Dodaj do ulubionych

Odcinanie Polaków od Sieci, czyli sposoby na wa...

    • Gość: tomek Ludzie pobudka IP: *.chello.pl 13.01.10, 21:32
      Chodzi o nowelizację Ustawy o świadczeniu usług drogą elektroniczną, w tym
      zarówno o projekt tzw. rejestru stron zakazanych, jak i zapis pozwalający
      na odcinanie piratów od Sieci. Dobrze wiedzieć że już wybierają za mnie na które
      strony mogę wchodzić.
      • Gość: dd Re: Ludzie pobudka IP: *.sotn.cable.ntl.com 13.01.10, 23:26
        > zarówno o projekt tzw. rejestru stron zakazanych

        rozumiem ze chcialbys zeby na przyklad twoje dzieci wchodzily na strony o
        pedofilii albo terroryzmie?
        chcesz 100% wolnosci w internecie?
        • Gość: Otis Tarda Re: Ludzie pobudka IP: 213.134.176.* 14.01.10, 00:10
          Jak komuś brakuje argumentów, to zawsze sięga po dzieci. "A gdyby tu było
          przedszkole..."
          • Gość: fd Re: Ludzie pobudka IP: *.sotn.cable.ntl.com 14.01.10, 00:33
            ... a twoj argument to?? bo nie zauwazylem
            • Gość: anty-idiot Piracy Saves The Earth! IP: *.t-mobile.co.uk 14.01.10, 01:52
              argument jest taki, że dziećmi i ich zajęciami w internecie mają się zajmować
              rodzice a tak rządowi jak złodziejskim koncernom fonograficznym gó.wno do tego,
              co chcemy oglądać w sieci, sieczkobrzęku.

              Piracy Saves The Earth!
              • Gość: dd Re: Piracy Saves The Earth! IP: *.sotn.cable.ntl.com 14.01.10, 11:28
                Tak oczywiscie zaproponuj tez zlikwidowac opieke socjalna dla dzieci, domy
                dziecka a jak jakis wspanialy rodzic porzuci swoje dziecko na smietniku to je
                zostawic...
                bo przeciez to rodzice maja sie zajmowac dziecmi...

                • kociogon Argumentacja debila 14.01.10, 11:54
                  Debile zawsze argumentują według tego samego schematu:

                  "Zastanówmy się nad ograniczeniem prędkości." Argument debila: "TAK, A MOŻE OD RAZU ZAKAZAĆ JAZDY SAMOCHODEM!!!?!?!"

                  "Zastanówmy się nad zwiększeniem dopuszczalnej prędkości." Argument debila: "TAK, A MOŻE OD RAZU ZALEGALIZOWAĆ ROZJEŻDŻANIE MATEK Z DZIEĆMI NA CHODNIKACH!!!?!!"

                  • Gość: ff Re: Argumentacja debila IP: *.sotn.cable.ntl.com 14.01.10, 13:25
                    co sie tak pieklisz? zylka ci peknie.

                    podalem tylko przyklad z ktorego wynika ze nie zawsze trzeba zostawiac wszystko
                    na rodzicow... czasem trzeba pomoc rodzicom chronic swoje dzieci... dlatego nie
                    ma pornografii w dzien w telewizji... co ty myslisz ze rodzic bedzie wtedy
                    sprawdzal co dziecko oglada non stop?
                    • Gość: wrrr Re: Argumentacja debila IP: *.bielsat.com.pl 14.01.10, 20:45
                      To, że nie uświadczysz wyżej wymienionych programów w polskiej telewizji, nie
                      znaczy, że ich nie ma na satelicie czy w kablówkach - to tylko znaczy, że Polska
                      to straszna dziura kontrolowana odgórnie przez bigotów i czarną mafię.

                      Wszelkie argumenty dotyczące kontrolowania treści odgórnie nie przemawiają do
                      mnie - wystarczy się przyjrzeć jak wygląda oferta programowa "misyjnej
                      telewizji" TVP1, TVP2, która to telewizja jest właśnie programowo ograniczana
                      przez jedno z wiodących ugrupowań partyjnych.
                      Nie uświadczysz tam żadnego normalnego programu, jedynie te zaaprobowane przez
                      partię.
                      Nawet za komuny było zdecydowanie lepiej.

                      Co do argumentów, że nie ma pornografii itd. to po to są wbudowane filtry
                      rodzicielskie w sprzęt RTV, żeby z nich korzystać. To samo tyczy się filtrowania
                      treści stron www - masz możliwość zablokowania tego czego sobie nie życzysz by
                      Twoje dziecko oglądało.
                      To jedyna kontrola jaką dopuszczam.
        • Gość: Gr Re: Ludzie pobudka IP: *.um.warszawa.pl 14.01.10, 08:51
          A gdyby tu było przedszkole... W przyszłości!
        • unhappy Re: Ludzie pobudka 14.01.10, 09:04
          > rozumiem ze chcialbys zeby na przyklad twoje dzieci wchodzily na strony o
          > pedofilii albo terroryzmie?

          Rozumiem, że twoim zdaniem taki rejestr by cokolwiek tym stronom zrobił?
          Gratuluję dziecięcej (nomen omen) naiwności :)
          • Gość: Roman Sciaganie filmow i muzyki jest legalne !! IP: *.pres.cable.virginmedia.com 14.01.10, 12:04
            Ludzie!

            Nie dajcie sie tej propagandzie!!

            Sciaganie filmow i muzyki na wlasny uzytek jest w Polsce PELNI LEGALNE!!

            Znajcie swoje prawa!!
            • Gość: ff Re: Sciaganie filmow i muzyki jest legalne !! IP: *.sotn.cable.ntl.com 14.01.10, 12:21
              To by bylo nawet ok gdyby sciagali na wlasny uzytek problem w tym ze to jest
              rozpowszechnianie i kopiowanie... innymi slowy ty sciagasz i kopiujesz dalej dla
              innych taka jest idea systemow P2P
            • unhappy Re: Sciaganie filmow i muzyki jest legalne !! 14.01.10, 12:23
              Gość portalu: Roman napisał(a):

              > Ludzie!
              >
              > Nie dajcie sie tej propagandzie!!
              >
              > Sciaganie filmow i muzyki na wlasny uzytek jest w Polsce PELNI LEGALNE!!

              Niezupełnie, bo prawa wynikające z dozwolonego użytku osobistego nie mogą godzić
              w słuszne interesy twórcy :)

              Jeśli chodzi o ściąganie z sieci od osób nie będących ze ściągającym w stosunku
              towarzyskim doktryna jest niezdecydowana :)

              > Znajcie swoje prawa!!

              Akurat to prawo jest "nieco" zagmatwane :)
        • Gość: Anonymous Tor User Re: Ludzie pobudka IP: *.wkwtor.vivi2.kapper.net 14.01.10, 12:23
          zapraszam na l6nvqsqivhrunqvs.tor2web.com/index.php?do=main&level=28 tam macie raj dla pedofili i tego nie zlikwiduja nawet jakby mieli zaczac zamykac wszystkich po kolei i dla terrorystow tez sie cos znajdzie wiec powiedz mi po co ta blokada jak ten co chce to ja sobie obejdzie mam nadzieje ze czlowieczku tylko troche zbladziles i dales sie nabrac na ta papke ktora ci serwuja w telewizji a nie jestes jednym z tych zydowskich profesjonalnych trolli wciskajacych swe syjonistyczne poglady na fora takie jak to PS. i tak tego admin nie pusci ale trudno wazne ze on wie o tym ze wiem ze on jest zydem i on to zalapie:)
    • cvii Czy jest jeszcze ktoś kto publicznie przyzna 13.01.10, 21:33
      się do głosowania na tych agresywnych i wścibskich komuchów? :-/
    • Gość: Juzef Odcinanie Polaków od Sieci, czyli sposoby na wa... IP: *.chello.pl 13.01.10, 21:44
      Cała muzyka w net i możliwość kupienia jednej empetrójki za
      rozsądną cenę, nie całej płyty, któa może być badziewna tylko
      wybranego utworu! Wtedy nie będę ściągał.
    • Gość: skullder Odcinanie Polaków od Sieci, czyli sposoby na wa... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 13.01.10, 21:45
      "W przypadku pobierania plików z Internetu okazuje się, że prawo nie
      reguluje pewnej niszy.
      "Przemysł muzyczny traci w ten sposób zatrważające kwoty" podkreślał Hieronim
      Wrona...


      Co chwilę słyszę ten kretyński argument: ściągnięcie mp3 = strata dla
      przemysłu muzycznego. Nie wiem co za debil może przekonywać, że jak nie będzie
      możliwości ściągnięcia mp3, to wszyscy razem rzucą się do sklepów.
      Równie dobrze można przyjąć, że jak płytę kupi tylko 100 tys. osób, to "strata
      przemysłu muzycznego" z tego tytułu wyniesie 4.999.900.000 x cena płyty (bo na
      Ziemi mieszka ok. 5 mld ludzi a kupiło tylko 100 tys.). Istne kuriozum.
    • Gość: Tetragranmaton Odcinanie Polaków od Sieci, czyli sposoby na wa... IP: 91.90.62.* 13.01.10, 21:50
      Abonament! Mogę płacić jakąś kwotę, którąś potem ktoś rozdysponuje między
      autorów i producentów i niech mi pozwolą ściągać co chcę.
      • Gość: ff Re: Odcinanie Polaków od Sieci, czyli sposoby na IP: *.sotn.cable.ntl.com 13.01.10, 23:24
        A chcialbys pojsc pracowac za np. 100zl za miesiac?
        • Gość: krn Re: Odcinanie Polaków od Sieci, czyli sposoby na IP: *.chello.pl 14.01.10, 01:28
          O, kolega dalej swoje.

          A nie pomyślał kolega, że lepiej, żeby 90% ludzi płaciło po 10
          złotych zamiast 5% ludzi po 120 zł?

          10 zł za film przy zerowych kosztach nośnika i niemal zerowych
          kosztach dystrybucji (można użyć odpowiednio skonfigurowane P2P), to
          moim zdaniem bardzo dobra cena.

          I - jak ktoś powyżej bardzo trafnie zauważył - jest to cena, którą
          zapłacilibyśmy w wypożyczalni. To tylko pokazuje jak zaślepieni
          chciwością są producenci, skoro nie zauważają takich paradoksów.
          • Gość: ff Re: Odcinanie Polaków od Sieci, czyli sposoby na IP: *.sotn.cable.ntl.com 14.01.10, 01:35
            Skad pewnosc ze ludzie nagle przestana sciagac i rzuca sie na plyty za 10zl? Nie
            rozumiem skad taka pewnosc?

            Przeciez ten sam film co sciagasz mozna wypozyczyc w wypozyczalni za grosze. Ale
            jakos wypozyczalnie nie sa popularne.

            • Gość: krn Re: Odcinanie Polaków od Sieci, czyli sposoby na IP: *.chello.pl 14.01.10, 02:34
              Odpowiem przede wszystkim pozostałym czytającym ten wątek, bo dyskutowanie z "ff" to jak walenie głową w ścianę. Daleki jestem od obrażania kogokolwiek, anonimowość nie powinna rozzuchwalać, ale "ff" daje tutaj taki popis, że szok.



              Nie ma żadnej pewności. Są przesłanki. Przy pewnym poziomie cen i wygodzie użytkowania, piractwo po prostu stanie się nieatrakcyjne.

              Dodatkowo powstanie presja społeczna.

              Podam taki przykład: nikt normalny nie kradnie mydła z toalet w pubach czy restauracjach. Mydło jest na tyle tanie, że tego typu zachowanie byłoby społecznie nieakceptowalne, mówiąc prościej: obciach wśród znajomych.
              Ale gdyby takie mydło kosztowało 40 złotych?

              Gdyby filmy kosztowały kilka złotych, to ściąganie filmów z nielegalnych źródeł byłoby nie oznaką zaradności, a zwykłego cwaniactwa.

              Tylko do tego potrzebna jest masa krytyczna, a nie pojedyncze jaskółki, bo tych nawet nikt nie zauważy (jak ten Painkiller za 20 zł, ludzie z rozpędu piracili jak wszystko inne).

              Jeśli Polacy mają zmienić pogląd na piractwo, to trzeba im ich argumenty wybić z ręki. A dwa podstawowe są takie, że wartość intelektualna jest za droga i że zbyt trudno dostępna.

              Wracając do przesłanek: czas działa na niekorzyść koncernów. Młodego pokolenia jest coraz więcej w sieci. Tego pokolenia, które kasety magnetofonowe widziało jedynie w pudle z rupieciami swoich rodziców, a CD służy tylko do zgrania w mp3 i przegrania plików na odtwarzacz lub - coraz częściej - telefon.

              Z filmami jest trochę lepiej. Kasety oczywiście już nie istnieją, DVD mają się nieźle, ale dla niektórych też już są archaizmem (SD zamiast HD, reklamy, których nie można przeskoczyć, czasami lektor, którego nie można wyłączyć). A bluray jest w zupełnie nierynkowych cenach i ludzie filmy HD znajdują najczęściej w sieci.


              Nie mam pewności, że ludzie przestaną ściągać z nielegalnych źródeł, ale mam pewność, że nie rzucą się z powrotem na płyty CD i DVD bo ktoś u góry im zakręci kurek.
              • Gość: kamillo Re: Odcinanie Polaków od Sieci, czyli sposoby na IP: *.ssp.dialog.net.pl 14.01.10, 11:02
                Jak ludzie mają nie "piracić". Zwyczajnie ich nie stać. Ten przykład z mydłem
                jest dobry. Bo to znaczy, że jak kogoś nie stać na mydło to ma chodzić brudny?
                Wtedy za wszelką cenę będzie chciał je zdobyć. Tak samo z muzyką, filmami itd...
                Ludzi na to nie stać. Średnia pensja to ok.3300, ale to jest średnia. Jeśli ktoś
                zarabia 300tys to ile osób musi zarabiać poniżej żeby wyszło 3300. Jest też
                artykuł odnośnie pensji. Ludzie z małych miast mają pieniądze na przeżycie,
                rachunki, ubrania itp. Na nic więcej nie zostaje. Głupie wyjście do kina na
                zwykły film to koszt min. 50 zł (2 bilety po 22zł + dojazd). Ceny płacimy jak na
                zachodzie, ale zarabiamy 10 razy mniej. Niech ceny będą adekwatne a na pewno
                chętni się znajdą. Sam z chęcią kupuję gry jak już ceny spadną. Największą
                barierą jest właśnie cena.
                Taki kraj - ceny, podatki jak na zachodzie, a pensje jak na wschodzie.
                • Gość: ff Re: Odcinanie Polaków od Sieci, czyli sposoby na IP: *.sotn.cable.ntl.com 14.01.10, 12:35
                  Jak ludzie mają nie "piracić". Zwyczajnie ich nie stać. Ten przykład z mydłem
                  jest dobry. Bo to znaczy, że jak kogoś nie stać na mydło to ma chodzić brudny?
                  ==============
                  Tak ma chodzic brudny. Powiem wiecej jesli jestes glodny i nie masz co jesc to
                  znaczy ze masz prawo ukrasc jedzenie w sklepie?

                  Z plytami sprawa jest prosta nie jest to dobro niezbedne do zycia wiec przezyjesz.

                  > zachodzie, ale zarabiamy 10 razy mniej. Niech ceny będą adekwatne a na pewno
                  > chętni się znajdą.
                  Co stoi na przeszkodzie? 'Niech ceny'.... zakladaj firme, otworz kino zrob
                  cokolwiek a potem dostosuj swoje ceny do cen jakie chca klienci.
              • mantero Re: Odcinanie Polaków od Sieci, czyli sposoby na 14.01.10, 11:51
                Gość portalu: krn napisał(a):

                > Gdyby filmy kosztowały kilka złotych, to ściąganie filmów z
                > nielegalnych źródeł byłoby nie oznaką zaradności, a zwykłego
                > cwaniactwa.

                Masz rację, tylko sama cena nic nie zmieni. Wiesz czemu? Bo dość często powodem piractwa w Polsce jest nie tylko cena, ale również dostępność. A niestety rodzimi dystrybutorzy dalej wydają w u nas tytuły z dużymi opóźnienia lub wcale. A później narzekają jakie to piractwo jest.
                Tylko czemu, żyjąc w globalnej wiosce, muszę czekać dnie/tygodnie/miesiące/lata na np. ulubiony serial. Skoro nikt nie chce tego legalnie polakowi sprzedać o czasie, to nic dziwnego że ten ściąga to z neta.
              • Gość: Jarri Re: Odcinanie Polaków od Sieci, czyli sposoby na IP: *.acn.waw.pl 14.01.10, 12:26
                Jesli chodzi oceny plyt, filmow etc to chcialbym niesmialo wspomniec, ze np. taki tygodnik, miesiecznik czy tez nawet dziennik kosztuje od kilku do kilkunastu zlotych, a w jego produkcje zaangazowanych jest bardzo duzo ludzi, bo sa to dziennikarze, redaktorzy, kurierzy, drukarze, kierowcy etc, etc. Produkcja gazety to proces skomplikowany i kosztowny, a na dodatek wymaga zgromadzenia wielu osob o bardzo wyspecjalizowanych umiejetnosciach. A jednak wydawcy gazet (przynajmniej duza czesc z nich) ciagle zarabia pieniadze. Powod jest prosty: nikt nie stara sie sprzedawac 100 egzemplarzy np. Top Gear za 50 zl kazdy, ale woli raczej sprzedac prawie 100 tys. po niespelna 5 zl. I nikt nie mowi, ze to taka niska cena, ze ludzie tworzacy gazete nie maja co do garna wlozyc...
            • pies_fafik Re: Odcinanie Polaków od Sieci, czyli sposoby na 14.01.10, 10:18
              ff, przestan piep... Siedzsz sobie w jukej (chyba że masz jakies
              podstawione proxy) i narzekasz, ze w Polsce płaci sie o niebo wiecej
              za wszystko niz za granica. Stul pysk!!

              Gość portalu: ff napisał(a):

              > Skad pewnosc ze ludzie nagle przestana sciagac i rzuca sie na
              plyty za 10zl? Ni
              > e
              > rozumiem skad taka pewnosc?
              >
              > Przeciez ten sam film co sciagasz mozna wypozyczyc w wypozyczalni
              za grosze. Al
              > e
              > jakos wypozyczalnie nie sa popularne.
              >
            • Gość: agata Re: Odcinanie Polaków od Sieci, czyli sposoby na IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 14.01.10, 12:26
              Gość portalu: ff napisał(a):

              > Skad pewnosc ze ludzie nagle przestana sciagac i rzuca sie na
              plyty za 10zl? Ni
              > e
              > rozumiem skad taka pewnosc?

              Może i się nie rzucą, ale kupią znacznie więcej. Ja np. chętnie
              kupuję na targowisku filmy za 5-10 zł., które były dołączone do
              gazet, ale się nie sprzedały w kioskach. DVD za 50 PLN nigdy w życiu
              nie kupiłam i nie kupię.

              > Przeciez ten sam film co sciagasz mozna wypozyczyc w wypozyczalni
              za grosze. Ale jakos wypozyczalnie nie sa popularne.

              Bo do wypożyczalni trzeba iść/jechać w określonych godzinach, nie ma
              pewności, że szukany film będzie itp. Jeśli wytwórnie za te same
              grosze, najlepiej płacone sms-em, będą wypożyczać filmy w
              Internecie, chętnie skorzystam. Zwłaszcza że większość filmów i tak
              oglądam tylko raz, więc po co mi płyta zajmująca miejsce na półce.
    • Gość: westernmagic Odcinanie Polaków od Sieci, czyli sposoby na wa... IP: *.76-83.cust.bluewin.ch 13.01.10, 21:54
      nie miałbym nic przeciwko kupowaniu gdyby było dostępne:
      a) to co chce, niezależnie od regionu (np. seriale amerykańskie)
      b) bez DRMów i zabezpieczeń
      c) w otwartym formacie
      d) na dowolną platformę

      dlaczego w erze globalizacji muszę czekać rok aż serial pojawi się w
      polsce, a jak już jest, to nie mogę wyłączyć lektora???
      • Gość: Stef Jest jeden sposob ... IP: *.047.c70.petrotel.pl 13.01.10, 22:08
        wystarczy ze umowi sie paczka ludzi np. 2 miliony i przestanie kupowac przez
        miesiac CD, DVD i chodzic do kina. Rura zmieknie im momentalnie.
        • Gość: ff Re: Jest jeden sposob ... IP: *.sotn.cable.ntl.com 14.01.10, 01:20
          w czym problem?
          organizuj 2 miliony ludzi
      • Gość: matti Re: Odcinanie Polaków od Sieci, czyli sposoby na IP: 188.33.27.* 13.01.10, 22:15
        westernmagic zgadzam się z toba zupelnie i tez mnie to drazni.

        Gdy przez ostatnie kilka lat zarabialam naprawde dobrze zawsze kupowalam
        orginaly gier, filmow itd niestety teraz gdy dopadl mnie kryzys odmawiam sobie
        ostatnio plyt cd i dvd bo niektore uwazam za zbyt drogie.
        No i co w sytuacji gdy człowieka nie stac na obcowanie z kultura?? Mam byc
        troglodyta ktorego stac tylko na wypozyczenie ksiazki w bibliotece i sluchanie
        radia? O to sie juz nikt nie martwi, ze kultura to takie dobro ze dostep do
        niego powienien byc powszechny i latwy a nie z zaporowymi cenami...
        • Gość: ff Re: Odcinanie Polaków od Sieci, czyli sposoby na IP: *.sotn.cable.ntl.com 14.01.10, 01:24
          > No i co w sytuacji gdy człowieka nie stac na obcowanie z kultura?? Mam byc
          > troglodyta ktorego stac tylko na wypozyczenie ksiazki w bibliotece i sluchanie
          > radia? O to sie juz nikt nie martwi, ze kultura to takie dobro ze dostep do
          > niego powienien byc powszechny i latwy a nie z zaporowymi cenami...

          Czyli wg ciebie rozwiazaniem jest kradziez? Jak stracisz auto to tez pojdziesz
          ukrasc bo przeciez dojechac do pracy jakos musisz...?

          Jesli nie stac cie na kupowanie plyt to ciagle zostaje np. wypozyczalnia
          • unhappy Re: Odcinanie Polaków od Sieci, czyli sposoby na 14.01.10, 09:04
            > Czyli wg ciebie rozwiazaniem jest kradziez? Jak stracisz auto to tez pojdziesz
            > ukrasc bo przeciez dojechac do pracy jakos musisz...?

            Łamanie praw autorskich NIE JEST kradzieżą. Po drugie przykład z autem
            wyciągnięty z d*py - pisz o SKOPIOWANIU auta a nie jego kradzieży :D
          • gadery Re: Odcinanie Polaków od Sieci, czyli sposoby na 14.01.10, 09:06
            Standardowy bzdurny przykład z autem. Równie dobrze mógłbym napisać,
            że taki np. Y jest monopolistą bo tylko od nich mogę kupić muzykę
            zespołu x. Monopolistów powinno się urzędowo potraktować tak jak
            swego czasu potraktowano kilka monopolistycznych korporacji czyli
            podzielić na części. Jak będzie można kupić muzykę x od kilku
            wydawców to wtedy dopiero będzie można mówić o uczciwej (nie
            ustalonej przez monopolistę) cenie. Monopoliści zawsze mówią, że
            taniej się nie da.
            • Gość: ff Re: Odcinanie Polaków od Sieci, czyli sposoby na IP: *.sotn.cable.ntl.com 14.01.10, 11:46
              To dam ci inny przyklad...

              Twoj kolega pracuje nad super programem komputerowym przez 2 lata. Meczy sie nie
              spi po nocach. Kilka tygodni przed wydaniem tego programu kiedy juz jest gotowy
              tylko czeka na sprzedaz w sklepach ty sie wkradasz i kopiujesz ten program.
              Potem wrzucasz na torrenty czy inne badziewie i wszyscy ludzie zaczynaja go
              sciagac i rozpowszechniac za darmo. Twoj kolega zalozmy ze nie wie ze mu to
              UKRADLES publikuje i probuje sprzedac. Inwestuje w marketing itd... niestety
              sprzedaz mu nie idzie bo ten program juz krazy w sieci za darmo.

              CZYLI TO JEST W PORZADKU I NIE JEST KRADZIEZA TAK ?
              • unhappy Re: Odcinanie Polaków od Sieci, czyli sposoby na 14.01.10, 12:01
                Gość portalu: ff napisał(a):

                > To dam ci inny przyklad...
                >
                > Twoj kolega pracuje nad super programem komputerowym przez 2 lata. Meczy sie ni
                > e
                > spi po nocach. Kilka tygodni przed wydaniem tego programu kiedy juz jest gotowy
                > tylko czeka na sprzedaz w sklepach ty sie wkradasz i kopiujesz ten program.
                > Potem wrzucasz na torrenty czy inne badziewie i wszyscy ludzie zaczynaja go
                > sciagac i rozpowszechniac za darmo. Twoj kolega zalozmy ze nie wie ze mu to
                > UKRADLES publikuje i probuje sprzedac. Inwestuje w marketing itd... niestety
                > sprzedaz mu nie idzie bo ten program juz krazy w sieci za darmo.
                >
                > CZYLI TO JEST W PORZADKU I NIE JEST KRADZIEZA TAK ?

                Oczywiście, że NIE JEST. Jest czynem brzydkim i moralnie nagannym ale ma taki
                związek z kradzieżą jak z nielegalnym połowem ryb.

                NIELEGALNE KOPIOWANIE jest NIELEGALNYM KOPIOWANIEM (lub np. ściślej: pozyskaniem
                od nieuprawnionego - ochrona programów ma w polskim prawie inną konstrukcję niż
                ochrona dóbr spożywanych przez atomy kultury).

                Zastanawiam się co oszołomom od autorskich monopoli tak zależy żeby nielegalne
                kopiowanie nazywać kradzieżą? Nie mogliby na przykład nazywać tego pedofilią?
                Sens ten sam a akurat histeria społeczna nt pedofilii od razu by wyrobiła
                odpowiednie nastawienie :D
                • Gość: ff Re: Odcinanie Polaków od Sieci, czyli sposoby na IP: *.sotn.cable.ntl.com 14.01.10, 12:15
                  > Oczywiście, że NIE JEST. Jest czynem brzydkim i moralnie nagannym ale ma taki
                  > związek z kradzieżą jak z nielegalnym połowem ryb.

                  Bez sensu przyklad dales z jakimis rybami. To zupelnie co innego. Nielegalny
                  polow ryb to po prostu przestepstwo zlamanie przepisu nic wiecej. Jakbys lowil
                  ryby na prywatnym stawie to bylaby KRADZIEZ.

                  Tak samo UKRADLES 2 letnia prace swojego kolegi. Nazwij to po imieniu a nie
                  krazysz po jakichs czynach nagannych. Naganny czyn to jest naplucie na chodnik.

                  > Zastanawiam się co oszołomom od autorskich monopoli tak zależy żeby nielegalne
                  > kopiowanie nazywać kradzieżą?
                  BO TO JEST KRADZIEZ czyjejs pracy.
                  • mantero Bądź konsekwenty teraz !!! 14.01.10, 12:58
                    Gość portalu: ff napisał(a):

                    > > Oczywiście, że NIE JEST. Jest czynem brzydkim i moralnie nagannym ale ma
                    > taki
                    > > związek z kradzieżą jak z nielegalnym połowem ryb.
                    >
                    > Bez sensu przyklad dales z jakimis rybami. To zupelnie co innego. Nielegalny
                    > polow ryb to po prostu przestepstwo zlamanie przepisu nic wiecej. Jakbys lowil
                    > ryby na prywatnym stawie to bylaby KRADZIEZ.
                    >
                    Masz rację, jak najbardziej. Tylko bądź teraz konsekwentny do końca.
                    Kradzież jest wtedy, gdy ktoś wykrada program/muzykę/film bezpośrednio z zasobów właściciela. A to co jest już udostępnione na na necie, to już nie jest kradzieżą, bo tego się po prostu nie da ukraść, i praktycznie i prawnie.
                    Jak ktoś zgrał muzykę w tłoczni przed wydaniem płyty to jest złodziejem, ale nie ten kto ściąga, nawet jeśli dalej ją udostępni.

                    Często tu przytaczasz przykład z autem, więc skoro je tak lubisz to też się nim posłużę.
                    Nie możesz ukraść auta, które bezpańsko stoi sobie otwarte i kluczykami zaprasza postronnych do środka.
                    • Gość: ff Re: Bądź konsekwenty teraz !!! IP: *.sotn.cable.ntl.com 14.01.10, 13:20
                      > Nie możesz ukraść auta, które bezpańsko stoi sobie otwarte i kluczykami zaprasz
                      > a postronnych do środka.

                      Alez to jest kradziez :) Oczywiscie jesli to auto ma swojego wlasciciela.
                      Co z tego ze zostawil otwarte drzwi z kluczykami. To nie znaczy ze mozesz sobie
                      zabrac. To nie jest TWOJE! Nie rob tak czlowieku :)

                      > Kradzież jest wtedy, gdy ktoś wykrada program/muzykę/film bezpośrednio z zasobó
                      > w właściciela.

                      Taka osoba dostanie najwyzsza kare. To tak samo jakbys poszedl gdzies z kolegami
                      i ktos z twoich kolegow zabil kogos. Pojdziesz siedziec za wspoludzial w
                      morderstwie pomimo ze tylko stales i patrzyles. Pewnie dostaniesz nizsza kare
                      ale i tak jestes winny.

                      To tak samo jakbys kupil od kogos kokaine i podawal dalej innym ludziom. Co to
                      tylko osoba ktora ci ja dala jest winna?

                      To samo z plytami. Wiesz ze jest nielegalna a mimo to rozpowszechniasz dalej w P2P
                      • mantero FF - wiesz o czym piszesz w ogóle?? 14.01.10, 16:49
                        Gość portalu: ff napisał(a):

                        > > Nie możesz ukraść auta, które bezpańsko stoi sobie otwarte i kluczykami
                        > > zaprasza postronnych do środka.
                        >
                        > Alez to jest kradziez :) Oczywiscie jesli to auto ma swojego wlasciciela.
                        > Co z tego ze zostawil otwarte drzwi z kluczykami. To nie znaczy ze mozesz sobie
                        > zabrac. To nie jest TWOJE! Nie rob tak czlowieku :)
                        >
                        Wiesz o czym piszesz w ogóle?? Czym innym jest kradzież a czym innym jest przywłaszczenie, szczególnie rzeczy znaleźnej. Bogu ducha winny internauta może sobie co najwyżej przywłaszczyć jakiś program czy piosenkę, nawet nie musi być świadom, bo skąd, że ściąga nielegalny plik.
                        Więc nie nazywaj wszystkich złodziejami.

                        Jasne, że auto nie jest tu do końca dobrym przykładem, bo jako jedna z niewielu rzeczy jest przypisana do jakiegoś właściciela. Auto jako argument nie nadaje się dla żadnej ze stron.

                  • unhappy Re: Odcinanie Polaków od Sieci, czyli sposoby na 14.01.10, 15:04
                    Gość portalu: ff napisał(a):

                    > > Oczywiście, że NIE JEST. Jest czynem brzydkim i moralnie nagannym ale ma
                    > taki
                    > > związek z kradzieżą jak z nielegalnym połowem ryb.
                    >
                    > Bez sensu przyklad dales z jakimis rybami. To zupelnie co innego. Nielegalny
                    > polow ryb to po prostu przestepstwo zlamanie przepisu nic wiecej.

                    BINGO!!!

                    I o taką konkluzję mi właśnie chodziło. Złamanie przepisu.

                    > Jakbys lowil
                    > ryby na prywatnym stawie to bylaby KRADZIEZ.

                    Tak, bo znikają ryby :)


                    > Tak samo UKRADLES 2 letnia prace swojego kolegi. Nazwij to po imieniu a nie
                    > krazysz po jakichs czynach nagannych. Naganny czyn to jest naplucie na chodnik.

                    To już dałem lepszą propozycję: pedofilia albo terroryzm. Czy wystarczająco
                    mocne? Ma dokładnie taki sam sens w przypadku piratów co złodziejstwo.

                    Co do czynów nagannych. Można złamać prawo i ponieść z tego tytułu konsekwencje
                    bądź nie złamać prawa. Czy coś jest naganne czy nie to już kwestia zupełnie inna.

                    > > Zastanawiam się co oszołomom od autorskich monopoli tak zależy żeby niele
                    > galne
                    > > kopiowanie nazywać kradzieżą?
                    > BO TO JEST KRADZIEZ czyjejs pracy.

                    W jaki sposób ściągnięcie filmu z sieci jest kradzieżą czyjejś pracy?
                    • Gość: ff Re: Odcinanie Polaków od Sieci, czyli sposoby na IP: *.sotn.cable.ntl.com 14.01.10, 15:54
                      > BINGO!!!

                      Tak bingo bo polow ryb na wodach 'wspolnych' to co innego niz kradzenie produktu
                      intelektualnego konkretnej osoby. Jaki to ma zwiazek?

                      > > Jakbys lowil
                      > > ryby na prywatnym stawie to bylaby KRADZIEZ.
                      >
                      > Tak, bo znikają ryby :)

                      Tak ale wlasciciel stawu moze nawet o tym nie wiedziec. Nie liczy ryb. Posrednio
                      wiec narazasz go na straty czyli tak jak z plytami. Niby wielkiej szkody nie
                      robisz a jednak.

                      > > Tak samo UKRADLES 2 letnia prace swojego kolegi. Nazwij to po imieniu a n
                      > ie
                      > > krazysz po jakichs czynach nagannych. Naganny czyn to jest naplucie na ch
                      > odnik.
                      >
                      > To już dałem lepszą propozycję: pedofilia albo terroryzm. Czy wystarczająco
                      > mocne? Ma dokładnie taki sam sens w przypadku piratów co złodziejstwo.

                      Nie rozumiem twojego rozumowania o jakims terroryzmie i pedofilii kazdy dobrze
                      wie co to jest i chyba nie ma to zadnego zwiazku z plytami prawda?

                      Jesli wg ciebie podebranie koledze napisanego przez niego programu nie jest
                      kradzieza i ohydnym zlodziejstwem to gratuluje.

                      > W jaki sposób ściągnięcie filmu z sieci jest kradzieżą czyjejś pracy?

                      Nie chce mi sie juz powtarzac widac ze ograniczony jestes tak jak wiekszosc
                      polakow do konkretnej bezposredniej przyczyny zwiazanej glownie z materialna
                      wlasnoscia.

                      Kazdy nielegalnie sciagniety utwor czy to muzyka czy film bez zgody wlasciciela
                      oraz kopiowanie i rozpowszechnianie jest zlodziejstwem takim samym jakbys ukradl
                      koledze program nad ktorym siedzial przez 2 lata i rozpowszechnil go za darmo.
                      • unhappy Re: Odcinanie Polaków od Sieci, czyli sposoby na 14.01.10, 20:43
                        Gość portalu: ff napisał(a):

                        > > BINGO!!!
                        >
                        > Tak bingo bo polow ryb na wodach 'wspolnych' to co innego niz kradzenie produkt
                        > u
                        > intelektualnego konkretnej osoby. Jaki to ma zwiazek?

                        Dokładnie wszystkie te przykłady o kradzionych samochodach, włamaniach do
                        sklepów mają taki sam związek z piractwem.

                        > > > Jakbys lowil
                        > > > ryby na prywatnym stawie to bylaby KRADZIEZ.
                        > >
                        > > Tak, bo znikają ryby :)
                        >
                        > Tak ale wlasciciel stawu moze nawet o tym nie wiedziec. Nie liczy ryb. Posredni
                        > o
                        > wiec narazasz go na straty czyli tak jak z plytami.

                        Nie tak jak z płytami. Litości. Czy ty naprawdę nie wiesz z jakiej ustawy
                        odpowiadają ci co nielegalnie rozpowszechniają pliki utworów? I wiesz, że NIE
                        JEST TO ARTYKUŁ O KRADZIEŻY?

                        > Niby wielkiej szkody nie
                        > robisz a jednak.
                        >
                        > > > Tak samo UKRADLES 2 letnia prace swojego kolegi. Nazwij to po imien
                        > iu a n
                        > > ie
                        > > > krazysz po jakichs czynach nagannych. Naganny czyn to jest naplucie
                        > na ch
                        > > odnik.
                        > >
                        > > To już dałem lepszą propozycję: pedofilia albo terroryzm. Czy wystarczają
                        > co
                        > > mocne? Ma dokładnie taki sam sens w przypadku piratów co złodziejstwo.
                        >
                        > Nie rozumiem twojego rozumowania o jakims terroryzmie i pedofilii kazdy dobrze
                        > wie co to jest i chyba nie ma to zadnego zwiazku z plytami prawda?

                        Podobnie jak każdy kto nie dał sobie zrobić wody z mózgu różnym Hirkom WIE co to
                        jest kradzież.

                        > Jesli wg ciebie podebranie koledze napisanego przez niego programu nie jest
                        > kradzieza i ohydnym zlodziejstwem to gratuluje.

                        Jest czynem być może nawet ohydnym ale jeśli miałby być złodziejstwem to równie
                        dobrze aktem terroryzmu albo molestowania nieletnich.

                        >
                        > > W jaki sposób ściągnięcie filmu z sieci jest kradzieżą czyjejś pracy?
                        >
                        > Nie chce mi sie juz powtarzac widac ze ograniczony jestes tak jak wiekszosc
                        > polakow do konkretnej bezposredniej przyczyny zwiazanej glownie z materialna
                        > wlasnoscia.
                        >
                        > Kazdy nielegalnie sciagniety utwor czy to muzyka czy film bez zgody wlasciciela
                        > oraz kopiowanie i rozpowszechnianie jest zlodziejstwem takim samym jakbys ukrad
                        > l
                        > koledze program nad ktorym siedzial przez 2 lata i rozpowszechnil go za darmo.

                        Zadałem pytanie, nie odpowiedziałeś zamiast tego użyłeś wycieczki osobistej.
                        Dziękuje - to wszystko co o tobie jako dyskutancie potrzebowałem wiedzieć :D

                        Zazwyczaj tego typu pytanie staram się zadać na początku ale byłeś zabawny - wybacz.
          • Gość: kamillo Re: Odcinanie Polaków od Sieci, czyli sposoby na IP: *.ssp.dialog.net.pl 14.01.10, 11:05
            To pokaż mi wypożyczalnie płyt CD, albo mptrójek. Z chęcią wypożyczę a jak mi
            się znudzi to oddam. Ciekawe czy sam jesteś takim ideałem co nigdy nic nie
            ściągnął z sieci.
    • Gość: Dokodo Odcinanie Polaków od Sieci, czyli sposoby na wa... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 13.01.10, 22:00
      Prawo najwyraźniej nie nadąża, wszyscy piraci przenieśli się już do serwisów
      oferujących pirackie kody rapidshare, megaupload i tym podobne. Torrenty to
      już historia i nie ma do czego wracać :)
    • Gość: Ma Niezły elektorat odpadnie IP: *.chello.pl 13.01.10, 22:05
      Młodzież ta starsa z prawmi wyborczymi takich polityków nie polubi z
      pewnością. A trochę jej jest.... taki mały elektorat wszystkich w
      wieku 18 - 30 roku życia :)

      Nie ma jak ciąć gałąź na której sie siedzi.
      • Gość: ff Re: Niezły elektorat odpadnie IP: *.sotn.cable.ntl.com 14.01.10, 01:36
        To i tak bez znaczenia kto rzadzi
    • Gość: bm Odcinanie Polaków od Sieci, czyli sposoby na wa... IP: *.smtvsat.pl 13.01.10, 22:17
      zaiks, zpav, stoart walczą dzielnie bo wiedzą że pomysłem na piractwo jest ich likwidacja. Z piractwem sie nie wygra więc trzeba zmienić punkt myślenia. Hej Doda, Wilki, Kombi, Maryla i inni ... wyobraźcie sobie ile byście zarobili gdyby nie trzeba płacić tym wszystkim pierdzącym w stołki nierobom co żerują na waszej pracy próbując chronić swoje stołki, bo co by było gdyby płyte można było kupić za 5 pln w formie mp3 prosto z netu, bez marży sklepu (której i tak nie zobaczycie), bez opakowania (bo leży sobie na HDD/CD wypalone) bez 15 razy zapłaconego podatku od sprzedaży/kupna (którego nigdy nie zobaczycie) i bez innych niepotrzebnych w necie kosztów. Róbcie swoje serwisy z 'kup płyte w mp3' i 'kup utwór w mp3' - tylko bez durnych DRM bo to tylko przeszkadza i wkurza; to zobaczycie ile zarobicie. I walić zaiksy i sklepy. Nikt jeszcze na takiej sprzedaży nie stracił - co widać po zachodzie gdzie coraz więcej twórców tak robi. Myślcie troche do przodu zamiast siedzieć w tym peerelowskim łajnie zapierdziałych w stołki z przybitych ryjami do koryta aparatczyków z poprzedniej epoki.
    • hieronim_kowalski To liczenie utraconych zysków firm nagraniowych 13.01.10, 22:22
      To liczenie utraconych zysków firm nagraniowych przypomina mi sposób
      na wzbogacenie się zaproponowany przez mojego kolegę. Stwierdził, że
      skoro przeszedł ulicę na pasach i przy zielonym świetle to zarobił
      100 zł bo nie zapłacił mandatu. Przy cenach płyt, filmów i programów
      w Polsce zwiększenie ich sprzedaży jest po prostu niemożliwe. Mnie
      stać na kupno najwyżej 1 płyty z muzyką poważną miesięcznie. Muzyki
      rozrywkowej, w tym zwłaszcza polskiej, nie kupuję wcale bo i po co.
      Proszę wskazać mi choć jedną polską płytę wydaną w ciągu ostatnich
      10 lat wartą wydania 60 zł.
      • Gość: ff Re: To liczenie utraconych zysków firm nagraniowy IP: *.sotn.cable.ntl.com 13.01.10, 23:23
        Ale o co ci chodzi?
        Nikt przeciez nie zmusi cie do kupowania plyt.
      • Gość: b6r Re: To liczenie utraconych zysków firm nagraniowy IP: *.adsl.inetia.pl 14.01.10, 02:10
        jesli CI nie chodzi o muzykę poważną to jak najabrdziej
        plyta zespolu Polzujanci pt. tak po prostu i nastepna ich plyta, ktora ukaze sie w lutym
        obydwie plyty zespolu mikromusic,
        ewa bem - kakadu
        płyty kasy chorych, tomka szweda


        to muzyka, ktora cos niesie.

        ale fakt faktem - ceny są kosmiczne. chocaiz tak po prawdzie - jesli cena plyty bylaby okolo 20 zlotych, to sądze, ze sprzedac tych plyt bylaby gigantyczna.

        pozdawiam muzycznie ;)
    • Gość: user Odcinanie Polaków od Sieci, czyli sposoby na wa... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 13.01.10, 22:26
      Może się to wydać niewiarygodne, ale kiedyś nie było powszechnie dostępnego
      internetu, ale było piractwo:P i ludzie na piratach zarabiali niemałą kasę.
      Wprowadzenie rygorystycznej ustawy spowoduje, że Platforma straci spore
      poparcie, a z drugiej strony rozkręci interesy mafii, która bardzo chętnie za
      zaniżoną opłatą dostarczy ludziom to czego potrzebują. Nie ma się co
      oszukiwać. Dostarczają narkotyki to z płytami będą mieli jeszcze mniejszy
      problem. Ten wariant jest więc w zasadzie niemożliwy do zrealizowania chyba,
      że Tusk postanowił, że lepiej będzie mu na śmietniku historii niż na fotelu
      prezydenckim.

      Ustawa na pewno powstanie, ale będzie w niewielkim stopniu zaostrzała prawo
      (wprowadzenie rejestru stron zastrzeżonych, czyli odcinanie dostępu do
      określonych stron na poziomie dostawców internetu - banalne do obejścia przez
      proxy) albo pozostanie martwym przepisem.
      Z drugiej strony w momencie kiedy zmieniane jest prawo jest okazja żeby
      uderzyć:) i spowodować żeby zmiany miały jakiś sens. Ja na przykład nie
      rozumiem sytuacji gdzie widząc w tv jakiś program czy film(albo słysząc w
      radiu muzykę) mogę to sobie nagrać na coś i obejrzeć kiedy chcę, ale jeśli
      chciałbym to ściągnąć od przypadkowego "kogoś" z internetu kto to nagrał i
      wspaniałomyślnie udostępnił bezpłatnie (bo ja nie miałem czym nagrać/nie
      miałem czasu/nie chciało mi się/nie mogłem) to już obaj jesteśmy złymi
      piratami internetowymi, którzy okradają biednych wydawców i zasługują na
      potępienie, odcięcie od internetu, ogromne kary finansowe itd.
      Zamiast likwidować użytek własny należy poszerzyć:) i jednocześnie sprecyzować
      jego zakres i myślę, że to dobry moment, aby stworzyć jakąś społeczną
      propozycję do ustawy + petycje.
      • Gość: zen Re: Odcinanie Polaków od Sieci, czyli sposoby na IP: *.ssp.dialog.net.pl 14.01.10, 11:11
        Bardzo dobry przykład z tym nagrywaniem.
        W sumie po to ktoś je wymyślił. Kiedyś magnetofony i magnetowidy, później
        nagrywarki cd, dvd itd... Coraz lepsze i szybsze. Jak by ich nie było to i
        ludzie by na nich nie nagrywali ;)
    • Gość: dobromir Prosty sposób : wprowadzic opłaty od nośników np. IP: *.bialystok.vectranet.pl 13.01.10, 22:29
      dyski, płyty itd. i te pieniądze przeznaczać artystom.
      • Gość: olobolo Re: Prosty sposób : wprowadzic opłaty od nośników IP: *.chello.pl 13.01.10, 22:40

        > Gość portalu: dobromir napisał(a):
        > dyski, płyty itd. i te pieniądze przeznaczać artystom.

        Dziecko ... my juz to płacimy od lat !
        • Gość: dobromir Jeżeli tak , tzn. problem rozwiązany ... IP: *.bialystok.vectranet.pl 13.01.10, 22:51
          proszę więc o zdjęcie tego tematu i przesłanie tej informacji członkom debaty,
          która okazała się spóźniona. Nie ma problemu.
      • Gość: Azzazel Re: Prosty sposób : wprowadzic opłaty od nośników IP: *.chello.pl 14.01.10, 02:54
        Nie każdy kto kupuję płytę to złodziej. Równie dobrze można dodać
        do każdej zapałki podatek na leczenie chorych na raka płuc bo się
        przecież zapałkami fajki podpala
        • Gość: ff Re: Prosty sposób : wprowadzic opłaty od nośników IP: *.sotn.cable.ntl.com 14.01.10, 11:42
          To by bylo niesprawiedliwe dla tych co uzywaja zapalek do innych celow... ale
          nie martw sie sa juz wysokie podatki na papierosach i beda tylko wyzsze.
          • Gość: krukuz Re: Prosty sposób : wprowadzic opłaty od nośników IP: 195.24.248.* 14.01.10, 13:31
            A podatek na płyty jest sprawiedliwy dla ludzi którzy nagrywają np. swoje
            zdjęcia albo swoją imprezę okolicznościową?
            • Gość: ff Re: Prosty sposób : wprowadzic opłaty od nośników IP: *.sotn.cable.ntl.com 14.01.10, 13:41
              Nie slyszalem o takim podatku. Mozesz cos przyblizyc?
          • Gość: bernie Re: Prosty sposób : wprowadzic opłaty od nośników IP: 192.165.213.* 14.01.10, 13:47
            > To by bylo niesprawiedliwe dla tych co uzywaja zapalek do innych
            celow...

            To dlaczego teraz na wszystkie puste nosniki jest dodatkowa
            oplata? Przeciez nie wszystkie sa wykorzystywane do kopiowania
            tresci innych autorow :/
            • Gość: ff Re: Prosty sposób : wprowadzic opłaty od nośników IP: *.sotn.cable.ntl.com 14.01.10, 13:52
              Jaka dodatkowa oplata? Czyste plyty sa tanie jak barszcz. Ceny ciagle spadaja.
              • Gość: bernie Re: Prosty sposób : wprowadzic opłaty od nośników IP: 192.165.213.* 14.01.10, 14:17
                zapalki sa jeszcze tansze - chodzi o zasade
                • Gość: ff Re: Prosty sposób : wprowadzic opłaty od nośników IP: *.sotn.cable.ntl.com 14.01.10, 14:52
                  O zasade? mozesz wyjasnic bo nic sie nie trzyma kupy z tego co piszesz.
                  • Gość: bernie Re: Prosty sposób : wprowadzic opłaty od nośników IP: 192.165.213.* 14.01.10, 15:33
                    przyklad z zapalkami jest swietny:
                    * niektore zapalki sluza do podpalenia papierosa - opodatkujmy
                    wszystkie zapalki na leczenie raka
                    tak samo jak teraz
                    * wszystkie puste nosniki sa opodatkowane na poczet praw autorskich,
                    pomimo tego ze tylko czesc uzywana jest do kopiowania tresci innych
                    autorow

                    jak dalej sie nie trzyma kupy to sprobuje narysowac ;)
                    • Gość: ff Re: Prosty sposób : wprowadzic opłaty od nośników IP: *.sotn.cable.ntl.com 14.01.10, 15:47
                      * wszystkie puste nosniki sa opodatkowane na poczet praw autorskich,

                      nie ma takiego podatku
                      • Gość: bernie Re: Prosty sposób : wprowadzic opłaty od nośników IP: 192.165.213.* 14.01.10, 16:02
                        Please you, sprawdz zanim cos napiszesz...

                        'Producenci i importerzy (...) czystych nośników służących do
                        utrwalania, w zakresie własnego użytku osobistego, utworów lub
                        przedmiotów praw pokrewnych, przy użyciu urządzeń wymienionych w pkt
                        1 i 2 - są obowiązani do uiszczania, określonym zgodnie z ust. 5,
                        organizacjom zbiorowego zarządzania, działającym na rzecz twórców,
                        artystów wykonawców, producentów fonogramów i wideogramów oraz
                        wydawców, opłat w wysokości nieprzekraczającej 3% kwoty należnej z
                        tytułu sprzedaży tych urządzeń i nośników.'

                        Voila i EOD
                        • mantero Nie tylko nośniki, ale ksero, papier.... 14.01.10, 17:01
                          Ksero również jest opodatkowane tym podatkiem, papier do ksero też. Widać Polacy kopiują książki na potęgę, bo tylko z powodu studentów taki podatek by nałożyli?? ;)
                          Odtwarzacze muzyczne chyba też się łapią w ten podatek.
                          Czyli organizacje od praw autorskich dostają 3% napewno niezłej sumy, a i tak im mało.
                      • Gość: bernie Re: Prosty sposób : wprowadzic opłaty od nośników IP: 192.165.213.* 14.01.10, 16:13
                        isap.sejm.gov.pl/Download;jsessionid=859264FDC9C6B801A2142A41C65D9B0D?id=WDU20021971662&type=1
    • qwertyugazeta Mam głupie pytanie 13.01.10, 22:33
      jak pożyczę od kolegi płytę i jej odsłucham a potem mu ją oddam to to też jest
      piractwo?? Ot pytam na wszelki wypadek bo może jest jakaś nowa definicja
      kradzieży stworzona prze koncerny a ja nic o tym nie wiem.
      • Gość: rrrr Re: Mam głupie pytanie IP: 94.75.91.* 13.01.10, 22:45
        Uwazaj, bo przyjdzie policja i zajmie Ci mozg, w ktorym nielegalnie zapamietales
        kopie utworu :)
      • Gość: dobromir Jeżeli zapłacisz podatek - nie, twój kolega ma IP: *.bialystok.vectranet.pl 13.01.10, 22:54
        problem albowiem pożyczył tobie utwór chroniony prawem autorskim nie mając
        odpowiedniego zezwolenia.
      • Gość: lol Re: Mam głupie pytanie IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 13.01.10, 23:03
        to zależy czy masz z nim stosunki towarzyskie
      • Gość: xxx Re: Mam głupie pytanie IP: *.toya.net.pl 14.01.10, 09:21
        "MSWiA zastanawia się też nad wyeliminowaniem przepisu mówiącego o dozwolonym
        użytku własnym, który pozwala na udostępnianie muzyki czy filmów osobom z
        którymi utrzymujemy tzw. stosunek towarzyski. Przepis ten jest nieprecyzyjny w
        szczególności podczas wymiany plikami przez Internet ponieważ trudno
        zinterpretować kiedy ktoś pozostaje z drugą osobą w stosunku towarzyskim, a
        kiedy nie. - To tak jakbyśmy dali przyzwolenie na dokonywanie kradzieży w
        sklepie raz w miesiącu. Tak można porównywać ten dozwolony użytek - tłumaczy
        Rapacki"
    • 0ffka Odcinanie Polaków od Sieci, czyli sposoby na wa... 13.01.10, 22:36
      Złodzieje politycy ze starymi miernotami artystycznymi, których nikt nie
      słucha dziś, nie kupuje i nie ściągą nawet, chcą zarobić kasę na internecie i
      tyle.
      • Gość: ff Re: Odcinanie Polaków od Sieci, czyli sposoby na IP: *.sotn.cable.ntl.com 13.01.10, 23:21
        Brak logiki w twojej wypowiedzi
        Jesli nikt nie slucha i nie sciaga to jak ktos ma zarobic na tym?
    • marek.lipski Odcinanie Polaków:wprowadzenie dyktatury.Remote 13.01.10, 22:37
      Poszukajcie w google slowo "remote".Ta ustawa w Polsce i Europie jest
      absurdem.Czyli ....kazda paczka przeslana przez poczte bedzie tez
      kontrolowana?Gdyz zawiera pirackie,software ukryte w pocztowce lub w
      zdjeciu???Absurd.
    • marek.lipski Ustawa EU?Inkwizycja.Wojna przeciw USA i RP. 13.01.10, 22:44
      Podaje linki w ktorych juz opisywalem ten temat.Powtarzam,ze to jest
      niemozliwe w Polsce,gdyz miliony pc z remote,tym otwartym,nie mozna
      juz z powodu kosztow,kontrolowac.
      A jesli remote jest otwarty a wlasciciel nie wie,to wowczas istnieje
      ryzyko,ze niewinny,ktory ma na swoim pc programy,a nie jest
      poinformowany otrzyma wyrok i wiezienie.

      forum.gazeta.pl/forum/w,902,105638695,105657923,Ustawa_EU_to_absurd_Otwarty_remote_i_software_w_pc.html?wv.x=2

      forum.gazeta.pl/forum/w,902,105638695,105658272,Ustawa_EU_Inkwizycja_Wojna_przeciw_Microsoft_.html?wv.x=2


      forum.gazeta.pl/forum/w,902,105638695,105657419,MSWiA_antypiracka_ustawa_Twarde_dyski_przez_poczte.html?wv.x=2

    • Gość: bzz będziemy dzieciom opowiadać IP: *.chello.pl 13.01.10, 22:46
      jak to było fajnie jak internet nie był ocenzurowany?
      • Gość: ff Re: będziemy dzieciom opowiadać IP: *.sotn.cable.ntl.com 13.01.10, 23:22
        to nie jest cenzura tylko regulacja prawna
        tak samo jak zabrania sie rozpowszechniania tresci rasistowskich, terroru itp...
    • Gość: MIIII niech porządki zaczną od siebie złodzieje jedni... IP: *.acn.waw.pl 13.01.10, 22:50
      Przykład: zespół COLDPLAY album: VIVA LAVIDA

      Firma EMI Music Poland sprzedaje u nas ten krążek po 64zł. Dla tych,
      którym nie odpowiada ta cena, wytwórnia rzuciła ochłap w postaci tzw.
      wydania wschodnio-europejskiego. Wygląda to jak płyta piracka i
      kosztuje 37zł. Kupienie pełnowartościowego wydania albumu
      (rozkładany digipak + książeczka z pełną szatą graficzną) w USA
      kosztowało mnie w sumie (po przeliczeniu z dolarów wszystkich
      kosztów)... 28zł.

      Firmie EMI Polska życzę dalszych sukcesów w dystrybucji płyt nad
      Wisłą.

      A później to piraci są winni, że gówn..o rzucone na nasz rynek nie
      schodzi.
      • Gość: ff Re: niech porządki zaczną od siebie złodzieje jed IP: *.sotn.cable.ntl.com 13.01.10, 23:19
        Plyty w polsce to ciagle dobro luksusowe. Nie ma co porownywac do USA.

        Nie chodzi tylko o plyty ale rowniez o inne produkty ktore ciagle w pl uchodza
        za luksusy. Nie ma sie co tak goraczkowac tylko np. wyjechac z kraju jak sie nie
        podoba.
        • Gość: krn Re: niech porządki zaczną od siebie złodzieje jed IP: *.chello.pl 14.01.10, 01:43
          No nie mogę... To już chyba piętnasty idiotyczny komentarz tego gościa
          "ff", w ani jednym nie było niczego konstruktywnego, wszystko na
          poziomie "jak się nie podoba to nie kupuj", "jak się nie podoba, to
          wyjedź z kraju".

          Jak przeczytacie denny komentarz, to zwróćcie uwagę na ksywkę autora,
          "ff" jest moim niekwestionowanym liderem.
          • anty-idiot Re: niech porządki zaczną od siebie złodzieje jed 14.01.10, 02:21
            to jakiś pajac ze złodziejskiej firmy fonograficznej, może internetowi co
            najwyżej possać, buc jeden
            • Gość: ff Re: niech porządki zaczną od siebie złodzieje jed IP: *.sotn.cable.ntl.com 14.01.10, 12:19
              Widze ze wiekszosc piratow prezentuje wysoki poziom. To by pasowalo do ogolnego
              wizerunku pirata, pryszczatego malolata.
        • pies_fafik Re: niech porządki zaczną od siebie złodzieje jed 14.01.10, 10:24
          ff, spieprzyłes z kraju i teraz "udajesz panisko". z całego serca
          życze ci, zebys musiał wrócić do kraji i zyc tutaj...
          • Gość: ff Re: niech porządki zaczną od siebie złodzieje jed IP: *.sotn.cable.ntl.com 14.01.10, 11:39
            Tak to typowo polskie zyczyc innemu polakowi najgorszego bo ktos ma inne zdanie.
    • Gość: Mike Torrent PO odwal się od internautów IP: *.multi-play.net.pl 13.01.10, 22:51
    • tsp Re: Odcinanie Polaków od Sieci, czyli sposoby na 13.01.10, 22:53
      Ta szkoda, że nikt się nie zainteresuje takim fenomenem, że jak kupuję płytę DVD za 50 zł to jestem zmuszony oglądać jakieś reklamy przez 10 minut na początku albo jeszcze lepiej filmy przestrzegające przed piractwem, które to filmy i reklamy zresztą katują wyłącznie tych, którzy kupili legalnie bo piraty nie mają tego steku bzdur.

      Serio odechciewa się kupować oryginały...
      • Gość: ff Re: Odcinanie Polaków od Sieci, czyli sposoby na IP: *.sotn.cable.ntl.com 13.01.10, 23:16
        Jak cie nie stac na plyte za 50zl to nie kupuj prosta sprawa...

        To jest dobro luksusowe w polsce. Jak ci sie nie podoba mozesz wyjechac z tego
        kraju.
        • Gość: jolo Re: Odcinanie Polaków od Sieci, czyli sposoby na IP: *.acn.waw.pl 14.01.10, 00:06
          Czy wiesz że jesteś kretynem tylko jeszcze nie zdajesz sobie z tego sprawy?
          ...a... i masz dodatkowo problemy z rozumieniem tekstu...
          • Gość: ff Re: Odcinanie Polaków od Sieci, czyli sposoby na IP: *.sotn.cable.ntl.com 14.01.10, 00:32
            poza opluwaniem rodakow masz cos innego do powiedzenia?
            • Gość: Cor Re: Odcinanie Polaków od Sieci, czyli sposoby na IP: *.europe.hp.net 14.01.10, 10:15
              Jestes zacofany czy tylko udajesz? A moze pracujesz dla jednej z firm
              wydawniczych, wiec meritum sprawy, czyli "Place by ogladac film, a
              dostaje reklamyi ostrzezenia o piractwie", jest malo wygodne do
              komentarza?

              Daruj sobie czepianie sie najmniej waznych fragmentow wypowiedzi
              tylko po to, by moc blysnac. Daruj sobie tez powolywanie sie na bycie
              rodakiem. Rodak tez moze byc idiota, narodowosc nic w tym nie
              przeszkadza, jak udowadniasz ostatnimi kilkoma postami.

              No ale nic... nakarmilem juz trolla, wystarczy ;)
              • Gość: ff Re: Odcinanie Polaków od Sieci, czyli sposoby na IP: *.sotn.cable.ntl.com 14.01.10, 11:41
                Nie wiem kto tu jest trollem. To ze ktos ma odmienne zdanie od twojego (ktore
                zapewne jest najmadrzejsze na swiecie) to juz znaczy ze jest zacofany i idiota?

                Naucz sie szacunku do innych bo czyste polactwo wylazi z ciebie.
            • optimistic Re: Odcinanie Polaków od Sieci, czyli sposoby na 14.01.10, 10:25
              posłużę się Twoimi słowami: jak Ci się nie podoba (opluwanie), to
              wyjedź z kraju
              papa
              • Gość: ff Re: Odcinanie Polaków od Sieci, czyli sposoby na IP: *.sotn.cable.ntl.com 14.01.10, 11:48
                Wyjechalem :)
        • Gość: Cor Re: Odcinanie Polaków od Sieci, czyli sposoby na IP: *.europe.hp.net 14.01.10, 10:12
          Czytanie ze zrozumieniem to trudna rzecz.
      • Gość: ff Re: Odcinanie Polaków od Sieci, czyli sposoby na IP: *.sotn.cable.ntl.com 13.01.10, 23:23
        > Serio odechciewa się kupować oryginały...

        Nikt cie do tego nie zmusza.
        • Gość: andy bzdura IP: 95.211.30.* 14.01.10, 08:29
          no dobrze, to skoro nikt nie zmusza i wiadomo ze nie kupi oryginalu to na czym
          polega kradziez w przypadku gdy sciagnie ten film z internetu? gdzie tu
          narazanie na straty producenta skoro i tak by nie kupil.


          > > Serio odechciewa się kupować oryginały...
          >
          > Nikt cie do tego nie zmusza.
          • Gość: ff Re: bzdura IP: *.sotn.cable.ntl.com 14.01.10, 11:36
            > no dobrze, to skoro nikt nie zmusza i wiadomo ze nie kupi oryginalu to na czym
            > polega kradziez w przypadku gdy sciagnie ten film z internetu? gdzie tu
            > narazanie na straty producenta skoro i tak by nie kupil.

            Takie ze wiekszosc piratow nie tylko sciaga ale i udostepnia swoje zasoby innym.
            Innymi slowy ulatwia piractwo. Ty moze nie kupilbys ale ktos kto bedzie mogl
            sciagnac szybko jakis film nie pojdzie do sklepu bo po co skoro w 10 min bedzie
            mial film.
    • Gość: otto Odcinanie Polaków od Sieci, czyli sposoby na wa... IP: *.internetdsl.tpnet.pl 13.01.10, 23:00
      Wiele osób już to pisało, ale się powturze:
      piractwo istniało istnieje i bedzie istniec jakis procent ale tu nie o to w
      tym chodzi.
      Zaoferujcie rozsadna cene do warunkow nie zachodnich ale polskich!!
      Dajcie dostep w takim stylu albo zachecajcie firmy aby weszly na nasz rynek
      dla przykladu:
      - cholerny itunes - 0,99 centa z mp3!!! - u nas 1:1 czyli 99 gr, u nich
      obejrzenie serialu $2,99 za odcinek, dajcie mi to z 2,99 złotego.
      - dostep do HULU.com
      - Netflix
      - pomijac gry , mamy xboxa ale brak XboX LIVE
      - to samo z Playstation Store, tam maj lub tez s ajuz filmy.
      - dziwna rzecz z dystrybutorami, za LAst.fm musmy w polsce placci w usa
      bogatszym kraju nie
      - Pandora brak dostepu
      - cos podobnego do iPlayer ogolnie dostep do angielskich seriali i
      dokumentów!!!!!!!
      - w Anglii moglem kupic plyte z filmem za 7-10 funtow i to czesto nowosci, u
      nas nie dam nawet 30 zl za jeden film!!! juz pomijajc godziny rpacy na to.
      - w stanach filmy Blu ray sa jzu po kilkanascie dolcow do dwudziestu nowosci
      max.. znowu godzina pracy max dwie - u nas 100zl NIGDY NIE DAM ZA BLU RAYa
      tyle tyle co plyty DVD ktore jzu nei daj aopdowiedniej jakosci.

      I dlaczego ludzie sciagaja, wymienilem powyzej:
      BRAK ALTERNATYWY, u nas sa jakies ale marne "KOPIE" zagranicznych serwisów
      JEzeli mam za cos placici to hce miec dostep do tego na bierzaco a nie z klku
      letnim opoznieniem jak to jest u nas w telewizji, DLATEGO JEJ NIE OGLADAM OD
      DWOCH LAT!!.
      W telewizji nie ma procz amerykanskich seriali nic!! uwielbiam angielskie
      seriale i jak mam je obejrzec>>>>????!!!!!! oraz chetnie ogladam filmy z
      innych panstw u nas tego nie mozna obejrzec.
      Co do ceny wspomnianych juz, jezeli u nas mloda osba srednio zarabia na reke 2
      tys jak dobrze pojdzie to nie ebdzie placici 100 zl za jedno plytke filmu w HD
      Dla przykladu zaplace 100 zl za dostep do tego "contentu" i neihc tka zrobi
      kazdy na meisiac to wiecej zarobicie a nizeli na odcinaniu osob.
      Na koniec:
      DLACZEGO POLACY SCIAGAJA?? BO UMIEJĄ LICZYĆ PIENIADZE!!!! ORAZ CHCA MIEC DO
      CIEKAWSZYCH RZECZY A NIŻELI OGLADAC TO CO OFERUJE KIEPSKA POLSKA TELEWIZJA -
      nie wspomijajc jzu reklam przez ktore nic si enie da oglada. ZATEM ZOSTAJE
      PRZY POŻYCZANIU a jezeli nawet beda odcinac, co z powrotem jak w latach
      dziewiedziesiatych powstana gieldy :D:D.
      PS.
      Wiem ze naleza sie tworca pieniadze, Ale tu widze tylko pazernosc takich
      instytucji jak np ZAIKS.
      No ostatna sprawa nie kupuje czegos co ma zabezpieczenia DRM, jezeli msuze
      odrazu je programami sciagam, bo na traktowanie mnie jak zlodziej ato sobie
      nie pozwole!!!
    • Gość: masakros Odcinanie Polaków od Sieci, czyli sposoby na wa... IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 13.01.10, 23:02
      :D to jet śmiesze .piractwo jest i będzie z prostych przyczyn
      programy Są drogie filmy ,muzyka itp.... a kazdy program powinien
      byc dostempny dla kazdego za małe pieniądze bo kurw...a kto te
      programy testuje ???? ktoś im to testuje te programy !!!!!ludzie
      sie nimi bawią wyzucaja je i stwierdzają ze nie spełnia
      oczekiwaniom a '' ref.....'' kurw...a kto im testuje te
      programy ???? za jaką cene !!!a uzytkownik zostaje wyru...chany
      przetestowali ludzie programy program zbiera informacje jakie sa
      konflikty systemowe wysyła do do wielkiego bu...ca który to pózniej
      poprawia i sprzedaje to gdzie jest granica !!!! wypie...rdalac z
      programami swoimi i testujcie se je sami !!!! wydu...cać
      PIRACTWO :D ZA JAKĄ CENE MY TO TESTUJEMY ????
    • Gość: Arkadiusz Odcinanie Polaków od Sieci, czyli sposoby na wa... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 13.01.10, 23:02
      Najśmieszniejsze jest to, że wartość "intelektualna" musi mieć
      swoją cenę i przemysł muzyczny traci krocie... Rzeczywiście jakby np.
      Beyonce zamiast 80 milionów dolarów zarobiła 10 milionów w rok
      przymarła by głodem, a jej wkład "intelektualny" w kulturę masową
      byłby zdecydowanie niedoceniony. Litości. Gdyby gwiazdy nie musiały
      mieć po 20ścia samochodów to płyty nie musiały by kosztować 60zł,
      tylko 15zł i takich płyt z pewnością kupował bym dużo więcej.
      • Gość: ff Re: Odcinanie Polaków od Sieci, czyli sposoby na IP: *.sotn.cable.ntl.com 13.01.10, 23:13
        Tak samo mozna powiedziec o kazdym bogaczu
        Po co prezesowi jakiejs korporacji 10 mln pensji na miesiac...
        niech odda i podzieli sie z biednymi a najlepiej z toba nie?
        matole
        • Gość: LOL` Panowie prezesi IP: *.colc.cable.ntl.com 14.01.10, 00:50
          Niech pojada zobaczyc na zachod jak sie traktuje klienta. . Empik sprzedal moi
          uszkodzona gre i ani empik ani dystrybutor nie chcieli wymienic albo oddac
          pieniedzy . Wszedzie indziej bez slowa wymienia ale w polsce nie i jeszcze
          wmawiaja , ze konsola uszkodzona . Plyta byla zle wywaZona i tyle . 2 razy mi
          sie to zdazylo i w anglii wymienili a w polsce nie . Tu wlasnie po czesci tkwi
          problem - poziom obslugi . O cenach nawet nie wspominam . Zarty jakies .
          Pasnowie by chcieli zebyu latwo przyszlo a jak bubel to niech sie klient martwi .
          • Gość: ff Re: Panowie prezesi IP: *.sotn.cable.ntl.com 14.01.10, 01:01
            To jest niestety Polska... klienci oszukuja, sklepy oszukuja i tak kolko sie
            zamyka. Nikt do nikogo nie ma zaufania. Dziwisz sie?
            • Gość: agata Re: Panowie prezesi IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 14.01.10, 12:53
              Gość portalu: ff napisał(a):

              > To jest niestety Polska... klienci oszukuja, sklepy oszukuja i tak
              kolko sie
              > zamyka. Nikt do nikogo nie ma zaufania. Dziwisz sie?

              Przykład idzie z góry. Niepłacenie podatków czy abonamentu TV nie
              jest w Polsce społecznie potępiane z jednego powodu - pieniądze te
              są rozkradane. Zamiast na remont drogi wydaje się je na fikcyjną
              posadę dla synowej burmistrza. Zamiast na wartościowe programy - na
              milionowe odprawy. W takiej sytuacji nie pomoże nawet najostrzejsza
              policja podatkowa.

              Podobnie jest z piractwem. Dopóki piraci mają argument w postaci
              horrendalnych cen płyt, to nie oni, ale wytwórnie będą uważani za
              złodziei. I słusznie.
              • Gość: ff Re: Panowie prezesi IP: *.sotn.cable.ntl.com 14.01.10, 13:00
                To jest podobnie jak z ubezpieczeniem auta... ludzie wielce narzekaja ze tak
                drogo kosztuje ubezpieczenie ale jak dojdzie do wypadku to klamia ile sie da
                zeby jeszcze na tym zarobic. Firmy wiec musza jakos zrekompensowac swoje straty
                wyzsza oplata za ubezpieczenie.

                Podobnie jest z plytami. Kradniesz w internecie wiec firmy musza to jakos
                odzyskac, wyzszymi cenami plyt.
      • Gość: agata Re: Odcinanie Polaków od Sieci, czyli sposoby na IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 14.01.10, 00:05
        Jest jeszcze jedna sprawa: jaki procent ceny płyty trafia do
        wykonawcy?
    • marek.lipski Odcinanie Polaków to zbrodnia na demokracji.Dowody 13.01.10, 23:07
      Wczesniej wspomnialem o remote.Dlatego ta ustawa w Polsce to juz
      poczatek wojny domowej w Polsce ale i w EU.Czy to mozliwe?
      Cytuje i podaje link,ponizej..
      "Wszystkie wersje programu TeamViewer,a takich programow mamy
      miliony, umożliwiają rozbudowany transfer plików, w tym także
      kopiowanie całych folderów i struktur katalogów. Aby zoptymalizować
      prędkość transmisji, wszystkie dane przed wysłaniem są automatycznie
      kompresowane.
      Ten czy inne programy sa legalne,tak jak systemy na ktorych
      pracuja:

      "TeamViewer to nasze rozwiązanie do prostego i szybkiego
      współdzielenia pulpitu. Możesz zdalnie kontrolować pulpit partnera,
      aby zaoferować mu pomoc online lub możesz pokazać klientowi lub
      partnerowi swój ekran - wszystko, bez martwienia o zapory ogniowe,
      adresy IP czy NAT.

      www.teamviewer.com/pl/products/screenshots.aspx
    • Gość: nemo A po za tym w końcu zacznę używać TORA i skończą IP: *.111.178.26.static.crowley.pl 13.01.10, 23:11
      A po za tym w końcu zacznę używać TORA i skończą się Wasze zas...ne dywagacje.
      Już czytać mi się nie chce jak ....hamy próbują straszyć społe...
      i uczciwych piratów...

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka