Gość: Karol_K
IP: *.gdynia.cvx.ppp.tpnet.pl
05.01.03, 12:01
Od jakiegoś czasu wracały do mnie niektóre wysłane przeze mnie wcześniej e-
maile. Sądziłem, że źle wpisuję adresy, albo coś...
Okazało się, że serwer, na którym mam darmowe konto pocztowe (Panorama Firm -
pf.pl)
jest na światowej "czarnej liście", bo przyczynia się do masowego i
anonimowego wysyłania spamu.
Administartorzy szanujących się portali blokują pocztę wysyłaną przez takie
cieszące się złą sławą adresy, jak Panorama Firm.
Informacje na ten temat uzyskałem pod adresem:
ordb.org/lookup/?host=195.116.221.97
Mam drugie konto w Helionie ( cad.pl), wię próbowałem wysyłać e-maile z tego
konta.
E-maile wróciły.
Okazało się, że serwer Heliona od dziewięciu miesięcy jest też na czarnej
liście.
Informacje na temat statusu serwera uzyskałem pod adresem:
ordb.org/lookup/?host=213.186.73.197
Jestem wściekły, bo do tej pory wiele moich listów nie doszło do adresatów,
ale dopiero teraz ( po ponad pół roku) dowiedziałem się, że przyczyną nie są
żle wpisane adresy albo awaria serwera....
Znacie jakieś nie-spamerskie serwery, gdzie można założyć darmowe konto e-
mail?
Podrzućcie adresy, proszę.