKINGOWE SĄ OZNAKOWANE W SPOSÓB NASTEPUJĄCY: JEŚLI MIESZKASZ W BLOKU F
      MIESZKANIA 36 ( JAK JA NIEDŁUGO BĘDE ) TO MIEJSCE JEST OPISANE W SPOSÓB
      ODWROTNY 36-F. PEWNIE O TYM WIECIE ALE WOLAŁEM NAPISAĆ. POWIEDZIAŁ MI JESZCZE
      JEDNĄ RZECZ, A MIANOWICIE ŻE ON JUŻ ODDAJE ADMINISTROWANIE PONIEWAŻ ZOSTAŁA
      WYBRANA JAKAS INNA FIRMA...CZY KTOŚ COŚ WIE NA TEN TEMAT? POZDRAWIAM MARCINOZ
      • szajma Re: budynek F 04.10.06, 13:00
        nie wiem, czy chce sie znowu zamartwiac... ja dzwonilam do jw i pani rozmawiala
        przy mnie z kierownikiem budowy naszego osiedla. powiedzial, ze budynek f idzie
        do oddania 10 wrzesniasmile) tak bym chciała, zeby to byla prawda. jeszcze mamy
        dostac informacje o oddaniu listem poleconym od jw. pozdrawiam wszystkich
        sasiadow serdecznie. do zobaczenia wkrotce.
        hania
        • beza81 Re: budynek F 08.10.06, 23:31
          ja mieszkanko odebralam jeszcze w zeszlym miesiacu dokladnie pod jego koniec
          fakt ze wymagalo to ode mnie duzo wysilku i kilku powaznych rozmow z jw ale w
          koncu sie udalo
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka