Dodaj do ulubionych

Sri Lanka w listopadzie

20.07.08, 10:24
czy jest ktoś chętny?
Obserwuj wątek
    • areczek85124 Re: Sri Lanka w listopadzie 08.08.08, 10:42
      Słuchaj, to jak sie dopiero wybierasz, to tu jest fajnie opisane,
      czego sie spodziewac :) Pewna osoba byla i opisała to na jakims
      blogu konkursowym. Pozdro
      konkursflypl.blogspot.com/2008/08/sri-lanka-ewakorepta.html
          • tik-al Re: Sri Lanka w listopadzie 20.09.08, 20:54
            a to się miniemy bo moi towarzysze podrózy chcą zaoszczędzić dzień
            urlopu więc musimy jechać tak, żeby załapać się na święto
            jeżeli jesteś zainteresowana służę informacjami o Kostaryce, byłem 2
            razy (2004 i 07) i trochę się tam kręciłem na własną rękę, o Sri
            Lance wiem mniej, byłem tylko raz ale za to mam tam znajomego
            (tubylca), utrzymujemy kontakt i jest on dla mnie skarbnicą wiedzy o
            tym kraju
            • kostaryka70 Re: Sri Lanka w listopadzie 20.09.08, 21:16
              Hej,no to super, zawsze to masz wieści z pierwszej ręki;)albo
              prostu ze źródła;)
              Mój nick wziął się ot tak spontanicznie;) być może podróż na
              Kostarykę kiedyś mi się przytrafi.Póki co wybieram się na Sri
              Lankę. Chętnie dowiem się czegoś wiecej, co powinnam wiedzieć przed
              wyjazdem, o czym pamiętac:)itd...jeśli masz jakieś ciekawe
              informacje które mogłyby mi się przydać to poproszę:))
              • tik-al Re: Sri Lanka w listopadzie 20.09.08, 21:47
                ponieważ zajmuje się głownie podróżowaniem ;) muszę usystematyzować
                moją wiedzę o SL czyli przypomnieć sobie co nieco bo czasem już mi
                się wszystko miesza. bylem tam w styczniu ubiegłego roku więc trochę
                czasu minęło ale odświeżę sobie pamięć oglądając zdjęcia. w każdym
                razie na pewno leciałem z Berlina przez Dohę (ok 4 h) i stamtąd do
                Colombo (niecałe 5h)Qatar Airways, dobry przewoźnik, polecam.
                Mieszkałem w hotelu na wyspie pomiędzy miejscowościami Aluthgama i
                Bentota, to jest na południe od Colombo, najbliższe większe miasto
                to Galle. Ale ja zaraz streszczę całą podróż a nie o to chyba
                chodzi. Najłatwiej byłoby mi odpowiadać na pytania ;) więc do
                dzieła, postaram się nie kłamać. W każdym razie kraj jest biedny i
                daje się odczuć trwający konflikt, nie dotyczy to miejscowości
                typowo wypoczynkowych ale juz na lotnisku widać sporo wojska i nie
                jest to orkiestra. Dość często zdarzają sie akty terroryzmu, jak do
                tej pory nie ucierpiał w nich żaden turysta ale najczęsciej
                wysadzane są lokalne autobusy. Ostatnio armia rządowa przeprowadziła
                kilka udanych ataków na bazy Tamilów a ci odpowiedzieli szturmem na
                bazę wojskową. Żeby Cię uspokoić dodam, że te wydarzenia maja
                miejsce w północnej częsci wyspy gdzie my nie mamy szans pojechać.
                Na południu (poza Colombo) nie dzieje się nic niepokojącego. Trochę
                niepokojący jest fakt posiadania przez Tamilów kilku awionetek,
                użyli ich 2 razy, rok temu "zbombardowali" lotnisko wojskowe w
                stolicy a jakieś 10 dni temu wspomniana bazę na północy. Miejscowi
                zdecydowanie lekceważą całą sprawę, mówię o przeciętnych ludziach,
                nie o rządzie. Teraz garść informacji ekonomicznych: dobre
                wynagrodzenie Lankijczyka to 60-100 USD, drogo nie jest ale my, jak
                zwykle w takich miejscach, jesteśmy skazani na ceny dla turystów.
                Wynajęcie samochodu z kierowcą na 3 dni + hotele po drodze i
                wyżywienie to koszt 300 USD. Niedrogo a jedziesz gdzie chcesz i
                zawsze można się zatrzymać w miejscu szczególnie interesującym. CDN
                • kostaryka70 Re: Sri Lanka w listopadzie 20.09.08, 22:01
                  no to wielkie dzieki za I część informacji, liczę na kolejne
                  odcinki:))
                  Ja mam opcję 7+7, czyli 7 dnizwiedzamy a potem 7 dni odpoczywamy
                  czyli jak znam siebie i moją kumpelę to będziemy gdzies krązyć,bo
                  generalnie nie jesteśmy typami leżacymi na plaży przez cały dzień:))

• tik-al Re: Sri Lanka w listopadzie 20.09.08, 22:26
                  Kierowca zajmie się wszystkim, ułoży trasę zgodnie ze wskazówkami,
                  zarezerwuje co trzeba, kupi bilety itp. Praktycznie wszedzie można
                  płacić USD lub EUR, ja nie wymieniałem pieniędzy na miejscowe rupie,
                  pewnie trochę straciłem na kursie wymiany ale z powodu krótkiego
                  pobytu jakoś nie miałem ochoty szukać banku. Miejscowe powitanie
                  to "Ajubowan", to takie oficjalne i wyrażające szacunek do rozmówcy
                  a jak dodatkowo złożysz ręce to ich uszczęśliwisz ;) SL słynie z
                  medycyny naturalnej i ziołolecznictwa, jest sporo plantacji różnych
                  roślin o właściwościach leczniczych, na miejscu można oczywiście
                  kupić specyfiki na każdą dolegliwość a każdy sprzedający zaklina
                  się, że jak użyjesz tego parę razy to choroba "never come back" ;)Z
                  ciekawości można takie miejsce odwiedzić ale poza oferowanym masażem
                  (wymagany skromny datek dla masażysty ok. 5$) nie oczekuj cudów. W
                  wiekszości miejsc można dogadać się po angielsku, rzadziej po
                  niemiecku. Ludzie są sympatyczni, chętnie udzielają informacji ale
                  ci, którzy maja częstszy kontakt z turystami oczekują za
                  to "wsparcia finansowego" radze więc wziąć sporo 1-dolarówek (nie
                  euro bo tak jak wszędzie wolą papierki od monet). A, jeszcze jedno,
                  ja jestem niewysoki ale tam wszystko jest mniejsze, Lankijczycy,
                  zwierzęta, np. krowy, słonie oczywiście też. Powyższe nie dotyczy
                  nietoperzy, te są wielkie ale wcale nie musisz ich zobaczyć. Hotel:
                  nie wiem do jakiego sie wybierasz ale ja byłem zaskoczony, że nawet
                  sejf i minibar w pokoju były bezpłatne. Z reguły nawet przy AI za to
                  każą sobie dopłacić. Nie wiem co jeszcze chciałabyś wiedzieć, pytaj
                  a postaram się odpowiedzieć. W przypadku wystapienia sklerozy
                  zapytam Priyanthe Deshpriye czyli mojego lokalnego kolegę. Nie
                  zapomnij też wypytać mnie o Kostarykę a mam nadzieję, że moja
                  opowieść skłoni Cię do odwiedzenia również tego kraju, chociaż
                  uważam, że sąsiednia Nikaragua a szczególnie Gwatemala oferują
                  więcej pod każdym względem. W ramach rewanżu zdradź skąd pomysł na
                  ten nick?
                    • kostaryka70 Re: Sri Lanka w listopadzie 21.09.08, 10:30
                      Informacje bardzo ciekawe, wcale nie uważam,że są zbędne:))wręcz
                      przeciwnie:)
                      Powiedz mi teraz co warto przywieźć,czego unikać:) jestem
                      herbaciarą wiec zamierzam zaopatrzyć się w herbatę,polecasz coś
                      szczególnie? co warto jeszcze przywieźć by było oryginalne?
                      chętnie dowiem się wiecej i wiecej:)) pochłonę wszelkie info:))
                      Jeśli wolisz przejśc na maila to taki sam jak nick:))
                      • matanzas Re: Sri Lanka w listopadzie 21.09.08, 11:14
                        kostaryka70 napisała:

> Informacje bardzo ciekawe, wcale nie uważam,że są zbędne:))wręcz
                        > przeciwnie:)
                        > Powiedz mi teraz co warto przywieźć,czego unikać:) jestem
                        > herbaciarą wiec zamierzam zaopatrzyć się w herbatę,polecasz coś
                        > szczególnie? co warto jeszcze przywieźć by było oryginalne?
                        > chętnie dowiem się wiecej i wiecej:)) pochłonę wszelkie info:))
                        > Jeśli wolisz przejśc na maila to taki sam jak nick:))

Na żadnego maila !!!!ja też jestem zainteresowany wszelkimi informacjami o Sri
                        Lance :))

• matanzas Re: Sri Lanka w listopadzie 21.09.08, 11:19
                      Jak jest tak naprawdę temperatura w listopadzie ? coś dużo ostatnio czytałem sprzecznych info. o tym że właśnie w tym miesiącu dużo pada ?
                      Jaki jest ocean - można się kąpać bezpiecznie ?

pozdrawiam
                        • matanzas Re: Sri Lanka w listopadzie 21.09.08, 12:36
                          Tak jestem fanem Kuby i przypuszczam że jest nas dużo więcej :)

Jak już pojawisz się znowu :) to proszę o więcej info na temat Sri Lanki Ja lecę 13 listopada z RT
                          Więc jest jeszcze trochę czasu więc czekam z niecierpliwością !
                          A jak możesz to wklej tu na forum tak mało jest o Sri lance napewno przyda się jeszcze wielu forumowiczom
                          pozdrawiam Matanzas
                          • tik-al Re: Sri Lanka w listopadzie 21.09.08, 22:21
                            Na pewno jest nas dużo więcej, ta wyspa zasługuje na to z całą
                            pewnością ;) Nie mogę niestety wkleić całego maila ponieważ troszkę
                            czasami odbiegłem od tematu ale postaram się zaspokoić Twoją
                            ciekawość, jak mógłbym odmówić przysługi miłośnikowi Kuby. Co
                            chciałbyś wiedzieć?
                            • tik-al Re: Sri Lanka w listopadzie 22.09.08, 16:07
                              Właśnie zauważyłem, że pytania juz padły ;) Ocean jest bezpieczny
                              jeżeli oczywiście podejdziesz do sprawy z rozsądkiem, utopić się
                              można również w wannie :) Nie natknąłem sie na żadne niebezpieczne
                              stworzenia, byc może uciekły widząc jak się zbliżam, ale wątpie w
                              to, raczej po prostu nie występują. Pewne zagrożenie stanowi duża
                              fala,cofając się ma tendencje do zabierania ze sobą wszystkiego co
                              jest blisko brzegu, trzeba to wziąć pod uwagę ale temperatura wody
                              rekompensuje ten drobny mankament. Nie jestem wyczynowym pływakiem a
                              jednak wróciłem więc nie ma się czym przejmować. Uważam, że
                              nagroźniejsze i najmniej przyjemne jest dojście do wody po gorącym
                              piasku ;) W kwestii pogody proszę o informacje gdzie będziesz
                              przebywał. Jest tam kilka stref, w których pogoda różni się
                              znacznie mimo niewielkich odległości. Pozdrawiam
                              • matanzas Re: Sri Lanka w listopadzie 22.09.08, 18:16
                                Przede wszystkim dzięki za odpowiedż :)

To tak jadę na objazd z Rainbow Tours i po objezdzie ląduje w miejscowości Wadduwa w hotelu Blue Water i tu bardzo interesowała by mnie jaka będzie pogoda ? miej więcej w 2 połowie listopada
                                Brać coś przeciw deszczowego z tego co widziałem to listopad jest miesiącem w którym pada dość sporo !
                                drugie pytanie :) jakie wyżywienie hb,czy all ?na pobycie
                                trzecie ostatnie jakie są ceny tak mniej więcej ....

Pozdrawiam Matanzas

ps.
                                Do Waradero w prowincji Matanzas udam się znowu na wiosnę :>)

• tik-al Re: Sri Lanka w listopadzie 22.09.08, 19:03
                                  O pogodę wypytam miejscowych, ponieważ tam jest już po północy
                                  odpowiedzi spodziewam sie jutro. Gwarancji prognozy nie daje ale
                                  raczej sie sprawdza:) Na pobycie wybrałbym all, dopłata pewnie
                                  niewielka ale to juz zależy od hotelu. Ja byłem zadowolony z all,
                                  duzo, smaczne, świeże i za darmo:) Z cenami to mam trochę problem.
                                  Podam przykład, ziołowy produkt wzmacniający włosy - cena za 1 op u
                                  producenta 22$, a mój zacny miejscowy kolega za 2 $ dostarczył mi 6
                                  opakowań. Masz wybór, targuj się ostro, przepłacaj albo znajdź
                                  zaufanego Lankijczyka ;) Reasumując, ceny mogą być niskie tylko
                                  trzeba znać syngaleski i wyglądać na tubylca. Napisz co konkretnie
                                  Cie interesuje to spróbuję ustalić ile można za to zapłacić. Przy
                                  zakupach weź pod uwagę, że wynagrodzenie tam waha się od 30 do 100$.
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka